стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів ::: перейти в

[ Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Я не мав на увазі проблему лісозаготовок. Я прекрасно розумію, що то на сьогоднішній день -- засіб виживання.
Я пишу про ті проблеми, які до виживання не мають відношення.
Наприклад, проблема сміття. Проблема наближення будівництва курортів до кордонів заповідників. Також "проблема Говерли".
Особливо цікавить така тема, як відношення до "джиперів" -- наскільки серьозна ця проблема? Наскільки шкідливе проведення змагань з їзди на позашляховиках для унікальної карпатської екосистеми? Чи справді існує ця проблема?
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ]
    додав(-ла) Dmytro-Rock 10:50:37 16/04/2008
    Я не мав на увазі проблему лісозаготовок. Я прекрасно розумію, що то на сьогоднішній день -- засіб виживання.
    Я пишу про ті проблеми, які до виживання не мають відношення.
    Наприклад, проблема сміття. Проблема наближення будівництва курортів до кордонів заповідників. Також "проблема Говерли".
    Особливо цікавить така тема, як відношення до "джиперів" -- наскільки серьозна ця проблема? Наскільки шкідливе проведення змагань з їзди на позашляховиках для унікальної карпатської екосистеми? Чи справді існує ця проблема?
    • [ Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) vasyl 12:26:54 16/04/2008
      Джиперів нам не прислали з іншої планети, вони такі ж люди із певною схибленістю на чомусь (як і ми). Подивись на їх сторінку і на те, як вони НАМАГАЮТЬСЯ реалізовувати свої ідеї
      http://offroad.lviv.ua/actions /carpathian_border . Переглянь розділ "Екологія. Безпека" та Екологічна застава (500 грн з автомобіля (повертається на фініші за умови відсутності грубих порушень регламенту - дивіться "Екологія. Безпека")
      Я спілкуюсь з організаторами і висловлюю свої зауваження.
      Мені не подобається МАСОВІСТЬ любого міроприємства, але...
      Напевно як і серед туристів, є і у них різні нехлюї і варвари, і за моєї практики, якщо щось ОРГАНІЗОВУВАТИ грамотно, то наслідки для природи будуть значно меншими, аніж пускати все на самотік (приклад - Чорногора, яка знаходиться в Нацпарку). Один ідіот-турист інколи може наробити більше шкоди як організована група (так нам спалили частину будматеріалів на пол.Плісце).

      Проблема Говерли - вирішується перш за все працівниками парку. Щоб писати про це, треба ВИВЧИТИ ситуацію, тому що зі сторони все може виглядати значно простіше.
      Гроші там безумовно потрібні - на вимощення з каменю самої стежки підйому, як це зроблено в Татрах. Це зменшить корозію.
      Щодо сміття, то сам був свідком того, як з самісінького ранку на популярному маршруті в Татрах ходили прибиральники і збирали сміття. Але це було більш подібне на акцію гром.організацій (не мав часу запитати).
    • [ Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) vasyl 12:43:18 16/04/2008
      <Проблема наближення будівництва курортів до кордонів заповідників.>

