стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / РЕПОРТАЖІ / Стихія в Карпатах :::
Untitled Document

Стихія в Карпатах

Стихія, що пронеслася над Карпатами протягом минулого тижня крім того, що принесла Верховинщині колосальні збитки дорожній інфраструктурі( дороги та мости) та людям (зсуви грунту, затоплення та руйнування) забрала два юних життя -  вісімнадцятирічної Олі та десятирічного Михайлика Максимюків. В них 25 липня влучила блискавка коли діти доїли корови біля хати в селі Дземброня.Вони були двоюрідними братом і сестрою.  Ще вона перешкодила і ще перешкодить багатьом туристичним групам здійснити свої походи в Карпатах. На жаль мало хто знає реальну ситуацію по туристських маршрутах та під’їздах в високогір’я, тому інформую про найголовніше.
Неймовірно постраждав чи не найпривабливіший для туристів Верховинський район. Станом на 28 липня Верховина має сполучення тільки з чотирма селами з 42-х. Це сусідні Віпче, Ільці, Красник та Кривопілля. Це все. Розмило дорогу навіть до Криворівні, до центру якої з Верховини  6 км.
На жаль мабуть довго будуть відрізані від цивілізації популярні причорногірські села на півднь від Чорногори. Це Бистрець, Дземброня (Берестечко), Топільче, Зелене, Явірник та Шибени. До них зараз неможливо добратись навіть пішки. За одноденні походи на Піп Іван(2028м.), Смотрич (1898м), Вухатий Камінь (1854м.), Менчул (1999м.) можна на це літо забути. До Попа Івана можно дістатись хіба-що зі сторони Говерли. На Бребенескул (2036м.), Гутін Томнатик (2016м.), Ребра (2001 м.), Шпиці (1864м.) за день можна дійти тільки з Заросляка. Бистрець відрізаний як від Верховини так і від Чорногори, мостів немає взагалі крім одного, що в усті одноіменної річки.
Не існує вже поляни вище устя Бистреця, де більше десятка років щороку збиралися туристи-водники на Чемпіонатах України.
Доступними залишились північні  вершини Чорногори від Петроса до Несамовитого озера. На Говерлу можна піднятися як з Заросляка так і з Козмєщика через полонину Гропа чи з сідловини між Петросом. Проте до Козмєщика підїзду немає, тільки до КПП в урочищі Депо. На Петрос не можливо піднятися по Лопушанці, можна тільки через Костилівку та полонину Шасса. Зруйновані також всі мости на шляху  з Козмєщика до  Говерли через полонину Кознєска та гору Мала Говерла (1762м.).
Неможливо тепер дістатися і до Писаного Каменя (1221м.). Само собою ніяк вже не можна здіснити похід по Чивчинах. Хіба що багатоденний з Путильського району в Рахівський.
Застерігаю тих хто звик розраховувати на завершення маршруту в Буркуті, Шибеному, Зеленому та Дземброні. Виїзду з цих сіл скоро не буде. З Дземброні та Бистреця можна вибратися до цивілізації тільки переваливши через Костричу на Кривопільський перевал.
Так само не рекомендую сходити з Чорногори в долину Бальцатула. Ця притока Білої Тиси зруйнувала будь-які стежки вздовж своїх берегів до села Луги.
Ось така ситуація навколо Чорногори зараз. Гуцули звикли покладатися на Бога та на власні сили, але не дивлячись на свій гонор вони не відмовляться від будь-якої допомоги ззовні. Щоб тільки вона була і була дієвою. І дай Боже щоб наслідки цієї стихії були повністю ліквідовані  хоча б до 2015 року.

