стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАРШРУТИ / Описи підходів / г. Чивчин :::

Чивчин

25-26 серпня 2002 Куми ходили на Чивчин.

Під”їжджали в Буркут машиною. В Шибеному - застава, шлагбаум перекриває шляхи в долини Шиберного і Чорного Черемоша, пропускають за наявності паспортів, дозвіл отримується без зволікань, на місці. Піднімались через Чолакім від устя Добриня. Вода позносила всі мости, так що при підході й поверненні ходили вбрід. По хребту - нечищена стежка, але оскільки рухались вододілом Добриня і Альбіна - проблем з орієнтуванням не мали. На полонині перед Чивчином - пастухи. Ночували в будинку, в якому є зруйнована сауна(!), вода - на полонині. На полонині за Чивчином - літнівка, пастухів там не було.

Сам Чивчин своєю розложистістю, масивністю і домінуючим положенням над навколишніми верхами і долинами чимось нагадує Петрос. Скал очікували більше, скали переважно - окремі останці, є дуууже масивні блоки сірокоричневого кольору, вивітрені. На вершині - металевий тріанг і кам”яний тур. Види на всі боки - просто грандіозні: всі Гриняви, Чивчини - на українській стороні (Чорногора була в димці), масиви Торояги-Цигана, Будичевського Петроса, Бейци - на румунському. Навколо Чивчина - траверсна дорога.

В Буркуті - купа покинутих гуртожитків, стан приміщень - лісорубський жах...

З Шибеного до Буркута - 6-7 км, з Буркута до устя Добриня - 7 км (1 год 20 хв), підйом на хребет - крутий, 0,5 км - забрав нам годину, під Чивчин - хребтом - 4 км (година), від полонини на вершину Чивчина - 1 км (50 хв, дорога утруднюється :-) чорничниками).

Розвідали дорогу по потоку Добринь. Вона йде під полонину Чурюс, а звідти - на Вел.Будичевську.

З сідла за Чивчинажем є дорога до хатки під Диким каменем, але в якому стані хата - не розвідували.

Привезли купу знимок (надрукую - кину на сайт) і хвилин двадцять відео. А ще - білих грибів і мінеральної води “Буркут”. Одним словом, розвідка вдалася.

 Матеріал підготував (написав): Олег


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
Linga повідомив(-ла) 07.04.2010 15:42
))) Я уловила))
Вы называете с. Шибене -а у меня на карте - это селище Зеленое))) а село Зеленое дальше))
Так что да)) Мы пойдем в Шибеное.
А там мосты есть несмытые? в районе заставы?

А проход просто по берегу Черемоша возможен не переходя, или там встречаются выходы скал?
Нормалайзер повідомив(-ла) 07.04.2010 15:28
з ШИбеного якраз пряма дорога на Марічейку й Піп Іван Чорногірський, з Зеленої - треба орієнтуватися непадєцкі
Linga повідомив(-ла) 07.04.2010 15:23
Огромное спасибо за ответы. Только нам потом на оз. Маричейка и дальше на Поп-Иван. так что Зеленого не миновать.
А идем изначально из Делового по всему Мармарошу до Чивчина.Нормалайзер повідомив(-ла) 07.04.2010 15:05
to Linga
коли вода низька - в місці спуску з хребта Чивчина до Черемошу глибина буде до пояса, у високу воду, відповідно, вище

я, власне, саме так і раджу: спуститися до Ч.Черемоша, перейти його вбрід і піднятись на протилежний хребет, яким і йти до Ватонарки, звідки спуститись в Шибене, там вже є автобус

Linga повідомив(-ла) 07.04.2010 14:58
Насколько глубока сама река?

Был вариант 1 раз перейти реку и двигаться в сторону Зеленого по соседнему хребту.

Вопрос можно ли в принципе перейти реку безопасно или только навесная переправа?

Да, и какова ее ширина?

Мы сами из Севастополя и никто из наших там не был))


Нормалайзер повідомив(-ла) 07.04.2010 14:17
to Linga

йти долиною Ч.Черемошу можна. Але будуть броди, в тому числі - важкі, затяжні. Дуже можливо, що вода буде висока.

