стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ОХОРОНА ПРИРОДИ / Заказники гідрографічні / заказник Апшинецький :::

Апшинецький заказник

Гідрологічний заказник державного значення (з 1974). Розташований у Рахівському р-ні Закарпатської обл. Перебуває у віданні Ясинянського лісокомбінату. Площа 105 га. Являє собою лісове урочище з численними джерелами, що дають початок Чорній Тисі. Розташований на сх. крутому схилі масиву Свидовець. Охороняється також прилеглий лісовий масив, який має важливе водозахисне і водорегулююче значення. В породному складі переважає ялина європейська. Є рідкісні види ровлин, зокрема блехнум колосистий, анемона нарцисоцвітна, а також підсніжник звичайний, крокус Гейфеля, лілія лісова, занесені до Червоної книги України. З тварин поширені карпатський олень, козуля, куниця лісова; з птахів - сокіл сапсан, дятли, сови та ін.

 Джерело інформації: Географічна енциклопедія України
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
fitsak повідомив(-ла) 18.03.2010 13:36
Цікава місцина,правда на тварин не доводилось там натрапляти,хоча йшов сам та не створював шуму,проте грибів там багацько.Ще мене вразило це те,що на галявині де стоїть пам*ятник,який показує витоки Чорної Тиси підписаний мадярськими письменами,українцям напевно воно не потрібно,або якщо і потрібно то хай перекладають собі.Не розумію,невже тяжко зробити таблицю з двома мовами,тим більше,що це українська територія???


--------------------------------------------------------------------
-------------- СТАРІ ПОВІДОМЛЕННЯ (до 30.07.2002) ------------------
--------------------------------------------------------------------
Vitaly повідомив(-ла) 13.02.2002 17:57
Щодо тваринного світу, то повірте мені, він дуже збіднів. Я за останні 5 років бачив дуже мало козуль, не говорячи вже про карпатського оленя.Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::