Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Спорядження для форсування ріки ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: Люди, підкажіть оптимальний набір спорядження для переходу через напівзруйнований підвісний міст (подібний до цього: http://kalush-inform.at.ua/_ph /2/626719055.png ). Щоб скоротити маршрут на 12 км. доводиться перебиратися через міст, який від сесозону до сезону руйнується щораз більше. Зараз там лише верхні троси і вертикальні стежні, які підтримують залишки зігнилого трапу. Оскільки є небезпека полетіти в холодну ріку, то я маю намір використати для переправи верхній потужний трос моста. Тепер питання, яке мінімальне спорядження для цього потрібне і яка техніка переправи? Окрім цього є 2 проблемки: 1) трос звисає дугою (на початку десь на висоті 6 м від землі, а в середній частині 1, 5 м.), що ускладнить пересування коло протилежного берега "під гору"; 2) кожних 3 м. до основного троса прикріплені вертикальні стержні, які потрібно оминати при пересуванні.
Вступно я планую використати альпініську "страхівку" ("бєсєдка"?) і кавалок линви з карабінами, сумніваюся чи цього достатньо, може ще потрібно якусь нагрудну "упряж"?
Буду вельми вдячний за поради. Все спілкування на дану тему
[ Спорядження для форсування ріки ]додав(-ла)doshch10:32:35 17/12/2012 Люди, підкажіть оптимальний набір спорядження для переходу через напівзруйнований підвісний міст (подібний до цього: http://kalush-inform.at.ua/_ph /2/626719055.png ). Щоб скоротити маршрут на 12 км. доводиться перебиратися через міст, який від сесозону до сезону руйнується щораз більше. Зараз там лише верхні троси і вертикальні стежні, які підтримують залишки зігнилого трапу. Оскільки є небезпека полетіти в холодну ріку, то я маю намір використати для переправи верхній потужний трос моста. Тепер питання, яке мінімальне спорядження для цього потрібне і яка техніка переправи? Окрім цього є 2 проблемки: 1) трос звисає дугою (на початку десь на висоті 6 м від землі, а в середній частині 1, 5 м.), що ускладнить пересування коло протилежного берега "під гору"; 2) кожних 3 м. до основного троса прикріплені вертикальні стержні, які потрібно оминати при пересуванні.
Вступно я планую використати альпініську "страхівку" ("бєсєдка"?) і кавалок линви з карабінами, сумніваюся чи цього достатньо, може ще потрібно якусь нагрудну "упряж"?
Буду вельми вдячний за поради.
[ Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Roman11:12:28 17/12/2012 Яка ширина і глибина ріки, яка сезонність? Насправді така пеправа займе просто масу часу та енергії, крім того, що є небезпечною. Та й потрібно ще переправити вантаж, не лише себе. І чи дозволить товщина троса насилити звичайний карабін?
Я б розглянув інші варіанти:
- переправа надувним човном
- переправа вбрід
- переправа вбрід одного учасника і наведенення звичайної навісної переправи
- переїзд вантажівкою чи трактором, якщо можна знайти поблизу
[ Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch11:59:10 17/12/2012 -ширина русла коло 10 м. але довжина моста метрів 25-30;
- глибина в середньому 2-4 м.
- сезонність: цілий рік;
- вантаж, лише наплечник (10-30 кг.), мандрую сам, тому кількість варіянтів переправи обмежена.
- товщина троса мабуть максимум 30-35 мм. (легко охопити рукою), так що великий карабін мав би захопити, окрім того думав не чіпляти безпосередньо карабіном за трос, а перекинути якусь линву через нього, але є нюанси пов’язані з висотою на краях моста і з необхідністю оминати місця кріплень вертикальних стойок моста.
- про плавзасоби думав, але це додатковий вантаж+ круті береги+взимі буває слабий лід. Оскільки переправлятися доводиться досить часто, то бажано було б заховати якийсь плав засіб на місці, але гумовий човен мабуть швидко зігниє, якщо його мокрого скласти і кудись засунути у схованку...
- інші варіанти не підходять в принципі, залишається 2: використання троса і переправа компактним плавзасобом, який можна сховати на березі.