Рекомендую перемахнути і йти до Зеленої, принаймі - до Шибеного, Гринявами

Linga повідомив(-ла) 07.04.2010 14:11
Очень интересные комментарии. Но все таки- этим апрелем моей группе очень надо там пройти. Может кто ходил в 2009 или в 2010 году. Мы спускаемся с Чивчина к Черемошу и дальше вниз до Зеленого.
А можно ли вообще эту реку вброд перейти? если уж мостов совсем нет?
nick35 повідомив(-ла) 11.01.2010 20:45
Тіег - нема там ніякої нормальної стежки, крім туристів і мисливців в ті краї дуже ніхто неходить! Треба на Чивчин іти вододільним хребтом між Добринем і Альбином, гадюк там ніяких немає, а смердіти там може хіба твоє лайно - видно десь нечайно зі страху обробився. Неходи туди більше я тебе прошу, і небаламуть нормальних туристів, бо там нема в кого дорогу спитати, ну хіба в Михайла Потаповича. Ось почитають що є нормальна стежка і будуть її шукати, а її нема і крапка. Я спускався років чотири назад з Чивчина по долині Альбина - там всі мости і дороги понищили повені, а повінь 2008 року це все довершила...
natikaK повідомив(-ла) 18.08.2009 10:17
Всі мовчать, тому я попереджу - минулого року повінь зруйнувала всі мости по Ч.Черемошу, тому місцевість одразу здичавіла. Бачили за день спуском з витоків Черемошу до Чивчина тільки трьох дівчаток із Зеленої, що ходили 15 км через річки по чорниці. Стежку на Чивчин не перевіряли, бо внизу її немає, підніймались потічками. на спуску нарахувала близько 40 переходів Черемошу за день. Добре, що літо сухе, води було в середньому по коліно, течія не сильна. Взагалі дуже красиві місця, бачили 4 кляузи.
Tier повідомив(-ла) 14.06.2008 18:09
ходіть не по добрину там атас і гадюки є весь час смердить якоюсь заразою! зразу за добрином є альбін перед хатами правим-лівим берегом 5 км нормальна стежка ровер іде потім в брід на право круто вверх на сідло там побачите! перший раз ішов без допомоги з ровером і не схибив!!!
Tier повідомив(-ла) 14.06.2008 18:03
їздив на велеку класно вийшло!!!!
Tier повідомив(-ла) 11.07.2007 23:01
банда хочу з велеком на ту горку скочити може хто був або чув про таке божевілля порадьте шось. шось на зразок турбату мене не лякає шо там?
Ogirok повідомив(-ла) 24.02.2006 13:09
Ходив туди ів 2004 , на заставі нас не поняли і пустили тільки на ПІЧ, піднялись на Щавник (чи Щаул) вже не згадаю і впали в Тису і потім через Богдан на ПІМ через Петрос. Хотілось би якісь фото подивитись з Чивчин ogiroc@ua.fm hata@ukarpatah.com.ua
Ogirok повідомив(-ла) 24.02.2006 13:03
Шкода шо все затихло в цій рубриці, мрію піти по Б.Черемошу до Коману і по кордону назат, хтось може шось сказати
Юрко повідомив(-ла) 27.01.2005 19:19
Є багато варіантів добирання з Київського потяга. Всі напряжні, але бусом з Києва я більше в Карпати не їжджу. Телефони водіїв вишли бдл.
olexa_ повідомив(-ла) 27.01.2005 12:51
З Києва туди краще їхати автобусом Київ-Косів (у Косові він о 6-й ранку), потім автобусом до Верховини (місцевих рейсів багато), з Верховини до Шибеного автобус йде об 11-й. Якщо не дуже напряжно, то гривень за 100 (орієнтир весни 2004 року) з Верховини можна найняти бус що довезе якнайменше до Буркута (далі як дорога дозволить). Телефони тамтешніх водіїв можу вислати окремо.
Із Франківська теж добре, але на 11-ти годинний автобус з Верховини не встигнете, хіба що як повезе перехопите його в Ільцях.
Андрій [guest] повідомив(-ла) 18.08.2004 09:25
Є таке питання: Ви відмітили, які селища краще використовувати як пункти пересадок. Я з Києва та хочу сходити туди. Краще добиратись через Львів чи Івано-Франківськ?
Чи реально вкластися в три вихідних?
Pidgur [guest] повідомив(-ла) 16.11.2003 18:00
diakuju za info
moze htos' schodyv na schydni Chyvchyny z Biloho Cheremoshu.
chy je mozlywist distaty dozwil des tam?
budu vdiachnyj za vidpovid
grelka повідомив(-ла) 15.11.2002 10:02
було цікаво прочитати. Я багато їжджу по горах і давно мрію про Чивчин. Мене стримувала невідомвсть нарахунок застави. Та якщо ви кажете, що при наявності паспорту проблем не буде, то тоді все ОК! Дякую!
Нормалайзер повідомив(-ла) 05.09.2002 22:01
Ще згадав, може - кому придасться. З сідла між держкордонним Чивчинажом і Чивчином можна спускатись в долину Добриня. Стежка в верхів"ях потоку - важка, губиться, багато раз скаче через потік, але, скотившись в долину, - перетворюється в дорогу, що йде до самого устя Добриня в Чорний Черемош
Юрко повідомив(-ла) 28.08.2002 16:38
Файно пройшлися. Тіко без машини туди добиратися може шляк трафити. Дякую за дані.
Нормалайзер повідомив(-ла) 28.08.2002 13:17
Просто не думав, що моє повідомлення потрапить в рубрику "Маршрути"

Додам ось що. Від Буркута до устя Добриня - шість мостів через Ч.Черемош, перший - зразу за Буркутом, коло гуртожитку. Перекур по дорозі варто робити піся третього мосту, то десь хвилин 40 доброго ходу, зліва - стіл і лавки.

Сьомий міст - якраз на усті Добриня. Зразу за мостом - два плакати-таблиці, на одному напис "Чивчинсько-гринявський заказник місцевого значення". Трохи далі , вище, по Черемошу - добра хата (там, кажуть, час від часу живе пан (?) Михайло: вважайте, бо, може, я просто не вловив іронії: звірини там - маса, пастухи на вовка жалілись, ріже овець - піймати не можуть...) Як зайти в Добринь - десь через метрів 200-300 через потік - смеречина, по ній можна перейти і підніматись на вододіл, там шукати стежку. Але в будь-якому випадку: хребтом - найкоротша дорога (а після того, як ми тудим-сюдим протовклися - стежку стало добре ВИДНО :) )


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::