стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Так, потрібно внести ясність в термінологію. Звичайно ніде в балончиках не використовується стопроцентний пропан чи бутан і відповідно від складу суміші цих вуглеводнів, згідно ДСТУ 4047-2001, їх називають: пропан, пропан-бутан, чи бутан. Так в в пропані технічному ПТ - пропану не менше 75%, в суміші пропану технічного і бутану технічного СПБТ - бутанів не більше 60%, в бутані технічному БТ - бутанів не менше 60%. Тому наведений нижче, за ссилкаи, склад газу підпадає під марку БТ і по простому називають бутан.
Використання скрапленого газу з більшим вмістом бутанів викликано тим, що такий газ, маючи менший тиск насичених парів, не розірве ту бляшанку і цей газ має більшу калорійність.
На форумі якось згадувалось, що повторно заправлений балончик краще горить на холоді, це тому, що в газі більше пропану.
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ]
    додав(-ла) victour 12:04:50 25/09/2009
    Так, потрібно внести ясність в термінологію. Звичайно ніде в балончиках не використовується стопроцентний пропан чи бутан і відповідно від складу суміші цих вуглеводнів, згідно ДСТУ 4047-2001, їх називають: пропан, пропан-бутан, чи бутан. Так в в пропані технічному ПТ - пропану не менше 75%, в суміші пропану технічного і бутану технічного СПБТ - бутанів не більше 60%, в бутані технічному БТ - бутанів не менше 60%. Тому наведений нижче, за ссилкаи, склад газу підпадає під марку БТ і по простому називають бутан.
    Використання скрапленого газу з більшим вмістом бутанів викликано тим, що такий газ, маючи менший тиск насичених парів, не розірве ту бляшанку і цей газ має більшу калорійність.
    На форумі якось згадувалось, що повторно заправлений балончик краще горить на холоді, це тому, що в газі більше пропану.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 12:55:08 25/09/2009
      "Тому наведений нижче, за ссилкаи, склад газу підпадає під марку БТ і по простому називають бутан. " НЕ ВІРНО. Я навмисно давав посилання де велика кількість бутану в фірмових балончиках, аби не бути голослівним на рахунок проблематичного використання бутану в зимовий період.
      Ось вам посилання http://equip.skitalets.ru/tour ism/tourism_stove/tourism_stov e_cartridge/8616/ де пропану 70% і під бутан технічний не вписується а в даному випадку по логіці вашого міркування катить під СПБТ згаданого вами ДСТУ Гази вуглеводневі зріджені паливні для комунального споживання,де С4 має бути не більше 60% а сума пропану і пропілену не регламентується (чим більше тим краще). Я пропоною всеж таки називати згадані суміші в фірмових балончиках пропан -бутановими ( бо пропан конче МУСИТЬ бути, а це окрема тема) , і не класифікувати їх за даним ДСТУ.
      Про калорійність, який показник мається на увазі? Якщо к-сть Ккал/кг (а ми хочемо заправляти по вазі) то "більшу калорійність" має пропан.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 14:46:33 25/09/2009
        Добре, сперечатись не буду - в різних колах користуються різними назвами, хоча є стандарт України, наприклад, навіть на балончику за наведеним вище посиланням, де 70% пропану, чомусь пише BUTAN.
        На рахунок теплоти згорання - так, в Ккал/кг у пропана вона більша, та в Ккал/нм.куб теплота згорання більша у бутана. У той самий об’єм балончика, а наповнення обмежено розмірами картриджа, по вазі ми впхаємо менше пропану ніж бутану.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 17:03:33 25/09/2009
          Ну і що що пише Butan? Берем одну і ту саму фірму, з одним і тим же складом газу , просто різні ємності, тут пише Butan http://oz.by/tourism/more10687 95.html
          тут http://oz.by/tourism/more10687 88.html та тут http://oz.by/tourism/more10671 03.html пише ы Бутан і Пропан.
          Поверніть цей http://oz.by/tourism/more10687 82.html балон за годинниковою стрілкою на 90град і ви побачите лише напис Propane 30
          а тут на балоні не розбереш, але в описі пише "вместимость 250 грамм газа пропанбутан".
