стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАТЕРІАЛИ / Небезпека в горах / Капкан :::

Боятися в горах потрібно не тільки вовків та медведів.

Думаю всім відомо, що рятувальники ходять в гори не тільки на пошуково-рятувальні роботи. Добрий рятувальник повинен бездоганно знати свій район відповідальності і так само добре прилеглі райони, повинен мати добру фізичну підготовку, повинен вміти швидко маневрувати в горах на складному рельєфі як вдень і вночі, як взимку так і влітку, як в ясну погоду так і при екстремальних погодних умовах, він повинен знати що там діється, скільки там туристів чи все у них гаразд і т.п. А для цього треба щотижня виходити в гори.

З 4 по 6 листопада ми пішли туди як завше на профілактику щоб обійти декілька полонин Чорногори, перевірити стан стежок, мостів і полонинських будівель, наявність туристів, випробувати спорядження, перевірити засоби зв'язку, а я ще для того, щоб впевнитись в тому, що стан здоров'я після складної операції задовільний. Розділились на дві групи. Ми з Григорієм Мельником, заступником начальника Управління туризму ОДА обійшли кари полонини Гаджина, зайшли в Кізі Улоги і не відмовили собі в можливості перебігти через Кедроватий - улюблене місце Олекси Довбуша - посидіти в його кам'яному кріслі, яке в народі називають "Довбушевим сідельцем". Місця практично не хожені, рідко хто з туристів тут побував, навіть далеко не кожен мешканець навколишніх сіл знає це історичне місце. З Кедроватого спираючись на інтуїцію і туристський досвід без компаса, карти і супутникового навігатора через зарослі жерепу і первовічний ще не займаний смерековий ліс безпомилково вийшли на полонину Степанець, що в околиці Бистреця. Там відпочивши подалися до села. Я як той, хто тут не вперше спокійно йшов знайомою добре втоптаною стежкою попереду. Раптово позаду, почувши несподіваний крик Григорія, рвучко повернувся і побачив як той завмер на місці. За долю секунди той підняв ногу і з під осіннього листя біля ступні товариша клацнув страшний капкан поставлений на хижого звіра. На щастя Григорій встиг підняти ногу з цієї страшої пастки. Ще якусь мить ми стояли як вкопані шоковані тим що могло статися. Потім зусиллям чотирьох рук марно намагалися розвести клешні капкана поки не вибили шплінти з його основи. Через 10 хвилин з'явився господар капкана який разом зі своїм маленьким сином прийшов за здобиччю. Спочатку зробив вид, що не має відношення до тої страшної пастки, але побачивши. що його "знаряддя праці" конфісковують почав просити щоб йому віддали капкан. Зрозумівши, що його спроби марні пішов на полонину, можливо перевіряти свої інші пастки.

Ми ще довго йшли плаями і обливалися холодним потом представляючи страшну картину, що в капкан попала б чиясь нога і він мандрував би в одиночку. Розуміли без слів, що в очі тому позирала би смерть. Звільнитись від капкана на медведя чи вовка самому нереально, чекати помочі від когось в безлюдному листопадовому лісі марно.

Отож ще раз хочу застерегти туристів-одиночок. НЕ ХОДІТЬ В ГОРИ ПООДИНЦІ, ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ. Ідучи по стежці уважно дивіться чи не стоїть на ній впоперек палка чи гілляка. Це ознака що за нею замаскований капкан на звіра. Майте завжди з собою якийсь важкий металевий предмет (хоча б добрий ніж). Це шанс на спасіння. Будьте особливо обережні восени і взимку і на непопулярних стежках. А попавши в капкан просіть своїх супутників розігнути і вибити два шплінти з його основи. Тільки тоді капкан відпустить Вам ногу.

Ввечері чай пили мовчки. Григорій запитав мене про що я думаю. Я промовчав, хоча думав я про те, що тут в горах від надмірних перевантажень втратив в свої 45 років здоров'я, що нам рятувальникам не виплатили ще зарплату за липень, думав про те що хтось має чисту роботу в офісі за комп'ютером і сидить в біленькій сорочці, а комусь все життя приходиться бродити горами ризикуючи зірватися зі скелі, травмуватися в кам'яних розсипах, зустрітися з диким звіром, чи з рекетирами, які регулярно в Чорногорі грабують туристів чи попасти в браконьєрський капкан.

