стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАТЕРІАЛИ / Схеми, карти і т.п. / JNX для чайника :::

JNX для чайника

(або опис одного, порівняно простого, способу отримання JNX мапи нетипового виду)

Розвиток портативних навігаційних систем на нинішній момент призвів до стану, коли поряд зі звичайними мапами (векторними - «класика жанру» чи растровими - «данина традиціям картографії») в мобільних навігаційних пристроях нових моделей вже можна використовувати космосвітлини.
Для цього компанія Garmin організувала сервіс BirdsEye™ Satellite Imagery для завантаження супутникових світлин високої роздільної здатності у портативні Garmin GPS нового покоління. Оскільки згаданий сервіс платний, то з метою захисту цієї статті доходу процедура завантаження зображень BirdsEye™ є «іменною», здійснюється по підписці та за відповідну плату.
Додатково присутній ще один момент: для згаданого сервісу Garmin розробив свій спеціальний JNX - тайловий формат мап із супутникових знимків. Вищенаведене серйозно ускладнює життя пересічного українського туриста і частково тих, хто може собі дозволити передплачувати такий сервіс, адже територія українських Карпат на разі не повністю покривається супутниковими знимками DG високої резолюції (а саме космодані DG використовуються сервісом BirdsEye™ Satellite Imagery). Проте не все так сумно і прикро. Прошивки пристроїв «патчаться», а структура закритого формату JNX de facto «is hacking».

Існують кілька способів (простих і не простих) отримання файлу JNZ. Як «заготовка» може братися мапа із зібраної мозаїки тих же, високої роздільної здатності, знімків земної поверхні.
Але хто бачив навіть оригінальну JNZ мапу від BirdsEye™ Satellite Imagery мабуть звернув увагу на два моменти:
1. Оптимальне мірило для роботи з такою мапою: 30-120. Крайнє значення, при якому ще щось корисне місцями можна розрізнити на дисплеї GPS це 300 - 500 . При мірилі 2км взагалі маємо зелену кашу, ну це і зрозуміло - основа реальні світлини місцевості, об’єкти котрої при віддалені нівелюються.
2. Наявність геомісць з недостатньою деталізацією. Це як внаслідок хмарності у день сканування території, так і за фактом відсутності супутникової зйомки високої резолюції в компанії DG як такої в тих чи інших регіонах.

У зв'язку з нюансом 1. не зле було б, якби на менш детальних масштабах відображалися не самі супутникові знимки, а якесь інше інформативніше схематичне покриття (приміром мапа Генштабу СРСР чи покриття Рельєф Google, або в зоні міст мапа Wikimapia , … тощо)
Ну оскільки не DG єдиним… наповнені простори космосу, то момент 2. мав би «лікуватись» заміною відповідними тайлами із інших джерел .

При ретельнішому ознайомленні з JNZ форматом в таблиці, де порівнюють формат JNZ з форматом KMZ, одразу в першому рядку читаємо: "количество уровней детализации - до 5". Звідси припускаю, що 5 рівнів деталізації дозволяють реалізувати побажання 1., причому кожному рівню може відповідати окремо своя основа-мапа. Відповідно в один JNX файл дозволено «закатати» до 5-ти таких базових, з різних джерел, мап. А самі мапи будуть відображатися на дисплеї GPS лише при єдиному, тільки їм притаманному масштабові.

Наприклад, на 800m-500m відображається Рельєф Google з горизонталями, водним покриттям, населеними пунктами, а «опустився нижче» на детальніший рівень (200m-…-80m-…-30m-…) і з'явилося реальне супутникове покриття місцевості. Забігаючи наперед, зауважу, що практично достатньо двох-трьох різних мап , а рівнів бажано по-максимуму (5).
Побажання 2., а в таблиці це п. 5: "источник изображений - только служба BirdsEye", відпадає само по собі, за умови що ми «пропатчились» і уміємо створювати JNX зі «свого» картографічного матеріалу, останнім зараз і пропоную зайнятися.

Для нашого завдання згодяться:
- SAS.Планета - власне а який інструмент ще простіший, доступніший, інтуїтивніший і зручніший в роботі із різноманітними картосервісами?!
- MOBAT2JNX - ну зовсім маленька фішка, необхідна для створення JNX, низький уклін автору .
- QLandkarte GT - такий собі «view»_ер для перегляду різноманітних GPS мап, у тому числі і JNX.

