стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Вибір спорядження ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Не один рік мандруючи горами вирішив для себе одне - правильне спорядження - 50% успіху, комфорту і задоволення. Я особисто користуюся виключно військовим спорядженням країн НАТО: камуфляж ріп-стоп(основний) і англійський ДПМ (на заміну, особливо коли потрібно переодягнутися ввечері чи після дощу), куртка-вітровка - аншлійська ріп-стоп ДПМ, взуття - американські "джангл". Обов"язково беру розгрузку з ремнем на якій розміщую 2 фляги з водою, всякі дрібні речі - зручно і під рукою. Рюкзак - американський ALICE 55л., зручне кріплення плюс фіксація лямок на розгрузці, тобто він не "їздить" на спині і по плечах. Карімат військовий німецький складний впихається в спинку рюкзака - штатна кишеня. Спальник - залежно від пори року - тяжкий бл. 1.5кг ізраїльський або легкий 1кг німецький. Дощовик-пончо американське. Палатка 2+1 місна "Фьорд Хансен" 2.7 кг. В загальному з їжею, водою і всіма речами вага складає до 20 кг. Перевірено і оптимізовано різними походами. Кого що цікавить пишіть rsumalo@gmail.com. icq 392286210.
Все спілкування на дану тему
  1. [ Вибір спорядження ] додав(-ла) rsumalo 16:42:05 13/01/2009
    Не один рік мандруючи горами вирішив для себе одне - правильне спорядження - 50% успіху, комфорту і задоволення. Я особисто користуюся виключно військовим спорядженням країн НАТО: камуфляж ріп-стоп(основний) і англійський ДПМ (на заміну, особливо коли потрібно переодягнутися ввечері чи після дощу), куртка-вітровка - аншлійська ріп-стоп ДПМ, взуття - американські "джангл". Обов"язково беру розгрузку з ремнем на якій розміщую 2 фляги з водою, всякі дрібні речі - зручно і під рукою. Рюкзак - американський ALICE 55л., зручне кріплення плюс фіксація лямок на розгрузці, тобто він не "їздить" на спині і по плечах. Карімат військовий німецький складний впихається в спинку рюкзака - штатна кишеня. Спальник - залежно від пори року - тяжкий бл. 1.5кг ізраїльський або легкий 1кг німецький. Дощовик-пончо американське. Палатка 2+1 місна "Фьорд Хансен" 2.7 кг. В загальному з їжею, водою і всіма речами вага складає до 20 кг. Перевірено і оптимізовано різними походами. Кого що цікавить пишіть rsumalo@gmail.com. icq 392286210.
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) white 22:23:08 13/01/2009
      а каска у Вас яка? і для чого носити два намети?....
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Mario 11:15:43 14/01/2009
      Шо таке ДПМ і які темпетатурні режими спальників?
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 11:40:33 14/01/2009
        ДПМ - Disruptive/Displacement Pattern Material (DPM), тип тканини, яка використовується в англійських камуфляжах. Куртка з цього матеріалу виділяється хорошою водо- і вітронепроникністю, дуже добре носиться, не протирається, погано рветься, швидко висихає. Легка - близько 0.6-0.7кг, займає мінімум місця в скрученому стані, достатньо великих кишень. Спальники: ізраільський - комфортно спати при температурі до -5, тип ковдра з капюшоном, німецький - до нуля, тип кокон з капюшоном, компактний. Наповнювачі синтепон. Можна недорого купити - 150-250 грн. Ціна і якість досить хороші.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Шаміль 19:48:23 14/01/2009
          не розумію для чого така самореклама??? на рахунок спальника купив рік назад Sportland 1,55 кг екстрім на -11 градусів за 200 грн і що? навіщо кричати на весь світ як можна хитро викрутитись? все одно зимою беру пуховий спальник (сам шив) вагою 2 кг і каремат з надувною серединою :)
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 02:30:08 15/01/2009
            а спортланд тестований по EN?? Нарахунок пуху - невже він витримує нашу вологість??, як поводить себе пуховий спальник на 3-й день походу??
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:19:09 15/01/2009
            Шаміль. Самореклами жодної немає - просто відповідь на поставлене питання. І про "хитре викручування" ніхто мови не веде. І побільше коректності у висловах!
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) vasyl 09:50:26 15/01/2009
              rsumalo: "просто відповідь на поставлене питання"