І ще думав чому капканів в горах побільшало як побільшало і браконьєрів, які в час нересту глушать стругів в гірських потоках і чатують на оленів та медведів. Останні до речі недавно занесені до Червоної книги.

А сталося це тому, що недавно дирекція національного парку вирішила скоротити всіх єгерів. Всі вони зараз на обліку в центрах зайнятості, а браконьєри розгулюють з капканами і рушницями по заповідних лісництвах. На весь Карпатський національний парк площею 50 тисяч гектарів їх було всього 9, але комусь це здалося обтяжливим для бюджету.

Стаєш частіше задумуватись: що це в нас за держава така. То кидаються чиновники скоротити гірських рятувальників, яких в Карпатах налічується декілька десятків, то скоротили єгерів, яких тут було менше десятка. А може краще продати один "Майбах" чи "БМВ" з Кабміну і за виручені кошти все-таки утримати цих людей. Виручених грошей на їх утримання вистачить на 15 років вперед. Підрахував сам особисто. Зате в дирекції КНПП службові кабінети переповнені молодими дівчатками, які з девятої до вісімнадцятої причепурюються, наводять манікюр і грають в карти на комп'ютері. Сам не бачив, але про це у відчаї сказали бувші єгері. І це чи не за рахунок них, які щодня ризикували в лісі своїм життям від можливості одержати браконьєрську кулю в спину, попасти в поставлений ними капкан, чи попасти в лапи чотириногого хижака.

Ким оточив себе народний Президент, що чекає наш народ в майбутньому?

А найстрашнішим в цій історії те, що власником того капкана виявився лісник Верховинського районного лісгоспу. З етичних міркувань не хочеться публікувати його прізвище, але всім зацікавленим можу його вказати по телефону чи по електронній пошті. І ще те що в ліс він прийшов з малолітнім сином. Що буде з тої дитини, яка з ранніх літ дивиться на те, як тато ставить капкани на стежках, по яких ходить сотні людей.

І ще одне. То вже останнє. Перед виходом в гори я як завжди зайшов в капличку, що майже в самому центрі Бистреця. Ми з Григорієм вклякли на коліна і виказували Отченаш щиро дивлячись в очі Божої Матері, знаю що кожен подумки просив щасливого повернення з гір. Так воно і сталося.

Василь Кобилюк,
командир гірського рятувального підрозділу

 Матеріал підготував (написав):


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
fitsak повідомив(-ла) 02.03.2010 23:37
Досить часто ходжу старими райштоками,але по тій причині,що ніколи ще не стикався з подібним,то просто тепер візьму це на озброєння.Дякую автору за статтю!
renat-17 повідомив(-ла) 29.01.2007 14:10
Кабмін в бюджетів на Верховну раду затвердив таку суму, що на єгерів і рятувальників вистачило би до 300 000 року
murdersdept повідомив(-ла) 28.11.2006 14:19
наПИПИсяно-а не написано

я не за неБеспредел в горах

Беспредел ФОРЕВА!
hi повідомив(-ла) 10.04.2006 02:30
блін...
дійсно фуйня у нас в державі твориться...
і з капканами і з "майБАХами" і з єгерями і, врешті решт з людьми...
і що прикро, ніякі акції не допоможуть тут...
а пройде час і бум за голову хапатись...

дійсно сумно...
дуже сумно...


