стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Знову питання про GPS ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Знаю шо весь форум повний різної інфо по GPS-ах. Але мені цікаво почути ваші коменти на рахунок пристроїв без підтримки мап. Як на мене, то вних є певні переваги. Найголовніша - ціни на них в штатах стали повністю доступними. Думаю придбати такий і використовувати його з картою.
Все спілкування на дану тему
 1. [ Знову питання про GPS ] додав(-ла) vipavl [registered] 13:24:22 09/03/2008
  Знаю шо весь форум повний різної інфо по GPS-ах. Але мені цікаво почути ваші коменти на рахунок пристроїв без підтримки мап. Як на мене, то вних є певні переваги. Найголовніша - ціни на них в штатах стали повністю доступними. Думаю придбати такий і використовувати його з картою.
  • [ Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Tasic 13:41:03 09/03/2008
   Цілком нормальні девайси. Маю досвід тижневого ходіння з eTrex 100 - жодних зауважень. Попередньо набиваються точки на компі, заливаються у пристрій і роздруковується мапа з легендою. Азимута та відстані до nearest достатньо, аби визначити, де знаходишся. У парі з кпк - взагалі дуже зручно (за вийнятком певних моментів). Хоча гпс з підтримкою мап зручніший в умовах, коли думати ніколи
   • [ Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) vipavl 22:19:44 09/03/2008
    2 Tasic: Ясненько, лишається тільки купити і найти в неті якусь детальну інфу по користуванню ним:). А шо на рахунок "У парі з кпк - взагалі дуже зручно (за вийнятком певних моментів)"? Ти мав на увазі залити карту на кпкашку? Чесно кажучи, жаль юзати кпк в похідних умовах. Тепер про гпс з підтримкою мап. Яка з них користь, якщо карти, як я розумію, робляться самостійно в основному з генштабівок, які вже не раз доводили свою неточність в деяких місцях. Просвітіть, будь-ласка...
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Astrik 01:20:05 10/03/2008
     до vipavl: будь ласка приклади неточностей генштабівок?
     Тоді які мапи є точними?
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Tasic 07:13:27 10/03/2008
     до vipavl: а що тому кпк станеться? При бажанні можна придбати спеціалізованого чохла. Я обгортаю кпк харчовою плівкою, вона дає 100% захист від вологи. Ношу його на грудях в теплі у гаманці з прогумованої тканини. При цьому при зовнішніх температурах до -20 саморозряд такий же, як і у квартирі.
     А щодо генштабівок - то від досвіду :) Також хотів би дізнатися, де це рельєф не відповідає дійсності на генштабівках
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 08:14:54 10/03/2008
     2 Vipav:
     Інфомаці про використання GPS+паперова карта див. сюди http://www.navigation.com.ua/a rticles/Other/Navigation_with_ maps/nav_with_maps.html
     Для таких цілей підійде Garmin eTrex H. Новий чутливий приймач працює в купу раз :) краще свого попередника.
     Зараз багато з тих векторних карт які малювались зпершу з генштабівок вже уточнено реальними треками і космознімками.
  • [ Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 20:15:45 10/03/2008
   Вже понад 3 роки користуюся Garmin eTrex Summit без підтримки мап. Особливо не нарікаю і особливого бажання апгрейдитись до моделі з мапами теж не виникає. Коли вийде GPS моєї мрії (растрові мапи, bluetooth, захист від води та пилу, довгий час праці від батарейок AA, контрастний екран) тоді може і перейду на такий. Зараз мене влаштовує і цей (+ роздруковані мапи з сіткою).
   • [ Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 23:02:23 10/03/2008
    to unmay
    І я так думав коли коли користувався GARMIN eTrex Legend. Але коли попав до рук пристрій з кольоровим і значно контраснішим дисплеєм ! Коли типи об"єктів на екрані почали відображатись такими кольорами як їх малюєш в MapEdit - я зразу передумав. А ще дров у вогонь підкинув випадок, коли легенда втратила сигнал від супутника в лісі :-( (вроді і скрони густої не було )
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 09:02:04 11/03/2008
     Так, я розумію то все, але мені того таки недостатньо аби наважитися на апгрейд... Bluetooth, растр та довга праця від змінних батарей - лише це мене підштовхне...
   • [ Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) vipavl 08:34:10 11/03/2008
    2 unmay: о, тоді ше одне питання. Сітку на карту наносиш вручну, чи для того є якісь програмки? І взагалі як краще роздруковувати мапи?
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 08:59:16 11/03/2008
     Нє! нє! то не руками робиться! ;) Є софт такий спеціяльний OziExplorer. Він то все автоматично робить, правда мапи відкалібровані мають бути. Генштабівські гуляють в неті калібровані, а на нових найчастіше сітка і так вже є... Друкувати теж ліпше з OziExplorer. Він досить розумно твою мапу на аркуші поділить, в потрібному масштабі.
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) KJaR 16:16:06 11/03/2008
     To unmay: як ти собі уявляєш растрову мапу? От допустимо тобі треба влупити маштаб десь так метрів 50 в 1см шоб знайти якусь вулицю чи окремий будинок, а потім 50км в 1см шоб знайти Верхні Гагарівці на карті. Як ти то збираєшся проробити із растровою картою?
