Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Про Справжніх Сертифікованих Туристів ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: Почитав форум і уявив таких собі трушних суворих дядьків - брезентові куртки, ґумовці, рюкзаки-колобки, намети "класичні сєрєбрянки" на альпенштоках. З навігації - тільки карта і компас. З додаткового спорядження - тільки ніж і сокира. Обов`язково після поглиблених курсів виживання та орієнтації в суперскладних умовах та екзамену на поглибленне знання флори, фауни та георгафії Карпат.
Ну а всіх решта нЕ ПУШШШЩАТЬ!
І настане в Карпатах чистота, благодать і повне єднання з природою :) Все спілкування на дану тему
[ Про Справжніх Сертифікованих Туристів ]додав(-ла)IrishHighlander17:56:10 27/09/2010 Почитав форум і уявив таких собі трушних суворих дядьків - брезентові куртки, ґумовці, рюкзаки-колобки, намети "класичні сєрєбрянки" на альпенштоках. З навігації - тільки карта і компас. З додаткового спорядження - тільки ніж і сокира. Обов`язково після поглиблених курсів виживання та орієнтації в суперскладних умовах та екзамену на поглибленне знання флори, фауни та георгафії Карпат.
Ну а всіх решта нЕ ПУШШШЩАТЬ!
І настане в Карпатах чистота, благодать і повне єднання з природою :)
[ Re: Про Справжніх Сертифікованих Туристів ]відповів(-ла)Roman18:59:50 27/09/2010 А може розділити гори на зони?
Одну - для Справжніх,
одну - для бігунів-перегонщиків,
іншу - для "хайтек" туристів які мають все, від ГПС - до екзоскелета,
ще одну - для матрасо-алконавтів...
[ Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)Karasj21:59:10 27/09/2010 О, ти правильно вгадав мої потаємні думки :-)
Великій частці туристів таки варто було б пройти поглиблені курси. А то - увімкне GPS, і валить по треку, навіть не думаючи, де він і шо...
До речі, якшо всіх решта - нє пущать, то тим що залишаться можна і в брезенті, і в гумових чоботах, і з колобками...:-))
Дві останні мандрівки: крім мене і ше одного кулєґі НІХТО не знав ні шо таке карта, ні що таке компас, ні, тим більше,шо з тим всім робити.... Останнього разу коли сиділи в наметі (бо дощ падав) я навіть лекцію на дану тему читав :-))) Не впевнений, що вона нормально засвоїлась :-) А люди вже дале-е-еко не в першому поході.
Елементарне вогнище розвести, що б обігрітися і підсушитись після важкого переходу під дощем, в сильний вітер, туман і т.д. - вже проблема, яка на 90% не вирішується... Бо в запальничні зламалося колесико, сірники промокли, а все дерево наскрізь мокре... А якщо вночі мороз і всі речі мокрі..?
А ти кажеш - сертифіковані...
Я там пояснив, шо я мав на увазі, говорячи про сертифікат - це файлик, що вантажиться в браузер і дає якісь права на ресурсі, шо його видав. А не про якийсь папірець для людини :-))
Ну, шо зробиш... не люблю я людей :-)))
[ Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)IrishHighlander01:01:24 28/09/2010 Ну... вогнищ я наприклад не палю взагалі - газ не такий вже й дорогий, а стоянка після мене повинна залишитись такою як і до мене. Тільки трава трохи в місці намету прим’ята, так вона за пару днів підніметься. Повне єднання з природою таксказать.
Щодо спорядження - я ходжу переважно сам. Тому всі "колективні речі" доводиться перти на собі. Відповідно тяга до легкого та ефективного спорядження. Щоб і "все з собою", і на 2-4 дні - не більше 10-15 кг рюкзак.
Десь з тої ж причини GPS... Від блуду і нещасних випадків ніхто не застрахований. А так - в будь який момент я можу як друзям, так і рятувальникам повідомити, де я точно знаходжусь, точні координати. Ну і заодно колекція корисних точок - джерела. зручні стоянки, роздоріжжя, де можна непраивльно звернути і т.д.