Додатково:
а) jnxscale - "приблуда", щоб змінювати "до кольору, до вибору" Scale Factor, значення якого впливає на відображення jnx-мапи на дисплеї вашого девайса. Дана програмка не є обов’язковою .

Коротко алгоритм роботи наступний:
I.В програмі SAS.Планета:
a.Вибираємо потрібну територію і підкачуємо тайли зображення для майбутньої мапи в необхідних зумах та з потрібних картосервісів.
b.Цією ж програмою конвертуємо тайли зони покриття майбутньої нашої мапи у формат типу Google Maps Tiles і зберігаємо в окрему теку.
II.Запускаємо з командного рядка ехе-шник mobat2jnx, де в параметрах вказуємо шлях до теки з підготовленими тайлами і опцію "-sas".
На кшталт команда виглядає так: mobat2jnx.exe D:\2011_JNX\Skole\skoleProba\1 -SAS
III.Отриманий JNX перейменовуємо на своє уподобання та переглядаємо в QLandkarte GT. При потребі заливаємо в GPS та тестуємо.

Детальний опис

(усі піктограми клікабельні; читачі, що володіють необхідними знаннями, можуть пропускати пояснення)

Підготовка тайлів, завантаження:
-в SAS.Планета прямокутним виділенням окреслюємо територію майбутньої JNX мапи і завантажуємо z18, z17, z15 супутникового покриття Google чи DG. Також одержуємо тайли z13 «візікомовського» та z10 «Генштаб_10км» покриття

Якщо ви уже давній поціновувач безкоштовної SAS.Планета то мабуть завантажили не один GB тайлів високої роздільної здатності z17-1,6м\пікс z18-0,8м\пікс ; z19-0,4м\пікс) від «Спутник (Google)» чи «Спутник (DigitalGlobe)» і, можливо, маєте поновлення від Google, що порівняно недавно відбулося на території Сколівського р-ну (Львівська обл.) . Поновлення цінне, це досить велика територія з високою роздільною здатністю з безпроблемним доступом і без жодної хмаринки. Отож, запускаємо SAS.Планету і вибираємо цю цікаву область для типу карт «Спутник (Google)» за допомогою комбінації швидких клавіш Alt+R або: , - "Прямоугольная область". Далі вказуємо курсором у верхній лівий кут області і прямуємо до правого нижнього кута. Після вибору території покриття нашої мапи з’явиться віконечко "Операции с выделенной областью", доречно зберегти координати щойно виділеної області в окремий файл . Потім обираємо потрібний масштаб «z18» і про всяк випадок довантажуємо , можливо відсутні, тайли для вподобаного картосервісу. У мене в окреслену область на z18 увійшло 5772 файлів і довантажило 41 файл (тайл), решта - "Данный файл уже имеется в кеше".
Підозрюю, що не у всіх бажаючих наявний такий потужний кеш (це мій рояль в кущах:), а завантажити п’ять з гаком тисяч тайлів лише для z18 займе досить часу, тому поки там щось вантажиться, ось тут можна завантажити готовий архів кешу z18 згаданих 5772 файлів і розпакувати це у папку …\SASPlanet\cache\SAT\….
Перевірити повноту покриття наявного на вашому комп'ютері кешу досить просто: тиснемо кнопку і обираємо потрібний шар тайлів (z18), а згодом візуально визначаємось за темними квадратиками, чого нам ще не вистачає.
Крім z18 за моїм задумом потрібно ще z17 та z15 покриття того ж "Спутник (Google)".
Але, якщо у зоні майбутньої мапи тайлів z15 буде 110, то для z17 це вже 1480 штук. Тому не гаємо часу на завантаження, а формуємо із z18 тайли покриття z17. Зрозуміло, що після такої трансформації у нас по периметру покриття виявиться нестача кількох десятків тайлів z17, адже ми відмітили зберігати лише повні тайли z17. Відсутнє заповнення прийдеться докачати у звичайному режимі, зрештою як і 110 тайлів рівня z15.
Змінюємо тип карт\Локальные карты\Карта Украины и Белоруссии (maps.vizicom.ua) та викачуємо з цього картосервісу покриття z13 а від тип карт\Генштаб\Генштаб 10 км беремо z10, останніх мені прийшлося завантажити аж 1! тайл.