      Дана проблема лежить в площині рішень місцевих рад - районної та обласної.
      Депутатів у нас вже вибирають за партійними списками, а не за своїми поглядами, тому як босс сказали, так і голосуєм:-). Тому ймовірність того, що швидше все продадуть, збільшиться, адже в партії членів не беруть за їх екологічними поглядами, а скоріше за їх можливістю фінансування. Є також особи, які твердо переконані, що масштабний туризм - це благо, тому що це нові робочі місця, податки і т.д.
      Я за врівноваженість, але вона в нас зявиться тільки тоді, коли
      того всього стане забагато - кидаємось з одних в інші крайності. Але тоді вже може бути запізно (як пише дописувач з Польщі)
    • [ Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) KJaR 13:40:34 16/04/2008
      <Я не мав на увазі проблему лісозаготовок. Я прекрасно розумію, що то на сьогоднішній день -- засіб виживання.Я пишу про ті проблеми, які до виживання не мають відношення.>
      Цікаво -- яку частину України займають населені пункти в горах де багато лісу і люди його рубають шоб ВИЖИТИ? А шо, в інших населених пунктах України де лісу нема (десь так з 80%) вже всі повимирали???
      Рубають ліс -- не тому шо треба вижити, а тому що це простий, легкий і зручний спосіб заробити бабло. Якби зверху не дозволялося рубати ліс, повір, насправді на зеленому туризмі грошей можна би було заробити так само. Але для цього треба щось розвивати. Замовникам відмовлятися від вирубок -- не вигідно, а виконавцям (місцевому населенню) вирубувати ліс -- дуже зручно.
      • [ Re: Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) Roman 16:10:19 16/04/2008
        Власне! (на продовження теми)
        - Як виживати тим людям, яким не пощастило жити при кордоні, тому вони не можуть носити цигарки і горівку до Польщі?
        - Як виживати тим людям, яким не пощастило жити в Ялті, тому вони не можуть здавати житло приїжджим?
        - Як виживати тим людям кому не пощастило жити на Поліссі і поблизу нема покладів бурштину?
      • [ Re: Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) vasyl 10:44:20 17/04/2008
        Погоджуюсь, що рубка лісу є найпростішим способом заробити.
        Але...
        1.А чи знаєте, що для гірських населених пунктів існує спеціальний статус і встановлена доплата від держави?
        Селяни у всі віки виживали за рахунок землеробства, але в гірських районах з цим важкувато.
        2. В радянські часи робота в лісі і в містах на великих виробництвах була однією з основних, яка давала заробітки.
        В даний транспортні та інші витрати зїдають суттєву частину заробітку.
        3.Насправді зелений туризм - це не тільки тоді, коли ти приїжджаєш в гори відпочити і тобі все подають готове.
        Щоб ти дізнався про це і отримав готовий продукт, необхідно провести кількарічну роботу і досить великі вкладення, як для звичайного мешканця села. Окрім того, це вкладення, які швидко не окуповуються. Територія Яремчанської ради, Верховина, Славськ - давно розкручені місця.
        Власник Водограю в Бистриці отримує основні доходи від магазину та кафе, а не готелю. Власники Арніки мають постійну роботу, а не живуть тільки за рахунок зеленого туризму. Це найбільш відомі для тебе садиби. Я можу продовжити тему щодо інших гірських сіл (Небилів, Сливки, Ясень, Лужки, Липа, Витвиця, Зелена і т.д.), але висновок буде одним - чим менше знаєш тему, тим легше давати поради щодо неї. Поїдь в села, поговори з мешканцями і тими ж лісорубами і думка відносно цього зміниться однозначно
    • [ Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) KJaR 13:48:54 16/04/2008
      Щоб завдавати набагато меншої шкоди для природи варто зробити хоча би кілька нововведень:
      1) Вкласти гроші і рубати ліс так як це роблять в Америці чи Європі -- стиглий, через дерево, з мобільною і легкою технікою яка не завдає такої шкоди грунту. Ніхто інвестувати не буде поки можна набагато легше це всьо діло зробити -- вирубати під нуль ділянку і забити.
      2) ЕЛЕМЕНТАРНО засадити після себе там де вирубав -- це набагато легше ніж пункт 1 але і цього ніхто не робить.

      Садити після себе якраз і треба найбільше в Карпатах. На рівнинній території, особливо де є листяні ліси, вони без особливих проблем відновлюються самі. Але в горах де ліс росте повільно, а грунт активно вимивається само собою відновлення не получається, або получається дуже туго.
      • [ Re: Re: Re: Re: Сучасні проблеми Карпат ] відповів(-ла) vasyl 10:51:27 17/04/2008
        до 1) А прикинь, яка буде собівартість даного лісу і чи потягне то економіка. Щоб щось забороняти, необхідно знайти компенсуючі механізми, інакше нічого не зміниться
        до 2) ЕЛЕМЕНТАРНА відповідь - на дані посадки просто не виділені кошти. Організація то бюджетна і з вирубок отримує дуже невеликі кошти. Підпиємці то платять в бюджет, а не лісгоспу.
        Продовжимо тему про т.зв.ЕЛЕМЕНТАРНІСТЬ???


до початку форуму ::: список форумів ::: перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::