В гори ходжу недавно - з 2004. Перший рік ходив тільки з картою і компасом - GPS не було. Без курсів орієнтування та виживання. Вже з третього походу - сольник. Так і продовжую. Правда не для того, щоб побавитись в true-супермена. Нє, просто приємно отримувати від гір задоволення. Краса, спокій. А коли сам - воно якось тихіше і спокійніше.
[ Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)romabo08:16:12 28/09/2010 "...вогнищ я наприклад не палю взагалі - газ не такий вже й дорогий, а стоянка після мене повинна залишитись такою як і до мене. ..." Дотримуюся того ж принципу і ще й харю всіх, хто зі мною, щоб так саме робили!
[ Re: Re: Re: Про Справжніх Сертифікованих Туристів ]відповів(-ла)Bobua09:17:09 28/09/2010 вогонь — то взагалі зайве :)
звечора заливаєте гречку (100-150грам) водою в півлітровій пляшечці, а наступного дня вона вже "зварена" :)))
[ Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)Karasj10:06:00 28/09/2010 Вогнища і ГПС-и - тільки приклад. Я намагався ілюструвати свою думку :-) Яка проте і близько не претендує на ідеал:-) Просто вона моя :-)
Я завжди палю вогнища - то частина мого відпочинку, але в кожного свої уподобання.
[ Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)IrishHighlander13:23:16 28/09/2010 А як же природа? :)
Про свою думку - це ти правильно. І про вподобання.
Комусь подобається екстремально ломитись нехоженими стежками, комусь - побухати на природі коло вогнища. Якщо і одні і другі не залишатимуть після себе бардаку - право на свій вибір і відпочинок по своєму мають всі.
І говорити про "Карпати тільки для справжніх туристів" - це дурна і невиправдана дискримінація.
[ Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4120:31:55 29/09/2010 А комусь подобається і ліс рубати, і полювати на ведмедів з вертольота з кулеметами, і турбазу будувати за 10 метрів від вершини Говерли...
А щодо "Карпати тільки для справжніх туристів" - так я нічого й не говорив про те, щоб когось не допускати в гори. Мова йшла про те, щоб залишити Карпати в їх природньому стані, а не переробляти, підганяти під свої потреби те, що створене природою. А вже Гори самі проводитимуть екзамени , чи можеш ти називатися справжнім туристом....
[ Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)vasyl18:02:07 30/09/2010 Я теж за мир у всьому світі і за те щоб всі були рівними і не голодували!!! :)
А чому ті кляті новатори переробляють, підганяють під свої потреби те, що створене Богом, а не залишають в первозданному, печерному вигляді? Для чого напридумували машин, механізмів якщо можна робити все вручну і ходити пішки??? :-).
Прохання повернутись до реальності і спуститись на цю грішну землю і не робити виключень там, де їх бути навіть теоретично не може.
Хочете впливати на щось - приєднуйтесь чи створюйте громадські рухи чи організації і пробуйте впливати на це. Інакше це просто звучить - Я ПРОСТО ХОЧУ ЩОБ БУЛО ТАК
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)Bobua15:58:00 01/10/2010 побачимо, що Ви заспіваєте, коли антиграви стануть доступні мало чи не кожному другому шашличнику :(((
:)))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)vasyl16:34:03 01/10/2010 Останнім часом тут чути переважно Ваші "пісні" - і в тему, і не по темі також. Таких багатослівних дописувачів за 9 років існування сайту і не пригадаю. Із сайтівського досвіду - хто багато пише на сайті, той насправді мало буває в горах і виходить така собі компенсація :).
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)Bobua09:31:47 04/10/2010 > Таких багатослівних дописувачів за 9 років існування сайту і не пригадаю.