          Давайте насамперед всеж таки, визначимось з термінологією, а тому, якщо це наведе якусь прозорість, продовжіть думку про стандарт України.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 17:32:19 29/09/2009
          маю трохи часу, і можна внести деяку ясність:)
          І так, вважаю розібрались: суміш 70% пропану і 30% бутану в фірмових балончиках називаємо пропан-бутановою сумішшю і баста. Слово «технічна» будемо додавати, коли розмова йтиме за повторну заправку цих балончиків відповідними сумішами іншого призначення , де «технічна» вказує в тому числі на певну чистоту і можливі великі відхилення процентного складу від заявленого.
          Тепер оскільки з назвою газових сумішей розібралися і пройшовши мінімальний лікбез нас вже не зіб’є з пантелику а ні торгова марка (адже продають у нас ковбасу без м’яса і згущонку, в складі котрої молоко відсутнє) а ні просто дрібні рекламні неточності, і ви вже можете самі бачити ляпсуси дилерів.
          http://equip.skitalets.ru/tour ism/tourism_stove/tourism_stov e_cartridge/8613/
          чи тут http://equip.skitalets.ru/tour ism/tourism_stove/tourism_stov e_cartridge/8617/ .
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 17:46:50 29/09/2009
          Дальше суто технічне питання: «На рахунок теплоти згорання....» і взагалі усіх фізико-хімічних даних вже стало зрозуміло як важливо точно висловлюватись.
          Тим не менше, відповідь «На рахунок теплоти згорання - так, в Ккал/кг у пропана вона більша, та в Ккал/нм.куб теплота згорання більша у бутана.», стосовно нашої ситуації, заслуговує не більше ніж на 3(три ) бали.
          Viktour, ви ж самі вказуєте що заправляємо ми скраплений газ і ні облік відпуску газу на вашу маленьку ємність ні контроль заповнення балончика ви не будете вести в нормальних кубічних метрах, а для аргументу варто було вказати показники Ккал на л скрапленого пропану ,бутану, хоча і тут немало «підводних» камінців.
          Реплікою: «У той самий об’єм балончика, а наповнення обмежено розмірами картриджа, по вазі ми впхаємо менше пропану ніж бутану.» - ви хочете сказати що одержите виграш в кількості теплоти і скип’ятите більше води? А не тут то було, з кінцевим результатом буде «торба». ВИЯВЛЯЄТЬСЯ температура кипіння (а на кипіння також треба енергію) n-бутану «-0,5°С» при атм. тиску.
          За певних умов навіть годину гріючи теплом своїх рук металевий картридж з бутаном вам не вдасться закип’ятити і горнятка води. Мабуть це є одна з причин , по якій ви рекомендуєте оберігатись від попадання конденсату(газоліну) в балончики для газових горілок. Принагідно зазначу що відповідна температура кипіння iso-бутану становить "-11,7°С" а пропану " -42,07"
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 10:05:23 30/09/2009
      до Ed.ua: що до теплоти згорання (пишу тут, бо внизу завузилось)-
      Не йде мова про використання стопроцентних газів, а тільки про реальні суміші. В фірменному балоні переважно використовують суміш з більшим вмістом бутану (70%), а в повторно заправленому балоні вміст бутану близько 40-50%. Це значить, що при спалюванні газу з одинакових картриджів, повторно заправлений балончик (бутанів менше), в сумі, дасть менше тепла, хоча зможе працювати при нижчих температурах. Тобто - якщо теоретично взяти чистий пропан С3 (густина 501,1кг/м.куб, тепл.згор.-11079 ккал/кг) і н-бутан nC4 (густина 578,9кг/м.куб, тепл.згор.-10929 ккал/кг), то при спалюванні, наприклад 1л, цих газів отримаєм відповідно С3 - 5551,7ккал і nC4 - 6326,8ккал.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 12:48:26 30/09/2009
        я бачу ми вже з вами можемо писати статтю:)
        Може пригодиться, колись скачав тут http://vvsalone.narod.ru/Gas.h tm зручну програмку для розрахунку густин ПБ сумішей, після короткого тестування лишився нею задоволений.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 13:12:58 30/09/2009
        Забув "парировать":) я по любому заправляю "на вагу", яка маса була фірмової, таку масу "пхаю" СПБТ, а теплотворну здатність по масі ми вже обговорювали .

        Густини скраплених газів, я так зрозумів, ви привели при +20°С. Victour: По теплоті згорання вкажіть, якщо можна джерело. Бо по одним моїм розрахункам опираючись на дані рівняння процесу горіння Бутану (пропану) деякі цифри збігаються, інші ні, а по іншим даним взятим з інших джерел навпаки інші цифри збігаються , а решта ні.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::