стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Пила дротяна ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: .....Нею напевно руку добре відпилювати....- а ще як удавку використовувати :)
Звичайно, для порізки товстих стовбурів на дрова пила підійде краще, але потрібно індивідуально дивитися кожну з них, бо доводилося бачити і використовувати різні з них. багато залежить від самого матеріалу полотна, від довжини пили і типу ручок.
А щодо мачете то п.Юрко має напевно упереджене ставлення, бо ним можна також цілком швидко і якісно (за 3-5 хв) перерубати стовбур в діаметрі 30-40 см. Перевірено особисто протягом останніх років 15-ти.
Але звісно, як то кажуть - "кожна жаба своє болото хвалить". Головне в тому, щоб був результат, а не як він досягнутий :)
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Пила дротяна ]
    додав(-ла) rsumalo 22:18:53 11/02/2011
    .....Нею напевно руку добре відпилювати....- а ще як удавку використовувати :)
    Звичайно, для порізки товстих стовбурів на дрова пила підійде краще, але потрібно індивідуально дивитися кожну з них, бо доводилося бачити і використовувати різні з них. багато залежить від самого матеріалу полотна, від довжини пили і типу ручок.
    А щодо мачете то п.Юрко має напевно упереджене ставлення, бо ним можна також цілком швидко і якісно (за 3-5 хв) перерубати стовбур в діаметрі 30-40 см. Перевірено особисто протягом останніх років 15-ти.
    Але звісно, як то кажуть - "кожна жаба своє болото хвалить". Головне в тому, щоб був результат, а не як він досягнутий :)
    • [ Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) Юрко 23:49:48 11/02/2011
      Знали б аборигени... Готовий влаштувати експеримент на швидкість розрізання :) Завтра ж спробуємо втяти 30-40 см сухостій на час. Колись товариші з Фундації сміялися з ланцюгової, поки не було продемонстровано її швидкодію на фоні сокири. Вірю в чудодійність мачете, сподіваюсь якось побачити його в дії :)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 11:31:57 12/02/2011
        А ковбани чим будете колоти - пилою чи мачете: А добра сокирка годиться на все.
      • [ Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) Юрко 21:06:17 13/02/2011
        ну, тест провели... правда, 40 см суханю не ризикнули валити. Натомість різали десь 6-7 смерек по 10-15 см. Замір часу: 15 см різали удвох за 30 с, тобто 40 см пішло би за 1:30 приблизно. Одна людина би спиляла десь за 2:00. Сокирою 15 см стовбур рубається десь удвічі довше, а за 40 см - думати тяжко. Прошу зняти тест з мачете на відео, не так для змагання, а скорше для заочного знайомства з інструментом.
    • [ Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) Bobua 01:17:10 12/02/2011
      Е е е...
      велике, мабуть, буде купальське вогнище?
    • [ Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) komaruk 16:25:42 12/02/2011
      Питання до "мачетологів" - бачив на одному з сайтів сурвівалістів тест цього звіра, там писали, що він виявився не надто придатним для роботи з сухим деревом. Хотів би більше взнати про практичне використання мачете в Карпатах, його "взаємодію" з жерепом та гілками середньої товщини (10-25 см в діаметрі), бо я лісоповалом займатись не збираюсь, а при зборі дерева для вогнища, імхо, найбільш ходові ковбани саме такого діаметру - не надто грубі, але вже й не переломиш. Також цікавить , наскільки мачете підходить для затісування кінців, приміром, рогаток, щоб казанок над вогнищем повісити.