шо, правда?!?!? :)))
отже, я маю потрапити в книгу рекордів... :)
> той насправді мало буває в горах
та, дійсно — більшу частину року доводиться ходити на роботу... :( а вони, паразити, ще й обмеження придумали — не більше 15 календ. днів за свій рах. на рік :(((
Ех..., частіше б "криза" — тоді й самі припрошують "погуляти" :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4109:31:27 03/10/2010 По-перше, пане vasil , Карпати якраз і є тим місцем, де, поки-що, ще можна відпочити від тих понапридумуваних машин і механізмів і ходити пішки, і дивитись на первозданну природу. Виключення таки потрібні, навіть там, де їх теоретично бути не може...
По-друге, впливати на ситуацію можна не тільки фізичними діями, але й словом - і деколи це навіть ефективніше - ми ж все-таки живемо в інформаційну еру.
І по-третє, не варто ставити в вину комусь те, що він не може частіше бувати в горах ( чи може Ви думаєте, що не хоче?) і компенсує це тим, що частіше буває на форумі .
Ага!, то Ви тому домагаєтесь відсутності стежок, щоби навіть сісти-відпочити було ніколи??? :)))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)vasyl15:16:51 04/10/2010 Я писав не один раз - ми намагаємось здійснювати свою діяльність максимальтно враховуючи погляди різних людей - КРАПКА!!! Ви чомусь не хочете цього бачити і повторюєте тільки те, що хочете бачити тільки подібні Вам. Але так бути не може! Один хоче допуску на всі гори машиною, інший повної заборони, а крайніми будемо ми??? Де логіка, чи її у Вас немає, а є тільки Ваш егоїзм, хоч він і є дуже здоровим.
Якщо буде нагода, пригадайте мені Ваші слова, які в свій час зупинили екологічну проблему?
Треба діяти і доставати, але не нас, а чиновників, відповідальних за певні дії чи бездіяльність. Тріпання на сайті не вирішує проблем і мене воно вже за 9 років дістало, тому що результату від нього мало. Всі активні пишуть на мейла, дзвонять і долучаються до справ якщо не з нами, то самі проводять певні дії в терені, а хто хоче попіаритись, то пише тут який він розумний і все знає як має бути правильно і шукає оправдання своїй бездіяльності. Всі хочуть заробляти гроші і вчити екології, а інші мають їх слухати і сосати лапу???
Ще трохи і цей сайт стане сайтом теоретиків і робити мені тут буде нічого, що давно вже зробили майже всі мої давні друзі.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4123:06:52 04/10/2010 я чудово розумію, що ваша мета - розвиток туризму в регіоні. А пишу неприємні для вас слова тому, що хочу, щоб Ви і більшість, яку ви представляєте, знали що є і інші точки зору. Що існує і меншість, яка не підтримує ваші погляди.
Свою позицію наведу на прикладі двох грибників: один, егоїст, йде тихо в ліс, знаходить грибні місця, тихо збирає врожай і на питання зустрічного грибника - А де ви стільки грибів назбирали? - показує в протилежний бік. А другий, щедра душа, на всіх в’їздах в ліс вішає таблички - Грибні місця там і там-то, ось вам карта, ось стежка до цього місця, ось я зробив місце для того щоб відпочити після збору грибів, щоб сховатися від дощу. Якщо вам не шкода, дайте кілька гривень щоб я міг зробити ще одну табличку, щоб у лісі було красиво і легше збирати гриби...
У кожного своє хоббі і свій бізнес, розумію.
