стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ГІДРОГРАФІЯ / Озера / о. Несамовите :::

оз. Несамовите

Озеро льодовикового походження у Рахівському р-ні Закарпатської обл. Лежить на схилі г.Туркул (1933 м) масиву Чорногора на вис. 1750 м над р.м. Довжина 88 м, ширина 45 м, площа 0.3 га, глибина до 1.5 м. Улоговина видовженої форми. Пн. береги обмежені низьким моренним валом, уздовж південних - кам'яні осипища. Живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Дно озера біля пд. берегів вкрите валунами, у пн. частині поширені піщано-мулисті відклади. Частково заростає осокою. Об'єкт туризму.

 Джерело інформації: Географічна енциклопедія України
 


 
Фотогалерея
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
_PavlO_ повідомив(-ла) 24.10.2009 13:11
Про Несамовите існує багато легенд. Говорять, що якщо в озеро кинути камінь, воно закипить, і мандрівника в дорозі обов’язково застане негода. Інша «правдива» історія розповідає про те, що біля озера збираються душі самовбивць і танцюють. Горе тому, хто попадеться в руки нечестивцям. Єдиний захист - це звук трембіти, від сумного звуку якої вони біжать, світ за очі. Біля Несамовитого під Туркулом колись стояла фабрика, яка виготовляла ліки з альпійки і лелеча, - високогірної альпійської вільхи. Зрушення породи погубило фабрику, а на цьому місці утворилося ще одне озеро, яке поступово заростає альпійкой і лелечем.

Свято вірять у це жителі навколишніх сіл. Кажуть, що коли кинути в озеро камінь, тобто потривожити душі грішників, то з'являється з нього білий вершник на білому коні і починає навколо гарцювати. Де кінь ногою ударить — там відлущуються від скель великі шматки льоду. Тоді вискакують з водяної безодні душі грішників, напаковують той лід у великі міхи і розлітаються темними хмарами від Чорногори на всі боки. Де розв'язують торби — там гатить з неба град. А ще кажуть, що коли хтось помирає гріховною смертю, то його душа каменем летить у озеро. І тоді теж всі його мешканці громом і градом з озера вітають в такий спосіб поповнення.
AndRey Wild Cat повідомив(-ла) 29.07.2008 23:48
Маю кілька якісни фоток, як цікавить мажу скинути...
grena повідомив(-ла) 08.06.2007 11:56
біля Несамовитого за 400м в сторону Данціжа є ше одне озеро. теж прикольне, рекомендую відвідати
Бандера [guest] повідомив(-ла) 26.12.2005 15:47
А все так просто змінити життя, вийти на вулицю прибрати сміття, полюбити свою неньку, свою рідну природу, стати частиною свого народу.
nadya повідомив(-ла) 01.03.2005 19:51
Перечитала, що тут люди пишуть - у всіх схожі асоціації - Несамовите-купи сміття. Сумно.
А зараз: хвали ня роте, бо тя буду пороти:
В липні харківські студенти, які вперше були в Карпатах під моїм "чуткім руководством" прибрали ВСЕ в околицях озера на одну велику купу. 15 чоловік працювали добрих 2 год. хтось був після того на озері? працівники КНПП спромоглися вивезти ту гору? чи вона продовжує рости?
lvp86 повідомив(-ла) 24.09.2004 01:26
До речі, хто знає легенду про те, що той хто скупається в Несамовитому того ж року вийде заміж або пожениться (отакий собі забобон) але легенда існує
я-це я повідомив(-ла) 07.02.2003 20:45
У вересні 2002 закопували сміття А говорити - не мішки носити Пропоную розробити порадник по утилізації відходів в горах і вмістити на сайті
ombre повідомив(-ла) 17.08.2002 08:20
Сами виноваты. Я был там сам. Костер не жег. Все хотел банку из - под сардин куда - то пристроить, но мусорника не было. Пришлось на общую кучу все валить...А насчет того, что бы почистить - идея хорошая.

--------------------------------------------------------------------
-------------- СТАРІ ПОВІДОМЛЕННЯ (до 30.07.2002) ------------------
--------------------------------------------------------------------
Юрко повідомив(-ла) 20.05.2002 08:51
Через рік будемо "фактично самі" в наших горах. Полякам візовий режим зроблять. Тому можна буде в плані засмічення тільки на себе бочку котити...
alex повідомив(-ла) 19.05.2002 15:06
Стільки сміття я ще не бачив - феноменальне явище в світлі того, що регулярно збирається оплата за відвідування національного парку.
Не бажаючи зустрічатися з лісниками, туристи знімаються звідти дуже швидко і за собою не прибирають.
В принципі, то все можна почистити за пару днів зусиллями декількох людей.
Roman повідомив(-ла) 26.02.2002 13:12
Ага. А сміття там скільки! :(((
Oligarh повідомив(-ла) 17.02.2002 00:37
це просто феномен


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::