стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / РЕГІОН / Закарпатська область / Іршавський район :::

Іршавський район

Площа – 0.9 тис.кв.км.
Населення – 103.6 тис.чоловік, в тому числі 10.3 тис.чоловік – в місті Іршава.

Іршавський район знаходиться в центральній частині Закарпатської області.
Район налічує 47 населених пунктів, які входять до складу 1-ї міської і 25-ти сільських рад. Районному центру Іршава надано статус міста у 1982 році. Більша частина території лежить у долині річки Боржава, у передгір’ї Карпат.

90% населення складають сільські жителі, 98.1% - українці. Серед неукраїнського населення -росіяни (0.9), угорці (0.3),словаки (0.3).

Історія

Іршавський район утворений у 1949 році. До того населені пункти району входили до Параморозької та Березької жупи.

Заселення території, що входить до Іршавського району почалося в епоху неоліту (V тисячоліття до нашої ери). Про це свідчать археологічні знахідки на околицях Іршави, на /Іозянській горі, біля сіл Чорний Потік, Ільниця, Арданово.Унікальною пам’яткою є Колоднянські Кургани,які відносяться до культури праслов’ян, яку ще називають Куштановицькою культурою. Біля села Ільниця в урочищі Вацок у І-ІІ століттях знаходилася стоянка німецьких племен.

На території району збереглися руїни Бронецького і Довжанського замків, а також городища в Арданові, Білках та на горах Баданів та Стремтура, що на околицях Іршави. Їхня історія пов’язана із стародавньою Римською імперією.

Архітектурними пам’ятками нашої минувшини є дерев’яні церкви ХVІ—ХVІІ ст. в селах Дешковиця, Івашковиця і /Іокоть. В цих церквах, збудованих без єдиного гвіздка, зберігаються стародавні рукописні книги та ікони.

Єдиним у Європі зразком сільської садибної архітектури середньовіччя є Довжанський замок. Збудований на фундаменті зруйнованого деревяного замку у ХVІІ—ХVІІІст. він тривалий час був літньою резиденцією графа Ласло Телекі. На відпочинок і на полювання сюди любили навідуватися представники европейської знаті. Місцеві селяни уміли створити прекрасні умови для прийому гостей. Вони не тільки утримували дорогих коней, але і будували спеціальні дороги для полювання. Ці дороги проходили серединою схилів гір і, ідучи по них, вершник міг добре бачити як вершину, так і підніжжя хребтів.

Жителі Довгого та навколишніх сіл відрізнялися не тільки любов’ю до роботи, але і свободолюбством, і вільнодумством. У 1514 році частина жителів села брала участь в антифеодальній війні під проводом Дердя Дожі. У визвольній війні венгерського народу 1703-1711 років теж брали участь жителі Іршавського району. 7 червня 1703 року на /Іемацькому полі, що неподалік Довгого відбувся бій погано озброєних куруців на чолі з Томашом Есе проти регулярної австрійської армії. На честь 200-річчя цієї події на кошти жителів села та довколишніх сіл у 1902 році в центрі села на братській могилі, де поховано 50 загиблих повстанців, споруджено пам’ятник. Увінчував його двоголовий бронзовий орел, якого ще задовго до масового вивезення кольорових металів за кордон було знято за симуляцію символу імперії.

До пам’яток історії та культури району належать дві церкви села Імстичево, збудовані у ХVІІІ ст. Михайлівська церква-монастир св.Отців Василіан та церкви святої Богородиці. Унікальною є Михайлівська церква в с.Ільниця. Збудована вона із величезних каменів-валунів у 1707 році. Товщина її стін доходить до 120 см. А церква у селі Доробратово цінна в історичному плані тим, що її розписував один із засновників закарпатської школи живопису Йосип Бокшай. Найсучаснішою модерною церквою в районі є Довжанська римо-католицька церква,освячена весною 2000 року.