              тема 915 на самому початку не містить жодного запитання. Тому це дійсно виглядає на саморекламу. Хоч і дешеву через вартість спорядження.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 10:15:49 15/01/2009
                vasyl. Якщо уважно читати, то це була відповідь на питання Mario. А про вартість спорядження не потрібно судити з такою самовпевненістю. Взагалі-то на форумі діляться досвідом і враженнями, а не стараються когось образити.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) vasyl 12:55:18 15/01/2009
                  915 [ Вибір спорядження ] додав(-ла) rsumalo 16:42:05 13/01/2009 - будьте уважні!!! Запитання Mario було вже пізніше.

                  Щодо вартості, то я мав на увазі саме порівняльну ціну по відношенню то спеціального туристичного. І зовсім не мав на меті когось образити. Тільки констатував факт. Скоріше Ви самовпевнені в ідеальності спорядження, з яким ходите.
                  Звичайно це можна розцінити як пропозицію для інших, якщо було б задано запитання - хто в чому ходить в гори, якого не було помічено не тільки мною.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Qbl 11:46:00 19/01/2009
          Де Ізраїль, а де Україна? Які це широти і висоти? Сумніваюся що в ізраїльському спальнику можна комфортно переночувати на Чорногірському хребті взимку. Не кажучи вже про Альпи чи Кавказ.
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 12:29:12 14/01/2009
      Взуття типу "джангл" - які його характеристики??, де в неті можна на них глянути??
      А спальники у вас ще легкі))), щоправда холодні, синтепон ненайкращий наповнювач. Суб"єктивно про ФН - низька якість швів(все якось коряво і стирчать нитки), замки взагалі не витримують ніякої критики, дуууже ніжний матеріал тропіку...(писав на основі детального знайомства з ФН Амундсен).
      Єдине, що дійсно зацікавило - карімат, як він веде себе на снігу, з якого матеріалу зроблений, його товщина, габарити в розкладеному і складеному стані, його ціна та навсяк випалок можливість купівлі у Львові. Бажано б ще кілька фоток:)
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 12:59:20 14/01/2009
        Взуття "джангл" - тип американських військових берців для тропіків і т.д. Використовую їх з травня по жовтень. Видів і характеристик є дуже багато. Добре тримаються на мокрому і слизькому, хоча в мокру погоду швидко промокають, але так само і швидко висихають. Обовязково до них треба брати капронові дихаючі вистілки, тоді нога навіть в мокрому взутті не мучиться і швидко висихає, оскільки волога опускається вниз взуття і під час хотьби випаровується через бокові отвори у взутті. Каремат тонкий - 5-6мм, складений приблизно 45 на 30 см і товщиною тоді в 3 см. Подивитися можна і купити у Львові на сайті www.sturm.com.ua. Також вибір взуття є на вул. Джерельній і на ринку "Провесінь" біля ЦУМу. За декілька років на спальники жодних нарікань - не мерз. Наметом задоволений, на якість нарікань немає оскільки це напівпрофесійна модель з усіма характеристиками і відповідно ціною.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Kys 18:36:50 14/01/2009
          Сам користуюсь Джанглами...купив їх також в магазині Штурм в Фвано-франківську. Моя думка - тут всьо залежить від потреб, бо в цих ботах є як недоліки так і переваги. До недоліків я б відніс вагу і відносну незручність (мені знадобилось зо 5 походів і місяць хотьби по місту що б вони пеерстали мене натирати). Переваги - не дорого, дійсно дуже швидко сохнуть. Але як на мене зара вже купа альтернатив які і легші і зручніші...
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 02:23:54 15/01/2009
          "хоча в мокру погоду швидко промокають" - мокре взуття суттєвий крок до суттєвих водянок.
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:10:16 15/01/2009
            погоджуюсь, але як писав вище, використовую спеціальні капронові дихаючі вистілки, які запобігають цьому.
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Tolstopuz 17:11:42 17/01/2009
            Із власного досвіду. 20 днів по воді і болоті у мокрому взутті, причому останні дні постійно по коліно у воді. Ніякої сушки взутя. Водянок ні у кого із п’яти учасників походу не було.
            Берци вважаю дещо недоцільникми для походів через вагу та жорсткість. Сам ходжу в кросівках, влітку в Карпатах чудово почуваюсь у звичайних кедах, однієї пари вистачає щоб по кордону пройти від Дземброні до Синевіра(перевірено неодноразово). Якщо сніг то звісно важкі альпініські черевики.

