стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАТЕРІАЛИ / Преса / Карпатські ліси приватизують ? :::

Карпатські ліси приватизують

© ПОСТУП, Вікторія ПРИХІД

19 лютого президент України Леонід Кучма підписав указ, яким зобов’язує місцеві органи влади передавати карпатські ліси у приватні руки. Згідно із цим же указом, до 1 травня Кабмін мусить уже остаточно визначити території гірських районів, які передаватимуть у власність.

Здебільшого будуть приватизувати ліси колишніх колгоспів і радгоспів – сказано в цьому документі. Нині, як каже офіційна статистика, на території Львівщини є 120 тисяч га таких лісів.
Генеральний директор Державного лісогосподарського об’єднання “Львівліс” Анатолій Дейнека, до якого ми звернулися за роз’ясненням, вважає, що немає нічого поганого у приватизації лісів.
“Принаймні ліси буде захищено від самовільних вирубок, – аргументує він. – Досі найбільшої шкоди нашим лісам, особливо карпатським, завдавала саме проблема самовільних вирубок. Тому, думаю, якщо прийде приватний власник, він припильнує, аби його ліс не вирубували чужинці. У свою чергу, за діями власника, який погодиться взяти у власність ліс, будуть наглядати відповідні структури: об’єднання “Львівліс” або органи екобезпеки”. Зі свого боку, ми можемо лише нагадати, що існує закон, який зобов’язує кожного власника городу узгоджувати вирубку дерев на своєму городі з тими ж структурами. Та досі на нашій пам’яті не було жодного власника городу, який би це робив.

“Звичайно, – каже Анатолій Дейнека, – багато залежатиме від рівня свідомості наших громадян, від їх правової культури. А вона, можу це констатувати, є досить низькою. Тому ми, звісно, не можемо гарантувати, що новий власник прийде і не вирубає лісу...”

Поки що в Україні не було досвіду власності на ліс. Зате він є за кордоном. Майже в усіх країнах є і приватні, і державні ліси. Щоправда, у кожній державі їх співвідношення є іншим. У Німеччині, наприклад, державних і приватних лісів – порівну. У Канаді, натомість, державні переважають над приватними. Анатолій Дейнека переконує, що Україна теж піде канадським шляхом, і більшість наших лісів таки принципово залишаться у власності держави.

Отже, усім, хто колись залюбки ходив у туристичні походи, можемо порадити вже обережно планувати свої маршрути, а то ще з’ясується, що ваш маршрут проляже через чиюсь приватну власність.

 Джерело інформації: ПОСТУП
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
pipec повідомив(-ла) 10.12.2011 12:50
Вони вже в приватній власності.А також ваші задниці Обама купив за 10$ за баррель..
Іванна [guest] повідомив(-ла) 24.09.2003 16:25
Мені здається, що до приватизації лісу свідомість українця ще не готова. Не кожен розуміє карпатський ліс так як мешканець західної України - людини з особливим (а це вже напевно) ставлення до лісу. А взагілі якщо людина вкладує кудись гроші,то вже напевне шоче їх забрити та ще й з прибутком. А найшвидший спосіб, у випадко з лісом, це його вирубати.

--------------------------------------------------------------------
-------------- СТАРІ ПОВІДОМЛЕННЯ (до 30.07.2002) ------------------
--------------------------------------------------------------------
Бескид повідомив(-ла) 23.07.2002 15:17
Цитирую"якщо прийде приватний власник, він припильнує, аби його ліс не вирубували чужинці."
Как красиво все обставляют!
Мало того что все хохлы за границей пашут, а рiдна ненька в говне по горло, так решили еще и леса продавать(больше нечего). Ну и сволочи!
Юрко (Карпатія) повідомив(-ла) 03.06.2002 15:01
А Кучма вже встиг свій указ скасувати. От вам і наглядний приклад державотворчої послідовності.
Юрко повідомив(-ла) 20.05.2002 08:30
Не думаю, що все так трагічно. Бізнесукам вигідніше ліс рубати через офіційні дозволи аніж свідоцтво про право власності, яке буде в надцять раз дорожче. Тим паче, що законодавчо це зараз неможливо.
flyin повідомив(-ла) 18.05.2002 01:30
По-моєму, це халепа. Ліс поскуповують бізнесюки, наглядові екооргани будуть собі біля того прикормлюватися, і незабаром навіть Горганські ліси лишаться хіба що в нашій пам'яті.

Світ направду маліє і скурвлюється. Треба ходити в гори, поки є, і щоб було що дітям розказати.
Василь повідомив(-ла) 29.04.2002 09:47
То звичайно класно кавалок лісу мати власного, але то не на часі... До речі, я тут коментар Юрка Гудими найшов, дивіться тут: <http://postup.brama.com/dinamic/forum/index.ph p?inc=aspect&see=0&what=1943>


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::