 Матеріал підготував (написав): Василь Кобилюк


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
r-kos повідомив(-ла) 02.08.2010 07:18
Підскажіть, як краще спланувати маршрут, враховуючи проблеми з негодою. Плануємо з Заросляка на Говерлу, потім на Петрос і завершити у Квасах. З Квасів нормально можна виїхати?
halant повідомив(-ла) 29.06.2010 13:31
А яка зараз ситуація на дорозі від Верховини до Шибен? Правда,ми плануємо піти аж в серпні,але все-таки хотілося б знати...це літо видалось дощовим...Ми плануємо з Шибен,попри Моречейку,через Чорну гору,попри Несамовите,траверсами Говерли,до Петроса,а там до Квасів.Хто знає що там і як зараз?
fitsak повідомив(-ла) 31.05.2010 16:32
Це хатка в урочищі Потічки,або двокілометровий,був покритий бляшаним дахом,який зірвало,чув від когось.Хата без буржуйки та нар,буржуйку вкрали ,притон всіх матрасів,принаймні був колись.З Осмолоди до хати 45 хв ходу.
iomioio повідомив(-ла) 19.11.2008 20:02
Ходив з Ільців на Піп Іван 1,11,2008. Дорога в задовільному стані.Піднімались з Дземброні до слона з 8.00 до 12.00. Стежки сухі,на високогір"і вітряно. Йшов до Говерли з 13.00 до 18.30. Зійшов в Заросляку. Враження незабуваючі!
puvo77 повідомив(-ла) 01.10.2008 22:50
В якому стані дорога на маршруті Чивчин- Піп Іван-Марморос? Хто недавно був напишіть
yAnTar_yAnTar повідомив(-ла) 28.09.2008 17:13
Були 14 вересня, добрались класно, але на гору не вийшли - бо був сильний туман і на Вухатому Камені не знайшли стежку.
Детальніше можна прочитати
<a href = "http://yablog.org.ua/2008/09/15/pip-ivan/& quot;> тут</a>
supersv повідомив(-ла) 08.09.2008 11:33
Були на вихідних на Чорногорі. З Ільців до автостанції Дземброня ходить автобус.
toanis повідомив(-ла) 27.08.2008 21:13
Підскажіть будь ласка, чи можливо та як можна добратись до озера Шибеного.Плануємо піднятись на П і Ч і по Чорногірському до г.Говерли .
sclif_sumy повідомив(-ла) 26.08.2008 22:17
І ще про одне. Хоча це і віходить за рамки цієї теми, але надіюсь модератор залишить цю нотатку саме тут через те, що цю тему читеє багато людей.
Отож в Чорногорах завелася криса (ЗЛОДІЙ - ВОР)! Під Менчулом нижче стовбчика 23 нашу групу ОБІКРАЛИ! А саме були війняті колочки з тенту одного намета та вийнятий один з рюкзаків. Далі судячи по всьому ми злякали злодія. Рюкзак ми знайшли в 50 метрах від табора. Забрато було лише гроші та консерви (документи та навіть пластикові картки лишили). Може б взяли і телефон і фотоаппарат, але вони були в наметі. Сталося це близько опівночи. Отож будьте обережні.
sclif_sumy повідомив(-ла) 26.08.2008 22:08
Повернувся вчора з Чорногорів. Ходили з Дземброні до Заросляка через Попа, Бребенескул, Несамовите та Говерлу. Ситуація з дорогами на 20.08 виглядає так. До Верховини можна доїхати рейсовіим автобусом з Франківська. З Ільців "ходить" білий фольцваген-транспортер до повороту на Дземброню - коштує 80 грн. влазить 10 чол. Судячи з усього він там регулярно туристів возить. Малим групам можуть допомогти дістатися до Дземброні МНС-ники - вони завали розчищають, можуть підвезти - в кузові трактора наприклад. Комфорту мінімум, але все-ж не йти. Від повороту на Дземброню дороги немеє і судячи з усього скоро не буде. Але пішки дійти точно можна. В обід їздить ЗІЛ 131 - возить харчі в село Дземброня від повороту - їде прямо по руслу іноді віїзжає на дорогу. Міст на р. Дземброня зруйнований і судячи з побаченного це надовго.
На галявині водників дійсно все зруйновано, але присісти і перепочить є де. В с.Дземброня працює магазин і навіть є свіже пиво.
Вище в горах ніякіх ознак стихії я не помітив. З Заросляка їздять автобуси в звичному режимі хоча дорога до Заросляка теж постраждала але є і діє. Тобто на Попа з Дземброні попасти можливо але бульте готові до труднощів, хоча їх і можна подолати.
Tier повідомив(-ла) 21.08.2008 22:22
На чивчин дорогу також забудьте! На стіг мож тільки з лугів або з зеленого через погорілець і то тільки пішки бо дорогап капец там потоки течуть і то на завжди вже... 2 тиждні назад був там з велосипедом ільці стіг рахів жахи страшні
bamiks повідомив(-ла) 18.08.2008 23:30
Щож, вийшли 15.08 із Ільців до Дземброні. Дорога відновлена, непроїзним залишається 1.5 км до повороту на Дземброню(берестечко) і далі на село, так і на Зелене. Техніка ніби працює, місцями взагалі ніби дороги і не було :)
zvizdochka повідомив(-ла) 17.08.2008 15:49
<http://www.karpaty.info/ua/info/news/>
Звернення Василя Кобилюка до тих, хто збирався чи збирається приїхати в Карпати від 05.08.2008

