стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Румунські Карпати ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Підкажіть, хто знає, як попасти на Румунські Карпати та походити там? дуже сподобались краєвиди фотозвіту.
Все спілкування на дану тему
  1. [ Румунські Карпати ] додав(-ла) sakho 19:52:49 07/08/2007
    Підкажіть, хто знає, як попасти на Румунські Карпати та походити там? дуже сподобались краєвиди фотозвіту.
    • [ Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Tasic 20:16:51 07/08/2007
      Чернівці - Порубне - Сучава - Роман - Брашов - Фагараш, до прикладу. Якшо буде час - можна доїхати до Поієнарі. Заодно побачите справжній замок Цепеша, а не той (Бран), який розкрутили для туристів. Загалом то все на одній лінії і блудити нема де.
      Віза безкоштовна практично, якшо через турфірму - то беруть далі свої 20$ комісійних. Автомобілем - одне задоволення, дороги відмінні, сервіс приємний. Залізниця у них розвинута, щодо автобусів - не знаю.
    • [ Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Петрик 00:21:48 08/08/2007
      З Чернівців щодня о 7:00 ранку є автобус на Сучаву. Також десь з 3-ї ночі до обіду їздять маршрутки туди же.
      З Сучави близько 11 ранку є автобус на Бухарест і в 11:49 потяг на Брашов.
      З Бухареста можна дістатись в Сінаю, звідки сходити на Бучєджь чи Бучєгі (в Сінаї є мапи). з Бучегі можна спуститись в Бран, звідки доїхати в с. Магуру або Зернешть і сходити на Пятра Краюлуй.
      З Брашова можна дістатися зразу в Зернешть або доїхати в Поду Олт чи Авріг і сходити на Фагараш.
      P.S. Потяги в Румунії можуть запізнюватись в кінцевий пункт прибуття навіть на 2 години... :)
    • [ Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Останній герой 10:12:23 08/08/2007
      Цікаво, а існують якісь путівники чи мапи Румунських гір українською мовою і як взагалі у Румунії спілкуватися з місцевими: дорогу спитати, щось купити, квиток замовити, тіж вказівники прочитати... Румунська ж мова дуже складна та особлива. Чи знають взагалі місцеві якісь інші мови, наприклад англійську, щоб хоч якось встановити мовний контакт?
      • [ Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Петрик 10:48:32 08/08/2007
        Є путівник з мапою Фагарашу на англ. мові. Ще здається є путівник по Бучегі.
        Щодо мови, то краще знати елементарні фрази по-румунськи...
        На полонині сиру не купиш без румунської :)))
        Кажуть, що "старе" населення знають російську, але почув максимум "Добрий вєчєр". В кабані Баркаціу господиня знає трохи російську.
        "Молоде" місцеве населення МОЖЕ знати англійську. В горах багато іноземних туристів, тому тут якраз англійська може пригодитися....
        • [ Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Останній герой 11:58:52 08/08/2007
          Дякую за відповідь, трохи розібрався. Але невже до Румунії дійсно так легко потрапити: сів на маршрутку і поїхав? Це ж вже ЕС, мабуть треба за місяць їхати в консульство відкривати візу, якісь запрошення показувати, доводити свої благі наміри та матеріальну забезпеченіть, а на кордоні ще й всілякі "екзамени" перед митниками складати. Я колись чув, що візи до Румунії стали платними, а тут кажуть, що дають "на шару". Якось не віриться.
      • [ Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Петрик 10:50:58 08/08/2007
        Уточнення: кабана Баркаціу знаходиться на Фагараші по дорозі до/з Аврігу
        • [ Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Sunrise 23:31:50 08/08/2007
          До речі раджу в цю кабану завітати. Можна добре поїсти та залитися ромом і пивом відносно недорого, як для висоти 1500 м. З відти ще краєвиди хороші, матрасів немає, панує туристично-альпіністська атмосфера.
      • [ Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Tasic 10:57:34 08/08/2007
        Румунська мова не така вже і складна, якщо не стоїть задача вірші писати :).
        Більшість молоді у крамницях, автозаправках, каяфе володіє англійською на рівні, достатньому для порозуміння. Мап в неті повно та й і у самій Румунії на розкладках. Середня вартість 8$ в еквіваленті.
        І не ведіться, коли почуєте фразу "да", бо то - румунська і зовсім не має відношення до російської :)
        - do you speak English?
        - да
        -о, то ви по нашому розумієте
        -???
        :)
      • [ Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Stary_Zayonc 14:28:03 08/08/2007
        to: Останній герой
        jak chcesz skany map gor rumunskich z internetu sprobuj np.
        http://mapy.mk.cvut.cz/list/da ta/Rumunsko-Romania
        i kliknij to co potrzeba np Fagaras
        • [ Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Sunrise 12:04:24 09/08/2007
          На цьому сервері ні одної путньої карти Фагарашу немає - то якість погана, то карта ніяка (ну звик я до наших Гєнштабок і тепер всі туристичні карти для мене - іграшки, а не карти).