            Варіант другий. Знайомий 18 років ходить по горах, причому перелік гірських районів значний, не у зимовий час лише у чоботах по коліно. Не рвуться, тримають чудово. Довелось декілька днів ходити в бродах, через потребу в один із днів у швидкому русі підірвав ахілове, тому повернувся до кросівок. Загалом варіант мені теж сподобався.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 01:23:35 18/01/2009
              а. розмова йде не про кросівки і кеди.
              б. квітень-травень, на хребтах сніг, внизу багно -альпботи в такий час не рулять, є зоров"я - ходіть в кросівках.
              в. у один з прекрасних днів при швидкому спуску ще й ногу вивихнете, классссно бути обузою для групи, особливо якщо якісь перегони, день так четвертий, зате у кросівках.
              г. воєнне взуття з жосткою підошвою?? важке?? мабуть попутали з робочими берцаками з товстої шкіри та з поуліретановою підошвою. (я не прихильник мілітарі, але буржуй про своїх хлопак дбає).
              д. Опишіть, якщо не складно, коротко, де ви ті 20 днів провели, просто цікаво.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Tolstopuz 10:58:11 18/01/2009
                Обговорювались берци з точки зору взуття для походів у горах. Я сказав свою думку, щоб не бути голословним запропонував свій варант рішення. Здається форуми створюються саме для цього. За 9 років при різних походах із різною швидкістю пересування ні у кого жодного вивиху, частіше на спусках коліна "вилітали".
                Про 20 днів - ось звіт http://www.tkg.org.ua/node/113 56 Район сам по собі підболочений у долинах або болото або каміння із водою.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Qbl 11:35:45 19/01/2009
                  Я теж використовую берци. Але тільки в Карпатах колі нема сільних морозів. На зиму - лише хороші альпійські черевики.

                  P.S. Один мій знайомий брав семитисячники в валянках - і це було цілком нормально. Але це було 30 років тому. Зараз такого ніхто робити не буде.
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) джек 14:47:38 14/01/2009
      <Палатка 2+1 місна "Фьорд Хансен" 2.7 кг.

