стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / РЕПОРТАЖІ / Добошанка 4-5 квітня 2003 року :::

ДОБОШАНКА 4-5 квітня 2003 року

Всім привіт :)

Не дивлячись на першоквітневі жарти, які звучали на форумі, акція “Добушанка” все-таки не перенеслася на наступний тиждень і відбулась, як і планувалося.

4 квітня, п’ятниця 2003рік.

 • 17.30 автобус виїхав від Львівської академічної гімназії. Всі, хто поїхав, налаштовані рішуче, автобус цього разу був здоровий, нічого не ламалося по дорозі у Франківськ.
 • 20.45 поселення на базі в м. І.-Франківськ. Поселення відбулося без проблем, всі були розміщені в кімнатах з нормальними умовами. Ліжка з матрацами, подушками і коцами, на стінах гуцульські килимки, в кімнатах тепло. Після поселення — святкова вечеря в номерах, підчас якої декілька раз приходилось бігати в місцевий супермаркет — як показує практика, скільки “першого” не бери, а в магазин все одно бігти прийдеться. Вечеря закінчилася мандрами по нічному Франківську. Спати полягали, коли годинники почали перевалювати за 2 годину ночі.
 • 5.30 Всі дружно почали прокидатися, готувати сніданок, робити чай, складати речі.
 • 6.30 Здали кімнати.
 • 7.00 Виїхали з Франківська в напрямку Надвірна – Бистриця.
 • 8.20 с. Зелена, поворот на с. Черник.
 • Рухаємося в напрямку потоку Ситний, яким і планували почати сходження. Дорога, можна сказати, непогана, проглядаються залишки асфальту, ями є, але невеликі і не дуже часто, наш автобус проїжджає без проблем. Снігу на дорозі і біля дороги вже нема. Погода сонячна, часом небо затягується хмарками, але це нікого не засмучує. Всі слухали прогноз погоди на вихідні, де обіцяли сніг з дощем і мороз. Поки ані снігу, ані дощу нема, температура повітря приблизно 0-3oС.
 • 8.50 Ми на місці, а якщо точніше, то в долині, де потік Ситний з одного боку і потік Зубричний впадають в р. Зеленицю.
 • 9.15 Початок сходження.
 • 10.20 Переходимо через останній міст потоку Ситний. Дальше починається ліс і перший підйом в напрямку гори Добушанка. В лісі снігу багато, сніг мокрий, постійно провалюємося, можна сказати майже не тримає, з десяти кроків три-чотири кроки не провалюються, а решта…. Глибина снігу різна, місцями лижна палка провалюється повністю.
 • 11.40 Ми біля старої колиби. В середині пічка і нари присутні, але дах доживає свої останні дні.
 • 12.10 Вийшли з лісу, відкрилася чудова картина: справа від нас г. Поленскі 1693м, перед нами — хребет з вершинами Добушанки. Почався несильний вітер. Хмарки почали активніше рухатися по небу, час від часу ховаючи вершини.
 • До вершини залишилося небагато, треба тільки пройти діляночку жеребу, покритого снігом, це виявилося трошки легше, ніж іти по лісі, тут сніг провалювався але не так часто. Ближче до вершини були невеликі ділянки, покриті льодом, приходилось іти акуратніше, важаючи, щоб не зірватися.
 • 13.11 Перші учасники вийшли на вершину, в той час як останні тільки почали підніматися па жерепу.
 • 13.50 Останні учасники вийшли на вершину.
 • Видимість на вершині погана, південна і південно-східна сторона затягнута хмарами, час від часу відкривається г. Поленскі. Долину, звідки ми піднялися, видно непогано.
 • 14.10 Залишаємо вершину. Як виявилося, спускатися тяжче, постійно важаємо на каміння які вже почали показуватися з-під снігу. Пройшовши каміння, жереп, частину лісу, дійшовши до рівня приблизно 1100 м,  відчувається, що сніг мокріший, ніж був зранку, коли ми піднімалися. Безперервне провалювання дістало всіх. Тішило одне, що не падає дощ, який обіцяли синоптики, і нанизу нас чекає автобус з сухими речами. Десь біля 16.00 все-таки включили невеличкий і приємний сніжок, в той час ми вже були майже нанизу, до автобуса залишалося півтори години ходу.
 • 17.40 Останній учасник повернувся з вершини.
 • Далі все просто: переодягання, розпивання залишків коняку, прощальні погляди на Добушанку, яка нас непогано прийняла сьогодні, складання речей і складання планів на наступні сходження.
 • 18.10 Від’їзд додому. Погода нанизу була абсолютно несхожою на ту, яку ми бачили на горі. В селі Зелена світило сонечко, люди потрошки готувалися до неділі.

Кількість учасників — 35
На вершину вийшли — 33
Двоє з технічних причин повернулися наниз, дійшовши до границі лісу і жерепу (натерли ноги).
Один учасник частину спуску з Добушанки проїхав на дошці.

 
1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
18.jpg 19.jpg 2.jpg
20.jpg 21.jpg 22.jpg
23.jpg 24.jpg 25.jpg
26.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg

 

 Матеріал підготував (написав): Іван Фіялкович


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
Astrik повідомив(-ла) 25.07.2005 04:31
не люблю масовки, а так молодці шо сходили.
Yurkovskiy повідомив(-ла) 21.04.2003 14:48
Що можна сказати ДУЖЕ КРУТО
Нормалайзер повідомив(-ла) 13.04.2003 22:08
До усіх критиків стилю. Підіть довше і напишіть краще ;) А заодно - й транслітеруйте, на цьому сайті - це також не важко ;)
BIDYCK [guest] повідомив(-ла) 12.04.2003 16:34
Привіт вам з Поленської ми вас запеленгували при підйомі на Пікун. Дякуєм за протоптану дорогу вздовж ситного (ми думали що то пройшов якийсь батальйон).
Франківськ.

trushyk повідомив(-ла) 11.04.2003 19:47
а я там був :)
і нема чого тут про граматику та всякі трупи.....
все було класно і жалійте всі, хто не був з нами!!!
The Real Slim Shady [guest] повідомив(-ла) 11.04.2003 16:12
Nu reportazh zhe za stylem zhanru - dopovidna zapyskla:-)
Hocha, pravdu kazhesh, avtor reportu taky vmilo pryhovuje svoju kupu vrazhen'.
Ale report prosto super! osoblyvo gramatyka!:-)

yuriydem [guest] повідомив(-ла) 11.04.2003 15:00
ha, 33 ljudej vyperlo na gory a opysano jak vmist kzshen jakogos trupa (tut usmishka)
Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::