          • [ Re: Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Stary_Zayonc 11:15:54 10/08/2007
            Map Fagarasu i Retezatu na tym serwerze jest cala kupa ale faktycznie - jest jeden wielki problem. Te rumunskie mapy nie maja zadnych wspolrzednych (koordinat po ukr.).
            Jakosc - taka sobie (marna). Pewnie, ze Wasze sztabowki lepsze(kraszcze), ale nie widzialem zeby siegaly poza bywszego Sowka ;-). Jak masz lepsze elektroniczne - bede wdzieczny.
            A i jeszcze ciekawostka - tam sa takze rysunki tras po grzbietach. Pozdrawiam.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) _vovin_ 14:19:37 10/08/2007
              ale nie widzialem zeby siegaly poza bywszego Sowka ;-)
              Просто не доводилось, мабуть. Точно є Південна і Центральна Америки, Африка і Азія, - для цих "екзотичних" регіонів, певно, найкращі з "доступнних", а от для "цивілізованої" частини світу якось навіть не приходило в голову ними користуватись, бо:
              - показано на них дуже застарілий стан інфраструктури
              - вони не туристичні, тобто марковані траси, межі нацпарків і т.д. там годі шукати
              Для Румунії, (особливо для 1го разу... це коли, скажімо, Фагараш і так і сяк раз 5 ходжений - от тоді щось екзотичне можна почати по генштабу видумувати) я би генштабом не користувався, а починав з http://travel.valek.net/browse .cgi?map=f
    • [ Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) _vovin_ 22:20:37 08/08/2007
      1.Візи
      Мій 9-літній паспорт нормально так поштампований і візи "кудись" не здавались особливою проблемою, поки от в Румунію не зібрався... Цензурних слів щодо "візового процесу" нема, тому і не буду. Офіційний сайт посольства (його адресу продиктували мені коли я дзвонив туди) http://www.kiev.mae.ro/index.p hp?lang=ua&id=27253 , так само www.kiev.mae.ro вказано на інформації біля посольства в Києві (вперше в житті були під посольством, ще до відкриття і аж до закриття, в підсумку так і не потрапивши в середину), місцеві турагенції відкриттям віз в Румунію тривалістю більше 7 днів займатись тупо відмовлялись... Всім, хто за місцем проживання відноситься до посольства в Києві (бо є ще консульства в Чернівцях і Одесі, але щоб туди звертатись треба проживати у відповідних областях), можу порекомендувати згодувати Гуглу таке: "Сан-Світ", подзвонити і дізнатись ціни/умови.
      2.Транспорт
      Коли є вже визначеність в які масиви хочете поїхати, спланувати переїзди по Румунії можна тут http://www.mersultrenurilorcfr .ro/ В поля назв міст виїзду і прибуття забивайте тільки перші 2 букви назви і тисніть Cautare - далі буде запропонована сторінка де можна буде вказати міста зі списків за цими 2ма першими буквами. З нашого досвіду - ходять чітко за розкладом, їздили переважно 1м класом (2й в поїздах типу "персонел" рекомендували спробувати на маленьку відстань і заради екзотики :)) Спальні вагони - супер-комфортні, але так само дорогі, в поїздах типу ЄвроСіті і ІнтерСіті і 2й клас чудовий. В рапідах і акселератах - в залежності що приїде - одного разу взяли перший клас і їхали "по-панськи", виходячи з цього досвіду наступний раз взяли на такий же тип поїзда 2й клас - і це було екзотично :)
      • [ Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Останній герой 09:13:26 09/08/2007
        Красно дякую! Раніше Румунія для мене була в уявленнях чорною плямою і навіть планувати туди виїзди я не осмілювався, але після такого детального інструктажу все стає на свої місця. Дуже дякую за те, що просвітили!
    • [ Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) _vovin_ 22:23:01 08/08/2007
      3. Спілкування
      Працівники SALVAMONT всі (з якими спілкувались) нормально говорять англійською, кондуктори в поїздах теж. Молодь в містах і переважна більшість румунських туристів (іноземці - само собою) - так само. Спілкуватись ми намагались не тільки за потреби, а спочатку з інтересу, а потім сподобалось  - румуни, особливо за межами великих міст, дуже комунікативні. В масиві Ретезат довелось якось ночувати біля кошари, нас запросили на вечерю... 3 години «проговорили» на 3-4 десятках відомих нам слів/фраз і неповторній жестикуляції і міміці румунського горця.