Економіка

Більшість жителів району зайнято в сільському господарстві. У Великому та Малому Раківці, у Малій та Великій Розтоці, у Заріччі, Сільці люди традиційно вирощують капусту, помідори та солодкий перець. Рання капуста вирощена в цих селах, продається і в Києві, і у /іьвові, і в багатьох містах України. /Іюбов до землі, вміння на ній працювати, невичерпна енергія місцевим жителів та їх підприємливість зробили свою справу: люди в цих селах живуть заможно, а Заріччя стало одним із найбагатшик сіл у області.

Більша частина населення пунктів району характеризується малоземеллям. Тут на дорослого жителя припадає по 0.07— 0.1 га сільськогосподарських угідь.Тому дуже багато людей виїжджають на заробітки у східні області України та за кордон. Ті, хто залишається, працюють у освіті, медицині, лісовому господарстві та на виробництві.

Слід назвати найбільші підприємства району. Це СП "Сандерс", Приборжавське заводоуправління будівельних матеріалів та ТзОВ "Ено-Довге Лтд".

СП "Сандерс" створено на базі Іршавської ткацької фабрики. Підприємство виробляє високоякісне полотно, яке йде на експорт, в основному в Німеччину. Приборжавське заводоуправління будівельних матеріалів забезпечує споживачів цеглою, крошкою, декоративним піском. Вапно,що виробляється тут за своєю якістю не має аналогів на Україні та в ближньому зарубіжжі. Найближчим часом планується розпочати випуск сухого вапна, яке є зручнішим для транспортування, зберігання та використання. Раніше завод знаходився на території Довгого. Тут випалювати вапно почали з 1751 року.

Фірма "Ено-Довге Лтд" орендує виробничі площі на Довжанському лісокомбінаті.Цій фірмі належать чотири завади на Закарпатті. Виробляють на них високоякісні меблі, які експортуються в Австрію, Італію та інші країни Європи.У недалекому минулому Довжанський лісокомбінат був одним із найбільших підприємств у районі. Він створений на базі Довжанського лісозаводу, заснованого у другій половині XIX ст. венгерською фірмою "Гамора". До речі, ця ж фірма у 1830 році у Довгому, а до того у /Іисичеві відкрила металоробні заводи, продукцію яких (чугунні,плити,пічки,каміни та інше) можна знайти у багатьох країнах Європи. У селі /Іисичево водяна кузня, яку в народі називають Гамора, продовжує працювати і тепер. Тут виготовляють дрібний сільськогосподарський інвентар: мотики,лопати,підкови…

Серед підприємств,які працюють у районі сьогодні і мають перспективу для розвитку слід назвати:

  • Іршавський абразивний завод,
  • Промкомбінат “Довжанський машинобудівник,
  • Ремверстат,
  • завод продовольчих товарів,
  • електромеханічний завод,
  • Ільницький завод М3У,
  • СП "Білківчанка";
  • МСП "ГМД" та ряд інших.

Освіта і культура

В Іршавському районі в селі Довге знаходиться єдиний на Україні вищий навчальний заклад, що розташований у сільській місцевості. Це Довжанський виший економічний коледж "Бакалавр" ім. Василя Якуба. Випускники коледжу — бакалаври економіки — працюють у банках, податковій інспекції, державній адміністрації, міліції, на підприємствах, відкривають власний бізнес.

22 середні школи району, 22 неповні середні та 17 початкових працюють у руслі традиційної педагогіки та новаторства. У Довгому при середній школі працює школа радості, в Іршаві відкрито клас-ліцей, планується відкриття гімназії. Нові форми навчання та виховання, крім згаданих впроваджують в Білецькій, Лисичівській, Дубрівській та інших школах. У районі також працюють школи естетичного виховання, станція юних техніків, станція юних туристів, будинок дитячої творчості. Випускники та учні шкіл цих закладів часто беруть участь у фестивалях, конкурсах, виступають із концертами перед жителями населених пунктів, складають основу фольклорних та вокальних ансамблів, що діють при будинках культури, яких у районі 45. Так малюнки учнів любові Микити отримували призи на міжнародних конкурсах, а маленькі сестрички Орос співали на європейських та всесвітніх фестивалях дитячої пісні (наприклад: фестиваль "Маленький принц"), звідки привозили перші премії.