      Модель?
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) zhyvoy 16:10:02 14/01/2009
        rsumalo: а мені в туристичному споряджені значно комфортніше по горам ходити, воно для того і створюється, щоб люди спокійно відпочивали і не зважали що щось промокло! Спробуй, з часом преконаєшся
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Lubкo 19:06:22 14/01/2009
          угу, я теж таке хотів написати. але тут вже вибір смаку, чоловік - мілітарист (не в негативному розумінні, а, так би мовити, просто стиль такий), то його вибір ;)
          Зрештою, може так і бюджетніше виходить. Може на вояках так гроші не заробляють як на простих смертних туристах. Хтозна, може ті військові речі також доволі технологічні, щоб з успіхом використовувати їх в туризмі.
          Але перш за все, як на мене - то питання смаку ;)
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 02:19:03 15/01/2009
          плюсадин. складний карімат єдине на що варто звернути увагу в якості додатку до іжевського.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:26:23 15/01/2009
          zhyvoy. "На вкус и цвет товарищей нет". Кому що подобається. Своє спорядження перевірив роками і ним цілком задоволений.
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) zhyvoy 09:38:56 15/01/2009
            Так я згодний про "вкус". Але колись ходив в подібних берцах, постійно мокрий і злий;) Потім купив ЛяСпортіву, потім Асоло Граніт і тепер хожу та насолоджуюсь і так вириваєшся в гори на пару днів, хотілось щоб було без "косяків". Так це не зовсім дешевий вихід(особливо зараз) але якщо до вибору одягу можна трохи зекономити та зхалявити, то з взуттям це не проходе!
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 08:35:00 16/01/2009
              ги ги, ностальгія, я теж починав з берців та военного бомбера))
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:56:59 16/01/2009
              +1. Після бундесверівських берців La Sportiva Tibet Anfibio влітку і Asolo Granite взимку - небо і земля.
              Бєрци правда досі живі, але я все таки за те, щоб краще зношувались черевики, а не ноги :))
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) mandrivnik 09:19:38 16/01/2009
            Питання, для чого тоді гірська туристична споряга, давай всі перейдемо на службу в НАТО. Чомусь військові не використовують туристичного спорядження, а для чого туристові військове. З цим камуфляжем можна попасти, на випадок біди, а вона приходить з нізвідки і з любим може трапитися, ні один рятувальник тебе не знайде, коротше дригнеш ногами на самоті з НАТО. Світові бренди працюють над туристичною спорягою а ми з автоматом в касках і бронежилетах будемо штурмувати Говерлу... Я теж люблю зброю і маю декілька одиниць, як мисливець, але не нав’язую комусь одівати камуфляж в гори. І чи потрібний такий запас міцності в туризмі, як в бою.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:47:26 16/01/2009
              Нікому я не навязую своєї думки і нікого ні в чому не переконую ( невдячна справа - переконався). Просто вважаю, що сучасне оригінальне військове спорядження є високотехнологічним і за певними параметрами переважає туристичне ( в т.ч. по міцності, терміну використання і т.д. ). Взяти до прикладу матеріал ріп-стоп, який широко використовується в туристичному спорядженні, хоча первинно це розробка військових. А для запобігання різним "випадкам" потрібно просто розумно і детально розробляти маршрут. А в екстремальних ситуаціях використання GPS, автономних передавачів (чи компактної рації), сигнальних засобів і т.д. дозволить вас знайти набагато легше.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:54:35 16/01/2009
                "А для запобігання різним "випадкам" потрібно просто розумно і детально розробляти маршрут." Ню-ню :)) Мені от тільки що розповіли про одну мою "колегу по нещастю". Невдало зашпорталася на кухні, перелом гомілки - апарат Ілізарова на нозі :) Те ж саме отримати десь в Ґорґанах на слизьких цекотах - раз плюнути. Особливо у військових черевиках розроблених не для кам’янистих гір, а для мяких грунтів тропічних джунглів. І якщо з кухні можна доповзти до телефону і викликати швидку, то в Ґорґанах, з їх покриттям мобільним звязком виклик рятувальників - річ досить таки проблематична. А якщо тебе ще й шукати важко буде - можна повзти в сторону найближчого окопчика з першої світової і самозавалюватись камінням :))

                "оригінальне військове спорядження є високотехнологічним і за певними параметрами переважає туристичне ( в т.ч. по міцності, терміну використання і т.д." - спірне питання. Армійське спорядження все таки стараються робити економлячи гроші, і розраховано воно як правило на певний термін використання, не дуже великий. І ніхто не заморочується максимальною зручністю. Тобто є деякі винятки, але вартість у них не менша, якщо не більша ніж в туристичних аналогів. А при співмірній ціні я би все таки купував спеціалізовані речі.

                Я взагалі все більше стаю прихильником глибокої спеціалізації. Тобто для туризму/альпінізму - один комплект, для сноубордингу - другий, для страйкболу, чи інших військових ігор - третій. Деякі предмети можуть бути універсальні, але це скорше винятки ніж загальне правило.

