стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ питання щодо електроенергії ] повідовив(-ла)
Текст повідомлення: Підкажіть будь ласка де можна дістати портативний генератор(динамомашину) для перезарядки акумуляторів ноутбука та іншої єлектроніки.
Все спілкування на дану тему
 1. [ питання щодо електроенергії ] додав(-ла) Dreamer [registered] 01:22:46 19/02/2004
  Підкажіть будь ласка де можна дістати портативний генератор(динамомашину) для перезарядки акумуляторів ноутбука та іншої єлектроніки.
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Юрко 09:43:01 19/02/2004
   Ти точно мрійник! Мені здається, таке вже вийшло з ужитку. Генерація електричного струму засобом мануальної сили не забезпечує постійного струму, що потрібне для якісної зарядки акку. Може сонячні панельки?
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Roman 13:51:53 19/02/2004
   Та візьми маленький двигунець, або динамомашинку від велосипеда, та й пробуй :)
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Dreamer [guest] 16:37:59 19/02/2004
   Я нещодавно бачив любительський проект із використанням сили гірського струмка, причому вага самого пристрою(без дроту і перезарядного пристрою) - 4 кг. Можливо хтось бачив щось подібне?

   Також чув про сонячні батареї, але це мабуть занадто дорого.
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) ectar 11:12:10 20/02/2004
   Взагаліто це серйозне питання у нас час розповсюдженого використання електроніки часто без неї не обійтись. Простий варіант: цифровик в горах при тижневому поході, на це потрбіно достатньо серйозну купу батарейок таскати з собою, або акамуляторів, а не дай Боже вони померзнуть - то капец :(
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Karasj 11:39:41 22/02/2004
   Сонячні батареї відпадають, я так думаю - дорого коштувати буде. А паяти самому з транзисторів - надто багато мороки, і нема гарантії щодо надійності. Я колись паяв сонячну батарею з транзисторів, яка потім давала 3 V і крутила маленький електродвигун. Але щоб вона мала достатнью силу для зарядки акумулятора... Карочє, я до того ставлюся скеплично.
   Краще вітряк з собою тягнути, або водяну турбінку. Але знову ж таки, розміри та маса таких агрегатів, навіть малопотужних, мабуть зроблять недоцільним іх вкористання в горах.
   Та й до того всього, потрібні ще будуть всякі там адаптори: для змінного струму (турбіни, вітряки) - стабілізатор, тобто досить важкенький трансформатор+генератор частоти+випрямляч; для постійного (сонячня батарея), напевне, додаткова емність (акумулятор), що важить теж немало.

   Тобто, я думаю, що поки що це лише мрії. Вихід один - взяти з собою рюкзак акумуляторів і негра, який би то всьо тягнув.
   :-)

   Справді цікава ідея, на мій погляд, - передача електроенергії на відстані без дротів, так як то робив Ніколо Тесла: він освітив виставку в Фонтебло (то в Франції) за допомогою генератора, який стояв в Штатах (!!!) і передавав електроенергію до ламп без дротів. То було на початку століття, по-моєму... Я думаю, якби якийсь юний технік попрацював би над тим добре, може шо і вийшло б.
   Га?
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) webmaster 12:29:26 22/02/2004
   2 Карась: "передача електроенергії на відстані без дротів" - ех, хвантазьори... :))))

   до речі подібна тема вже проскакувала у форумах давніше - навіть хтось кидав лінки на забугорні сайти, де пропонувалися потрібні рішення на сонячних батареях.
   проте це занадто дорого, та й по великому рахунку не настільки актуально, якшо призадуматися над кількома сотнями баксів, які треба вивалити за ті пристої :)
   як правило, це питання вирішується поки "прямим" методом - береш з собою запасні ємкості, та й всьо на тому...

   тепер про фототехніку, як найактуальніше:
   при виборі собі "цифромильнички", одною з основних вимог для мене була наявність живлення від акумуляторів стандартних форм-факторів (в даному випадку АА). Отож прикупив собі два комплекти нікельметалгідридних акумуляторів по 2100mAh і, при певній економії запас живлення тижнів на два автономного життя практично забезпечений. принаймі я так собі думаю :) виходячи з того, що за чотири дні інтенсивного використання взимку (при роботі постійно включений екран, інтенсивна робота, відео, численні перегляди, спалах, носіння в зовнішній кишені на морозі), один комплект з 4х2100 своїм Кеноном А70 я так і не посадив, хоча спеціально старався, як тільки міг.
   нестандартні ж акумулятори дорогущі до біди, та ще й, як правило, літій-іонні, які дохнуть на морозі аж гай шумить.
   До більшості моделей плівкових (та й більш просунутих цифровиків) випускаються спеціальні батарейні блоки.