45 бібліотек та один кінотеатр дають можливість бажаючим ознайомитися з класикою світової літератури та кінофільмами, що демонструються по Україні. Працюють чотири музеї на громадських засадах та один державний. Є один готель, турбази "Кам"янка" та "Чорний Потік" і туристичний спортивно-оздоровчий центр "Факел". "Факел" знаходиться у долині річки Боржави на огколиці Довгого і має можливість приймати до 200 чоловік в одну зміну.

Систему охорони здоров’я представляють: 1 центральна районна лікарня, 4 дільничні лі карні, 1 диспансер, 1 протитуберкульозний санаторій, 5 поліклінік, 14 амбулаторій та 25 ФАПів.

Депутати районної ради з ініціювали створення на території району національного заповідника "Зачарований край". Ведуться відповідні роботи і найближчим часом буде оголошено про його відкриття.

Відомі люди краю

Гарна природа, мальовничі гори, стрімкі гірські ріки, висока духовність та моральність жителів, їх прагнення рости і вдосконалювати себе і світ, сприяють тому, що майже в кожному селі народжувалися та народжуються люди, що стали і стають відомими і знаменитими.

У селі Імстичево народився Іван Зейкан - філософ і поліглот, педагог і майстер. Він водив російського царя Петра І по країнах Європи, вчив його іноземних мов та був домашнім учителем, його сина. У Білках народився і жив найсильніший свого часу чоловік у світі — Іван Фірцак-Кротон. У 1999 році на честь 100-річчя з дня його народження в селі проводилося всеукраїнське свято богатирської сили.

У цьому ж селі виріс заслужений артист України, співак і композитор Степан Гіга. Із найвідоміших людей, що народилися в селі Осій, слід назвати народного артиста України Івана Поповича, письменник!в Федора Потушняка та Івана Петровція.

У селі Суха народився лауреат державної премії ім.Т.Г.Шевченка Дмитро Кремінь.

У Кушниці завершила свій земний путь поетеса, яка писала вірші на німецькій мові і публікувала їх на мові оригіналу та в перекладах у пресі Німецької Демократичної Республіки та німецькомовній пресі Радянського Союзу ~ Ольга Рішаві.

У Броньці народився член спілки художників України Василь Філеш.

Лауреат державної премії ім.лесі Українки, доктор педагогічних наук,професор Степан Жупанин народився в Іршаві.

В с.Довгому написав свої найкращі пісні композитор Михайло Машкін. Його іменем названо. одну з вулиць села,його ім"я носить всеукраїнський фестиваль пісенної творчості,який щороку традиційно тут проводиться.

З Довгим пов’язаний тривалий період життя філософа та поета Василя Довговича. Тут написала багато дитячих творів Марійка Підгірнянка,яка виховувала у Довгому онуків Івана Франка-дітей його дочки Анни.Тут народився член національної спілки художників України Василь Бердар. У цьому селі живе заслужений діяч культури Василь Гичко. Заслужений працівник культури України Юрій Глеба теж довжанин. Директор Інституту Української мови Академії наук України, член-кореспондент НАН України Василь Німчук – виходець із мальовничого села Довге. Академік академії технологічних наук професор Василь Якуб, професори Юрій Попик та його брат Михайло Попик, професор Іван Боднар, ряд кандидатів наук виросли в Довгому. Багато років тут жив і працював відомий містик, письменник і дисидент Йосип Тереля. Тут живуть: відомий художник Юлій Мошак, лауреат всеукраїнських пісенних фестивалів Тетяна Кузан та член спілки письменників України Василь Кузан.