Підготовка тайлів, конвертування, копіювання
-отримані z18, Z17, z15, z13, z10 копіюємо в окрему теку із конверсією типу координат

Насамперед визначаємся, де в нас будуть знаходитись робочі тайли для створення JNX, там же десь і буде створена сама мапа. Тому організовуємо окрему папку з назвою, співзвучною з назвою майбутньої JNX мапи.
У мене це папка skoleProba і шлях до неї: D:\2011_JNX\Skole\skoleProba
В меню "Операции с выделенной областью" ( \"Загрузить из файла") вибираємо раніше збережений файл граничних координат покриття мапи та завантажуємо.
А тепер вже уважно у знайомому віконечку "Операции с выделенной областью" у закладці "Скопировать" робимо наступне :
1)"Куда сохранять" - Вказуємо шлях до попередньо визначеної нами теки (1);
2)"Конвертировать в формат" - Обираємо GMT (GlobalMapper > =10.02)!!! (2);
3)Відмічаємо потрібний тип мап (картосервіс), "Спутник (Google)"(3);
4)Відмічаємо для "Спутник (Google)" z18, z17, z15 (4);

5)Має бути так (5);
6)Перевіряємо і тиснемо кнопку "Начать "(6).

Як результат такої конверсії в папці skoleProba з’явиться каталог «sas» з кешем від супутника Google.

Факт появи z17, z16, z14 замість очікуваних z18, z17, z15 нас бентежити не повинен, це нормально (перевірено : в z17 знаходиться та сама кількість 5772 тайлів, що і в z18 до конверсії).
Аналогічно для картосервісу "Карта Украины и Белоруссии (maps.vizicom.ua)"


Конвертовані тайли z13 знайдемо в теці D:\2011_JNX\Skole\skoleProba\visicom_world_ru\z12
Після заключної конверсії z10 для «Генштаб 10 км» про програму SAS.Планета можна забути, а новостворені z17, z16, z14, z12 та z9 збираємо в якусь одну папку .
Ці п’ять покрить z17, z16, z14, z12, z9 і будуть відповідати п’яти рівням деталізації нашої JNX мапи. Нагадаю, що три детальніші рівні (z17, z16, z14) належать одній мапі "Спутник (Google)", два інших рівні, відповідно, зображенням "Карта Украины и Белоруссии (maps.vizicom.ua)" та "Генштаб 10 км".


"Монтування" JNX
-Запускаємо з командного рядка, передньо інстальовану, програмку MOBAT2JNX :
C:\Garmin\GmapTools\MOBAT2JNX>mobat2jnx D:\2011_JNX\Skole\skoleProba\1 -sas

Формат командного рядка для MOBAT2JNX передбачає після шляху до папки з тайлами (D:\2011_JNX\Skole\skoleProba\1) прописати параметр "_-sas", це підкаже програмі MOBAT2JNX, що працюємо з типовим кешем програми SAS.Планета.
Перша ж частина команди (C:\Garmin\GmapTools\MOBAT2JNX>mobat2jnx), власне, вказує шлях до виконавчого файлу mobat2jnx.exe .
Так як я, маючи купу дисків і безліч прог, вже забув, куди встановив MOBAT2JNX, то на разі не став заморочуватись з пошуком, а просто імітував повторну інсталяцію і дізнався де прописалась ця програмулька:).
Запускати MOBAT2JNX мені зручно з Total Commander (ТК ), для цього:


а) на лівій панелі ТК переходжу в папку MOBAT2JNX (1), при цьому в нижній лівій частині вікна ТК пропишеться шлях (2).
б) (3) вписую чи вставляю (copy&paste) у рядку-віконечку що праворуч, поряд команду: mobat2jnx.exe D:\2011_JNX\Skole\skoleProba\1 -SAS і тисну а-ля Enter (клавіатура) .

