Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Врятувати Ґаджину ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: Перепрошую модераторів за те, що не пишу в темі, але структура форума така, що то все дуже швидко зникає.
Закінчився час відпусток, і у чиновників також, тому величезне прохання всім, кому небайдужа доля Чорногори і взагалі тих залишків дикої природи, які ще незасмічені і невитоптані, пропонувати тут можливі рішення цієї проблеми.
Очевидно, що дозвіл на будівництво, навіть якщо він наданий районною адміністрацією, отриманий незаконно. Якщо цей прецедент не вдастся відвернути, то ще один з небагатьох незнищених і відносно малодоступних куточків Карпат ми втратимо. Навіть якщо той будинок простоїть недовго, то високогірна природа дуже повільно і тяжко відновлюється.
Схоже що саме час усім, хто дуже багато висловлювався раніше на форумі щодо різних екологічних проблем, показати, чи здатні вони реально щось зробити.
Хто не в курсі: http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=4&frange=30&m sg=69397 http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=4&frange=0&ms g=70463 Все спілкування на дану тему
[ Врятувати Ґаджину ]додав(-ла)Alex09:44:19 30/08/2010 Перепрошую модераторів за те, що не пишу в темі, але структура форума така, що то все дуже швидко зникає.
Закінчився час відпусток, і у чиновників також, тому величезне прохання всім, кому небайдужа доля Чорногори і взагалі тих залишків дикої природи, які ще незасмічені і невитоптані, пропонувати тут можливі рішення цієї проблеми.
Очевидно, що дозвіл на будівництво, навіть якщо він наданий районною адміністрацією, отриманий незаконно. Якщо цей прецедент не вдастся відвернути, то ще один з небагатьох незнищених і відносно малодоступних куточків Карпат ми втратимо. Навіть якщо той будинок простоїть недовго, то високогірна природа дуже повільно і тяжко відновлюється.
Схоже що саме час усім, хто дуже багато висловлювався раніше на форумі щодо різних екологічних проблем, показати, чи здатні вони реально щось зробити.
Хто не в курсі: http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=4&frange=30&m sg=69397 http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=4&frange=0&ms g=70463
[ Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)Roman11:51:13 30/08/2010 І що ж робити?
Типова ситуація, коли громадяни намагаються перебрати на себе функції відповідних владних органів, котрі (у кращому випадку) бездіяльні.
Що зробив особисто я - подискутував трохи на їхньому форумі. Як і слід було сподіватись - вийшло щось на кшталт розмови Кука з абориґенами :(((
[ Re: Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)Alex12:49:42 30/08/2010 З ними розмовляти беззмістовно.
Наразі я бачу проблему в тому, що громадськість, включно із природоохоронними організаціями просто не знає про те, що діється. Керівництво КНПП, якщо і не в долі з продажними чиновниками, все одно проти них нічого не буде робити.
Було би добре поінформувати ЗМІ про бездіяльність національного парку, на території якого нагло нищать безцінну територію - можливо тут знайдеться хтось, хто має на них вихід. Не такі вже там гроші задіяні, щоб боятися проти них виступити в пресі.
[ Re: Re: Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)Roman13:42:50 30/08/2010 "громадськість, включно із природоохоронними організаціями просто не знає про те"
не впевнений, що якщо взнають це щось переламає.
Але спробувати можна. Нещодавно траплявся гарний сайт, з подібного типу екологічними статтями. Хтось памятає адресу? Я памятаю лише, що він був дислокований у Івано-Франківську. Там можна розмістити статтю (якщо ще нема) і скерувати туди трохи людей.
[ Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)Eos12:26:45 30/08/2010 Шкода що ви в штики зустрічаєте таку хорошу ідею. Я б з задоволенням в зимку спав в таких хатинках по маршруту замість спання в напівспалених напівзруйнованих колибах з целофаном на вікнах.
