стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ОХОРОНА ПРИРОДИ / Заказники ландшафтні / заказник Брадульський :::

Брадульський заказник

Брадульський заказник

Ландшафтний заказник державного значення (з 1974). Розташований у Тячівському р-ні Закарпатської обл. Перебуває у віданні Усть-Чорнянського лісокомбінату. Площа 1026 га. Охороняється територія на скелястих крутосхилах г.Попаді у Ґорґанах (пд.-сх. та пд. експозиції) на висоті 1000-1740 м. Рельєф дуже розчленований. У південній частині протікає р.Задня, в яку впадають водотоки Великий Дарів і Малий Дарів. Лісом вкрито 926 га, решта площі - полонина. На межі з полониною - криволісся сосни гірської. Переважають різновікові ялинові ліси з домішкою бука і явора. В підліску - бузина, горобина, вовчі ягоди звичайні. У трав'яному покриві є жовтець карпатський, листовик сколопендровий, а також зозулині сльози яйцевидні та лілія лісока, занесені до Червоної книги України. Численні представники лісової фауни: олень карпатський, козуля, свиня дика, ведмідь, куниця, лисиця, кіт лісовий, рись; 4 види тритонів, трапляється полоз лісовий, занесений до Червоної книги України. Має велике значення для збереження і вивчення гірського ландшафту з лісовою рослинністю та скельними утворами.

 Джерело інформації: Географічна енциклопедія України
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
jarko повідомив(-ла) 15.04.2005 19:41
в Карпатському біосферному заповіднику повідомили - остання ревізія виявила, що всі цінні породи дерев на території заказника вирубано.....
Валентина [guest] повідомив(-ла) 20.04.2004 19:03
В нас вдома живе трьохрічна косуля, яку виходили з малку. Поможіть знайти їй місце для проживання. Дякуємо!


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::