стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Прибирання та підтримка маркованих стежок ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Фундація отримала Грант Посольства США в Україні в рамках Програми обміну майбутніх лідерів із Західної України (Програма FLEX).
Грантом передбачено також виїзди в гірську місцевість з метою екологічного навчання і забезпечення утримання туристських стежок та гірських хатинок для туристів.

Виїзди в будуть здійснюватись на протязі сезону з метою забезпечення підтримки в належному стані знакованих туристських маршрутів та ремонту хатинок. В рамках проекту призначено кошти для забезпечення проїзду та харчування волонтерів та добровольців, які працюватимуть на очистці та відновленні маркування маршрутів, а також прибирання сміття (на маршрутах та біля хатин).

Прохання до всіх, хто має інформацію щодо необхідності прочистки та прибирання відрізків знакованих нами раніше маршрутів, повідомляти нас мейлом або телефоном. Також просимо інформувати про відрізки, на яких маркування було знищено чи його недостатньо.
Більше інформації http://www.stezhky.org.ua/?&sh owItem=96
Все спілкування на дану тему
  1. [ Прибирання та підтримка маркованих стежок ] додав(-ла) vasyl 19:28:28 03/08/2012
    Фундація отримала Грант Посольства США в Україні в рамках Програми обміну майбутніх лідерів із Західної України (Програма FLEX).
    Грантом передбачено також виїзди в гірську місцевість з метою екологічного навчання і забезпечення утримання туристських стежок та гірських хатинок для туристів.

    Виїзди в будуть здійснюватись на протязі сезону з метою забезпечення підтримки в належному стані знакованих туристських маршрутів та ремонту хатинок. В рамках проекту призначено кошти для забезпечення проїзду та харчування волонтерів та добровольців, які працюватимуть на очистці та відновленні маркування маршрутів, а також прибирання сміття (на маршрутах та біля хатин).

    Прохання до всіх, хто має інформацію щодо необхідності прочистки та прибирання відрізків знакованих нами раніше маршрутів, повідомляти нас мейлом або телефоном. Також просимо інформувати про відрізки, на яких маркування було знищено чи його недостатньо.
    Більше інформації http://www.stezhky.org.ua/?&sh owItem=96
    • [ Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 19:37:44 03/08/2012
      Надіюсь що ця інформація трохи змінить думку окремих читачів про ніби-то нашу чи то планову чи хаотичну шабашницько-малярську" діяльність. Ми багато про що думаємо і прогнозуємо, тому що маємо значно більше інформації про врівноважений розвиток туризму та екологіію в інших державах.
      Звісно що не відбудеться змін в дописах Віктура, тому що він ВІКТУР :). І цим все сказано! Тому реакції на його дописи з моєї сторони більше не буде.
    • [ Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 19:41:14 03/08/2012
      Читайте також інфо на форумі "Акції"
    • [ Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) fitsak 20:58:16 09/08/2012
      Прикро,але жодних відгуків від читачів сайту на рахунок акції немає. Складається враження,що тут просто люблять поговорити про все і всіх,а показати ділом нікому. Оце приклад ми подаємо іншим для наслідування.Всі так стурбовані проблемами,так красномовно вміють промовляти та дописувати,а долучитись до акції, - нема нікого.Все знову звалиться на плечі декількох добровольців,зате потім буде про що поговорити всім,та побігати пальцями по клавіатурі.
      • [ Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 09:32:38 10/08/2012
        Хіба ти не знаєш що напишуть - ви то придумали самі і розгрібайте. Радянщину в головах, коли хтось за тебе має щось робити, треба викорінювати мабуть ще 2 поколіннями
      • [ Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) джек 01:18:16 11/08/2012
        Василь, я би не був таким категоричним ! (Стосовно "Складається враження,що тут просто люблять поговорити про все і всіх,а показати ділом нікому.")
        Навскидку з недавнього:
        1. екоакція "Чистий водограй" (Манявський водоспад) http://vasjaletsyn.livejournal .com/113781.html?view=636021#t 636021

        2. Карпатський протяг - продовжуємо збирати сміття (полонина Хомяків) http://sxublenuy.livejournal.c om/57656.html

