стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Вибір зимового спального мішка... ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Допоможіть будь-ласка! Стою перед вибором між PanAlp Polar та Terra Incognita Phantom 700. Плануєме використання - зимові Карпати (багатоденні вилазки з ночівлями в колибах та наметі) та літній Кавказ (в планах). З нормальними пуховими спальниками раніше справи не мав... Сам не замерзлякуватий і доволі часто взимку обходився синтетичними спальниками невідомих виробників але доводилось компенсувати то додатковим одягом - не серйозно. Маю також Loap Alaska для весни-осені тож спальниик портрібний суто для весни. Чув, що не радять пух для наших Карпат, але пух є пух і чи настільки швидко він стає вологим при акуратному використанні?
Цікавить взагалі думка про ці два виробника, так-як відгуків доволі мало.
Можливо інші варіанти з вартістю до 1500грн, вагою до 1,7кг та зимовими характеристиками (комфорт в районі -10...-12).
Все спілкування на дану тему
  1. [ Вибір зимового спального мішка... ] додав(-ла) Zevstour-13 15:51:52 31/10/2009
    Допоможіть будь-ласка! Стою перед вибором між PanAlp Polar та Terra Incognita Phantom 700. Плануєме використання - зимові Карпати (багатоденні вилазки з ночівлями в колибах та наметі) та літній Кавказ (в планах). З нормальними пуховими спальниками раніше справи не мав... Сам не замерзлякуватий і доволі часто взимку обходився синтетичними спальниками невідомих виробників але доводилось компенсувати то додатковим одягом - не серйозно. Маю також Loap Alaska для весни-осені тож спальниик портрібний суто для весни. Чув, що не радять пух для наших Карпат, але пух є пух і чи настільки швидко він стає вологим при акуратному використанні?
    Цікавить взагалі думка про ці два виробника, так-як відгуків доволі мало.
    Можливо інші варіанти з вартістю до 1500грн, вагою до 1,7кг та зимовими характеристиками (комфорт в районі -10...-12).
    • [ Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 22:54:41 31/10/2009
      Про ці дві конкретні моделі нічого не знаю, але може трохи допоможу з вибором пухового спальника. Головні переваги таких спальників меньший обєм в упаковці, меньша вага та тепліше спати. При цему головне звернути увагу на співідношення пуха та пера, чим більше пуху тим краще, наприклад дуже добре процентне співідношення 90/10, гірше 80/20 чи 70/30. Далі, переважно всі виробники оброблюють пух, щоб він меньше намокав, також зовнішній матеріал тримає вологу. Є ще спеціальні чохли на пухові спальники. Враховуючи, що планується використовувати зимою в Карпатах і також в колибах то я думаю не буде так волого як літом. З свого досвіду, використовував пуховий канадської фірми MEC комфорт -7, пройшов з ним 2-а Ельбруси, майже всі зимові та травневі походи(а деколи і літом сестра) в Карпатах десь вже років 5. Спав тільки завжди в одній термусі, і при любій погоді тепло і комфортно. Частенько підмокав від конденсату, але вдень кінув підсушив і ніяких проблем. Непагані відгуки у Дойтеровських пухових, але ціна там... за 1500 з комфортом -10 важко найти. Є ще варіанти у межах 1500-1800 грн. Fjord Nansen та Millet наприклад тут http://www.expert-centre.com.u a/katalogue.php?cid=8 .
      • [ Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Astrik 17:13:32 02/11/2009
        можливо ще років 5 тому, я б погодився з тобою на 100%. Зараз вже можу посперечатись щодо переваг пуху. Лише окрім варіанти пухових спальників, з серії "супердорогих" ще перважають синтетику у вазі і компресійності. В середньо ціновій, найбільш масовій, категорії синтетика вже догнала пух по ваговим і компресійним характеристикам. А зарахунок того що синтетика не намокає, дає цим спальникам значно більші плюси ніж пухові навіть з найкращою пропиткою.
        Навіть при зволоженні пуху від конденсату , я не кажу вже про серйозне намокання" температурні х-ки пухового спальника сильно падають, а при намоканні то взагалі "тряпочка"- мав такий випадок... Тому синтетику вже можна сміло шукати на заміну пуху.
    • [ Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Roman 11:03:52 02/11/2009
      1.7кг за -12 комфорту при ціні 1500 грн?
      Можливо помиляюся, але невже не існує легших варіантів навіть з синтетики?!

