Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ У Карпатах треба терміново зрубати 22 тис. га смерекових лісів, - експерт ] повідовив(-ла) Текст повідомлення:http://zaxid.net/newsua/2011/2 /16/162323/ Все спілкування на дану тему
відповів(-ла)19:38:17 16/02/2011 нехай не придумують приводів для нових заробітків. Зрубати - зрубають, а засіється само. Бо грошей нема (вже) ...
відповів(-ла)21:49:48 16/02/2011 та як - тут самій Природі не впоратися: тре "допомогти"...
відповів(-ла)19:54:44 16/02/2011 Логіка в цьому є. Наприклад, на схилах Боржавського хребта практично вся смерека вже висохла. Вирізати треба, але на цьому й не сильно заробиш.
Правда експерт замовчує, що вирубують живу смереку, а суху часто-густо залишають.
А "насаджують" замість бука - березу, вільху та и т. п.
Ідея хороша, але виконання...
відповів(-ла)21:15:19 16/02/2011 Вирубування лісу в наш час (навіть в природному парку і заповіднику) приводить до непомірної наживи верхів і мізерної зарплати лісорубів. А з тими 22 тис га буде інакше? Може корурція зверху донизу вже пропала?
відповів(-ла)21:34:53 16/02/2011 Терміново, чуєте, терміново! Завтра буде пізно!
А між іншим, це площа 15х15 км! Немалі апетити...
відповів(-ла)12:53:48 17/02/2011 а хтось знає чому відбувається це всихання хвойних порід??? і чому це явище поширене лише в певній частині карпат (бескиди, боржава)???
відповів(-ла)22:16:22 17/02/2011 Під видом санітарно-оздоровчих заходів рубають і вивозять діловий ліс, а повал, заражений і засохлий залишають. Так роблять навіть в заповіднику.
відповів(-ла)09:32:18 18/02/2011 > А "насаджують" замість бука - березу, вільху та и т. п.
Згідно книги ЛісоЗнавство "зміна ялини березою і осикою" - природне явище: "Зміна може виникнути після пожежі, рубок, вітровалу, коли створюються несприятливі для ялини умови (небезпека заморозків та надмірного сонячного обігріву). Ялину замінюють породи-піонери (береза, осика)".
Втім, мато того, що береза має можливість протриматись лише одне покоління й "збагатити грунт поживними речовинами" наші "лісолюби" з бензопилами вже не дають їй такої можливості... :(
Якось йдучи з Вододілу в Лавочне бачив як зрізали маленькі (кілька метрові) листяні деревця. Вже не пригадую ким вони себе назвали (може лісгосп з найближчого села), але факт в тому, що дуже вже їм не терпиться , щоби швидше з’явились хвойні..., мабуть вони дорожчі; коли вже вони вдавляться??? Та й чи зможе вирости ялина без березової тіні?
(згідно Гуглі смерека==ялина)
відповів(-ла)21:50:42 16/02/2011 Львівянам не потрібно розказувати хто такий Анатолій Дейнека і нащо йому то треба - програму про цю особистість мабуть багато хто дивився