Є ще питання підйому до рівня зруйнованого трапа мосту (висота від землі 3
м.). Минулої зими поробува використати драбинку зі шнура,але було дуже незручно дряпатися в великих зимових чоботах, тому думаю про якийсь альпіністський засіб підйому по вертикалі, щоб дістатися троса.
Подумував купити негрубий тросик і протягнути на рівні колишніх перил, закріплюючи до стойок, але місцеві варвари його швидко вкрадуть, бо пару літ тому позрізали навіть стальні перила (кварат 15х15мм).
[ Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch12:13:38 17/12/2012 Знайшов хвотку цього моста, зроблену пару літ тому, коли по ньому ще можна було перебратися навіть з лижами під пахвою.
https://plus.google.com/photos /112928204189268763067/albums/ 5308301040301772705?authkey=CI 60yrjItce9oQE
[ Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Roman21:00:28 17/12/2012 Тоді й справді не знаю, що ще порадити. Заникайте тем в кущах камеру від Урала :)
Якщо поцуплять - невелика втрата :)
[ Re: Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch21:23:04 17/12/2012 тему камери теж розглядаю, але там свої аспекти:
-камеру треба накачувати, примощувати на неї якийсь каркас щоб речі покласти, - круті береги і течія, можна не вцілити у властиве міце на протилежному березі, (це я знаю як досить досвідчений байдарочник).Окрім того на берегах надуває багато снігу, так що навіть пологі місця стають складиним для висадки
- наші зими м’які, і лід буває недостатній для переходу, але достатній щоб перешкодити переправі.
-
[ Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)tapac_11:06:14 18/12/2012 Доброго дня.
Є декілька простих рішень, але це на мою суб’єктивну думку.
Ви писали про те що похід 1-день, використовувати переправу будете часто випливає наступне:
1. Треба щоб переправа максимально стаціонарна та не залежала від погодних умов.
2. Речі які потрібні для переправи повинні бути максимально легкі та компактні.
З цього випливає що 2 варіанти:
1. Система(Беседка)+ 4(3) уса(петлі)+ 3(2) карабіна. Приклад мотузкового парку.
2. Натягнути стаціонарну переправу з металічного тросу. Вона буде стаціонарною. Вам потрібно буде носити з собою систему(Беседку)+1карабін і бажано самий простий ролик для промальпу.
Якщо виникли запитання звертайтесь з радістю допоможу.
[ Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch10:35:04 24/12/2012 Ріка не надто надається для використання дерев’яних човнів (вузьке русло, високі береги, перекати, нависання дерев над водою...), окрім того наші "дикі люди", як не вкрадуть то порубають сокирою або спалять... Мав уже гіркий досвід на цю тему...
[ Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)duda18:22:04 17/12/2012 я за 12 км!!))
маю велику підозру, що організація переправи займатиме багато часу + борсатись х зна як в обв"язці з 30кг рюком на плечах...та взагалі - виглядає це все великою авантюрою з хорошою можливістю феєрично на***тись.
[ Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch21:11:59 17/12/2012 -Оскільки є потреба досить частого проходженя певного маршруту, то ті додаткові 12 км. дуже недоречні, особливо взимі.
-те що переправа займе багато часу мене теж турбує, як і "борсання в обв’язці", тому й прошу знаючих людей поради.
-щодо небезпеки падіння, то маю надію що вона мала би бути мінімальною, оскільки стальний трос витримає вагон, карабіни теж не ізолентою буду прив’язувати... Зрештою в кращі часи я через той місток безліч разів проходив без жодних страхівок, навіть з ровером під пахвою і з лижами узимі... Просто зараз трап є у вигляді напівгнилих патиків укритих снігом, не хочеться зайвий раз долю випробовувати...
[ Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)duda09:41:26 18/12/2012 по правді кажучи, такі питання краще задавати отут http://extrem.lviv.ua/ , сподіваюсь вони більш аргументовано зможуть відмовити від такої ідеї.
імо, якщо довіряєте мосту, самий реальний варіант - зробити капіталовкладення у новий трап.
[ Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Chinger14:13:18 18/12/2012 на рахунок "стальний трос витримає вагон" ))) колись у нас на переправі через Терек "склався" навісний місток - учасник виявися здоровим а наплечник занадто вже важким ))) Так от - зняти з нього рюкзак з самострахом і потім його самого з троса натягнутого течією - ото заняття веселе було ))) так що - трос то стальний, а здоровий глузд на то він і здоровий ;)
[ Re: Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch17:13:17 18/12/2012 Гадаю що для 2 стальних тросів діаметром не менше 30 мм. моїх 75 кг+10-30 наплечника це те саме що пташка какнула ;)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Roman18:26:42 18/12/2012 Справді, ймовірність що лопне трос - мінімальна, вони довговічні. Але може не витримати - заржавіла/підмита опора моста, це реально. Крім того - можна просто застрягнути/заплутатись десь посередині моста. Так що беріть смартфон з інтернетом - аби можна було писати на форум прямо звідти :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Chinger09:56:22 19/12/2012 Суть не в міцності тросу, а в тому, що при будь-якому зриві, провисанні, вибратись самотужки з рюкзаком за плечами, без сторонньої допомоги буде непросто. )))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch23:27:39 19/12/2012 Якраз тому мене і хвилює оптимальний підбір спорядження, щоб при зриві не провиснути надто низько відносно залишків трапа. Розглядаю варіянт використання паралельно обидвох тросів і задумався що краще, зависнути на 1 тросу, чи між двома тросами одночасно? ))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)zanuda19:54:47 21/12/2012 То все класно. В теорії. Крім того, одну "детальку" якось всі уникнули. Як саме добратися з берега до опори (з рюкзаком) і як потім від з опори на протилежній стороні добратися до протилежного берега. Там, судячи по фотографії, води ого скільки.
Так само, незрозуміло з фотогррафії, до чого саме на березі кріпиться той тонкий металічний трос, який потім, як видно на фото, прикріплений до самого верху обох опор. І взагалі, наскільки той верхній трос надійний? Чи може витримати людину?
[ Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Liber7220:44:19 17/12/2012 я теж за 12 км. враховуючи шо вам доведеться нести на собі ті засоби для переправи то загалом під більшою масою ви можете втратити в швидкості, мабуть хв з 20 в день. навіть організувавши переправу в стилі віа-ферата не думаю шо виграли б в часі...
[ Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch21:16:23 17/12/2012 Я маю намір спорядження для форсування заховати на березі, щоб під час повернення знову його використати. Тобто доставка спордяження буде лише один раз, а потім використання кілька сезонів. Похід однодений, тому зайві км. ніяк не підходять, особливо зимою, і так доводиться на темно повертатися на базу.
При такому підході - порада одна - посприяйте відновленню моста.
Або ходіть "зайві" 12км. Заодно нагадаю той факт (зараз немаю під руками точних цифр)‚ що переважна більшість смертельних випадків у піших походах - це утоплення (якщо не вірете‚ можу знайти ці цифри). Раджу цим не легковажити. Тим більше форсуючи ріку самотужки. Кому хочеться стати статистикою?
Якщо похід одноденний і ви збираєтесь декілька разів на рік там бути -‚ привяжіть велосипед за який не шкода і пиляйте ці 12 км на ньому.
[ Re: Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)zanuda23:31:25 17/12/2012 Більшість спорядження‚ що ви собі маєте на увазі‚ - це страховки різного роду. Уявіть собі‚ настав випадок‚ від якого страхуєтесь. Яким чином ви збираєтесь зарадити собі висячи чи плаваючи на страховці, якщо довкола нікого немає? Тобто, у солопоходах страховки - до лампочки. Треба, щоб випадок не сталося. Тому при відсутності моста варіант єдиний - 12 км в обхід.
[ Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)Liber7223:23:31 18/12/2012 нашо вам в одноденному поході рюкзак 30кг, з всякою готовністю до холодної ночівлі максимум в 8 кг вкладаєтесь. в оману нас вводите)))
[ Re: Re: Спорядження для форсування ріки ]відповів(-ла)doshch11:41:34 19/12/2012 Написав: 10-30, бо бувають випадки коли доводиться нести максимальну кількість вантажу. Думаю що краще враховувати максимальний вантаж, щоб прикинути як це вплине на пересування з альпіністською страхівкою.