стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Водоспад Воєводин ] повідовив(-ла) В. Медведчук
Текст повідомлення: 1. Я там був, бачив і уявляю де це є...біля моєї дачі
Вдсп. Воєводин характерний тим, що зверху безпосередньо над ним є місток через потік, а на березі лавки і столик. Від вдсп вниз по течії схилом йде стежка.
2. Справжній Шипот далеко, десь за 50 км в селі Пилипець
фото тут http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php3?id=561
3. Ні Рівну можна підніматися по дорозі, що йде праворуч (вверх по течії) паралельно до стежки над потоком, але вище, по хребту. Найзручніший спуск (підйом) з ур. Прелука (бита стежка). Фотки на мило....

Судячи по всьому 8-ми метровий вдсп і був Воєводин, тільки насправді він десь 15 метрів
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Водоспад Воєводин ]
    додав(-ла) В. Медведчук [guest] 19:05:15 29/06/2005
    1. Я там був, бачив і уявляю де це є...біля моєї дачі
    Вдсп. Воєводин характерний тим, що зверху безпосередньо над ним є місток через потік, а на березі лавки і столик. Від вдсп вниз по течії схилом йде стежка.
    2. Справжній Шипот далеко, десь за 50 км в селі Пилипець
    фото тут http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php3?id=561
    3. Ні Рівну можна підніматися по дорозі, що йде праворуч (вверх по течії) паралельно до стежки над потоком, але вище, по хребту. Найзручніший спуск (підйом) з ур. Прелука (бита стежка). Фотки на мило....

    Судячи по всьому 8-ми метровий вдсп і був Воєводин, тільки насправді він десь 15 метрів
    • [ Re: Re: Водоспад Воєводин ] відповів(-ла) eraservsv 09:30:33 30/06/2005
      Пане Ведмедчук. Ви пишете, що біля водоспаду Воєводин є місток, лавки, столики, стежки. А біля того 8-метрового де був я непролазні хащі і ніяких слідів людської діяльності. Це НЕ Воєводин, а пороги перед ним. "Справжній Шипот за 50 км"???!!!
      Воєводин знаходиться у Заповіднику Шипіт і також має назву Шипіт. А який із них справжній - то лиш Бог розсудить.
      • [ Calm down ] відповів(-ла) zanuda 10:30:25 30/06/2005
        Коли ти згадував «справжній Шипіт», то певно мав на увазі «справжній Воєводин».
        Так от справжній Воєводин розташований на 200 м нижче від злиття північного з трьох струмків, що стікають з Руни на схід, з південним, або 400м нижче від злиття середнього з південнним.
        Так що до Воєводина ти , видно, не дійшов зовсім капельку.
        Безпосередньо над Воєводином дійсно є місток, який раз у 5 років зносить водою, вірніше бревнами, які у свою чергу зносяться водою.

        Тепер, як і на середньому, так і на північному струмках, що стікають до Воєводина з полонини Руни, дійсно є повно менших водоспадів, інколи суцільних каскадів, стежок і направду немає жодної, проте є суцільні хащі, і якщо хто поуважніший, той обов’язково знайде парочку слідів медведів :-| (і жодних слідів медведчуків).

        Щодо стежки, то з Руни веде маркована стежка через вершину г. Руна-Плай (1227м).
        Через метрів 300 після на схід від Руни-Плая стежка різко поверне на південь, а по ходу до вдп-у ще викине 2 серпантина.
        Взагалі-то з південної сторони спуск з Руни до Воєводина найбільш пологий, я там взимку навіть на бігових лижах спускався.
        Той каскад водоспадів, який розташований 200м над Воєводином на північному з струмків, в Ужгороді років тому 40 назад назвали водоспадом «Юних туристів».
        Оскільки, каскади на середньому струмку назви ще не мають, то можеш спокійно назвати як захочеш, наприклад водоспад Хащований. :))