tarada [guest] повідомив(-ла) 27.03.2006 14:24
Це нажаль не поодинокий випадок. А відносно працівників КПНП, теж можу розказати не одну історію. Бувало, що навіть рушницю наставляли, коли ми групою відмовлялися платити "мзду" за перебування на території. Зрозуміло, що видавати документ на підтвердження оплати лісник не збирався. А про п'яних єгерів і їхнє свавілля окрема розмова. Хоча був і зворотній випадок. Коли відновили бівуак на Марічейці після горетуристів одного з тернопільських ВУЗів (зрозуміли по вирізаних на смереці "символах"), до нас підійшов працівник парку, подякував і навіть не захотів брати плату.
Так що люди різні, як і різні туристи
Maks [guest] повідомив(-ла) 27.03.2006 12:57
Василю, не зважайте ні нащо. Всі ми під одним небом ходимо, а земля кругла. А прізвище лісника напишіть, як ваша ласка, надто вже хочеться знати. Я знайомий з багатьма з закарпатської лісової братії, то цікаво, хто ж там така недобра людина.
З повагою та шаною Макс Шеремет
andrew_bossy [guest] повідомив(-ла) 22.02.2006 11:59
Знаю того лісника - він нас відвозив до Перкалаби 3 роки тому на УАЗІ... Вроді нормальний чоловік... Напевно нормою стало так поступати тепер...
Юрій [guest] повідомив(-ла) 20.02.2006 04:14
Гей,хлопаки! Менше емоцій І співчувань.. До діла..
Я з Тернопільщини, зразу з-зза Дністра.Тимчасово- закордоном.Звертаюсь до Василя Кобилюка.. і до всіх підтримати... хто може. Василю! Можу допомогти у придбанні спорядження (для тебе і таких як ти)- напиши що треба.Фінансувати якийсь невеликий проект. Беру на спонсорство єгеря, лісника, рятувальника- (плачу зарплату) ЛЮДИНІ, від якої не потребую жодних звітів- лише роби свою роботу . ЗВІТУЙСЯ ПЕРЕД СВОЄЮ СОВІСТЮ.
Пане Кобилюк! Чекаю на відповідь
Панове туристи! Пишіть, пропонуйте- РОБІТЬ ЩОСЬ!!!!!!!!
Konung [guest] повідомив(-ла) 04.02.2006 08:22
Знаю В. Кобилюка ще по "Крокусу", але ніколи не думав, що він такий "м'ягкотілий". Треба було засунути "козла" в його ж капкан, і нехай би був в горах ще один "нещасний випадок". Але проблема не в цьому. Діло в тому, що теперішні "директори життя" поділили все, що було для загального користування. Всі гори, полонини поперегороджувані - це тепер чиясь власність. Колись, при Союзі, можна було в любому місці стати табором, тепер там не стань, там не сядь...Хотілось би знати, чи вдалось В. Кобилюку приватизувати хоча б маленький камінчик, а він працює в Карпатах не один десяток років. Всякі Шуфричі загарбали половину Карпат, і тепер вони вважають, що їм все можна. А дивлячись на них, сві, кому не лінь, рубають ліс, ставлять капкани, полюють звіра, коли захочуть...
Blood [guest] повідомив(-ла) 20.01.2006 15:15
а я думаю на таких красенів треба облаштовувати концентраційні табори, і гноїти недолюдків, щоб інши неповадно було, отак без суду та слідства!
vkapak повідомив(-ла) 19.01.2006 17:31
Те що Ви обурені вартістю проїзду зрозуміло , але потрібно враховувати що у вихідний день в селі таксі не стоять вряд на стоянках чекаючи клієнта . Якщо людям не платять гроші , то вони повинні виходити з становища самотужки . І якщо є люди готові платити гроші , будуть і люди готові ці гроші заробити . А взагалі я згідний починати треба з себе . Тому подорожую власним транспортом ;-) Хай живе Президент
якому не потрібно нізащо відповідати .
Solya повідомив(-ла) 16.01.2006 18:09
актуальна тема...
сорі але справа тут не в президентах... справа у нас... треба змінитись в голові, а потім вже братись вище..
skala [guest] повідомив(-ла) 15.01.2006 13:18
Андрій, я Василь Кобилюк не збирався ні з ким вступати в сеперечку, але тобі хотів би по пукнктах відповісти на всі твої запитання, бо ти дуже далекий від реалій життя в Карпатах. Але не на сайті , а особисто на твою скриньку. Скинь мені своє "мило".
Андрій [guest] повідомив(-ла) 13.01.2006 13:30
Якби робили для президента, шановний, то зробили б до Заросляка, а не лише до повороту. Я торік тих 14км. протоптав пішки до Ворохти, мимо проїхало кілька десятків автобусів і, незважаючи на благагання жоден не зупинився, жоден. Зате бачив, як на КП в НП лісниичий чи єгерь (чоловік у формі) залишив свій шлакбаум на дітлахів а сам завантажив трьох туристів в власне авто і за дуже файні гроші повіз до Франека. А з Ільців до КПП Зелене "таксист" підвіз за 100ГРН! І більше варіантів не було, бо автобус в неділю за розкладом не ходить, а той "таксист" був єдиний тверезий в селі, хто мав машину і міг їхати. Мабуть треба було написати президенту свої обурення, він відповідає за логікою багатьох за все.
Не треба вішати на президента всіх псів, лише за те, що він полюбляє виходити на Говерлу. Інша справа час заборонити ті масові нашестя чайників та інших "екстрималів", а то скоро втопчуть Говерлу в землю. Останні мої відвідини вершини залишили лише сумні спомини, людей білше ніж на Краківському базарі в суботу.