У кожного,хто хоч раз побував у гостинному і багатому на добро та красу Іршавському районі,з’являється бажання приїхати сюди ще і ще. Помилувавшись Боржавою та Іршавкою, послухавши спів птахів, напившись джерельної води, проїхавши у вагоні вузькоколійки ніби потрапляєш у старі добрі часи початку XX століття, де був мінімум цивілізації і максимум спілкування. Саме це і приваблює сюди туристів.

 Джерело інформації: Офіційна сторінка Закарпатської області
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
дан римський повідомив(-ла) 06.01.2010 00:52
Деякий час мені прийлось працювати на теренах Іршавського району, і був знайомий з багатьма цікавими людьми краю, тому вважаю інфармація дуже вузька. Як мені відомо в селі Смоговиця Чорнопотіцької сільради народився відомий вчений, політичний і державний діяч сучасності Пензеник. Дуже велике значення в економіці району мають села навкруги с.Арданово. З Арданово вийшло багато відомих в краю людей сьогодення, зокрема Садварі. Також хочеться згадати і Іршавський продкомбінат, з його прекрасними винами "Іршавське" і "Ізабела". А ще в Кушниці є (чи була) водолікарня. З Лисичева вийшло багато знаменитих спортсменів.А напис на схилі гори "СССР"- шедевр лісопосадки. Авторові - статтю допрацювати ш зробити доповнення.
Astrik повідомив(-ла) 12.04.2009 22:31
То combatyа: От напшіть про все згадане Вами статтю, і ми всі дружньо,і з цікавістю про те почитаємо.
combatya повідомив(-ла) 12.04.2009 22:22
Загалом про Іршавський район можна судити,в цій статті, лише із інформації про Іршаву та про Довге. А чому немає інформації про Ільницю, Чорний Потік, Осій. Іде лише хвальба про знаменитих виходців із сіл іршавщини.Майже нема інформації про туристичні маршрути по хр.Великий Діл та по Боржавським Полонинам. Певно треба згадати за Смерековий Камінь,Розколотий Камінь, про місця десантування партизанського загону Усти-Прищепи та його дислокацію,про полонину Кук,перевал Прислоп,про Річанське лісництво та розвиток вузькоколійок для туризму. І карти-схеми випустити а то немає з чим відправлятися в похід я вже ен кажу про детальні карти масштабу хоча б два кілометри
Tanja 55 повідомив(-ла) 15.11.2006 22:00
Privet vsem -kto menja znaet,-privet so sneznoj Avstrii!-privet vsem druzjam,podrugam,odnoklasnikam!
yurazzz повідомив(-ла) 09.11.2006 22:50
Зануда: ну і шо? Якшо був вірш, то класно, і шо сталося якшо я його тута повісив? по моєму кожен хто його знав, то зґадав і посміхнувся, а хто не знав, то почитав і посміхнувся! В томи і весь поінт! тута занадто все серйозно!
zanuda повідомив(-ла) 01.11.2006 18:28
Просто даний вірш Павла Чучки мол. явний оффтопік на туристистичному сайті взагалі, і в розділах Берегівського, Воловецького, Виноградівського та Іршавського районів, зокрема. Тим більше, що події, описані у вірші відносяться до села Баранинці УЖГОРОДСЬКОГО району.
По-друге, цей вірш сприймаєть вже як бородатий анекдот: врепше я його чув ще в 1990 році, а пізніше (в кінці 90-их) він був виданий і довгий час знаходився у вільній продажі.
yurazzz повідомив(-ла) 27.10.2006 05:30
Зануда! Ни та ту і справді ЗАНУДА! пuwu по Yкраінськu, бо ніфіґа не розимію!
yurazzz повідомив(-ла) 27.10.2006 05:28
Zanuda! Ny ta tu i spravdi ZANUDA! puwu po Ykrains'ku, bo nifiga ne rozymijy! deal?
zanuda повідомив(-ла) 27.09.2006 07:26
Ошколований yurazzz
пише вірші — шо за фрас?

Ни біда што я вже чув
Сі вірші, як дома бов.

