стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] повідовив(-ла) ---
Текст повідомлення: дядьку, коли малювали генштабівські карти ЖПС навіть у сні приснитися не міг, координати визначали якоюсь фігньою, здається по сонцю. Зважаючи на це, карти в нас просто супер, а 100-200м похибки це вже не настільки критично, хіба хтось зовсім гоноровий не бере з собою ні карти ні компаса.
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]
    додав(-ла) rstm 15:33:17 20/06/2006
    дядьку, коли малювали генштабівські карти ЖПС навіть у сні приснитися не міг, координати визначали якоюсь фігньою, здається по сонцю. Зважаючи на це, карти в нас просто супер, а 100-200м похибки це вже не настільки критично, хіба хтось зовсім гоноровий не бере з собою ні карти ні компаса.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) loki2000 22:24:52 20/06/2006
      Якщо не знаєш, то не пиши. Є така наука як геодезія. Усі карти привязуються дуже точно до координат, і не по сонцю визначались. а з допомогою теодолітів та нівелірів. І похибки тоді були дуже маленькі, аж ніяк не 100-200 м.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) bjoern 22:57:21 20/06/2006
        Підтримую. Є опорна геодезична сітка, яка будується за допомогою методу тріангуляції. Тобто територія розбивається на серію суміжно розміщених трикутників. У вершинах яких закладають тріангуляційні пункти, координати яких і абсолютна висота дуже точно визначені. до них і прив’язуються координати об’єктів. Крім того ще є астрономічні пункти, пункти трілатерації, пункти висотної основи ( репери, марки ). Всі ці пункти показуються на топографічній карті. Тому великих похибок бути не може. Хоча треба визнати, що сучасні методи визначення координат за допомогою супутників є точніші.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) zanuda 04:34:27 21/06/2006
        Ото вся історія в тому і заключається
        а/ як густо та геодезична сітка прокладена
        б/ Наскільки відкрита місцевість картографована - чим більше лісів, особливо вічнозелених, тим більше деталей буде пропущено.
        А взагалі-то, генштабівські карти настільки точні, що реальну лажу можна помітити хіба-що на картах масштабу 1:25000, і то якщо станеш переміряти карту. Прошу не забувати, що жодна топокарта не обходиться без генералізації. Тому те, чого немає на 100000-то вже чистої води генералізація. Так само не забуваймо глянути на рік, коли карта була виготовлена - здебільшого це кінець 40-их ХХ ст., після цього генштабівські карти лишень підновлялись.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) rstm 13:14:27 21/06/2006
        Справді багато чого не знаю, але в тому що цікавить стараюся розібратися. Про 100-200м похибки на генштабівських картах я звичайно загнув, але від 30 до 100м похибки вам підтвердить будь-хто, хто користувався коли небуть ЖПСом.

        Що таке теодоліт чи нівелір я собі смутно, проте уявляю, і географічні координати вони самі по собі аж ніяк не визначають, якщо не мати до чого привязатися. Оскільки будь яка залізяка має похибку (в сучасного теодоліта точність кутових вимірів 20"-2"), то можна стверджувати, похибка, особливо в гірській місцевості, є присутня.

        Щойно дзвонив географу котрий закінчив 4-ий курс, на питання про те, як визначити координати без ЖПС-а відповіді нажаль не знав.
        Але з Вікіпедії прочитав наступне: "Широту места можно определить с помощью таких астрономических инструментов как секстант или гномон, однако в наше время удобнее воспользоваться системой GPS." Обидва пристрої працюють, так би мовити, на Сонці, або ж від нього!!! Звичайно можна застосувати триангуляцію.
        Про те, як визначали довготу в давні часи толком нічого не знайшов, крім того, що її можна визначити методом тріангуляції.

        Отже, друже loki2000 поясни в чому я був не правий? Про те, що я завищив похибку я вже писав вище.
        Якщо це для тебе не важко, БДЛ скинь лінки, де можна прочитати, як працювали радянські картографи, мені це справді цікаво.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) loki2000 15:18:03 21/06/2006
          http://keytotest.chat.ru/Index _58.html а взагалі існує посібник "ИНСТРУКЦИЯ ПО ТОПОГРАФИЧЕСКОЙ СЪЕМКЕ В МАСШТАБАХ 1:5000, 1:2000, 1:1000 И 1:500. ГКИНП-02-033-82" (утв. ГУГК СССР 05.10.1979) тільки я його в неті не знайшов:(. Я мав на увазі, що ти не правий про ті похибки і лише це, а не щось ще. А на рахунок питання про визначення координат, то треба його було геодезисту задавати, а не географу:)
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) rstm 15:40:40 21/06/2006
            Дякую, почитаю.
            А географ мав би знати, він "теодолітно-нівелірну практику" проходив.
            • [ Re[x]: Космознімок Львова ] відповів(-ла) zorc 09:59:15 22/06/2006
              Значит, плохо проходил.
              Навскидку - способов картосьемки (в т.ч. определение координат) есть несколько и кроме теодолитов с нивелирами. Например, аэро"стерео"сьемка. Но и точность теодолитных ниток отнюдь не +/-100м :)
              В отличие от, кстати, того же Гармина в условиях трех спетников в линейку.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] відповів(-ла) bjoern 11:46:37 22/06/2006
            В курсовій роботі, що приведена як лінк немає нічого про те, як діяли радянські геодезисти, створюючи опорну геодезичну мережу. Там просто студент розказував як складати топографічний план масштабу 1:5000, на території обмеженою рамкою карти 1:25000. Є таке поняття як вихідний геодезичний пункт. В СРСР за такий пункт був прийнятий центр круглого залу Пулковської астрономічної обсерваторії. Не хочеться матюкатися, але там висота геоїда над еліпсоїдом рахується рівною 0. :-) Геодизичні координати вихідного пункту опорної геодезичної мережі, геодезичний азимут напрямку на один із суміжних пунктів визначені астрономічним шляхом. Щоб пояснити це треба заглиблюватися у формули і малюнки. Далі від того вихідного пункту і "танцюють". Геодизичними методами (тріангуляції, полігонометрії) розбудовують мережу геодезичних пунктів. Коли для точної прив’язки об’єктів до координат, недостатньо таких пунктів, їх мережу можна розбудовувати. До речі, високоточні радянські теодоліти вимірюють горизонтальні кути з похибкою 0,2’’-1’’,точні 2’’-10’’. А похибка нівелювання 1 класу <1 мм на 1км. Крім того ШСЗ літають з 1957 року і в 60, 70, 80-ті роки використовувались для вирішення геодизичних проблем. Студент географічного ф-ту проходив курси "Топографія", "Картографія" і купу суміжних спецкурсів, топографічну практику (як казали "теодолітно-нівелірну") і мав би такі речі знати. Але в принципі, визначення координат не є справою географа, туриста, а геодезистів. Ти маєш топокарту і по мінутній і секундній рамці визначаєш координати, або за допомогою GPS.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::