vkapak повідомив(-ла) 12.01.2006 18:27
Риба гниє з голови , а не " з місцевих вуйків " . І якщо вже без претензій , то чому дорогу з Ворохти на Верховину зробили тільки до повороту на Говерлу . Президент дальше не їздить !!! Нехай би шановний президент їхав по таких дорогах як і усі . Оця переписка і є починати з себе !
Андрій [guest] повідомив(-ла) 11.01.2006 14:00
Власника капкана з "етичних" міркувань не назвали, зате купа претензій до президента.
Може то він має ті капкани збирати?
Треба більше сувро питати з себе і з місцевих вуйків, а не кивати в Київ.
Власнику капкана треба було "майно" ним защемити, дівкам тицьнути пальцем в неробство, а не комплексувати з "етичних" міркувань.
А що до єгерів, то можна їх біля кожної сосни поставити, але при їх платні спокуса браконєрства і незаконної вирубки завше буде брати гору над сумлінним виконанням обов'язків.
rbumbu повідомив(-ла) 02.01.2006 08:33
Взагалі то дуже серйозно та прикро що так є. Щиро вдячний за попередження, а з кожним днем буде ще гірше тому що на туризмі не заробиш, а чиновники там де гроші. Їх треба сюди.
vkapak повідомив(-ла) 30.12.2005 11:59
На мою думку можна почати власне з ідеї створення фонду карпатського . Хлопці праві , на Плісце зібрали кошти . Другим пунктом може бути ця стаття в журналі " Карпати ". Хто має відношення до цієї періодики відгукніться ! Можливо ці перші кроки допоможуть почати виправляти ситуацію . А саме головне зробити правильний вибір на цих виборах . НУ вже показали " що вони можуть " для народу :-( .

Ed.ua повідомив(-ла) 29.12.2005 06:05
Останнім часом важко читати статті Василя Кобилюка, в кожному слові біль і тривога за Карпати рідні, за країну віддану на поталу недолугому чиновництву. Остання стаття просто шокувала реаліями. Велике людяне ДЯКУЮ! тобі Василю за попередження.
Dmytro-Rock повідомив(-ла) 26.12.2005 10:17
Що можу додати від себе? Те, що роблять єгері та лісникі цілком закономірно -- якщо людина іде в лісникі чи єгері для того, щоб прикриваючись погонами, набивати власні кишені -- яке їм ділодо якись там "заповідників та зникаючих відів тварин"? Те, що нема ніякого державного контролю лише робить їх майже панами на НАШІЙ землі. Поки над кожним чиновником не буде контролю, буде такаа фігня.
На жаль, не бачу ніякого ентузіазму з боку влади щодо наведення порядку. Тому вважаю, що треба готуватися до часів анархії.
lieshyj повідомив(-ла) 25.12.2005 02:27
це просто п... на Чорногорі? і така х..?
якщо чесно, я би такого ніколи і не подумав. а до речі про "РЕКЕТИРІВ". це шо галіма ГАПАТНЯ і РАГУЛЬНЯ і всякі атброскі обшества в гори вже навіть перебралися? це шо мусарів треба ставити в горах? шоб ГАПИ не доє... і не забрали останні гроші і трубу?

