стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solar Power ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Кілька слів зі свого досвіду: Спочатку використовував 1,5 Вт сонячну батарею та 4 буферні NiMH акумулятори вкупі з саморобним DC-DC перетворювачем (мін. напруга на вході 1,4 В - на виході 5 В). В принципі на фотоапарат вистачало, але батарея весь час їздила на наплечнику. Хотілося чогось потужнішого. Потім натрапив на гнучкі сонячні модулі (полікристалічний кремній) і з них скомпонував сонячну батарею на 3, 6, 12 В. Потужність - десь в районі 4-5 Вт. Крім того, після глибшого ознайомлення з процесами зарядки літій-іонних акумуляторів, вирішив не паритись і заряджати такі акуми напряму - без будь-яких схем підзарядки, припаявши діод для того щоб акум не розрядився через соняну батарею. Тут основне вибрати відповідний струм (і напругу зарядки) і не ПЕРЕЗАРЯДИТИ (!) такі акумулятори. Інакше вони можуть попсуватися і навіть спалахнути чи вибухнути! Струм і напруга під час зарядки контролюються мінітестером. Як приклад, 2 години зарядки батареї 7.2 В від дзеркалки безпосередньо від сонячної батареї під час вранішнього збирання дозволили знімати практично цілий день - аж навечір поміняв акум на запасний. Тією самою сон. батареєю під час обіду (1,5 год) заряджав 4 акуми до навігатора - їх десь вистачило на 1,5 дня походу. Переваги потужнішої батареї - можна заряджати епізодично під час привалів, більший діапазон напруг можна вибрати, при поганій погоді можна "ловити" сонце. Аналогічно можна заряджати акуми мобілки чи іншої портативної електроніки. При зарядці напряму більш ефективно використовується потужність батареї - нема втрат на ковертери і ін. АЛЕ!!! Якщо не розумієш що робиш, то краще не експерементувати!!! Не всі літій-іонні акуми можна так заряджати!!! В таких випадках пишуть "Чуть шо - я відповідальності не несу - все на свій страх і ризик!!!" Інфи по цьому питанню в неті купа.
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solar Power ]
    додав(-ла) eliashyur 14:53:29 19/04/2012
    Кілька слів зі свого досвіду: Спочатку використовував 1,5 Вт сонячну батарею та 4 буферні NiMH акумулятори вкупі з саморобним DC-DC перетворювачем (мін. напруга на вході 1,4 В - на виході 5 В). В принципі на фотоапарат вистачало, але батарея весь час їздила на наплечнику. Хотілося чогось потужнішого. Потім натрапив на гнучкі сонячні модулі (полікристалічний кремній) і з них скомпонував сонячну батарею на 3, 6, 12 В. Потужність - десь в районі 4-5 Вт. Крім того, після глибшого ознайомлення з процесами зарядки літій-іонних акумуляторів, вирішив не паритись і заряджати такі акуми напряму - без будь-яких схем підзарядки, припаявши діод для того щоб акум не розрядився через соняну батарею. Тут основне вибрати відповідний струм (і напругу зарядки) і не ПЕРЕЗАРЯДИТИ (!) такі акумулятори. Інакше вони можуть попсуватися і навіть спалахнути чи вибухнути! Струм і напруга під час зарядки контролюються мінітестером. Як приклад, 2 години зарядки батареї 7.2 В від дзеркалки безпосередньо від сонячної батареї під час вранішнього збирання дозволили знімати практично цілий день - аж навечір поміняв акум на запасний. Тією самою сон. батареєю під час обіду (1,5 год) заряджав 4 акуми до навігатора - їх десь вистачило на 1,5 дня походу. Переваги потужнішої батареї - можна заряджати епізодично під час привалів, більший діапазон напруг можна вибрати, при поганій погоді можна "ловити" сонце. Аналогічно можна заряджати акуми мобілки чи іншої портативної електроніки. При зарядці напряму більш ефективно використовується потужність батареї - нема втрат на ковертери і ін. АЛЕ!!! Якщо не розумієш що робиш, то краще не експерементувати!!! Не всі літій-іонні акуми можна так заряджати!!! В таких випадках пишуть "Чуть шо - я відповідальності не несу - все на свій страх і ризик!!!" Інфи по цьому питанню в неті купа.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solar Power ] відповів(-ла) Roman 22:05:42 19/04/2012
      Еге ж, очевидно той акумулятор в фотоапараті найпростіший - два контакти має. Але більшість є з якимись контроллерами в нутрі - мають 3 і більше контактів.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solar Power ] відповів(-ла) eliashyur 13:18:36 20/04/2012
        Акумулятор, що заряджав - літій-іонний, має 3 контакти (апарат - Nikon D40). Третій використовується для контролю заряду і для недопущення перерозряду в апараті, перегріву. Всередині самого акумулятора є мініатюрна схемка що включає термоопір і т. д.) Якщо контролювати заряд самостійно, то третій контакт ніби і непотрібний :). Аналогічно з акумами, які мають більше трьох контактів. Перевіряв, на акумуляторі від КПК (6 контактів) - заряджається. Я не кажу що потрібно так заряджати акум постійно - життя таке йому явно не продовжить - але кілька підзарядок за похід витримає без наслідків. Точно не пригадую, але складні багатоконтактні схеми захисту акумуляторів мають, крім всього іншого, лічильники циклів заряду-розряду.

        До речі, спосіб заміни нестандартного акума: акуратно (!) розібрати, відпаяти схему захисту, знайти на радіобазарі відповідну банку (тип, розмір, бажано ємність), скласти все докупи і маєте новий акум. Аналогічно можна збирати нестандартні акумулятори підвищеної ємності.

        Тільки треба пам’ятати, що при будь-яких нестандартних діях з акумуляторами дієте на свій страх і ризик !!!
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solar Power ] відповів(-ла) Bobua 15:07:08 23/04/2012
          З третім контактом не заморочуюсь :)

          Коли вимірював ємність акумів (бо купив торік фальшивий BL-5J (нібито "nokia"), у підлому "МєгаМаксє" за 69грв: ємність 800мАг замість 1320 мАг; в Ашані нині за 41 справжні :), то бачив як при повновму зарядженні акум сам ВІДСІКАЄ вхідний струм (і будь-яка напруга вже не змусить його заряджатись далі:). Така сама поведінка й акумів для мобілки Самс-Е200.
          Лише раз бачив як зовсім вже фальшивий акум (з надписом на пакування "original" великими буквами :) того не вмів :) Навіть фальшива нокія вміє :))

          Навпаки: часто заряджаю 2-контакним зарадником, щоби подивитись, чи змінилась ємність акумів ;)


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::