І ще раз повторюю, на ваші слова про бездіяльність - якраз збереження гір в природному стані не вимагає проведення певних дій в регіоні, а вимагає відмову від будь-якої економічної діяльності і переконування інших людей в тому, щоб якомога менше залишати слідів свого перебування в горах і не робити з відпочинку в горах модну забаву для тих, хто вже до неможливості запаскудив решту України
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)fitsak19:28:11 05/10/2010 Пане Тельман,Ви говорите,щоб зберегти гори в природному стані ,потрібно відмовитись від будь-якої економічної діяльності. Не знаю правда,глибини ваших помислів,але в Карпатах спокон віків, люди займались; високогірним скотарством, збиранням дикорослих плодів,ягід,грибів,лікарських рослин.Чоловіча половина працювала на лісопромислах.Вся ця тяжка праця давала можливість задовільняти природні потреби.Вся ця діяльність призводила до того, що землі виснажувались,худобу переганяли в глухіші та дикіші місця,на свіжішу пашу,під копитами худоби,рослини з року в рік пригнічувались та ділились на окремі популяції,залишившись в тяжко доступних місцях.Диких місць в Карпатах ставало все менше і менше.З приходом Совєтів ліс в Карпатах почали нещадно рубати під корінь,будувались нові дороги,рука лісоруба діставалась закутків,де стояли стиглі,високо-бонітетні ліси.З цього всього жили люди,годували дітей,вінчали їх,будували помешкання і.т.д.
На сьогодні в чотирьох гірських областях живе близько 6.5 млн. людей.Нехай в гірській місцевості,та прилеглих до гір територіях проживає третина,або і менше людей. То постає питання : чим займуться ті люди,якщо їм просто сказати: в Карпатах не можна провадити будь-яку економічну діяльність.Багато сімей живуть за рахунок того,що власне проводиться така діяльність.Адже люди в горах також хочуть мати компютер,бути підключеними до інтернету,користуватись мобільним звязком,купувати своїм дружинам і дітям подарунки...
Ті держави,які припинили частково діяльність в гірських регіонах,вони не забули про її жителів,вони розвивають туризм,приваблюють гостей,а місцеве населення має з цього прибуток.Багато хто полишив сокиру,та рушницю,а натомість почав приймати туристів,і такі люди задумуються про те,щоб в них в горах було чисто,щоб на другий рік знову приїзджали туристи.Ви ж пане Тельман, проти поширення туризму,бо хочете приїхати в гори,де нікого немає,щоб Вас нетурбували. приїхати, побути,та поїхати,а місцеве населення... а хай щось роблять мають руки.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)fitsak19:36:21 05/10/2010 Тож,якщо заборонити займатись тим,що дає засоби для існування,як альтернативу не пропагувати і розвивати туризм, то місцеве населення мусить брати до рук бартки,чи що?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4111:05:49 06/10/2010 В Києві живе 3 млн людей, і практично ніхто з них не заробляє собі на хліб тим, що збирає ягоди чи гриби на схилах київських пагорбів :) , і туризм теж далеко не основна стаття їх доходів...
Як же вони з голоду не повимирали??? :)
Це я до того, що альтернативи існують.
Крім того, культурний туризм цілком має право на існування. Будувати готелі в долинах, де й так вже є села. А не посеред віковічного лісу. Замість тупо ходити по промаркованих стежках, хто не може сам знайти дорогу, може найняти провідника з місцевих жителів - котрі чудово знають всі стежки і ще й можуть розповісти по дорозі багато цікавого.
Не заробляти на життя тим, що рубати і продавати ліс, а купляти ліс , робити з нього меблі і продавати їх.