        3. Чисті гори 2012 (Несамовите) - еко похід http://pidrukzak.livejournal.c om/3250.html
      • [ Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) telman41 09:07:58 12/08/2012
        Мабуть більшості просто не особливо цікаво підтримка маркування стежок. Воно потрібне хіба для людей, що бувають в горах один раз за все життя. Не варто чекати від них пропозицій і активної участі в таких програмах. Тому краще би гроші витрачати на шось інше, ті ж екоакції, напр. (Я розумію, що грант цільовий, але все ж...)
        • [ Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 12:55:28 12/08/2012
          Мабуть більшості (особливо на цьому сайті) цікаво щоб ХТОСЬ таки чистив ті стежки, а не маркував? Бо більшість заробляє гроші, але поділитись частиною цих грошей чи своєю участю в цьому просто не вважає за потрібне? Є ХТОСЬ хто то і так буде робити, а вони просто будуть то використовувати за давньою українською традицією - на халяву.
          А гроші тільки на чистку стежок не дають, а тільки на готовий туристичний продукт, якими є маршрути.
          Саме цікаво, що подібних Вам дописувачів я вже запамятав - їх не так багато насправді. І Вм знаєте вже наперед відповіді на написані Вами коментарі. Але і далі пишете то саме. ТОму мета цих дописів теж вже відома - тільки заявити про себе.
          • [ Re: Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) telman41 09:25:51 13/08/2012
            Мета цих дописів - заявити про те, що існують і інші погляди на проблему. У мене нема ніякої потреби щоб мене знали на цьому сайті, а є потреба приїхати в гори, в яких поменше слідів людської діяльності.
        • [ Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 13:34:14 12/08/2012
          Конкретна пропозиція - візьміться за чистку райштоків (копанок, фірштоків, пішаків і т.п.) і прибиранням сміття на них - дані стежки викорисовуюься в основному грибарями і ягідниками (колегами Вашого "вождя"). Ведіть серед них розяснювальну роботу і прибирайте - адже вони ваші колеги по "тихому полюванню"! Робіть хоч щось, а не тільки клацайте на сайтах і розказуйте правильні речі. І тоді можливо сміття стане в лісі менше.
          • [ Re: Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) telman41 09:20:53 13/08/2012
            Відповім Вам так. Не всі мають можливість щотижня їздити в Карпати і не всім видають гранти на це. Я вважаю, що це і не потрібно. Стежки, якщо в них є потреба, існують і існували завжди, незалежно від того, чи робить на цьому хтось бізнес, чи ні. Де часто ходять люди - стежка не заросте. В іншому випадку може і не треба тої стежки.
            Сам я, коли буваю в горах, не вважаю для себе важким прибрати гілку чи стовбур, що впав на стежку, зібрати залишене кимось сміття на привалі і вважаю, що коли так буде робити кожен, не буде потреби в тому, щоб Ви так надривалися, дбаючи про карпатські стежки. А от потреби малювати на кожному другому дереві плями яскравою фарбою, ставити таблички на кожному пагорбі нема ніякої. Людина, що їде в гори, повинна до цього готуватися, а не приїхати і ходити, як було тут кимось слушно зауважено, як теля на мотузочку, по маркуванню. Гори від цього чистіші і місцеве населення багатшим не стане.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 12:50:22 13/08/2012
              Розумію Ваші прагнення і поважаю Вашу думку про це. На жаль для нас всіх, суспільство розвивається і людей, які хочуть приїхати в "незаймані" гори стає все більше. Це як всі мужчини хочуть аби їх кожна нова знайома була незайманою :) І якщо всі так хочуть, то Ваші шанси залишитись наодинці стають все примарнішими і тому, передбачаючи такий розвиток подій, варто скерувати цю масу в необхідному напрямку. Саме для цього робиться маркування.
              Примір з телям не є коректний тому що візуальні засоби не можна порівнювати із матеріальними, яким є шнурок для теляти - ми не обгороджуємо стежки. Якщо хтось і побачив шнурки на сежках в США, то це теж візуальний засіб застереження, а не затримуючий.
              Якщо маєте досвід і знання то на марки можна просто не зважати, як і робить більшість. Якщо Ваші однодумці відчувають себе телям, то тут мабуть діють більше психологічні фактори, на яких мені не коректно акцентувати увагу.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 08:57:18 15/08/2012
              Ще пару слів про грантові гроші, які "справжнім українцям" теж не дають спокою. В 2001-05 роках вся наша діяльність була безоплатною - найважчий для прочистки відрізок шляху від Торуньського перевалу до Сивулі (всі поля жерепу) ми прочищали БЕЗОПЛАТНО! І тільки від 2006 року, аргуменуючи владі що поляки нам дали гроші на стежки, ми почали отримувати гроші написавши Програму розвитку мережі.
              Тому якщо хочете чогось добитись в наш час, то спочатку треба попрацювати задармо і доказати що ви громадськість, а не група одиноких свідомих людей. Якщо не будете обєднуватись і захищати офіційно свої права, то далі чатів, форумів та власних кухонь ваші прагнення не вийдуть.
          • [ Re: Re: Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) jivchik 11:19:05 13/08/2012
            Котрий раз, читаючі Ваші словесні перепалки, не можу визначитися, хто більше правий :)
            А тим часом також вношу свій вклад в "окультурення" туризму:
            цими вихідним, разом з друзями, встановили добротний дубовий стіл на горі Обавський камінь (Закарпатська обл., Мукачівський р-н, с. Обава і с. Синяк).
            https://picasaweb.google.com/l h/photo/n4PcNV2Pa_95dMKyYiKMZ9 MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=dir ectlink
            Місце це дуже популярне у туристів, відпочиваючих місцевих санаторіїв і дітлахів з літніх таборів. Стежки сюди промарковані і добратися легко.
            Останній стіл, який був зроблений ще за радянських часів лісниками, давно згнив і туристам банально ніде присісти (а ходять сюди і люди похилого віку з санаторіїв).
            Тож, порадившись з керівництвом лісгоспу ми і зробили цю справу.
            Можливо хтось знайде в наших діях "якесь зло", що знову щось зробив неправильно і т.д. і т.п.
            Зразу дам відповідь на можливі запитання (виходичи з думок дописувачів) - все це зроблено за власний кошт, погоджено з лісництвом і при монтуванні не було спиляно жодного живого дерава.
            Додатково проведено зачистку від сміття всієї галявини на Обавському камні.
            Добре це чи погано, покаже час і люди.
            Але мета була одна - зробити культурне місце відпочинку для добрих людей
    • [ Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) sobashko@gmail.com 18:06:45 03/09/2012
      п vasyl-ю! На маршруті Плаєк-Ігровище-Ігровець (чорна мітка) місцями прочистка виконана халтурно: стирчать обрізані гіляки довжиною більше метра. Хтось спрацював безвіповідально. Я проходив там 29.08.12.
      • [ Re: Re: Прибирання та підтримка маркованих стежок ] відповів(-ла) vasyl 18:14:03 03/09/2012
        Дякую за інформацію. Даний маршрут повністю робили ентузіасти з Богородчан з власної ініціативи. Стирчання гілок жерепу може бути обумовлене тим, що коли гілка не обрізана, то вона притискається під вагою, а коли її звільнили, то з часом вона підсихає і випрямляється сама і тому заважає.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::