стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів ::: перейти в

[ Утворення цекотів ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Шановне товариствао!
Питання швидше до знавців геології. Розкажіть, будь-ласка, яким чином утворилися т.з. цекоти, якщо можна докладніше. Загальних фраз типу "ерозійні процеси, процеси горотворення" начитавсь, але якось "тема цицьок не розкрита". Інтерес суто спортивний, але буду вдячний за інфу, або посилання на корисні лінки.
Дякую!
Все спілкування на дану тему
  1. [ Утворення цекотів ] додав(-ла) EOL 14:07:13 02/10/2008
    Шановне товариствао!
    Питання швидше до знавців геології. Розкажіть, будь-ласка, яким чином утворилися т.з. цекоти, якщо можна докладніше. Загальних фраз типу "ерозійні процеси, процеси горотворення" начитавсь, але якось "тема цицьок не розкрита". Інтерес суто спортивний, але буду вдячний за інфу, або посилання на корисні лінки.
    Дякую!
    • [ Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) komaruk 14:58:21 02/10/2008
      Як то не банально, але на цьому "тема цицьок" і завершується. В основному цикоти формуються із твердих подір, що в горах виходять на поверхню, мякші елементи або прожилки в них піддаються повітряній і водній ерозії, і порода розламується. На процес також впливають рослини, коріння яких точить камінь.
    • [ Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) Lubkо 15:09:48 02/10/2008
      угу, також ніяк не перестану дивуватися - хто ж то такі купи каміння понасипав? :)))
    • [ Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) Alex 16:23:15 02/10/2008
      Як наслідок морозного вивітрювання під час останнього зледеніння.
      Вночі вода в прожилках каменю замерзає, вдень відтає. Під час замерзання розширюється - камінь тріскає. І так тисячі років.
      Чому саме в Горганах - мабуть якась специфічна геологічна будова. І ще тому, що вони самі не були вкриті льодовиком, але знаходилися під його впливом з півночі і також під впливом альпійського зледеніння, що було на вищих хребтах.
      Це все ІМХО.
      • [ Re: Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) Roman 20:27:29 02/10/2008
        +1
        Гори були стрімкіші та вищі. Потім кавалки відламувалися, котилися вниз, і виникли отакіхаотичні нагромадження. Кути скруглилися дещо під впливом тієї ерозії. Залишки скель можна побачити, наприклад на Довбушанці, Явірнику, тощо. Ну а на більш пологих місцях цеколи згодом зникли під пластом ґрунту.
    • [ Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) Tasic 21:55:03 02/10/2008
      Почитайте книгу академіка В. А. Обручева "Занимательная геология". Видавництво АН СРСР, 1961 р. Дуже цікава праця, написано видатною людиною простою мовою для простих людей. Звідти дізнаєтеся про будову гір та утворення їх
    • [ Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) ya_borman 22:45:21 02/10/2008
      колись чув щось таке:
      органічні рештки через тектонічні рухи опустились глибоко внизу, піддались впливу високих температур, спресувались і вийшли на поверхню каменюками (знову ж таки через тектонічні зрушення). ну а далі за справу взялась вода, мороз, сонце і вітер - подрібнювали каміння і т.д.
      ось така от історія.

      правда колись чув і іншу :-)
      задовго до цивілізацій Єгипту і Межиріччя на наших теренах була високорозвинена цивілізація гуцулів, і збудували вони величезні піраміди для власної втіхи, та з часом занедбали вони сільське господарство і науку, піраміди заросли смереками і постали гори Карпати :-) (ось така от історія)
      • [ Re: Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) vassia 23:09:22 02/10/2008
        Не так ..... високорозвинена цивілізація гуцулів, і збудували вони величезні піраміди для власної втіхи, ПОТІМ прийшли ЗУЛУСИ, і поза...ли гори, в тих місцях маємо ліси, жереп і т.д.
      • [ Re: Re: Утворення цекотів ] відповів(-ла) yhirnyak 12:06:40 03/10/2008
        >органічні рештки через тектонічні рухи опустились глибоко внизу

        ага.. органічні рештки зверху не змогли опуститись. це їм вдалося лише внизу - там менше контролю, і допомогли тектонічні рухи


до початку форуму ::: список форумів ::: перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::