ПРІЗЬДЄНТУ НАШОМУ ТРЕБА ЗАДУМАТИСЬ, ІБО ЦЕ ЄСТЬ ЙОГО КОХАНА ГОВЕРЛА, НА ЯКУ ВІН ХОДИТЬ КОЖЕН РІК, І БЛІЗЛЄЖАЩІ ТЄРІТОРІЇ

БАНДІТАМ ТЮРМИ, ІЛІ Я НЄПРАВІЛЬНА БАЗАРЮ, ВНАТУРІ
hemix повідомив(-ла) 24.12.2005 17:05
спасибо за предупреждение, никогда бы о таком не подумал.
с письмом президенту или что-нить в этом духе полностью паддерживаю. если что, можете расчитывать на мою подпись!
viOLA повідомив(-ла) 24.12.2005 13:04
Треба вживати жорстких мір! Цікаво, якої б всі заспівали, коли б хтось таким чином став калікою на все життя!
Pickard:) повідомив(-ла) 23.12.2005 20:26
Хлопці тримайтеся !
Бог з нами - будемо молитись про прихід гарної влади, чиновників, які з Богом не тільки на словах, а й у серці.
Про допомогу рятувальникам треба думати: створити фонд загальнокарпатський, до якого б мали доступ тільки рятувальники - безпосередньо ті, хто працює в горах, а не в кабінетах затишних. А гроші у фонд збирати, наприклад як на будинок на полонині Плісце - зібрали ж!
Кожен, кому не байдуже - по 5, 10-100...грн. і можна мати народну підтримку для цих мужчин.
Сором повинен бути депутатам, головам,... від цих слів, які отримують наші виплати податків.
daisywheel повідомив(-ла) 23.12.2005 17:42
Дякую за попередження.
Сумно.
Donner повідомив(-ла) 23.12.2005 00:11
Тут ідеться навіть не про те, крали єгері чи ні. Та ясно, що крали, а як би вони інакше вижили? Ідеться про пофістське ставлення до Карпат. Нє, даруйте, не пофігістське, а цинічно-прагматичне. І Ющенко тут ні до чого. Все починається з нас. Одне з гасел Помаранчевої революції "Не мовчи!" як ніколи актуальне. Нарід, я глянув в список членів клубу, там є кілька журналістів. Я сам журналіст. Давайте, по своїх виданнях трішечки підкорегуймо видавничу політику :) Га? Ну, всілякі там статті, репортажі, інтерв"ю, та навіть коротенькі "песики". Про проблеми Карпат. Про те, що кожному з нас болить. Бо замало ходити в походи, захоплюватися красою гір. Її відстоювати треба. Щодня. В боях з такими "лісниками" і їхньою "кришею". Хай то робить кожен як вміє і на своєму місці. Почнімо вже!
Roman повідомив(-ла) 22.12.2005 10:32
Ну і звісно дякую за попередження. Сам я про існування такого не додумався би...
Roman повідомив(-ла) 22.12.2005 10:30
Шо тут сказати... І за совітів в горах творився бардак, але в порівнянні з тією абсолютною анархією, що існує зараз - тодішні справи можна було назвати ідеальним порядком.

А той чоловік повинен сидіти. Однозначно і безсумнівно. Іншим менш повадно буде. Однак йому багато не дали б, бо притягнути можна лише за статею браконьєрство і недбальство.

Думаю, не треба картати Ющeнка, Янукoвича, Кyчму і т.п. Український народ має таку владу на яку заслуговує. Яка основна маса народу - така і влада...

А з тих єгерів - чи була зних якась користь - не знаю... Але сумніваюся. :(
MorrYson [guest] повідомив(-ла) 21.12.2005 12:18
Єгеря були такі самі, скільки разів зустрічав мисливців-браконьєрів під проводом місцевого єгеря. То був їхній бізнес і єдине з ким , може, вони й боролися - то з подібними конкурентами-лісниками. Але, в загальному випадку, в них серед своїх була кругова порука.
Тепер як тих єгерів за корупцію зняли то лісники почали під себе гребсти.
А по-морді давати також не вихід, тут має бути громадський контроль. Бажано було б скласти акт і подати в прокуратуру. Ви ж є "посадові особи"?
А наш президент не має займатися підбором лісників та єгерів. Влада має працювати знизу, почнемо з себе.
Kaban повідомив(-ла) 21.12.2005 10:33
Дуже гарний матеріал