                Так, воно дорого виходить, але вже як бавитись , то бавитись :))
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 01:47:18 18/01/2009
                Підозрюю що ріпстоп розробка не військових,а для військових, причому вояки не задавали технічне рішення, а просто дали державні бабки і поставили задачу щоб було міцне і не рвалось, а вже якийсь ДюПонт ламав собі голову як ото зробити. ЖПС також не для туристів робили... Емммм, нарахунок технологій - зайдіть на будь-який інет-магазин і тикніть там на кнопочці ТЕХНОЛОГИИ або шось в тому роді і ви одразу переконаєтесь що туристична галузь переважає військову в плані високотехнологічності спорядження і програє лише одним параметром - ціною (і то не завжди).
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) victour 10:25:47 15/01/2009
          Підтримую, напевно багато хто починає з того, що є, западає на мілітарі і еволюціонує до зручного туристичного спорядження.
          Берци, камуфляжі звичайно зручніше за ґумаки і куфайку, але, по-моєму, це вчорашній день, солдатський "комфорт".
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) salatruk 09:55:41 16/01/2009
            Три слова на захист мілітарного одягу, ходили колись на Красну, ну і на водосховищі трошка матрацили, о, так і трошки понапивалися, випадково сів в ватру пятою точкою, на ній були штани "Сахара", ні дупу не попік, ні штани не спалив, ані знаку нема на штанах... Але то так, в бєрцах пробував ходити, але попробквав взуття з гортексом, яке на порядок легше та зручніше :)))) Все інше вважаю також краще буде спеціалізоване туристичне :)
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:59:56 16/01/2009
            економ-варіант :)
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 11:10:24 15/01/2009
        Fjord Nansen Thor III
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) akorud 01:35:19 18/01/2009
      Пост ні про що. До того трохи змахує на самопереконання - підтвердіть що я зробив правильний вибір бо я не впевнений і спати не можу. Як на мене - не правильний. Військове - для військових, туристичне - для туристів. Тема утеплення не розкрита (поляри всякі), тема термобілизни не розкрита (а як тиждень в одній парі трусів припре ходити). На каріматі німецькому пробував спати 2 тижні? При серйозному навантаженні, щоб регенеруватися вночі, а не мучитися. Я пробував - в результаті купив Therm-a-rest. А альпіністське спорядення куда? (а ліміт в літаку як правило ті самі 20кг). Військові за надвагу не доплачують, їм добре. Відкрию ще таємницю - система Camelback (вода в рюкзаку з трубкою в рот) куди як зручніша на марші ніж фляги на поясі. Пончо-дощовик потрібний на варті. На марші куди як практичніша куртка Precip (10x10см спакована, 300г) - якщо лиє. Якщо не дуже лиє вистарчить Softshell з якого можна не вилазити цілодобово при температурах +25-0.
      І взагалі військові у "вільне плавання" відпускають те, що їм уже не дуже потрібне. От якби ти про екзоскелети написав, наприклад, то було б цікавіше :)
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) romabo 16:08:36 18/01/2009
      чи використовуєте Ви у різних походах портянки, якщо так то з якого матеріалу? Кажуть зручно, а як думаєте Ви?
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Шльома 11:16:44 06/02/2009
      Страйкболіст?
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) pavuk 00:34:33 25/11/2009
      Цікаво читати коменти :) Колись теж ходив в мілітарі ще як в Пласті був, тоді така тема була))) Зараз перейшов виключно на пластмасу: термаки, полари, гортекси. Військове взуття до самої ... Краще юзати легкі треки, на зиму теж варіантів багато є з туристичних. Єдине що ще інколи використовую то комуфляжні штани, в них дуже зручно руки витирати і ножа, гарно комуфлюють бруд))). Як на мене то військове тільки на початках нормально поки вїжджаєш в суть. Ну і міліція на тебе якось дивно поглядає коли ти як "командос" виглядаєш)))


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::