стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Мобілка+GPS ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Може хто користувався або принаймні тримав у руках таке диво за доступні гроші? http://forum.allsiemens.com/vi ewtopic.php?t=44728 Цікаво які враження,точність, та який формат координат. Наскільки він може замінити GARMIN з точки зору туриста.
Все спілкування на дану тему
 1. [ Мобілка+GPS ] додав(-ла) вол 23:49:42 14/12/2007
  Може хто користувався або принаймні тримав у руках таке диво за доступні гроші? http://forum.allsiemens.com/vi ewtopic.php?t=44728 Цікаво які враження,точність, та який формат координат. Наскільки він може замінити GARMIN з точки зору туриста.
  • [ Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Tasic 14:11:29 15/12/2007
   Іграшка.. Кпк (або телефон для перегляду мап) + справжній gps - альтернатив не є. А телефон - надто ненадійно, хіба шо по гриби улітку ходити, тоді - так. Про живлення мовчу, тут навіть немає що обговорювати. Телефон є телефоном. Відповідь трохи категорична, але туризм передбачає складні умови, мобільник того не витримає. Коли на морозі пальці ледве згинаються - тиснути кнопки на ньому буде незручно. У дощ - також не найкраща ідея. Хіба що використання передбачається у точковому режимі, у такому разі ще можна терпіти
   • [ Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) вол 10:09:05 16/12/2007
    Ну саме про точковий режим і йдеться.Цікаво відгуки того, хто практично користувався.
  • [ Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Victory 11:45:33 16/12/2007
   Нормальний варіант, враховуючи що новий телефон поки ще можна знайти за 800..900грн. Роздільча здатність така,як і на більшості КПК (320x240), тільки фізичні розміри менші. GPS-чіп - Sirf Star III, досить чутливий. Телефон колєги. В горах, якщо немає GSM-покриття, можна перевести телефон в режим органайзера(не сканує мережі). Для використання в точковому режимі використання стає на ~4 дні. Але якщо використовувати неперервно, то стає на один похідний літній день:); потім його на ніч заряджаємо (акумулятор на 6..12V, схема, кабель).

   З Trekbuddy або Map Mobile Navigator( http://mapnav.spb.ru ) зручно працювати - всі растрові карти легко готуються для цих програм(потрібені тільки файли-прив’язки Ozi).
   Щодо викоистання в походних умовах. Дійсно, на дощову погоду потрібний герметичний поліетилен. А на зиму -20..-10 С, що з КПК, що з телефоном - будуть проблеми,- бо Li-Ion Accu. Хіба під одяг.

   До речі, колись сам вибирав між SXG75 i Asus A63x, але історично так склалось, що тепер маю Garmin Vista HCx.
  • [ Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Roman 13:20:40 17/12/2007
   Я використовував трохи.
   Переваги:
   - НОРМАЛЬНА генштабівська топографічна мапа.
   - Ідеальна точність (по мапі 1:100 000 - в межах похибки мапи, по висоті - 10-20 м)
   - Тримає супутники практично в будь-яких умовах (густий ліс, вузька долина, тощо)
   - Невеликий розмір і маса.
   - Всі девайси в одному (мені це особливо важливо, бо я незґрабний і роззява).

   Недоліки:
   - Для старту після увімкнення потрібні ідеальні умови (відкрита безліса вершина :). В іншому випадку - "роздупляється" 10-15 хв.
   - Потрібно БАГАТО клацати по кнопках (принаймні на моєму Соні Еріксоні). На Нокії це реалізовано розумніше. Це і попереднє сильно ускладнюють використання у точковому режимі.
   - Інтерфейс повільний, через повільний доступ до флеш памяті і обмежену швидкодію телефона.
   - Перегляд карти на екрані 220х175 не назвеш комфортним.
   - Тримає реально неперервно один ходовий день. Більше не пробував, оцінюю що вистачить на півтора дні (якщо на ніч не забути вимкнути :)).
   - Складна і довга процедура підготовки мап для Treck Buddy. (Але її потрібно виконати лише один раз)

   Порівняти зі звичайним ГПСом не можу, бо не те що не користувався, але навіть не тримав у руках ніколи. У складних умовах (мороз, дощ) не використовував, бо я сам не люблю таких умов. ІМХО, правильний варіант - КПК з вмонтованим ГПСом, проблему енерії вирішувати так, як вказав Victory.
   • [ Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Tasic 13:33:34 17/12/2007
    > ІМХО, правильний варіант - КПК з вмонтованим ГПСом
    Для тих хто ходить у зимку і тоді, коли погода не дуже комфортна - то не дуже правильний варіант, як на мене :) Правильний варіант - то окремо гпс і окремо кпк. Сам користуюся кпк тільки тоді, коли незрозуміло, де знаходжуся. А таке буває рідко, якщо готуватися до походу. Пару десятків точок (справжніх або згенерованих в ОЗІ) і розрукована легенда на папері - і проблем нема. Ну а якщо гпс із підтримкою мап (типу віст кольорових), то і кпк не дуже то і потрібен. Носити кпк узимку, як і телефони, потрібно на тілі. Нікель-метал-гідридним акумуляторам у гпс мороз шкодить набагато менше, ніж літій іонним, які безповоротно втрачають ємність на сильному морозі (іншими словами - псуються).
    Але то таке - релігійна війна, кожному - своє
    • [ Re: Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) vassia 18:32:44 17/12/2007
     Воістину Акбар :-)
    • [ Re: Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Roman 19:22:41 17/12/2007
     А як же вийти на вершину, розлягтися на сонечку, мапи порозглядати? :)
     А якшо хтось любить зрізати кути (як я)? Тоді наперед заготовані точки не допоможуть :)
     • [ Re: Re: Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Tasic 10:31:52 18/12/2007
      точки я готую +/- 5 км від нитки маршртуту ;)
      так шо мош різати кути, скільки влізе :)
  • [ Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) вол 21:44:13 17/12/2007
   Я, наприклад, ходжу Карпатами тільки влітку та віддаю перевагу орієнтуванню за мапою. Але інколи перевірити своє місцезнаходження необхідно. Для того й цікавлюся таким варіантом.
   • [ Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) Roman 10:27:10 18/12/2007
    + інколи необхідно просто бредучи по лісу без ніяких стежок і найшовши чисто випадково щось цікаве, зафіксувати це місце. Бо інакше другий раз вже не найдеш :)
   • [ Re: Re: Мобілка+GPS ] відповів(-ла) KJaR 10:47:01 19/12/2007
    А знаєш як воно душу гріє коли показує скільки залишилося йти?
    Ситуація: йду зимою з Осмолоди до хати під Конем. Йду вночі. Сам. Темно. Туман. Свічу ліхтариком бо темінь капєц. До хати йду перший раз, ще ніколи там не був. Знаю приблизно де вона є (в сідловині -- забив собі орієнтовну точку на жопсі), і знаю зі слів як туди добратися. Щоправда йду вже по готовій стежці. І ти лізеш потроху, замучився вже, дурні думки в голову лізуть, а ти собі в жопса дивишся -- а він каже що до хати лишився лише 1 км. і по висоті ще метрів зо сто, одразу стає набагато легше психологічно. Рамантіка! =)


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::