Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин
- старе повідомлення.
[ Зелемінь ] повідовив(-ла) Текст повідомлення: Будь ласка, прошу допомогти знайти інформацію про цілющі джерела у підніжжя Зелем’янки, Зелеміння. Десь у 1918 році тут був лікувальний курорт "Шматерівка". Буду вдячна за будь- яку інформацію. Все спілкування на дану тему
[ Зелемінь ]додав(-ла)milana15:31:36 06/05/2003 Будь ласка, прошу допомогти знайти інформацію про цілющі джерела у підніжжя Зелем’янки, Зелеміння. Десь у 1918 році тут був лікувальний курорт "Шматерівка". Буду вдячна за будь- яку інформацію.
[ Re: Зелемінь ]відповів(-ла)vassia15:59:20 06/05/2003 Наскільки мені відомо інших цілющих джерел крім радонового там немає, тай від нього залишились, як кажуть біологи...сліди...Село гребенів Сколівського р-ну, місцевість між базою залемянка і Опором...
[ Re: Зелемінь ]відповів(-ла)Нормалайзер01:08:23 08/05/2003 Головною атракцією присілка Зелемянка є Заклад оздоровчо-купальний, розположений на усті потоку Зелемянка до Опору, віддавна знаний також як Шнатерівка. Експлуатує він розташоване там потужне мінеральне джерело, вода якого містить йод, бром та залізо, подібно до вод івоніцьких (не знаю, що то, очевидно, якісь також польські, більш відомі того часу води). Заклад має пансіонат з 80 умебльованими кімнатами в 7 віллах, розташованих в парку Закладу. Купальні містять 8 кабін з 16 ваннами. Заклад приймає відвідувачів з травня по вересень, пансіонат – круглорічно. В літній сезон постійно є один лікар, другий – доїжджає зі Сколе. Вартість курортних послуг купалень – 4 злотих, діти до 10 років, лікарі з родинами та члени Польського Товариства Татранського - безкоштовно.
Переклад з:
Г.Гасьоровський, Пшеводнік по Бєскідах Всходніх, Львів-Варшава 1936, репрінт Антикваріат Гурскі, Філяр, Кєльце, 2000, том 1 «Бещади», с.170.