Ни біда што ни yurazzz
Умислив то все для нас.

Айбо мусив дашто знати
іршавчанин сийсь затятий -

Блискотека ся була -
(туй го хиба лем одна) -

Ни в Іршавскому районі
В Мункачі ци в Гомонові,

Ни в Москві, ни в Доманинцях -
В унґварових Бараницях!!!

ir.net.ua повідомив(-ла) 25.09.2006 22:38
Irshavchanu zaxoditj na nash forum Irshavsjkuj tam ysja molodj sudutj....http://www.ir.net.ua/forum/index.php
yurazzz повідомив(-ла) 26.06.2006 08:11
Вичар в клубі - блискотека!
Гудаки прийшли здалека.
Люде збіглиса до клубу -
видіти, шо з того буде.
Хочуть знати, шо то "діско",
шо гримить так, шо то блискать.

Нараз загасили світло,
дали звук - заграли Бітли.
Заревали "АС DС",
як збісний медвідь у лісі.
Ко зайшов у клуб на "Татрі"?
А, то співать Сюзі Кватро!
Скачуть гудаки по сцені,
ги корови недоєні.

Головов трясе Олена,
розкапчана, издушена.
Кивать шовдарьом Марґіта,
затерпнутов в ґатьох рітьов.

Пороззувалиса панки –
мичуть довкола топанки.
Чути сопух сливовиці.
Брейк танцюють на гузиці
вуваляні, як пацята,
піонери, жовтенята,
комсомольці, циганчата.
Плафон сиплеса у клубі,
бубен дуркать ми у грудьох,
облаки уже розбиті,
двирі вувергли на квїтя,
стульці летять, ги би піря,
розтрепані на паздіря!
В лампаші фляшками мичуть,
жони міліцішту кличуть.
Врискать Шоні, реве Пішта,
гойкать п'яний міліцішта.
Запалили вже фірганки,
рокери са б'ють на ґанку.
Металішти Шоні й Пішта
на кров збили міліцішту...
Доста було блискотеки –
я вже думам за патику.
Доста було "МоdernТаlking",
не біру'ю! Дайте покуй!
Доста грати рок-н-роли
шалені, ги збісні пчоли.
Як заграли "Status Quo" –
в печунках ня запікло.
Як загойкав Фред Меркурі -
сполошив сусідські кури.

З хижі лає Дюрі-бачі,
реве жона, діти плачуть...
Вубіг церкувний куратор -
розбив балтов трансформатор,
стяв сулак из елетриков.
Голова прибіг з мотиков.
Вшиток народ занімів:
стіни впали, клуб згорів.
Ко устиг - утік дому,
скачучи, як кенгуру,
через цеглу, вальки, скло,
через заспаной село.

Поброджений серед клубу
міліцішта зберать зуби.
Сегінь хлоп, не мав серинчу:
зубох довкола - як рінча.

В понедільок на манковах
храмлють рокери до школи:
руки в фачлику на шиї,
зуби - в жмені, лиця - сині.
Каже вчитель: "Шо за фрас!
Була школа - став коргаз!"

То не хиба, же ми хромі.
В п'ятницю на танкодромі
розонанджиме, як пекло
иші ліпшу блискотеку.
yurazzz повідомив(-ла) 26.06.2006 07:33
Привіт Іршава! Ти ше там порохом не припала? хи-хи Там самий галяк! Даже по виходних!