      І останнє питання - зниження якості в залежності від ціни - наскільки та ж Трамонтіна за 50 грн буде відрізнятись по якості від трамонтіни за 150, а та, в свою чергу - від дорожчих марок ціною в районі 50-100 убитих єнотів.
      Дякую наперед за відповіді.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) rsumalo 17:35:18 12/02/2011
        Справа в тому. що одне мачете іншому різниця. Серед тих, що є в продажі дуже рідко попадаються дійсно пристойні речі. Звичайно, що за 50 грн. чи навіть за 150 мачете добрим не буде і відповідно враження від нього залишаться негативні.
        Наприклад мачете, яким користуюся я є виготовлене в 60-х роках минулого століття, використовувалося на Кубі звідки і було привезене. Рубав-перерубав ним силу-силенну гілок, патиків і т.д., в тому числі прорубувався в жерепі, колов ним дрова (за рахунок важчого кінця, довжини і замаху - досить непогано получається). Фото - <https://picasaweb.google.c om/105358913039687256265/20110 212>. Відповідно з затесуванням, підрубуванням кілків, рогачок і т.д. справляється добре.
        Я в жодному разі не переконую когось в перевагах мачете перед пилою - це різні інструменти з різним призначенням, а лише висловлюю свої думки і ділюся враженнями.
        Також хочу звернути уваги тих, хто хоче придбати мачете на таку мадель як COLD STEEL Magnum Kukri або COLD STEEL Kukri - менші розміри від традиційного мачете, за рахунок важкого кінця не гірше середньої сокири справляється з рубкою, придатне для затесування, різання і т.д. Планую собі придбати таку.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) telman41 12:00:44 13/02/2011
          Я вже шість років в кожному поході користуюся тільки мачете власного виробництва - з уламка поздовжньої пили, які використовуються на пилорамах для розпилу деревини на дошки. Сталь першокласна. Якщо стоїть вибір - брати пилу, чи сокиру, чи мачете - навіть не задумуюся. За допомогою мачете можна і зубочистку вирізати, і полінця дров поколоти, і канавку навколо намету викопати. Звичайно, для дров товщиною більше 20 см сокира і пилка набагато краще, але не так часто це буває потрібно, позаяк ходжу переважно в таких місцях, де натовпи туристів ще не визбирали весь дрібний сушняк. Одна тільки проблема - ні в якому разі не показувати його на людях, напр. на вокзалі - проблем з ментами не уникнути, оскільки для носіння холодної зброї потрібен дозвіл... Маю неприємний досвід.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) Tasic 12:11:04 13/02/2011
            Як скінчився той досвід? Про Kukri пишуть, що воно не є холодною зброєю за нашим законодоавством. Чи Ви у себе зробили упор для рук, шокові канавки і тп? І чи можна фотку (просто цікаво, як виглядає, а не з точки зору класифікації)? :)
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) telman41 18:35:41 13/02/2011
              Скінчилося все добре (це було в моєму районі і малися корисні знайомства), але мачете наша доблесна міліція все ж не віддала назад :( Довелося робити нове.
              фотку можу скинути на пошту.
              Якщо є довідка, що ніж не є холодною зброєю, то в деяких випадках це допоможе. Але взагалі-то , чи являється данний предмет холодною зброєю , вирішує експерт :) Так що якщо в вашому рюкзаку знайдуть мачете, то все буде залежати від того конкретного представника влади, який це зробить, і справка тут мало допоможе. У нього будуть всі підстави вас затримати, і вам доведеться довго доказувати, що ви не верблюд... Для розуміння суті справи раджу почитати Кримінальний Кодекс України.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) Юрко 21:10:35 13/02/2011
                А краще підзаконні акти МВС, де подані критерії по холодній зброї.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) Юрко 08:14:25 14/02/2011
                http://zakon1.rada.gov.ua/cgi- bin/laws/main.cgi?nreg=n000232 0-99 . В додатку №6 є спеціальний розділ "Туристичні ножі"
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) telman41 10:44:15 14/02/2011
                  От про це я й писав - міліціонер, побачивши ваше мачете, затримує вас і вилучає мачете для проведення експертизи. Вам це потрібно? навіть якщо експертиза доведе, що це не холодна зброя, а предмет господарсько-побутового призначення?
                  Тим більше, що визначення, що являється холодною зброєю, а що ні, доволі-таки туманне...
                  А моє мачете має довжину клинка 400 мм, товщину 2,0 мм. Тобто, це холодна зброя , дивитись в інструкції:
                  5.1. Цією Методикою встановлюються граничні параметри для
                  клинків ножів туристичних (якщо інше не передбачено офіційно
                  затвердженими нормативними та технічними документами діючими на
                  Україні):
                  - довжина не більша за 150 мм при наявності в конструкції
                  ножа утику чи обмежувача;
                  - довжина не більша за 220 мм при відсутності в конструкції
                  ножа утику чи обмежувача;
                  - товщина обуху не більша за 2,4 мм.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) komaruk 15:16:18 13/02/2011
          Ну взагалі-то марки, які навів rsumalo - це якийсь свого роду мікс мачете і кукрі. Причому, ру.вікіпедія нам каже про кукрі, цитую "кхукри является одним из самых древних видов холодного оружия, дошедшего до наших дней без серьезных изменений". Тобто даний тип леза таки може спричинити проблеми з міліцією, тоді як мачете (якраз без такого яскраво вираженого потовщення ближче до кінця леза) є сільсько-господарським інструментом.

          Мене ж цікавить саме мачете в класичному виді. І ще, тут наводиться приклад марки КолдСтіл, а що там на рахунок Трамонтіни, хтось юзав?
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пила дротяна ] відповів(-ла) loser 17:05:02 13/02/2011
            в мене ось таке! <shop.oragie.com/ images/26605.jpg> щиро кажучи не дуже на них розуміюся! але користуюся ним тривалий час! сама універсальна штука з якою доводилось працювати. на рахунок копів - мені в магазині купував в "метро" дали цидулку шо то не холодна зброя а господарсько-побутовий предмет, з зазначенням серії та моделі які вибиті на лезі поряд з логотипом! конфліктів не виникало, проте цей папірець завжди ношу з собою, думаю при потребі поможе розрулити ситуацію... колоти дрова можна, особисто я заганяю з розмаху в кругляк а потім б’ю по лезу поліном, може й тупо, але по масі перед сокирою перевага очевидна! жереп рубає досить добре просто взявся за гілку і під корінь два рази цюкнув!


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::