      В залізничних касах рідко хто говорить англійською, тому при замовленні квитків на роздруківках актуальних розкладів підкреслював потрібний рейс, збоку дописував кількість квитків і подавав в касу – така форма спілкування сприймалась абсолютно нормально, у відповідь показувалось табло калькулятора з необхідною сумою. Короткий розмовник можна глянути тут http://www.tkg.org.ua/node/469 2
      4. Карти і путівники
      Однозначно можу порекомендувати карти угорського видавництва DIMAP, так впевнено не тільки з власного досвіду, а щей тому що один з салвамонтівців з яким ми спілкувались коротко охарактеризвав їх: «the best». Чудова і цілком достатня для планування інформація подана на зворотній стороні карт (загальна інфа про масив, маршрути, кілометраж, час і т.д.). Де їх купити повідомляв тут http://karpaty.com.ua/?chapter =forum&forum=4&topic=1 576 Додам: є румунська 250-метрівка і угорська 700-метрівка Бучегів, - остання краща 
      З путівників можу однозначно говорити про:
      “The Rodnei Mountains. Walking guide and map 1:50000” вид. BelAlpin
      Danut Calin “Bucegi” вид. ErePress
      Andrei Buta “Fagaras mountains in one shot” вид. Constant – маршрут головним хребтом Фагараів показаний на фото-панорамах, як і всі варіанти сходу з нього на південь і північ, з позначками маркажу і т.д. Коротше, тут є більше ніж треба.
      Ну і, звичайно, польський путівник „Transilvania. Twierdza rumunskih Karpat” вид. Bezdroz - те
      • [ Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Останній герой 09:25:00 09/08/2007
        І ще мене дуже цікавило одне питання: чи спокійно там можна себе почувати, ну ... в сенсі безпеки. Можна туди їхати одному чи без компанії можна безслідно зникнути? Ті, хто там був, одразу можуть про це остовірно сказати, бо бачиш, які люди тусються на вокзалах, уздовж доріг, яке відношення до туристів серед мешканців сіл (типа: з нього можна поживитися!), яке відношення поліції до своїх обов’язків і взагалі які криміногенні обставини там. Для мене румуни чомусь асоціюються з циганами, соболиво у селах, з усіма витікаючими щодо їх поведінки наслідками. Не хотілося б потрапити там у халепу через легковажність.
        • [ Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) Sunrise 11:56:49 09/08/2007
          До туристів там звикли і на них навчилися добре наживаютитя, обдурюючи в магазинах, на кемпінгах, в таксі (мається на увазі заганяють ціну скажену, якщо бачать що турист). Але це не велика проблема, ну там потратиш на якихось 50 лей більше за весь час і все:)
          На рахунок циган. Я очікував, що їх буде більше. Ніяких проблем не створювали. Але все ж таки завжди треба бути на поготові, щоб нічо не вкрали там:)
          Місцеві в задрипаних селах на вокзалі. Бачили таких собі гопніків в Аврігу. Трошки буянили, але до нас не чіплялися. Тільки один з добрими намірами з нами трохи посспілкувався та щей пригостив пивом:)
          В загалом склалося враження, може хибне, що чим далі на південь тим більш цивілізований народ і менше циганюр.
        • [ Re: Re: Re: Румунські Карпати ] відповів(-ла) _vovin_ 14:41:35 09/08/2007
          Це питання, яке турбує мабуть всіх хто думає про поїздку в Румунію, бо сидять в нас стереотипні уявлення і було дуже приємно коли вони руйнувались... Декілька узагальнених суб`єктивних вражень:
          - на вокзалі Гара Норд в Бухаресті зловив себе на думці що почуваюсь спокійніше ніж на Главні Надражі в Празі бо циган на першому менше ніж на другому :) як і "мутних лічностєй", а присутність поліцаїв значно регулярніша. Вздовж доріг крім дорожніх робочих ніхто не тусувався. Двічі стопили попутки - перший раз заплатили абсолютно смішні гроші (15 лей (5 євро) за десь 50 км дороги), другий раз 10 лей довелось майже насильно в руку вкладати бо відмовлялись брати - вивезли з такої глухомані, що просто подякувати і піти було якось зовсім складно.
          - в маленьких містечках на вокзалах сонне царство, цигани пару раз чогось хотіли, але як і дома, повний ігнор з нашого боку працював безвідказно. В селах вони діяли значно тонкіше - пропонували їх зфотографувати, а потім вже просили "на басквіт для дитини" - ми були тільки за :)
          - бути обдуреним, то імхо більше "стан душі" ніж об`єктивний факт, ті 10-20 типу "втрачених/переплачених" євро - то такий "пустий звук" порівняно, на приклад, з розцінками на абсолютно чесний сервіс, скажімо, в Швейцарії... :)
          - в горах єдині проблеми були з собаками, от тут одному може бути вкрай невесело... через свою легковажність одного разу трохи не потрапив у халепу вийшовши сам на безлюдну полонину з одним фотіком в руках. Також була невелика проблема з конями, особливо молодими які намагались рано вранці їсти нашу палатку - вперті як віслюки, безрезультатно було з ними пхатись аж поки не здогадався просто взяти в руки трекінгову палицю - одразу вони зрозуміли що то неїстівне. Самі позитивні враження від контактів з горцями в Ретезаті (в Фагарашах бічили їх тільки з дуже великої відстані), в горах з людьми жодних проблем не було, часто спілкувались з румунськими туристами і на маршруті і біля кабан - багато чого повипитував, цікаво і інформат


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::