Здоров ПАНАСОВИ!
Serhiy Minasyan [guest] повідомив(-ла) 16.03.2006 20:30
Vsim privet skoro yvudumesja!
Sasha Zinger/Gershkovits [guest] повідомив(-ла) 14.02.2006 22:32
Kto znaet ili pomnit semyu Zinger (zhili na ulitse Lenina-ryadom s khlebnim magazinom), budem radi ushlishat ot vas. Pishite email sam@hpi.com
Spasibo,
Sasha Gershkovits (bil chempionom po boksu v shkole). Zhivy v New Yorke s 1973.

vladimir [guest] повідомив(-ла) 02.02.2006 07:08
Thank you Irshava!!!!!
Idate a girl from your city. She is THE BEST!!!!
Даша і Уляна [guest] повідомив(-ла) 22.01.2006 22:30
Іршава ти лутша. Кефі every bady!!!! всім прівет! Набережна ти сама ліпша!!!!!!!!!!!
Mila [guest] повідомив(-ла) 17.01.2006 02:58
Pruvit Irshavchanam z Washington D.C.!!!!!!!!!! Symyjy za vamu ljydu!!!!!! Ne mozhy povirutu wcho cej sajt vzahali isnye. Koroche najkrawchi pobazhannja vid Lyudmulu Matishynets!!!!!!!!!!!
Korposh Zoryana =) [guest] повідомив(-ла) 14.01.2006 08:09
privet vsim Irshavchanam =)
pershui raz takoe vuzhy =)))
Z Novim Rokom 2006!!!!!!!!!!!!!!!!!

PRIVET YANKO
l
l
V
YANA [guest] повідомив(-ла) 13.01.2006 18:39
PRIVET IRSHAVCHANI!!!!!!!!!
MARRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR!!!!!!!!!
sergiy [guest] повідомив(-ла) 25.12.2005 22:26
irshava vsim privet
said [guest] повідомив(-ла) 18.12.2005 23:31
Privet Irshava.Velikij privet z New Yorka.
Иван ЗавадякП [guest] повідомив(-ла) 08.12.2005 17:56
Привет Имстичевляне хто небудь передайте привет Титяни Завадяк
Olha [guest] повідомив(-ла) 15.11.2005 05:15
Я з Іршави тоже. Живу у Нью Йорку. Прівет.

Выхованец Ирина [guest] повідомив(-ла) 03.11.2005 17:17
Привет всей Иршаве!!!! Я часто приежаю в гости к Ленделам которые живут на улици Т.Г Шевченко. Я их очень люблю. У вас очень гостеприимный народ, тоько жалко что многии из вас живут и работают за границой. Я передаю привет Лендел Кларе, Сашику, Свете, Богдану. Я скоро опять приеду к вам в гости. Спасибо за гостиприимность!!!!!!!!!!!!!!!
Аліна [guest] повідомив(-ла) 09.10.2005 18:39
Хотіли взнати більше про Вашого земляка Степана Жупанина...Може хтось допоможе? Потрібна його біографія і творчість!
<<<KEFI>>> [guest] повідомив(-ла) 18.09.2005 15:34
Ya y shoci
Palux Vasul [guest] повідомив(-ла) 09.09.2005 17:42
ej Irshava vsim xto mene znae Privet Kefi tu deeee??Nefarmalu iditsja POMUJTE.
p.s.Komynalnoe konshenoe poshustit PARK.....
a.yakubovich [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 15:57
privet vsem irshavlaninam
volodya lendel ya tobi shlu pisma na e-mail
a ti neotvechaesh
poshli svi telefon na moi e-mail

i vsem ostalnim kto mena znaet pishite budu ochen rad
Anja [guest] повідомив(-ла) 30.08.2005 22:57
Pruvit vsim iz Irshavu. Shanxaj mu lytshi.Anja
mihal cogla [guest] повідомив(-ла) 14.08.2005 16:11
Privit vam vsim,jak u vas?
Ja iz Latviji,
ja iz sela malij rakovec.
hto mene znaje proshu pisati na
e-mail preksniek@inbox.lv
Privet zakarpatsjam.
Poka Zdu!
root [guest] повідомив(-ла) 29.07.2005 15:37
Прівет Іршавчани.Пишіть на мій е-mail.
Я сам з іршави.
Іршава у ямі.
Пішлисьме.
V.Lendel [guest] повідомив(-ла) 18.07.2005 17:16
Vsem irshavchanam (zhivuschim v ney ili za ee predelami - nevazhno) -
Privet !
Yak sya maete :-) ?
Interesnaya stat'a. Nekotoryh faktov ya i ne znal hotya i rodilsya i vyros v
Irshave.Spasibo, tak kak interesujus' istoriey svoej Rodiny.
Hotel by peredat' esche Osobyj privet A.Yakubovichu :-) tak kak vyrosli s nim v odnom dvore a sejchas zhivem v odnoy strane - Israel.
Arkasha, esli pomnish menya - Volodya Lendel, Pushkina 26 :-)
Cherkni paru slov na dosuge.

