стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / РЕПОРТАЖІ / Без руля на Говерлу :::

Без руля на Говерлу         Де ж мій руль ?

Ми з товаришем давно хотіли вийти на Говерлу і подивитись, чи тільки ми буваємо в горах без руля. Тим більше, що я там був останній раз на 10 річницю Незалежності, а товариш йшов 2-й раз (за останній місяць).
Довго вибирали погоду і ось накінець те, що нам потрібно. На Заросляку лило як з відра і нам пощастило познайомитись з офіційним сантехніком Володею, який водить групи на Говерлу і має для таких як ми хороший гамериканський плащ від дощу (з поверненням).

Ми нікуди не спішили і тому досить спокійним темпом за 1г.40 хв вийшли через Малу Говерлу на найвищу вершину Українських Карпат.
Весь цей час погода нам сприяла – видимість 100-200 метрів і постійно падав дощ  та подував легенький вітерець. Трохи засмутило нас, виглянувши на 0,5 хв., сонечко на самій вершині – перед нами відкрилось витоптане, завдяки дбайливим політикам, поле, яке створювало ефект незаселеної планети з фалічеським символом посередині. Це було послання нащадкам, в яких ще залишиться віра, що громадянське суспільство на даній території ще можливе. Сміття було небагато, але всюди. Найбільше сподобалась акуратно складена купка сміття в природній улоговині.

 За рулем не було нікого і дощик накрапав все більше. Це додало нам наснаги і ми вирішили ще пройтись в напрямку до найближчої вершини – г. Петрос. Пройшовши близько 250 кроків до місця, де починаються скельні виступи, ми побачили 2 ряди акуратно прокладеного альпіністського шнура. Вирішивши, що він виведе нас в потрібному напрямку, ми пішли далі. На наше розчарування шнури закінчились разом із скельними виступами, наприкінці яких ми побачили металічне чудовисько, поруч з яким чулись звуки, подібні до звуків запуску мотоциклетного двигуна. Біля даного чуда техніки копошилось декілька осіб в яскравих куртках з написом С...... (звиняйте, реклама), які вганяли в землю металічні штирі. Цей самий надпис красувався на самому транспортному засобі, який чудово доповнювала спереду намотана на барабан бухта металічного троса з гаком. Нас особливо вразила завзятість, з якою ці чудові люди виконували свою роботу – таке на нашій планеті побачити неможливо. Уявіть собі, вони відмовились від запропонованої рюмочки коньяку „для сугреву”. Також не захотіли поговорити по-душам, як це прийнято на нашій планеті. Це нас настільки вразило, що ми змушені були відійти до хатинки, яка була неподалік і компенсувати отриманий стрес цими ж 50 грамами коньяку з чаєм.

Після побаченого ми зрозуміли, що пережитий стрес не дасть можливості нам дійти до запланованої вершини і вирішили трішки поспілкуватись з незвичними прибульцями  – адже вони були ЗА РУЛЕМ.

Як виявилось, вони чудово розмовляють українською і мають на меті витягнути дане чудо техніки на витоптану вершину і прив’язати його до фаліческого символу, щоб ще в 2015 році покоління людей змогло оцінити даний витвір конструкторської думки. На наше зауваження, чому ж воно само не їде туди, була стримана відповідь – це ж не просто Нива, а Нива Шевроле і такі в гору не їздять. А допомогти в цьому їм має той самий, подібний до мотоциклетного двигун за допомогою троса, протягнутого через блочок. А наприкінці троса буде зачіплене то чудо техніки.

Дана конструкція  нагадала мені моє дитинство і будову, коли я допомагав батькові штукатурити хату – через подібний пристрій я витягував відро з розчином на встановлене риштування. Траплялись випадки, що відро з гуркотом падало вниз, обливаючи всіх, хто стояв поруч.

Щоб уникнути цього, працьовиті хлопці передбачили знизу пластини, які дозволять автомобілю ковзати по виступаючим валунам. Щоб не дай Боже не пошкодити коліс фірми Т... (звиняйте, реклама), під них на каміння будуть ставити такі ж металічні пластини. Ці ж пластини оберігатимуть також верхній шар ґрунту, цим самим поверхня даної планети залишиться майже не пошкодженою. Завдяки встановленому на двигуни каталізатору ми не відчули жодних запахів при вдиханні повітря і збагачені очищеним вихлопом з подвійною силою знову полізли вгору, зауваживши їм, що може треба було просто виїхати нагору Хамером чи БТРом і не створювати собі додаткових труднощів. Очевидно звичка створювати проблеми, щоб потім їх довго вирішувати так і залишилась в їх свідомості.