Цитата із звернення: Але чи все так страшно тут в Карпатах?
Як той, хто постійно живе і працює тут в одному з найбільш потерпілих районів – Верховинському скажу чесно: «НІ!».
ВуйкоМи повідомив(-ла) 14.08.2008 21:44
Хлопці! А хто може доповнювати інформацію Кобилюка? Все ж змінюється, ведуться відновлювальні роботи.
anvar повідомив(-ла) 14.08.2008 14:57
Те що сталося в Карпатах те сталося. Але відвідати їх всерівно потрібно. А стихія справжніх туристів не зупинить. заходьте на bobo.io.com.ua і дізнаєтесь про справжні карпатські сходженя та познайомтесь з нашою командою!
BETMEN повідомив(-ла) 10.08.2008 17:23
Василь Олексійович!
Чому Ви в одному репортажі розповідаєте про біди і недоступність до населених пунктів, а в другому запрошуєте приїхати ніби нічого не сталося і ніби це все що сталося перебільшення?..
mixaTM повідомив(-ла) 10.08.2008 15:36
Дякую за інформацію. Збирався цим літом пройти Смотрич, Піп Іван, і по хребту до Петроса.Як краще зробите сходження на Петрос? Поділіться інформацією хто ходив після стихії буду вдячний.
hippie повідомив(-ла) 07.08.2008 19:43
Йшли на Петрос з Квасів 1 серпня, далі - по Чорногорі, через Говерлу, Несамовите, Бребенескул до Попа Івана, назад на Заросляк. Дорога - супер, усе б добре, якби не гроза на Несамовитому.Так що на Чорногору - спокійно!!!Всім удачі та хорошої погоди:))))))))
bigfan повідомив(-ла) 06.08.2008 15:20
До Верховини нічого не помінялось, так місцями дорогу розмило, але сполучення як завжди. А хто знає чи в порядку стежки із Ясенів на Петрос, і чим курсує до Рахова потяг?
hooligan повідомив(-ла) 04.08.2008 20:25
ого!!! дякую за інформацію. Піарю.
AndRey Wild Cat повідомив(-ла) 02.08.2008 21:57
Можна, звісно, але не треба ризикувати... http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&forum =4&topic=1879
Юрко повідомив(-ла) 01.08.2008 18:53
згідний, що мости в гірських районах навряд чи відновлять (там ліс там не рубають) швидко. Однак не потрібно зненадіювати людей у тих випадках, коли річку можна перебрести за відсутності моста. Трохи довше, але можна.
yAnTar_yAnTar повідомив(-ла) 31.07.2008 08:52
2 nefar
Дякую, в суботу будемо пробувати йти дорогою.
nefar повідомив(-ла) 30.07.2008 22:03
П.С. Йшли з Ясені.
nefar повідомив(-ла) 30.07.2008 22:01
Був 28 на Близниці. Дорогу на драгобрат розмило конкретно. 27 хотіли нею йти на верх, проте місцеві сказали що тама не пройти. Довелося йти стежками. вниз йшли таки цією дорогою, пройти можна, проїхати - ні.
Влодко меденицький. повідомив(-ла) 30.07.2008 16:57
Дякую! На Чорногору сего року не піду, а збиралися. Буду шукати інформацію, що там на Горганах, бо думали в серпні йти на Сивулю. Хто що знає - пишіть...
yAnTar_yAnTar повідомив(-ла) 30.07.2008 12:18
Дякую, за інформацію, скажіть, будь-ласка, чи ніхто не знає яка зараз ситуація в смт.Ясіня, в суботу-неділю зібрались на г.Близницю. Дякую.
avzhy повідомив(-ла) 30.07.2008 11:45
Я збираюся 13 серпня в Карпати, підскажіть по яким маршрутам на даний час можна піти, або кудою по Чорногорі, дякую.
AndRey Wild Cat повідомив(-ла) 29.07.2008 23:52
Дякую за інформацію... привіт вам з Вінниці... ми у вас 5.07 рееструвались у верховині ;)
chornuj повідомив(-ла) 29.07.2008 22:44
Щиро вдячний, за корисну інформацію пану Василю, а ми якраз хотіли на Чорногору улюбленим маршрутом через Дземброню....
дякую
hippie повідомив(-ла) 29.07.2008 21:42
Ще раз хочеться сказати велике дякую за статтю, мені то справді стала у пригоді... ах Чивчини:(((((((((((((( невже все так погано???????
mustford повідомив(-ла) 29.07.2008 20:07
Так...сумно...природа занадто жорстоко обійшлася з людьми...
Ed.ua повідомив(-ла) 29.07.2008 16:24
Дуже корисна та необхідна інформація. Величезне ДЯКУЮ Кобилюку В. Надіюсь багатьом стане у пригоді.


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::