В папці "1"(4)почалося тривале таїнство творення JNX. Про це свідчить поява чорного віконечка роботи командного рядка. Ну а оскільки любому таінству шкодить публічність, то маленька порада, щоб не вректи, на панелях ТК вміст папки "1" відображатись не повинен. Для цього навіть буде достатньо у правій панелі перейти на інший диск.
Поки не з’явилось повідомлення "Done", а ця подія відбудеться не скоро, раджу, не поспішаючи, переглянути пункти (1)(7) . Особливо звернути увагу на (7) , щоб зійшовся «дебет з кредетом» на усіх рівнях.

Якщо ж вам не судилось побачити такого віконечка, то почніть монтування заново, але ретельніше, у відповідності із скрінами.
В папці D:\2011_JNX\Skole\skoleProba\1 у мене (сподіваюся, також і у вас) сформувався жаданий JNX файл на 169 (178) мб, який я перейменовую на Skole20110322.jnx .

Тепер здалось би переглянути десь цей фай- мапу JNX. Звісно, що в основній програмі від Garmin BaseCamp це зробити без змін в реєстрі неможливо, тому для оцінки результату скористаємося альтернативою -QLandkarte GT.
Програма по замовчуванню прописується за адресою "C:\Program Files\QLandkarteGT\" і запускається файлом QLandkarte GT.bat.

Після типового: Файл\Загрузить карту… , щоб обзервувати вибрану мапу рекомендую з основного меню "Главное"… функціональною F1 перейти в меню Карты… а там вибрати Центр карты F3 і буде так добре.

Поскролимо мишкою до мірила 10 км, з нього, при стандартних параметрах , починається відображення першого рівня нашої мапи , це тайли z9, покриття Генштаб 10км .
Дальше при мірилі 1км з’являється maps.vizicom.ua

,

а при 300м і нижче бачимо деталізоване супутникове покриття картосервісу Google:


.

Мати в своєму GPS-сі мапу з відображенням димарів на людських хатах - це, напевне, «круто» і, чесно кажучи, я сьогодні від цього факту дещо спантеличений.
Але фактично завдання виконано, ми отримали мапу JNX та ще й виду «три в одному», правда є одна особливість, на дисплеї реального GPS зображення мапи може відтворюватися в інших масштабах ніж в QLandkarte GT.

8km - пусто;

5km...1.2km- Генштаб

maps.vizicom.ua - 800m...300m

5m ...200м супутник Google

*мапи JNX повинні знаходитись в Garmin GPS за шляхом ...:\Garmin\BirdsEye\.

**Рекомендую новостворену мапу для остаточного тестування закидати на SD картку, у випадку "не правильного" JNX, це вбереже навігатор від поломки.

Додаток

Як на мене, то в деяких масштабах (30m, 80m, 120m …) наша мапа відображається якось розмито, не так, як наприклад при 20m та 50m . Якщо це для нас критично, то довести до ладу новостворену мапу поможе програмка jnxscale
Інтерфейс її - простіше не буває, якихось особливих рекомендацій не можу дати, але кілька пассів і результат у всій своїй красі: діапазон масштабів розширився, чіткість покриття супутник Google покращалось:

5m...300m супутник Google

maps.vizicom.ua - 500...1.2km

20km...2km - Генштаб 10км

Таким чином, використовуючи особливість тайлового формату мап JNX, нам вдалося реалізувати озвучену в перших рядках статті ідею, а відтак обійти заборону "source of images- BirdsEye service only"

Березень 2011

 Матеріал підготував (написав): Ed ua


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
Flax повідомив(-ла) 18.06.2019 15:07
Чудесно!!!

kamyanets повідомив(-ла) 11.11.2012 21:46
шик. Дякую!
Ed.ua повідомив(-ла) 15.07.2012 14:57
to corey : на сьогоднішній день в SAS планеті реалізована викладена в цій статті ідея різнорівневої мапи JNX
<http://s010.radikal.ru/i312/1207/c0/3b18a8f 709e2.jpg>
corey повідомив(-ла) 14.07.2012 23:06
BirdsEye Satellite Imagery своїми руками або any map to JNX4 <http://outdoor.fishky.com.ua/viewforum.php?f=2 1>
corey повідомив(-ла) 14.07.2012 23:05
BirdsEye Satellite Imagery своїми руками або any map to JNX4 "http://outdoor.fishky.com.ua/viewforum.php? f=21"
corey повідомив(-ла) 14.07.2012 23:05
BirdsEye Satellite Imagery своїми руками або any map to JNX4
'http://outdoor.fishky.com.ua/viewforum.php?f= 21'
corey повідомив(-ла) 29.02.2012 19:19
zhyvoy, якраз розписав тут http://fishky.com.ua/howto/
corey повідомив(-ла) 29.02.2012 19:18
Вийшов jnx4 Зробив інструкцію:
“BirdsEye Satellite Imagery” своими руками или “any map to JNX4&#8243;
http://fishky.com.ua/howto/