Після побаченого моєму товаришу  в голову прийшла ідея:  таким самим чином затягнути на Говерлу металічний човен, а як випаде сніг, спустити човна своїм ходом з усім тим сміттям.

Знову вийшовши на вершину ми зауважили ще покинуту металічну огорожу, якою очевидно відгороджували маси від народних вождів, велику кількість іменних таблиць та надписів варварів, в яких ще зберігся клич предків, і подумали, що Нива-Шевроле буде чудовим пам’ятником вседозволеності та хаосу, який триває на даній території планети Земля під назвою Українські Карпати.

Ми стрімголов кинулись вниз витоптаним рівчаком з думкою ніколи більше не повернутись до стовпів з символами держави, але на спуску ще зауважили чудові водоспади початку Пруту і запитали себе, чому ж цей народ більше любить себе аніж свою землю, яка виростила його, і нічого не робить для її збереження.
Напевно тому, що це не народ, а тимчасові мешканці, і скоро вони зроблять зі всією територією те, що вони залишили на найвищій вершині держави.

 Матеріал підготував (написав): Василь Гутиряк


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
Bobua повідомив(-ла) 27.05.2011 20:20
Весело...
до речі, про човен: він повинен в'їхати саме в населений пункт й там розсипатися. Бо сміття - то найлюбішше саме для людей. Саме вони виробляють здебільшо його. Й мабуть раді будуть побачити скільки вже планетних запасів й сонячної енергії перепобили. Наразі майже все це вічне сміття від них ховають на віддалених звалищах. Особливо в багатих країнах. Та й у нас теж. Інколи...
Varggoth повідомив(-ла) 02.11.2008 00:22
Я вважаю повним ідіотизмом затію з витяганням жигуля на Говерлу.На лебідці і запарожець можна на вершину затарабанити,а шкоди природі завдано неймовірної.
berus повідомив(-ла) 13.05.2008 09:37
хлопці, а чи не могли би точніше вказати де саме (на якому схилі) бачили сміття і в яких обсягах, зрозуміло приблизно, пишіть на мило, маю дочорта питань. поясню нащо то мені треба - маю в намір зїніціювати виїзд моєї групи з метою трохи прибрати нашу Говерлу. то маю наперед знати скіко і яких ресурсів потрібно. буду вдячний як надасте якомого ширшу інфу, хай хоч трохи, але приберемся.
між іншим, як хто підкаже хто нині ватагуе в заповіднику і з якими структурами узгоджувати той захід - теж скажу тому ДЯКУЮ
MaysterUA повідомив(-ла) 22.11.2007 19:06
Я просто шокований...Енштей був дійсно правий: "в світі є дві безмежні речі - всесвіт і людська дурість"Говорячи про дурість українців, я б поставив її на перше місце!
Мало було одним просто спаплюжити національні символи на вершині! Знайшлися ще інші - які вирішили остаточно довести - в нашій країні за ГРОШІ МОЖЛИВО ВСЕ!!!
Які герої, які молодці...їм так важко було руйнувати схили Говерли...а чортові чагарники, так заважали колесам крутитися (добре що колеса дорогі й двигун потужний - кущі викорчовувалися тільки так)...А кляті тварючки - що таки мешкають на тій горі(попри всі намагання туристів)- ну от тпере то ми їх точно звідтіля виживемо...Говерла ж бо не для слабких...а для багатих(шкода тільки, що не на розум)
balzatul повідомив(-ла) 18.11.2007 20:06
> <b>wodopad_3</b> повідомив(-ла) 14.10.2007 17:52
[....] В Карпатах є складніші вершини ніж Говерла в заповідній зоні...Ганьба людям лісового господарства, які дозволили провести цю акцію!

wodopad_3, я подпишусь под каждым твоим словом.
И даже больше: позор им за то, что позволили наводружать на вершине кучу металло-бетонных конструкций. Лучше бы потратили эти деньги на ремонт дорог и мостов или эко-кемпинги в районе Заросляка.
И тогда бы оранжевое стадо не лазило бы туда совершать свои намазы, за нескольких часов придавая склону горы такой вид, как будто по нему прошёл селевой поток, смерч и татаро-монгольская орда одновременно (я в 2005-м реально ужаснулся, когда увидел, во что эти бандар-логи превратили склон и вершину).
А заодно не возникало бы у разновсяческих политически озабоченных придурков желания туда приходить с намерениями что-то там спиливать, разбивать, топтать и разрисовывать из баллончика.