Коли я кажу, що хотів би бачити гори в природному стані, це не означає, що там зовсім не мало би бути людей. Так, гуцули живуть в Карпатах спокон віку, і ніхто не планує їх звідти виганяти. Вони теж є (тобто раніше були) частиною екосистеми, частиною тієї привабливості Карпатського краю.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)vasyl21:42:05 06/10/2010 Я не ображаюсь на чужі зауваження і чудово розумію про що Ви пишете. Але Ваша наївність і незнання способу життя гірських жителів нагадує мені розмову сліпого з глухим. Тому вважаю, що мені Вам більше сказати нічого, бо порівняння мегіполіса з гірським селом це ??????????? Літайте далі в своїх мріях, але чим вище взлетиш тим більше падати!!!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4113:08:36 07/10/2010 Так, насправді, це я трохи помилявся в ідеологічній спрямованності цього сайту і в тому числі Вас особисто, на жаль. Ми з вами представляємо дві різні сторони... Наведу ще одне, теж умовне, порівняння: на місці парку посередині великого міста хочуть побудувати , ну наприклад, готель. Я, або такі як я наївні мрійники кажуть, що не можна того робити, бо дерева - то легені планети та ін., а ви кажете, що "спустіться на землю, таже це центр міста, тут таке вигідне місце для готелю, та й навколишнім мешканцям можна тут влаштуватися на роботу, заробляти непогані гроші, а не їздити на завод на другий кінець міста, і яка буде чистота і красота- бруківочка, паркинги для авто, кольорові ліхтарі..."
Про моє порівняння з мегаполісом - там в кінці був значок "усмішки" - :) - якщо хто не знає - це означає, що не слід його сприймати дослівно і серйозно - я зовсім не вважаю, що в Києві і в Осмолоді ті самі проблеми.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)vasyl23:13:24 12/10/2010 Ви явно перегинаєте палку, характеризуючи нашу діяльність. Ми не фінансуємось буковелями!!! І не працюємо на них чи їм подібним!!! Ми не є Вашою протилежністю, а ближче до Ваших ідей аніж до буковельських!!! Як ще Вам писати щоб Ви нарешті ЦЕ почули???!!! Почуйте не тільки себе, а і нас також!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4119:24:09 14/10/2010 Я чую .
Так, справді, ваші ідеї ближчі до моїх, ніж буковельські . Але це тому, що буковельські просто безмежно далекі. З ними, напевно, навіть не варто спробувати знайти спільну мову. А з Вами ще можна говорити.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: збереження лісів ]відповів(-ла)Bobua09:00:21 06/10/2010 згоден
1) "винищити" серед людей по всьому світові потяг до щорічної заміни меблів (ЯК???)
2) розвивати мандрівництво — як джерело заробітку жителям заповідників :)
Але без виконання п.1, нмсд, решта нездійсненна :(. Нащо місцевим мандрівники, якщо мож піти вбити беззахисне дерево і мати зиск...? А надати місце чужим людям їм мабуть чи то надто боязко, чи надто принизливо... ??? Я якось шукав де переночувати в Воловці...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)marsemko21:54:15 08/10/2010 Доброго вечора всім.
Цілком згоден з Василем. Є багато "крикуінів" про захист довкілля які дуже далекі від проблем людей в горах. Також розмови не дуже допомагають справі.
[ Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)ILC10:09:03 30/09/2010 Якщо це вогнища з гілочок повалених дерев, які будуть з часом гнити і яких не хочуть забирати лісогуби (лісоруби), то це не завдає ніякої шкоди природі, а навіть навпаки, зменшить гниття, яке вже є шкідливим для лісу. А якщо відношення до вогню таке, як зрубаний кедр біля хатки під Яйком, то це ... (не можу підібрати слова). А взагалі, вогонь з газу є вдома, а живого вогню нічого не замінить в єднанні з природою. Але , знову ж таки, лише при розумному відношенні до лісу. І не треба казати,що місцеві пастухи рубають, зрізають кору, щоб на наступний сезон всихало. Вони живуть на пасовиськах 3-4 місяці і згодом забувають. А ми, туристи, приходимо на декілька днів в гори, ліс і потім згадуємо кожен свій похід (особливо, коли не приходиться часто ходити) до кінця свого життя.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)Bobua09:07:41 01/10/2010 > Якщо це вогнища з гілочок повалених дерев, які будуть з часом гнити і яких не хочуть забирати лісогуби (лісоруби), то це не завдає ніякої шкоди природі, а навіть навпаки, зменшить гниття, яке вже є шкідливим для лісу.