      Як правильно написав zhyvoy "переваги таких спальників меньший обєм, меньша вага", а от щодо "тепліше спати" - то вже залежить від перших двох факторів.
      • [ Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 12:24:35 02/11/2009
        Так, звісно є легкі варіанти з синтетики, але не для зими! Той же Пінгвін Експерт - 2,2 кг з подібними показниками Дойтер Муншайн 750 та Атмосфера 750 - 1,4 кг, а обєм в упаковці у Дойтерів майже в 2 рази меньше за Пінгвін. Цего серпня на Ельбрусі, трое з нашої команди використовували спальники Пінгвін: Експерт, Спіріт та Містрел. Усі 3-є підмерзали, особливо у Спіріті та Містрал. Я ж у свому пуховому комфорт -7, все добре. Не знаю в чьому прикол, але порівняли при сушці вдень висота та обєм пухового в раза 3 більший за синтетику, в компрейсійному мішку меньший за всі 3, і вага біля 1,4 кг. А товариш Експерт взагалі чипляв зовні рукзака - не поміщався, займав половину простору рюка;) Я використовував такий, тільки по ссилці новіша модель http://www.mec.ca/Products/pro duct_detail.jsp?PRODUCT%3C%3Ep rd_id=845524442280031&FOLDER%3 C%3Efolder_id=2534374302701483 &bmUID=1257157085796
        • [ Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) emul6gator 15:49:53 05/12/2010
          Дивно чути таке про Експерт. Хотів собі такий. Тепер вагаюсь. Скажіть будь - ласка, яка тоді була температура на Ельбрусі і на якій ви ночували висоті? Бо мій знайомий казав, що в серпні був сильний мороз і снігопади в районі Скель Пастухова, а коли штурмував вершину, температура була близько - 30 градусів за цельсієм.
      • [ Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Sunrise 14:21:09 02/11/2009
        >але невже не існує легших варіантів навіть з синтетики?!
        не існує, принаймні я не зустрічав
    • [ Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Astrik 17:01:07 02/11/2009
      Відносно недавно подібна тема вже проходила. Vassia вибирав також зимовий спальник ось вітка обговорення - http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=10&frange=40& msg=60956 там я коротко порівнював два спальники один мармот пуховий і нічим не гірший синтетичний норсфейс. обидва спальники в категорії до 1700гр, -18с, і ціна на той момент також вкладалась в рамки 1500гр. Глянь по посиланню вище, може допоможе.
      • [ Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) vassia 23:27:09 02/11/2009
        так і є, правда недавно, коли висловлював скепсис з приводу недорогого, теплого, легкого спальника, на мене тут понаїхали .... Враховуючи, що спальник так і не купив, тема атуальна, ...Рив на форумах, порівнював характеристики. Висновки - в діапазоні до двох тисяч достатньо зимових спальників вагою до півтора кг.
    • [ Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) bramms 01:09:35 09/11/2009
      Теж довго з цим маявся:) В результаті виграв на ebay дешево спальнік масою біля 2кг з комфортом -17 на 600 пуху. Думаю в термобілизні чи в полартеку там можна буде спати і при -25-30
      Обійшовся в районі 100уе.
      Взагалі, якщо хочеться явних переваг пуху то треба брати спальніки з ЯКІСНИМ пухом. Зазвичай на нашому ринку пух 600 або 650. Серйозні виробники окрім цих видів використовують ще 700, 800, 850, 900... Переваги такого пуху дуже явні. Деякі спальники з комфортом -7С важать 550грам! А з -17С трохи більше кілограма.
      Знову ж таки, деякі виробники можуть заявляти такі характеристики при значно гіршому пуху чи синтетиці. Тому зараз я дивлюсь на спальник лише по співвідношенні маси утеплювача і якості наповнювача бо написати циферки можна будь-які, особливо якщо бренд типу Терри:)
      Зараз топові синтетичні наповнювачі зрівнялись з 600-тим пухом по масі. Primaloft SB, Thermic Micro, Polarguard 3D хороша синтетика:) Чи варто брати пух низької якості? Спірне питання... Пух краще компресується і набагато довговічніший. Синтетика після 3ох років активного використання вже втрачає свої х-ки, а пухові спальники дехто по 20-30 років має:) Чи вартує кожних 3-5 років купувати новий спальник? З іншого боку синтетика не так страждає від намокання, а зимою в палатці конденсат буде 100%. Тому однозначної відповіді немає. Кожному своє.
      А спальник я би радив купувати за бугром, так як за 1500-2000грн можна купити дуже якісний пуховий спальник. Топову синтетику значно дешевше...
      • [ Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Astrik 03:52:43 09/11/2009
        Ну нові спальники з 600 пухом і відомих виробників вартують за бугром в межах 200-300$.
        700 і вище відповідно 250-300 і вище що вже поза межами 1500-2000грн ліміту.
        Згоден, що як варіант еВау. Але не всі продавці, я б сказав навіть дуже багато продавців, не хочуть посилати в Україну. Та й для українських користувачів на еBay багато складних нюансів і обмежень аби відкрити користувача і рахунок. Крім того купувати через еBay це деякий ризик отримати не те що хотів, а часом і взагалі пролетіти.