На природном объекте в заповедной зоне, мне кажется, не должно быть искусственных объектов, и в первую очередь - ритуального или политического типа.
Максимум, что там может быть - это указатель с названием горы и высоты над уровнем моря.

Хотя, безусловно, каждый монумент одним уже фактом создания сразу становится символом своего исторического периода. Но плохо, когда он при этом становится ещё и символом идиотизма этого же периода.
Ed.ua повідомив(-ла) 21.10.2007 08:45
to Баря: То буде Ноєв ковчег.
Стаття дуже сподобалась і по формі і по змісту.
Повністю підтримую автора, особливо в коментах.
slouko повідомив(-ла) 17.10.2007 17:15
Я думаю, якби ті люди приклали стільки ж зусиль до винесення матеріалів на Плісце, то їх би теж можна було знімати і розказувати про них, як про героїв. Хіба ж це не логічно? Навіщо тягнути купу заліза, якщо можна витягнути щось з користю? Чи важливий сам факт присутності авто на горі? Тоді його можна було би, як президента, на вертольоті спустити. Це все алогічно!!! Навіщо? Хочеться попрацювати? Так працюйте на користь а не на шкоду. Хочеться машину на гору? То чому на Говерлу? На Єльбрус треба зразу, гелікоптером!
mosaster повідомив(-ла) 15.10.2007 04:50
Nu I?? Dumayesh ya ne znayu skilky na Goverli smittia? Ne varto tiagnuty tudy sche odnu bliashanku. A kilkistiu nedoidkiv v gorah vidviduvachiv tsiogo saitu ne zdyvuyesh. Za kompliment diakuyu
wodopad_3 повідомив(-ла) 14.10.2007 17:52
А чому ті хлопці зНивою не потратили свою силу десь на будівництві, чи в шахті?В Карпатах є складніші вершини ніж Говерла в заповідній зоні...Ганьба людям лісового господарства, які дозволили провести цю акцію!
vasyl повідомив(-ла) 14.10.2007 13:09
To Edison22:
1.Щось мені видається, шановний, що кажете неправду.
Такий собі Євген Романиця значився в титрах фільму, першу частину якого ще раз повторяли цієї середи по 3 студії. Той самий Євген Романиця виборов перше місце на змаганнях з кульової стрільби серед журналістів (інфо з новин 3 студії) і він, до того ж є журналістом 5 каналу самих чесних новин. Але ті новини чесні, поки вони не зачіпають інтереси власників цього каналу.
Текст, який я написав, був спонтанним і емоційним, але його треба читати поміж рядків і тоді гра слів та словосполучень покаже реальну картину. І тоді можна буде прочитати, що за масовими сходженнями і витягом автомобіля стоять ті ж самі люди, яким це потрібно для своїх корисних цілей, а нормальні хлопці з Ниви, як і десятки тисяч людей, є знаряддям їх досягнення.
Хоча у випадку з Нивою ініціатива виходила від самих хлопців. Але це через відсутність свідомості, яка, зрештою відсутня також у переважної більшості громадян, які проживають на даній території і у вас в тому числі.
2. Першу частину фільму я подивився ЩЕ РАЗ не з метою отримати задоволення, а щоб побачити ще раз, очевидно ваше задоволене обличчя в камері, і ту купу сміття в декількох кілометрах від Лазещини, фото якої я теж маю. Даний смітник в лісі біля туристичного маршруту напевно створений з такого ж дозволу Рахівської адміністрації, який отримали і учасники експедиції, але журналісту 5 каналу це чомусь не приходить в голову. Якщо дозволяють таке, то Нива точно не створить більшої шкоди - логіка очевидна. Але все це є одним ланцюжком і що очікувати далі нікому невідомо, бо людська дурість НЕ МАЄ МЕЖ.
Чомусь не показали також ще одну купу сміття на стоянках туристів біля деревяних будиночків. Хоча напевно дане сміття зможе переміститись тільки на пару кілометрів нижче в загальний смітник.
Також мені здається, що іноземні туристи, які зустріли Ниву на туристському маршруті, були в здивування не від Ниви, яка дерлася вгору ламаючи кущі по туристичній стежці, а від бездумності тих людей, які це робили заради ВЛАСНИХ АМБІЦІЙ і СЛАВИ (і напевно грошей також). Тому що у них в реальній Європі, а не географічній, яка знаходиться в тому ж Рахівському районі, такого б вони не зустріли точно.