Я трішки допомагав носити матеріали на Плісце де будувався притулок, ви ж нічого поганого в тому не бачили, правда? І відверто кажучи я б був тільки радий якби на плісці все було також на комерційній основі, бо тоді туди б можна було приїхати на вихідні і не думати про те що там передімною хтось наригав, чи лишив купу сміття, власне через це я так там ні разу з часів відкриття і не був, а навіть якби і йшов то спав би в наметі.
Не забувайте що тільки в комерційних речах буде порядок поки живі ті покоління які зараз живуть в Україні. Все що безкоштовне рано чи пізно руйнується бидлом, і в кінці кінців піти тупо нема куди.
[ Re: Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)asd00884811:31:34 31/08/2010 Я теж не проти ідеї. А от реалізація?
1. Енергетика. Будуть топити дровами (21 сторіччя однако) на форумі сказано що піролізний котел тому питань багато.
2. Вода. Звідки будуть брати? Топити сніг? Теж підносити як і дрова?
3. Якщо є вода то є і стоки, як їх будуть очищати? Чи персонал буде жити святим духом?
4 Сміття. Заяви що клієнти смітити не будуть - смішно.
[ Re: Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)vasyl14:40:05 31/08/2010 Будь-яку хорошу ідею можна споганити і всі про це знають. Особливо якщо вона до кінця не продумана. Юра окреслив основні питання, але будуть ще додаткові, про які я їм казав в приватній розмові і всіх їх не передбачити.
Погано, що зробили то не зовсім законно - хоча б звернулись в Державну службу заповідної справи при Міністерстві, яка курує ці території. Але то мали зробити верховинці, так як споруда офіційно належатиме їм.
Позитив в тому, що є бажання там когось посадити щоб наглядав за цим, але чи це буде дотримано? В нас теж на Плісце була така ідея напочатку, а що з того вийшло? Нема бажаючих...
Зрештою, як мені написав один відомий польський поціновувач Чорногори - Pocieszam sie ze to tylko drewniany obiekt ktory mozna latwo zdemontowac albo przerobic na staje ;)
[ Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)Alex13:00:09 30/08/2010 Якщо хтось має натхнення дзвонити і розмовляти з чиновниками, знайшов деякі телефони.
Якщо вони неактуальні чи невірні, прохання повідомити.
Івано-Франківська міжрайонна природоохоронна прокуратура
тел. (0342) 2-43-93
Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області
Начальник Державної екологічної інспекції: Яківчук І.М., приймальня, тел. 72-00-98
Контактна особа: Гундяк О. В., тел. 50-80-73
Карпатський національний природний парк
Директор
Яворський Антон Іванович 2-27-31
Директор з наукової роботи
Киселюк Олександр Іванович 2-22-59
Головний природознавець
Купчак Ігор Васильович 2-11-51
Бистрецьке ПОНДВ
Начальник Зеленчук Іван Миколайович 8-096-623-93-48
[ Re: Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)Alex14:05:45 30/08/2010 Державне Управління Охорони Навколишнього Природного Середовища В Івано-франківській Області
Начальник управління – Троценко Андрій Володимирович т.(0342)500441, факс (0342)500442
[ Re: Врятувати Ґаджину ]відповів(-ла)vasyl17:17:19 30/08/2010 Я цим займатись не маю можливості - найближчі 2 місяці будуть зайняті маркуванням в національних парках - тобто знищенням дикої природи :-).
Якщо хтось хоче займатись даним питанням і потрібна офіційна організація, від імені якої можна звертатись у відповідні органи, можу написати довіреність на право займатись даною проблемою - такі юридичні вимоги.
Щодо звернень до влади, то тут необхідно звертатись виключно до прокуратури (в т.ч. природооїхоронна) чи екологічної інспекції. Парк може тільки писати офіційні листи, як і кожен з вас. Я думаю, що необхідно скасувати погодження, яке надала Верховинська райрада