     Шо не кажіть, а вектор в цьому плані рулить!
     • [ Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) avatorl 22:12:20 11/03/2008
      А що заважає використовувати растрові карти різних масштабів?
     • [ Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 08:35:02 12/03/2008
      Уявляю собі досить легко... Як приклад нові GPS приймачі Magellan Triton крім всьго іншого працюють з топографічним растром TOPO! від National Geographic. Я розцінюю це як перші кроки у напрямку інтеграції нормальних топографічних мап та приймачів. Проблема в тому що покриття у National Geographic лише США... Отже будемо чекати як конкуренти випустять прилади, що будуть працювати і з іншими мапами... А по-друге нічого не заважає продовжувати користуватися вектором... Одне іншому не заважає...
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 11:30:22 12/03/2008
       А як ви пропонуєте організувати в растрі пошук об"єктів, автопрокладку маршруту?
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) KJaR 14:22:07 12/03/2008
       Якщо растрову карту навіть трохи зменшити чи збільшити вона зразу втрачає свою читабельність. Імхо -- найбільша користь від неї це зручність і наочність на великому екрані чи власне на карті. А так то вектор краще -- можна відобразити потрібне і сховати непотрібні елементи, маштабувати як хочеш. Кароче -- вектор набагато гнучкіший. Шось мені здається шо в майбутньому дійде до того шо всі карти будуть векторними, але при необхідності на вигляд не будуть відрізнятися від растрових.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Tasic 16:56:10 12/03/2008
        користуюся OZI CE - насправді то зручно. Масштабування джпега не таке вже погане. Крім того, один раз тицьнувши по екранові пальцем, міняєш мапу з кілометрівки на 500-метрівку чи 250-ку і назад зі збереженням фокусу на досліджуваній точці.. Так що роздивитися деталі зовсім не важко. Правда, екран відносно великий. Але навіть на простій мобілкці можна точно відслідкувати місцезнаходження. А у першому наближенні його можна отримати з паперової мапи
     • [ Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) rstm 16:44:43 12/03/2008
      Растрові карти є вже і привязати їх, принаймі до Озіка, не проблема. Причому, треба карту "десь так метрів 50 в 1см" чи таку "шоб знайти Верхні Гагарівці" - це залежить тільки від обєму памяті пристрою на який це заливатиметься. Так це будуть дві різних карти, але я собі тяжко уявляю векторну карту яка б містила інформацію всієї України чи навіть Карпатського регіону з деталізацією "десь так метрів 50 в 1см".
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 23:37:54 12/03/2008
       А що то за растр такий 50 м в 1 см, це який масштаб? Получається 1:5000. Гм. Ще не зустрічав топографічних карт з таким масштабом :) Якщо бачили, то дайте і мені ссилочку, тоже подивлюсь.
       В GPS можна намасштабувати до 1см - 5 м ! :) І вектор прекрасно при цьому виглядає! Правда карт таких не має для такого масштабу. А приміром "Аероскан" чи "CartBlansh" випускають векторні карти України + обласні центри, де точність при масштабі 1 см - 100 (50) м досить хороша (правдв ще не у всіх містах!)
       Вертаючись до теми карпатського регіону, то раніше в цьому форумі писали про недоцільність використання топографічних генштабівок малих масштабів, оскільки вони доволі вже неточні, зміни які відбулися на місцевості давно в них не вносились.
       А векторну карту можна редагувати на основі раніше кимось (або собою) пройдених треків і підтримувати карту в більш-менш актуальному стані.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Roman 10:28:58 13/03/2008
        Ніхто не сумнівається, що майбутнє - за векторними мапами. Але це майбутнє, принаймні в Україні - ще не настало.
        А коли воно настане - то боюся вже мапа буде лише як іграшка. Бо супермудрі девайси самі казатимуть: "для досягнення найкращого результату (с) - ідіть (їдьте, летіть, пливіть) туди то".
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) bjoern 11:38:47 13/03/2008
        1:5000 - це вже топографічний план. З 1:10000 стартують топографічні карти.
        "Вертаючись до теми карпатського регіону, то раніше в цьому форумі писали про недоцільність використання топографічних генштабівок малих масштабів, оскільки вони доволі вже неточні, зміни які відбулися на місцевості давно в них не вносились." Стосовно рельєфу - не думаю що за останніх 50 років він сильно змінився. Це більше стосується інфраструктури.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) rstm 08:56:13 14/03/2008
        в 1см 50м, або в 1см 100м - це масштаб карт для спортивного орієнтування. Наприклад київський гідропарк http://travel.org.ua/rus/map/m ap.php?id=3 .
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) rstm 09:12:10 14/03/2008
        а це сторінка дядька котрий малює карти для спортивного орієнтування http://o-maps.com
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 10:05:48 14/03/2008
         А, сам колись з такими по лісах бігав. Але це, як було вищесказано - топоплан. Та й скільки таких є, кілька місць, та й все. Вся Україна якщо і є намальвана, то однозначно ці мапи засекречені. І ніхто тобі не дасть ними користуватись.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::