Готовий підтримати ідею з листом до президента - не можна мовчати прор такі речі ...
Гірський турист зі стажем [guest] повідомив(-ла) 20.12.2005 19:06
Всяке бачив у горах за 17 років("мисливців" улітку, масиви спалених людьми смерек, масові стихійні вирубки лісу,,,), але про капкани щось не подумав... Дійшли до ручки люди... А тому "мисливцеві" таки треба було дати добряче, щоб більше не хотілося ставити капкани ніколи... Цілком підтримую вимоги рятувальників і їх позицію...
Останній герой повідомив(-ла) 20.12.2005 14:50
Дійсно сумно... А я ходив у гори в надії, що хоч там немає цього "беспрєдєлу" і дійсно відпочивав там душею від беспорадного українського сьогодення. Для мене Ваша розповідь стала відкриттям. Я і не думав, що ВОНИ вже і в такому віддаленому і важдоступному місці хазяюють і встановлюють свої нелюдські порядки в ГОРАХ... В мене просто слів нема...
Розділяю Ваш розпач і розчарування. Але зараз вже піздно кулаками махати і на якусь справедливість сподіватися. Владі вже не до Вас. Ви їй були нужні тільки для того, щоб всістися у зручні помаранчеві крісла і дорватися до корита. Тут на новий "бумєр" Андрєйкє грошей не вистачає, на нову n-ну резиденцію, а Ви зі своїми проблемами... Ніхто "мерси" з "бумерами" продавати не буде, справедливість та європейські цінності закінчилися 23 січня 2005 року. Сумно, але життя - сумна річ. А може ще не все втрачено? Ще можна змінити цю владу...
the sky повідомив(-ла) 19.12.2005 15:18
треба запровадити акцію протесту, щоб повернули єгерів до роботи, підвищили і виплатили зарплатню рятувальникам, я думаю всі туристи приєднаються!
gycel [guest] повідомив(-ла) 19.12.2005 12:49
..а краще би "вломили" тому лісникові, може в інший раз подумав би. Хоча, життя нівечить людей, а він мусить годувати сімю ,..і не на таке іноді здатний... Ну а що до правителів наших, то варті ми чогось кращого, хоча маємо те, чого заслуговуєм!
Особисто Кобилюку. Василь Олексійович, завжди Тебе готовий підтримати, важка в вас робота, але подвійно корисна, бо приходиться захищати і гори від "любителів" , і людей від необдуманого поводження в горах. Пишаємось Тобою. Твої друзі Сава та Шплінт.
Menchul51 повідомив(-ла) 18.12.2005 12:34
чИТАЮ І ОЧАМ СВОЇМ НЕ ВІРУЮ,БО І ЗА ЧАСІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ТАКОГО СВИНСТВА В КАРПАХ НЕ БУЛО.бОРІТЬСЯ БРАТИ ГУЦУЛИ СПЕРШУ З КОМУНЯРАМИ,А ТЕПЕР ИЗ ДЕМОКРАСТАМИ. ВАСИЛЬ ГУЦУЛ.М.ФІЛАДЕЛЬФІЯ ЗСА.
Zen [guest] повідомив(-ла) 18.12.2005 08:04
Втратив спокій. Не так через капкан, а через недоопрацювання наших чиновників. З таким відношенням до тих хто з гідністю виконував свою службу, думаю капканів побільшає.... Шкода що жоден "Майбах" в ту пастку не потрапить...
vyjko повідомив(-ла) 17.12.2005 21:23
сумно, звичайно, то все читати. Адже лісник який би мав захищати звірів, сприяти збільшенні їх популяції В Карпатах, на кожному кроці розставляє їм пастки. Це, мабуть, таке в нас життя в державі, що люди кидаються в крайнощі... Лісник як і кожна людина має вибір: в нього ж був вибір- або жити на скудну зарплату і примножувати дари лісу, або наставляти пастки, заплющуючи очі на своє плкликання охоронця природа. Але то вже філософія... Напевно таких лісників чимало в Карпатах. Сумно
zanuda повідомив(-ла) 17.12.2005 07:23
Цю статтю, як є, треба переслати і до Президента, і до Франківської ОДА.
І пересилати бажано не одному, а потім сидіти й чекати, а від різних осіб, і МАСОВО, і не лише в електронній формі. А сайт може допомогти в організації цієї акції. Гадаю подібні ситуації ставались не лише з Кобилюком.

А як задумає пан президент в наступний раз лізти на Говерлу, то через кожні 100 м можна йому поставити символічні картонні капкани, хай задумається.

І взагалі, в житті, на жаль, дають не тому хто найбільше потребує, і хто найбільше сил віддає, а тому хто нагліший і голосніше кричить. Тож не можна сидіти тихо.

Потім, невідомо які такі етичні міркування заставляють утаювати ім’я потенційного (?) вбивці і реального браконьєра. Колєґу треба під суд, і щонайменше по двом пунктам звинувачення.
І це буде не помста, а спасіння людей і звірів, яких намірено чи безнамірено хочуть убити.
gai8 повідомив(-ла) 17.12.2005 02:41
дякую за повідомлення! це важливо адже не тільки туристи -одиночки ходять, але і групи невеличкі котрі можуть теж мати проблеми через такі капкани.
nevi повідомив(-ла) 16.12.2005 16:35
Добре написано


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::