PS. Якщо в Ів.Франківську проживають ДВА Євгена Романиці приблизно одного віку, і я неправомірно звертаюсь до Вас, тоді я принесу вибачення на цьому ж сайті і попрошу вебмастера витерти мій текст.
Edison22 повідомив(-ла) 13.10.2007 12:38
то vasylЩодо роботи на телебаченні помиляєшся,хоча програму теж подивився із задоволенням...
Edison22 повідомив(-ла) 13.10.2007 12:36
то mosaster Тамбовскій ВОВК тобі товарішч!!!Якщо ти трохи юрист а трохи мандрівнік,Всім кричиш про заповідну територію і баланс людини з природою то маєш знати скільки смітників під Говерлою і на ній самій.Якщо це заповідна зона,то чому туди взагалі людей пускають?Я так розумію,що в СВИНАРНИКУ жити ми вже звикли і намагаємося перетворити на нього наше довкілля....
mosaster повідомив(-ла) 07.10.2007 14:07
то Edison22 : знаєш товарішч підкорювач, а у вас у франику є високі будинки? якщо є то мерщій тягни свою ниву чи шо там на дах того хмарочосу. Звідти тебе побачать і телеканали і громадяни і СЛАВА і навіть літаки+книга рекордів гінеса. а НА ЗАПОВІДНУ ТЕРИТОРІЮ ДОРОГУ ЗАБУДЬ РАЗОМ ІЗ ШЕВРОЛЁТОМ. РЕКОРД нічого не вартий якщо він порушує баланс людини і природи. Уяви шо в тебе є чудовий парк і якісь хлопці туди затягли велику бляшанку із рекламою та ТВ. Добре тобі буде? Карпати-то майно кожного громадянина, і ті хто це майно шкодують не будуть в звхваті від таких рекордів!!!!!!!!!!!!
vasyl повідомив(-ла) 05.10.2007 10:02
Не помістилось, тому продовжую:

PS. Ідея щодо лодки не моя, але інші мандрівники запропонували витягнути туди слона і показати все це в передачі "У свті таврин". Це теж було б рекордом - слон на Говерлі. А погоничі здобули б СЛАВУ.
В коменті, поданому, нижче, я не згадую про роль грошей, тому що підтверджених даних щодо величини їх виплат не маю. Але коли в Рахові я розмовляв з міцевими, то навіть ніхто і не допускав, що працівники Ясінського ДЛГ працюють на ентузіазмі. Більше того, мені казали - знайди гроші і ми їх туди не пустимо.
До витягу Ниви наверх всюди була мовчанка. Як витягнули Ниву та закінчились позачергові вибори (хоча не вірю що вони коли-небудь закінчаться) мені вже поступили 5 дзвінків від різних видань, щоб написати про це.
Далі продовжувати просто не хочеться - противно.
Нам хочеться написати велику аналітичну статтю, але власне мені Бог не дав таланту до цього. Та й кому воно потрібно в цій державі... Правда Юра?!
vasyl повідомив(-ла) 05.10.2007 09:46
Взагалі я там був і розмовляв з хлопцями 2 рази. Я намагався зрозуміти, чому вони це роблять.
Так мені видається, що ти з програми Мандри, яка в цю середу показала першу частину фільму про дану експедицію - очевидно це голос ведучого, тому що захвату немає меж. Хоча мені видалось, що Руслан сприймає дану експедицію адекватно. "Я журналіст і не моя справа висловлювати своє відношення до всього цього" - такими були його слова.
Дана історія є дуже непростою і тому говорити про рекорди треба з великою обережністю. Ти бачив історію тільки з однієї сторони - сторони хлопців, я ж знаю відношення до неї зі сторони влади (в т.ч. центральної), МНС, політиків різного рівня, керівництва заповідників і не тільки, простих і не простих громадян та журналістів. І звичайно Романа та Анатолія. Я зробив роботу та дослідження, яку мали б робити ви, журналісти. Але я не мав повноважень піднімати документи, які супроводжували дану експедицію. Тоді б це дійсно стало подією, але не тією, про який ти пишеш. Саме від цього мені сумно, що живу в такій державі.
Власне дуже багато людей роблять героїчні поступки кожного дня, але не мають на меті заробити СЛАВИ.
Щодо хлопців, то вони дійсно молодці і я бачив, як вони в середу в дощ починали тягнути ту залізяку наверх - час так званого виїзду тривав близько 100 м в день з двигуном 5,9 кубіка (стандарт на Ниві Шевроле 1,7). Я, як і багато хто, не розуміють навіщо це їм потрібно, напевно як і тобі подібні не розуміють чому нам потрібно дертись в ці гори в мерзку погоду (для прикладу).
Але я також зловив себе на думці, що хочу допомогти їм в цьому, тому що ми такі самі варіяти і тому добре розуміємо одне одного.
Але різниця в нас в тому, що є певні правила проживаня в суспільстві (навіть якщо не діють і не працюють Закони), які потрібно дотримуватись, якщо ми хочемо стати народом чи хоча б нормальним суспільством.
В нормальних суспільствах, якщо кажуть що це заповідна територія, то нормальні хлопці не намагаються шукати різного роду лази, щоб то обійти, навіть якщо ця територія не є чітко визначена. В цьому їм відразу "допоможуть" перш за все журналісти, хоча і структури, відповідальні за це, мовчати не будуть, тому що відразу позбудуться крісел.
Мене переконували в певних структурах, що помаранчеві більше нашкодили Говерлі аніж маленька така собі Нива і з цим важко не погодитись. Саме тому я не беру участі в масовках і не маю бажання стати ЧЛЕНОМ однієї з партій, але це тема не для даного сайту.
Ми заспокоїлись, тому що не менш як 90% мешканцям цієї країни подібна подія просто по-барабану і відношення до неї ніяке і саме в цьому вони такі самі як і нові герої. І на це є свої причини.
Але мені видалось, що Роман після всього цього стане трохи іншим, тому що він знає, що таке гори і що в них варто робити а що ні. Хотілось щоб і інші теж до цього дійшли.
PS. Ідея щодо лодки не моя, але інші мандрівники запропонували витягнути туди слона і пок
victour повідомив(-ла) 05.10.2007 08:43
to Edison22: "...Книга рекордів, репортаж, телеканал" - любі слова урбанізованого hero, і ви ними без сумніву є, в частині реалізації безглуздої ідеї. До того ж ви не виїхали на гору - витяглися, а це питання ресурсів. Завтра хлопці з кількістю грошей обернено пропорціональній їхній свідомості витягнуть на гору ще більшу бляшанку і що..?
Це не змагання сили духа - це змагання грошей.
Edison22 повідомив(-ла) 04.10.2007 21:20
Частково ,я з тобою Василю згоден,але мені цікаво,якщо б ти спробував Видертися на Говерлу на мотоциклі чи на машині,в тебе були б зовсім інші враження і коментарі...???Особисто я там був і приймав безпосередню участь в підйомі,повір,це не так вже і легко.Зрештою хлопцям це вдалося,але, зауважте, що чомусь жодної інформації про цей рекорд НЕМАЄ!!Мова абсолютно не йде про те,що всі одразу кинуться підкорювати Говерлу на джипах.А якщо ти захочеш поставити ще один рекорд в Книзі Рекордів України,це я на рахунок човна,тоді ЛАСКАВО ПРСИМО!!! Репортаж,програма на одному з телеканалів міста про тебе і твій рекорд гарантую!!P.S.Якщо когось заціаквить інформація про підйом Ниви на Говерлу,пишіть на мило edison22@list.ru ,або телефонуйте 80506714960.З повагою Євген.
mosaster повідомив(-ла) 04.10.2007 18:26
згоден
vasyl повідомив(-ла) 04.10.2007 18:25
Психолог дійсно права - в приватних розмовах з ними вияснилось, що окрім Романа Мартинюка, досвіду перебування в горах у них немає. Для Анатолія Бурбези пересування в горах взагалі було чимось неймовірним (на то є певні причини).
baboshyn повідомив(-ла) 04.10.2007 17:24
не на різних. просто розмовляємо різними мовами.

в "Газеті по-київськи" психолог класно пояснила: ці хлопаки тягнуть металічне барахло на Говерлу як символ звичної цивілізації. це їм потрібно тому, що вони дикої природи просто бояться. і для них це є виклик - як так, що є місце, де людина - не цар і бог?! будем "пакарять"!
mosaster повідомив(-ла) 02.10.2007 17:33
просто ми всі жиємо на різних планетах, війна світів так би мовити
baboshyn повідомив(-ла) 28.09.2007 18:18
Човен надувний можна, гггг :):) Жовтий такий, файний. Це було б щось із чимось 8-)
unmay повідомив(-ла) 27.09.2007 23:45
to Dmytro-Rock: загляни в форум "загальний" там все розписано в дрібницях: хто, що і коли.
Dmytro-Rock повідомив(-ла) 27.09.2007 14:53
А на тій "ШНиві" часом не тернопільскі хлопці були?
Бо я чув раніше про той "фантастичний" проект із затягуванням автівки на Говерлу, ініціював начебто такий собі Мартинюк...
Баря повідомив(-ла) 27.09.2007 00:50
Кльово написано! Стисло, грамотно, гарно, по темі і без понтів!
А про човен так то ідея! Чи маленький буде.


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::