        Так для мого піднятя рівня освіченості, що стається з синтетикою після інтесивного використання що її характеристики втрачаються і втой же час з пухом ні?
        • [ Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) bramms 10:13:38 09/11/2009
          Приклад ЯКІСНОГО спальника на 600 пуху за 132$. В термобілизні навіть мерзляки зможуть спати при т блтзько 0С. Маса 1кг.
          http://www.campsaver.com/itemm atrix.asp?GroupCode=sid0149&am p;MatrixType=1
          А цей на -17С, ціна 180уе і маса 1,47кг
          http://www.campsaver.com/ItemM atrix.asp?Pt=&GroupCode=si d0227&MatrixType=2
          На ebay купити б/у спальнік на 800 пуху в районі 200уе абсолютна реальність.
          Але тут кожному своє. Комусь в магазині "помацяти" а комусь дешевше в 2-3 рази купувати:)
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 13:31:52 09/11/2009
            Тут все нормально росписано: http://www.allgear.ru/node/447
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 13:55:56 09/11/2009
              А тут, ще більше про склад пуху: http://www.bask.ru/info/papers /maintenance/2431.html
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Astrik 00:12:20 11/11/2009
              Нічого особливого в статті немає. Багато тверджень, але ніякого аналізу, порівнянь, доказів немає.
              "- Вес: синтетические спальники тяжелее, чем пуховые спальники такого же температурного режима
              - Износостойкость: в лучшем случае синтетический спальник прослужит 4-6 лет
              - Компактность: синтетический спальник плохо сжимается, и если используется компрессионный мешок, то форма может полностью не восстановиться."

              по першому пункту -які моделі спальників порівнювались???
              по другому - які матеріали тестувались, що вони прослужать 4-6 років???
              по третьому- знову ж про котрі моделі спальників йдеться мова???

              Таке враження що матеріал базувався на загалних відомостях про синтепон чи синтетику 10-15 річної давності.
              І стаття виглядає так ніби порівнюють що краще BMW чи Mercedes.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 11:41:14 11/11/2009
                Ну в статті все в загальному, і конкретно порівнювати треба цілу книжку. Спорити безтолку, я для себе зробив висновок з свого власного досвіду, використовував і синтетику і пух. У Карпати на літо, і легке міжсезоння беру Hannah Bivak(вже за років 5, у ньому навіть біля - 0 вже холодно). Зима Карпати, Кавказ тільки пух, без варіантів! Можливо ти немав справу з нормальним пуховим спальником?
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Astrik 18:30:03 11/11/2009
                  Та ні, не питання в тому з якими спальниками я мав справу і книжку писати не потрібно, можна написати коротко чому синтетика служить менше чим пух. Чому на один температурний режим пух легший ніж синтетика, а якшо легший то за який вид синтетики ну і так далі. Кажу стаття дуже загальна,і таке враження що базована на застарілих даних про синтетику.
                  Ще раз дам посилання на лінк http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=10&frange=40& msg=60956 ту я порівняв дві моделі спальників з одним температурним режимом. І синтетика виявилась легшою за пух. по компресійним властивостям така ж , ну може чуть чуть гірше ніж пух. Тому і вилізло то питання, якщо вже синтетика по вагового температурним параметрам догнала пух, то може варто на неї вже і переходити. Все ж властивість синтетики до намокання значно нижча ніж пуху. І ціна синтетики нижча.