   про все решта:
   думаю, що якщо в мене знайдеться достатньо вільних коштів (десь так з півтора кілобакси) на ноут, який не шкода буде тягати в гори, то знайдеться, думаю і пару сот баксів на зарядку від сонця :))
   • [ Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Karasj 20:19:33 22/02/2004
    Ну, а я не про то саме казав? :-)
    А про бездротову енергію - то більше так, для інтересу...
   • [ Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Юрко 09:11:46 23/02/2004
    Панство! Досить бездротового зв’язку та радіо, пустять повітрям струм - точно буде круглорічний піст :). НікельМГ 2*1900 + 2*1800 мАг тримав А60 на Кавказі під два тижні при темпрах +25...-5. Стосовно літій-іону в мобілці: я ним більше задоволений ніж НМГ.
   • [ Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) STASS 22:55:41 21/09/2007
    ГЕЙ, люди!!! По СТБ у новинах передавали, що вже винайшли такий спосіб передачі енергії. Точно не пам’ятаю, але кажись, там 2 антени: одна передає сигнал (попередньо згенерований, якимось генератором) , а інша - сприймає. Конструкція приймача енергії - нескладна, а ось передавача.... Вобщім розтриндівся тут я. Якщо наше з Вами "правітельство" фінансуватиме цей проект, то нас переведуть на Повітряне живлення. Ви вспомніть, не так вже й давно ми дивилися фантастичні фільми, де , наприклад робот-дроїд з іншої планети, сам підзаряджав свої батареї від базового космічного корабля, який знаходився десь у іншій галактиці? Ви думали, це казочки? Що ви скажете тепер? Я думаю, що десь через 50 років мобільні телефони будуть підзаряджатися від тієї ж самої вишки, що ми користуємось зараз.А ви подумайте, це значить, що і комп’ютери будуть працювати у любому місті і в любий час. Та це ще не все. Ви розумієте, що цього вченого потрібно в зад цілувати за таке відкриття - це золота людина.Пам’ятайте: все що показують у фантастичних фільмах - це не казочки, це глибоке майбутнє, яке чекає нас попереду.
    Дякую за увагу. STASS
  • [ Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Ihor 17:50:15 02/03/2004
   Чув про таку річ, як лампа з радіоприймачем. Все це добро працювало від вогнища (пряме перетворення тепла в електроенергію). Але де таке чудо дістати і скільки воно коштує не знаю :(
   • [ Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Юрко 08:36:58 03/03/2004
    От алхіміки, йосип... Ти що серйозно??? Ручна ТЕС?!?
    • [ Re: Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Ihor 18:22:53 03/03/2004
     Серйозно. Візими два (різних) провідники (чи три, алюміній і мідь) з’єднай і нагрій один з них (один метал має нагріватиса, а інший охолоджуватися) так отримаєш різницю потенціалів, аде дуже малу :)
    • [ Re: Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Ihor 18:31:42 03/03/2004
     А щоб не бути голослівним знайшов пристрої які побудовані на цьому принципі - http://newenergetika.narod.ru/ termoerektrogeneratory/termoer ektrogeneratory-xap.html
     Собі б щось подібне відкопати :)
    • [ Re: Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Ihor 18:49:17 03/03/2004
     Ось компанія яка цим чудом торгує - http://www.thermocluster.ru
     Казанок (вага 5 кг, по габаритах ніби 10~8 літрів) з термогенератором (12 Вт і 12 В) коштує 180$,
     лампа (4,5 Вт 12 В) - 120$
     Ще пошукаю, може ще щось накопаю
    • [ Re: Re: Re: питання щодо електроенергії ] відповів(-ла) Ihor 19:10:27 03/03/2004
     Виявляється такими речами займається купа народу :)
     Ось ще одна фірма - http://www.kryotherm.ru
     І пристрій - http://www.kryotherm.ru/r_gene rat_termo_bit.htm
     маса - 0,55 кг, об’єм 1 л. габарити - 250х130х110, потужність - не менше 8,0 Вт, напруга 3,0-12,0 (є регулятор), ток, мА - 660-2660
     Цю інфу про такі пристрої треба десь в спорядження покласти, якщо народ зацівався то можна зробити огляд.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::