Vsem irshavchanam,
my best wishes & moi naykraschi pobazhannya

V.Lendel

Igit minasyan [guest] повідомив(-ла) 14.05.2005 10:49
Vsem privet.Spasibo za etu stranicu.Skoro uvidemsya.
oleg [guest] повідомив(-ла) 09.05.2005 19:55
Взагалі, сайт - супер! Можна трохи більше інфи(бажано фото) про Зачаровану долину (Смерековий камінь). Привіт всім з Довгого!
Yura [guest] повідомив(-ла) 22.04.2005 17:23
Zdorov Leonid Pan... Jak dila?
Jora [guest] повідомив(-ла) 12.04.2005 22:50
Привет Всем! Класная информация. Нам бы таких писателей. Приглашаю Всех в гости http://www.irshava.com.ua
Пишите Ваши отзывы. Скажите правду в глаза. Всем предложившим помощь в развитии сайта буду очень благодарен
Marta [guest] повідомив(-ла) 16.03.2005 16:17
Privjet Irshava i vcje ljudjej.
Pozdrawiam z Polski, wszystkich lubi&#261;cych Karpaty!!!
Privjeti vcjem druzjam b mirje!
Кто захочет-узнает [guest] повідомив(-ла) 20.01.2005 12:08
Приветик всем моим друзьям из села Довге. Я уже не была там 2 года и очень хочу к вам приехать.Ужасно скучаю по своим друзьям.Всех вас люблю.
vitali [guest] повідомив(-ла) 05.01.2005 19:35
privit irshava z israel
Штерн Якоб Мойсеевич [guest] повідомив(-ла) 11.10.2004 10:15
ПривІт Із ЗарІччя та СІльця Блобштейну В. Ми з нетерпІнням чекаемо Тебе умальовничому ЗакарпаттІ.Звернись у емІграцІйну службу! Будемо з нетерпІнням Тебе чекати.
Симчера А.Т. [guest] повідомив(-ла) 11.10.2004 01:00
ПривІт ЗарІчанам фІвникам Тившарю Івану Івановичу та його брату ЮрковІ . м. Сарни .
Gk [guest] повідомив(-ла) 21.09.2004 17:33
Привіт всім!

тут можете подивитися карту Іршави. Нич такого, но і то добре.

http://transatlas.com.ua/files/zakarp/files/maps/irsh.htm

Hi everybody!

If you are looking for the map of Irshava your're lacky. The map isn't perfect but it's the only one you can find.

Just try the following address:

http://transatlas.com.ua/files/zakarp/files/maps/irsh.htm
A.Yakubovich [guest] повідомив(-ла) 15.09.2004 23:16
vsem kto menya znaet pishite
looking for avryone who know me
privet volodya blobshtein :)))
Lyudisha повідомив(-ла) 16.08.2004 13:57
Duzhe shkoduju scho z takoho harnoho kraju vidjizdzhaje stilky bahato riznyx rozumnyx lyudej. Do rechi v Irshavskomu rajoni je sche inshi cikavi pamjatky: donyni dijucha vuzkokolijka, zbudovana (jaksho ne pomylajus) sche za Avstro-Uhorshyny, jedyna v Jevropi dijucha vodyana kuznya "Hamora" (selo Lysychevo), zalyshky Bronskoho zamku (poblyzu sela Bronka) de doteper znaxodyat Rymski monety. I vzahali v Irshavskomu rajoni DUZHE!!!!!!!! harni i pracyovyti lyudy. I sche odyn cikavyj fakt: u seli Dovhe dije shkola de ditky vchatsya za Italijskoju metodoju.
Міша [guest] повідомив(-ла) 26.07.2004 11:55
Привіт всім жителям Іршавщини з Одеси. Передаю привіт всім людям з Білок.
Міша! (ОНАЗ).
Psycho_Boy [guest] повідомив(-ла) 05.07.2004 21:55
Privet usim irshavchanam z dalekoho chicago vid OLI!!!!Keep it real