                  Не знаю чи мав я справу нормальними пуховими спальниками, що таке нормальні?
                  На на літо, і легке міжсезоння користуюсь синтетикою Marmot Pounder Plus, http://marmot.com/fall_2009/eq uipment/sleeping_bags/syntheti c_-_ultralight/pounder_plus_25 f_reg
                  На зиму і важке міжсезоння пуховий Marmot Never Summer http://marmot.com/fall_2009/eq uipment/sleeping_bags/outdoor/ never_summer_reg .
                  В дружини пуховий Marmot Angel Fire http://marmot.com/fall_2009/eq uipment/sleeping_bags/outdoor/ womens_angel_fire_reg

                  Крім того на тестування можу брати практично будь який спальник з цього магазину http://www.paragonsports.com/w ebapp/wcs/stores/servlet/Catal ogSearchResultView?ip_text=Sle eping+Bag&storeId=10551&catalo gId=10051&langId=-1&pageSize=1 2&beginIndex=0&sType=SimpleSea rch&resultCatEntryType=2&ip_re questUri=TopCategoriesDisplay& ip_categoryId=&ip_mode=&ip_sta te=&ip_constrain=&browseMethod =Search&ip_relax=

                  Звідти брав не один спальник, порівнював, тому такі твердження.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 10:04:18 12/11/2009
                    Тому що вона синтетика, і руйнуєтся швидше. За своєю природою пух легкий матеріал. Наприклад такий: PrimaLoft® Sport - высококачественный утеплитель сделанный с помощью технологий, которые объединили ультратонкие волокна и волокна с переменным диаметром для максимального высокой эффективности теплоизоляции. Научные тесты показали, что "Primaloft" имеет ту же мягкость, что и пух, и значительно мягче других синтетических волокон. (!) Из мировых брендов-утеплителей только PrimaLoft обладает свойством не удерживать в себе влагу из-за силиконовой обработки волокон. Сверхтонкие волокна этого материала похожи на структуру волокон гусиного пуха больше, чем любое другое синтетическое волокно. Схожесть с гусиным пухом придает этому волокну термические свойства пуха. Фактор термического сопротивления для пуха составляет 2.18, а для "Primaloft" 2.15. Другие известные синтетические материалы даже не приближаются к таким показателям.
                    PrimaLoft® Sport лучше возвращает свой объем, чем другие материалы, даже после многоразовой стирки и сушки. Его можно сильно сжать, после чего этот материал полностью возвращает свой первоначальный объем. Так воно і є кращі синтетичні матеріали тільки наближаються до термальних властивостей пуху. Я і не спорю є класні синтетичні спальники.
                    І ще раз про вагу, з наведенного тобою Marmot Pounder Plus
                    Weight: 2 lb 5 ozs / 1.49 kgs. Утеплювач : Primaloft® SB. Температурний режим
                    Comfort: 41.4F / 5.2C
                    Lower Limit: 32.4F / 0.2C
                    Extreme: 4.5F / -15.3C
                    Наприклад середній пуховий Deuter Moonshine 750. Вага: 1.45 кг
                    Comfort: -5°С
                    Limit: -12°С
                    Extreme: -31°С (EN 13537)
                    Так звичайно коли вибирати спальник тільки для Карпат, то тут без варіантів синтетичний. Мороз, та високогірря пуховий.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Astrik 09:27:39 13/11/2009
                      Класне пояснення. Можна так само сказати, що сонце гріє через те що воно сонце.
                      Чому виникли в мене сумніви щодо довговічності синтетики? Через те, що з моїх знань матреріалознавства знаю, що синтетичні матеріали мають дуже високу зносостійкість як на тертя так і на згин - значо вища за метали. Деякі синтетичні волокна, по цим параметрам, взагалі немають конкурентів зі всіх винадейних людством матеріалів. Тому чесно не дуже уявляю як зношується той же Primaloft , Spirafil, EcoPro, Hollofil, Climashield і ін. Я швидше б сказав, що пух менше служитиме за рахунок того що зібється через зовнішню і й внутрішню вологу, людина виділяє не лише тепло а й вологу. Тоді як синтетика до вологи нейтральна і має низьку властивість збиватись.
                      Але може я чогось не знаю. Це просто роздуми на тему, чи справді синтетика настільки мало служить як пишуть, і чи не зарано ще синтетиці змагатись з пухом.