А де пишуть, що воно саме гнитиме, а не буде з’їдене комахами і червами й, таким чином, буде перетворене в головне багатство грунту — ГУМУС? І чому зогниле не мож прирівняти до гумусу?
Але одне мені здається очевидним: в органіці запасена енергія; при спалюванні енергія витрачається і зола міститиме вже менше енергії.
Звісно, пригадую, що в старовинні часи саме спалюванням дерев "підвищували" родючість лісового грунту, але пригадую також, що то помагало лише на пару років — тобто це якийсь нехороший шлях, хай хоч і швидкий... :(
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)marsemko00:30:30 03/10/2010 Доброго вечора.
А чи задумувались ви скільки шкоди завдали природі в процесі виготовлення вашого компютера, а скільки шкоди від електростанцій шо забезпечують його живленням, а речі без яких ви і я також не уявляємо свого побуту? 
І ще про рубання дерев. Деревяних меблів і підлоги всім хочеться, чи може в когось вони з чогось не деревяного і не шкідливого? А будівництво без дерева ніяк. Може пластик? Та ж він шкідливий. 
Який вихід? 
Відмовитись від усього? Від пргресу, від зручностей? 
А як же інтернет?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ги-и-и-и...:-) ]відповів(-ла)telman4112:57:49 03/10/2010 Не треба бути таким категоричним. Є ще багато кольорів крім чорного і білого. Так, технічний прогрес не скасувати і не повернути назад. Але можна , образно кажучи, піти вбік, і за головний критерій взяти не економічну доцільність, а екологічну. При оцінці корисності будь-чого враховувати в першу чергу не інтереси людей, а інтереси біосфери. Обмежувати свої бажання.
А також:
- деревяної тари
- деревяних парканів (тимчасових, технологічних)
- деревяного кріплення шахт
- глупих реклам, роздрукованих на ЯКІСНОМУ глянцевому папері, які тоннами прямують у сміття, навіть не будучи прочитаними
Починати треба з простого...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: дерево ]відповів(-ла)Bobua09:52:15 04/10/2010 Простий доказ, що знищення дерев не є метою — пластикові вікна. Мета у більшості лише одна — пустити пил в очі. А реклама розкаже, який "пил" найкращий :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: дерево ]відповів(-ла)marsemko19:25:14 08/10/2010 А ще я тут читав,шо люди користуються газовими пальниками,бо так менше шкоди природі, але чи так це?(вони в металевих балонах, а видобувають газ не силою думки і не беруть із нізвідки, асверлять дири в землі використовуючи при цьму тонни металевого обладнання і масу електроенергії)
І взагалі є багато людей які кричать по вирубки лісів,про їх забруднення будучи далекими від прблем і реальності життя людей які населяють ті самі гірські регіони. Се так собі сидить чоловік десь в офісі і і мріє приїхати на не дуже вже екологічному "раховозі " в гори і відчути первозданну природу. Але людям якось потрібно жити,забезпечувати свій побут ,зрештов треба і їсти часом.(а на тему полієтилену я згідний се свинство і брак виховання не тільки з боку родини але і держави, але ми маємо починати з себе. Бо навітьякшо ви викинули пакет чи пляшку в смітник,це не вирішило проблеми. )
Ось я на даний момент зайнятий заготовкою дров на зиму (вона дооовга). Багато хто скаже чому б не взяти дерева повалені вітром? Відповім спробуйте. 
 Все не так просто.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: дерево ]відповів(-ла)Bobua08:38:26 12/10/2010 Після газ-пальника хоча би не лишатиметься випалена земля.
А газу там неспівставно менше аніж може витратити плита газова за годину + вони привчатимуть людину до економності :).
> І взагалі є багато людей які кричать по вирубки лісів...
просте питання: як (порядок, к-ть, "суцільність" і т.д.) тре знелісювати гори, щоби вони не зазнали непоправної шкоди й чи так воно робиться як треба?