        Щодо Шипота, то Шипотом називається правий притік річки Тур’я, тобто потік в який впадає потік Воєводин (на якому і знаходиться водоспад).
        Так от на потоку Шипіт є невелички каскади нижче злиття з п. Воєводин, і один дуже гарний, хоч і невеликий водолспад, вище злиття. Обидва знаходяться в заказнику Шипіт. Може ти їх мав на увазі?
        Ну а загальновідомий водоспад Шипіт, який згадував В.Медведчук, дійсно, знаходиться в краях далеких звідти: в Міжгірському районі, над селом Пилипець (чи Подобовці — дивлячись хто звідки йде).
        • [ Re: Calm down ] відповів(-ла) C. Медведчук [guest] 11:23:59 30/06/2005
          Я б сказав так - "Рівний Плай", "Рівна",поживете там з моє, будете знати
          • [ Re: Re: Calm down ] відповів(-ла) eraservsv 12:06:24 30/06/2005
            С. Ведмедчук - ви шо брати?
          • [ Re: Re: Calm down ] відповів(-ла) zanuda 19:26:29 30/06/2005
            Пане С.-В.-медведчук!
            Гора і полонина ще з 13 сторіччя називається власне РУНА. Потім після визволення маскалями, тобто перетворення Підкарпаття на Закарпаття (взагалі назва Закарпаття появилась вперше в 1946 році, бо навіть республіка Волошина 38-го року називалась Карпатська Україна), вона сталась називатись Ровная, а в з 80-их назву прийнялись перекладати на українську і вийшло Рівна.
            • [ Re: Re: Re: Calm down ] відповів(-ла) Н. Шуфрич [guest] 13:39:06 01/07/2005
              Дивно, що поляки, і чехи про це не знали і на своїх мапах писали і пишуть Rowna. Хоча мені це імпонує, бо Руна-кельти, прикольно. Pan zadlugo meshka v Niemec :-)
            • [ Re: Re: Re: Calm down ] відповів(-ла) eraservsv 14:14:59 01/07/2005
              Місцеві на свому діалекті на віть слово "Рівна" прочитають і проговорять як Руна. Тому вони так її і називають. Я вважаю, що полонини мали би називати так, як їх називають місцеві. Та ж сама ситуація з горою поряд - на картрах "Лаутанская Голица". Але назва явно походить від села, що поряд - Люта і тому по місцевому називається Лютянська Голиця. А поряд ще є і Мала Голиця.
              Якісь дядьки прибули були до Непала, побачили височенну гору і назвали її в честь свого капітана Еверест. І плєвать їм було на те, що місцеві з давніх давен її називають "Джомолунгма", що навіть якось там перекладається. І все таки у більшості карт пишуть Еверест, хоча на деяких в дужках дописують (Джомолунгма). Хоча вимовляють шерпи шось типа [чямалума]
              • [ Re: Re: Re: Re: Calm down ] відповів(-ла) І. Шурма [guest] 14:28:25 01/07/2005
                Так.....а Львів назвемо Лємбергом, бо власне Львовом його називають кількадесят останніх років, а до того.......
              • [ That’s right ] відповів(-ла) zanuda 18:22:58 01/07/2005
                Абсолютно вірно підмічено, що місцеві слово «рівна» вимовляють як «руна».
                Але ось заковика: вершину названо власне через те як її називають місцеві.
                А місцеві — то не якісь вороги-опортуністи, що їх конче треба виправляти на «правильно».

                Щодо «Лаутанської Голиці» — то є вершина мацкальського маразму: якийсь лейтенантик топозагону сп’яну написав на свій п’яний манер абсолютно однозначне «Лютянська».
                З того часу (база тих карт, як не помиляюся 1947 року) все, що стосується висот, рельєфу і відвовідних назв — там незмінювалось. Ось і живе славна назва «Лаутанська» ось уже понад півстоліття.

                Тепере про поляків. Їм абсолютно поцимбально хто, де і як пише назву своїх географічних об’єктів — вони пишуть по-своєму. Для прикладу, Нью-Йорк для них Новий Йорк — як аксіома.

                Тепер про чехів: пане Медведчук, покажіть мені ту чеську карту де написано Rowna.
        • [ Re: Calm down ] відповів(-ла) eraservsv 12:04:44 30/06/2005
          Дякую. З назвами все зрозуміло. Тепер є повод піти туди ще раз і ретельно вивчити усі спуски і стежки і все-таки побувати на справжньому Воєводині. На "справжньому Шипоті" буду через два тижні. Якраз коли пан президент планує піднятись на Говерлу.
          А сліди ведмедів я і справді бачив. І не одні. Може один ведмідь, але наслідив на різних висотах (-200 м). Десь 3 потенційних берлоги бачив. Ці берлоги нагнали немало страху і певно саме через них я вирішив далі вниз не спускатись і піднявся на Полонину Руну.
          У звязку з цим також виникає питання. А що робити при зустрічі з такою ТВАРЮКОЮ. Тим більше коли поряд його берлога, чи навіть він зненацька вискочить з берлоги, коли ти спокійно пролазиш мимо?


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::