                      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) zhyvoy 11:03:59 13/11/2009
                        То все теорія, на практиці кожен сам робить для себе висновки. Моє бачення таке, що структура синтетичних волокон це величезна кількість мікроскопічних ниток, які з часом зминаються, розтягуються і т.д. і форма їх вже нета при частому компресуванні. Спарвді є зараз такі супер міцні матеріали, але питання чи вони використовуються в утеплювачах. А пух який збився від поту людського тіла можна постірати, добре висушити і стряхнути і все буде нормально. Я так думаю, короче це різні речі і для різних цілей. А тема була про пухові спальники, а ми роздули тут. Ще синтетиці зарано змагатись з пухом, наприклад у виготовленні спорядження для екстремальних умов високогірря.
    • [ Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) fez412 22:35:13 14/04/2010
      На питання чому синтетичні спальники служать пухових можу дати відповідь.
      Попри те, що синтетика міцніша, значно стійкіша до деформацій, тертя, зминання порівняно з природніми матеріалами вона має суттєву ваду. При терті волокон між собою вони електризуються і скручуються. Це явище називається пілінг-ефект. Його можна зустріти на всіх всіх тканинах, що мають синтетичну нитку. В більшій чи меншій мірі. Природні матеріали такого ефекту практично не мають, за винятком шертсті, але там то проходить по інакшому і утворюється войлок. Синтетика ж збивається в купу - тобто десь її більше, а десь геть мало. Тому і погіршуюсь її експлуатаційні властивості. Саме тому і фліси довго не служать - утворюються компактні скупчення термоволокон, а між ними "холодні" зони.
      Ще одини момент. За рахунок, що синтетичне волокно гладеньке, воно погано тримається з іншими волокнами, тому їх скріплюють між собою спеціальними смолами. Такі смоли руйнуються при пранні. Чим білше перете спальник - тим більше мігрує синтетичний наповнювач. Втрачаються експлуатаційні властивості.
      Пух тих вад не має. Кому мої доводи здадуться не переконливі - розгляньте під мікроскопом синтетичні волокна і натуральні. Бажано побачити їх і в перерерізі.
      • [ Re: Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Bobua 11:17:31 18/06/2010
        я завжди, як читаю про якісь неймовірні переваги "природних" матеріалів над "штучними", то згадую, крім кевлару і т.д., КУМЕДНИЙ ВІДЕОРОЛИК:
        1) якийсь ресторан
        2) стоїть жінка в "хутрах"...
        3) йде офіціант, не втримав тацю... їжа розсипалась...
        4) не довго думаючи вона падає рачки й починає то жерти :)
        5) підпис: "ХУТРО НОСЯТЬ ЛИШЕ ТВАРИНИ" :))))
    • [ Re: Вибір зимового спального мішка... ] відповів(-ла) Bobua 11:09:57 18/06/2010
      Якщо орієнтуватись на наявні НИНІ в Інеті параметри (і вірити їм:)), то це якась загадкова "проблема вибору" :):
      • PanAlp Полар (Polar) == -12°C; 1.47 кг (цікаво чи враховане тут пакування? 100грам??); 87.5уе = макс 700грв.
      • TerraInc.:) Phantom 700 == -9°C!!!; 1,33кг без пак + мабуть, традиційні 50грам "бонусу" :))); 1495грв
      Отже 1-на терра == два панальпика по ціні :)))) і/або 1-ому (якщо не 0.9) альпику по параметрах....

      Наразі питання у мене одне, про якість панАльпів: http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=10&topic=1055


      Тому, враховуючи також, що комбінування штучного і "традиційного" пуху в панАльпику, нмсд, розширює можливості спальника частково ПЕРЕКРИВАЮЧИ??? вади кожного виду наповнювача, то... :)))

      Втім, мені будь-який з них не підходить :) (хоча була спочатку думка про панАльпа), бо обидва були вироблені з використання решток замордованих :((( гусеняток... "Вбивці" Ви всі тут :)

      Що ж стосується "компресійностей" і т.д., то я, кілька разів спробувавши впхнути теплі спальники в їхні мішки, назавжди відмовився від цієї сумнівної ідеї :) — тим більше, що не хочу носити додаткові 130-160грам :), а мій 90л наплечник має масу лише 1789грам, що, зд., краще деяких 50л :) — і дозволяє не гратися з об’ємами :).


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::