waldek [guest] повідомив(-ла) 15.05.2004 22:02
Fajna strona, ale mo&#380;e co&#347; po polsku...
GM [guest] повідомив(-ла) 06.04.2004 06:12
Привіт всім іршавчанам з далекого зарубіжжя! Скоро зустрінемося!
Viktor [guest] повідомив(-ла) 12.03.2004 22:02
Privet usim v Irshavi z Jablonca nad Nisou.
Ivan Khymych [guest] повідомив(-ла) 25.01.2004 19:36
Привiт Iршава! Hey im from irshava now i live in USA.
Girza [guest] повідомив(-ла) 23.01.2004 17:01
Від усіх Іршавчан, ВЕЛИКЕ спасибі за цю сторінку!!!
Gk [guest] повідомив(-ла) 23.12.2003 12:41
Hi buddies!
I'm looking for pictures of Irshava, district of Irshava or people.
I'll be glad and grattitude to receive 'em. When I get enough I'll do kind of photoarchive. I'll send free copy to evryone!
Hope to hear from You soon!

Post address:
Hennadiy Kobal'
vul. Shkil'na 14/3
Irshava, 90100
Zakarpats'ka obl.
UKRAINE

e-mail: gena_kobal@yahoo.com

Feel free to contact me!
Gk [guest] повідомив(-ла) 23.12.2003 12:28
Привіт земляки!
Інформація цікава, але сухенька.
Зауваження, питання щодо праслов'ян та їх появи на території Закарпаття відкрите. куштановицька культура немає ніякого відношення до перших, бо існувала 5-1 ст. до н.е. (зноска Бідзіля В.І. історя культури Закарпаття.. К, 1970)
Помилка в розділі Історія написано Парамарошської жупи, треба Марамарошської. Але нічого, не страшно.
IVan [guest] повідомив(-ла) 11.12.2003 08:31
Hello shanovni Irshavchani!
I think this site is cool, as it provides a lot of useful and correct info about our ridnij kraj. I am native of Irshava. Anyone who is interested u perepistsi, pleas do not hesitate to contact me. Have friends from Irshava in Brooklyn, Portugal, and...... Irshava.
Stay in touch,
and God Bless you all
zanuda повідомив(-ла) 20.10.2003 20:33
Cytata z pochatku cijeji statti:
90% населення складають сільські жителі, 98.1% - українці. Серед неукраїнського населення -росіяни (0.9), угорці (0.3),словаки (0.3).

A chomu druziv-romiv (cyhan) soromjazlyvo ne zhadaly?
Xto z Irshavchini znaje, scho je cili cyhanski sela.
Romskoji statistyky ne maju, ale jix odnoznachno ponad 2%
Slava [guest] повідомив(-ла) 20.10.2003 00:07
privet vsemy Brody starwuj Xysta Z potygalii
maks [guest] повідомив(-ла) 19.10.2003 23:58
privet irwavi z portugal
FR [guest] повідомив(-ла) 29.08.2003 22:50
Привіт іршавчанам та всім хто мене знає!

VLADIMIR BLOBSHTAIN [guest] повідомив(-ла) 02.08.2003 12:50
i am from Irshava, now living in Israel
write me back who know me.
mirco [guest] повідомив(-ла) 17.01.2003 16:48
Привiт Iршава!

Хто-небудь, передайте привiт Реверi Володимиру iз Iршави вiд брата!!!
Мирослав


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::