zhyvoy повідомив(-ла) 31.05.2011 13:11
Ed, а чи не буде вам важко, написати методику створення растрових мап у форматі jnx. Думаю усі будуть вдячні, вже на багатьох сайтах є лінки на вашу статтю.
Юрко повідомив(-ла) 13.04.2011 08:07
дякую за суперстаттю!
zhyvoy повідомив(-ла) 09.04.2011 10:21
Уже все виходить, дякую
zhyvoy повідомив(-ла) 07.04.2011 21:13
Звісно я не списував Сколе за вами, робив цікаву мені ділянку на західному Кавказі. Файл вийшов десь 85 мб, буду далі розбиратись. Дякую!
Ed.ua повідомив(-ла) 07.04.2011 19:20
>>2.а мій JNX- ідеально, краще ніж ваш Київ, та район Осмолоди.
-Київ та район Осмолода це платний файл від Garmin BirdsEye є який є. А "мій JNX", що "- ідеально", мусить таким бути, бо це мій і зроблений по моїй технології, якою я поділився в статті.
На рахунок "Що може бути не так з файлом?" заочно дуже важко визначити, якщо робилося все як у статті, то і повинен одержатись файл як у статті - вагою 178мб.
zhyvoy повідомив(-ла) 07.04.2011 18:20
1. Модель Oregon 400с
2.а мій JNX- ідеально, краще ніж ваш Київ, та район Осмолоди.
3. А мені передати "на експертизу" - ще трохи помучаюсь, як ні то викладу
Варіантів спортити JNX багато:
4. Чи було повsдомлення Done - було, правда процес тривав меньше 5-хв.(дивно)
5. Чи не "врекли" ...це не зробив
6. Чи було відмічено в закладці"Скопировать" пункт 5. - було
7. особливо! чи конвертувались файли в правильний формат GMT - глобал мапер, як у вас на скріну
8. і саме смішніше, чи було менше рівно 5-ти рівнів на чорному віконечку, або скільки різних папок в папці, де створюється JNX - було стільки рівнів як у вас,
z17, z16, z14, z12 та z9, тільки 12,9 також спутник(Гугл).

колись компилував векторні мапи, КМЗ растрові без усіляких проблем. А цей Дженікс, ну нічого розберусь:)
Ed.ua повідомив(-ла) 07.04.2011 17:10
1. МодельGPS?
2.а мій JNX (посилання в тексті:"... результат у всій своїй красі: діапазон... ") пробували.
3. А мені передати "на експертизу" Ваш JNX можна?
Варіантів спортити JNX багато:
4. Чи було повsдомлення Done
5. Чи не "врекли" ...(читай текст статті)
6. Чи було відмічено в закладці"Скопировать" пункт 5.
7. особливо! чи конвертувались файли в правильний формат GMT
8. і саме смішніше, чи було менше рівно 5-ти рівнів на чорному віконечку, або скільки різних папок в папці, де створюється JNX
zhyvoy повідомив(-ла) 07.04.2011 15:39
фууу, вийшло, десь з 5-ї спроби вийшло. Законектив через юсб до компа, при появі напису GARMIN в апараті, натиснув і тримав кнопку секунд 20-30. Після чого навігатор вмикнувся у режимі флешки, удалив глюкнутий файл, і все запрацювало. Що може бути не так з файлом? Наче робив по вашій методиці. Правда файли z17, z16, z14 закидував в папку де утворювався jnx файл, бо MOBAT2JNX тоді не міг знайти. І ще на перегляді в QLandkarte GT, карта виглядає розпливчато якось. В SAS вона дзвинить від чіткості навіть на 30м?
zhyvoy повідомив(-ла) 07.04.2011 11:59
Зробив грубу помилку, і не закинув папку Берд айс на флешку, а залишив у навігаторі. Прилад висне від карявого jnx


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::