стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ГІДРОГРАФІЯ / Свіча :::

СВІЧА

Річка у Долинському районі Івано-Франківської області та Стрийському районі Львівської області, права притока Дністра. Довжина 106 км, площа басейну 1490 кв.км. Бере початок з джерел у Ґорґанах. Долина у верхів'ї каньйоноподібна, на виході з Карпат вона розширюється до 5-6 км. Заплави у верхів'ї немає, у нижній течії (переважна ширина 500-600 м) вона вкрита лучною рослинністю, на окремих ділянках заболочена. Річище у гірській частині слабозвивисте, є пороги і перекати, в межах Передкарпаття - звивисте, розгалужене, ширина змінюється від 20 до 50 м, глибина до 1.5 м; річище вкрите галькою. Похил річки 8.3 м/км. Основні притоки: Мизунка, Витвиця, Сукіль (ліві). Живлення мішане, з переважанням снігового та дощового, має паводковий режим. Льодові утворення (забереги, сало) з кінця листопада - початку грудня, скресає наприкінці лютого - на початку березня. Гідрологічний пост біля с.Зарічного. Споруджено ставки (для рибництва). Воду використовують для водопостачання і зрошування. Річище на окремих ділянках обваловане та укріплене, є гідротехнічні протиповеневі споруди.


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
valjok повідомив(-ла) 12.08.2009 23:03
Риба у Свічі є і серьйозна, на превеликий жаль бють її електрики. Ловлю там і форель і харіуса нахлистом. Рибу не вибираю тільки фоткаю, можу собі і купити в супері попоїсти, але азарт піймати величезний. Недавно взяв 2 харіусів що не стидно показати фото. Взагалі річка просто чарівна, а яки прекрасні притоки!!! Малиною і чорницею просто обївся на притоках, на щастя без спорядження туди не зайти. Я особисто закоханий в ці місця!
victour повідомив(-ла) 28.01.2008 08:48
Ловити рибу в Свічі якоюсь там постановою ще радянської облради повністю заборонено.
Риба підходить до Вигоської дамби і в Мізуньку з Дністра, але за літо її майже повністю виловлюють сітками і вибивають током. Крім того через господарську діяльність - трелювання лісу, забір шутру прямо з русла, вода в ріці рідко буває чистою, що також погано впливає на умови для життя риби. Ріка настільки забруднена, що навіть скупатися рідко коли вдається в прозорій воді, хіба зимою.
komaruk повідомив(-ла) 25.01.2008 20:32
На рахунок форелі не скажу - хоч третій рік ловлю на Свічі, не трапляється. Хоча, за словами мого знайомого - досвідченого рибалки років з 5 тому чоловік (повний чайник і ловлі подібного характеру) витяг 2-кілограмову форель. ніяких європейських снастей і нахлисту літом - восени, коли моросить дощик, звичайна вудка з неяскравим пробковим поплавком (найкраше половина пробки від вина), малий гачок, поводок 0,12, червяк - і вперед. в середині листопада в форелі закінчується нерест і людям дозволяють ловити на свічі - нижче мислівки, на Лімниці - нижче рівні, на бистр.-сол. - нижче монастириська, на надвірн. - нижче пасічної. Хоча пробував всюди - більша-менша гарантія тільки на Лімниці і Свічі. Ловлю вище моста біля гошева. ловити можна цілу зиму, якщо на ріці не стоїть крига і надворі +3 градуси і вище. кинув трирази на плесо - пішов далі, в холодну погоду грієшся ходою, то не дубеніти на кризі в сидячому положенні.
Ромік повідомив(-ла) 10.02.2006 22:01
У свічі водиться форель, але її ловити заборонено, навіть лісники накладують адмінштраф. Казали що можна і по чолі дістати за таку рибалку.


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::