Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Довбушеві скелі ] повідовив(-ла) Dima
Текст повідомлення: Привіт всім.
На 30 квітня збираюся на Довбушеві скелі. Яка очікується температура повітря, чи можливий сніг? Розумію, що це до гідрометцентру, але все ж з власного досвіду може хтось підкаже? Бо дуже спальничок благенький ;) Все спілкування на дану тему
[ Довбушеві скелі ]додав(-ла)Dima [guest] 15:48:05 03/04/2006 Привіт всім.
На 30 квітня збираюся на Довбушеві скелі. Яка очікується температура повітря, чи можливий сніг? Розумію, що це до гідрометцентру, але все ж з власного досвіду може хтось підкаже? Бо дуже спальничок благенький ;)
[ Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)german19:49:08 03/04/2006 Сніг у Карпатах можливий і влітку. А що наприкінці квітня буде прохолодно - то факт. Але якщо крім спальника і намету взяти ще теплу одежу - то не змерзнеш. Гірше наступне - тепер на скелях з’явився місцевий рекет: вимагають гроші за стоянку, вогнище, прохід, повітря, а ще й квітанції видають - наче б то офіційно. Отаки справи.
[ Re: Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)vasyl [guest]10:57:24 04/04/2006 Місцевий рекет - то очевидно місцевий підприємець, який то все орендує.
* http://www.karpaty.net.ua/arti cles_06/skeli_dovbusha.php
Скельно-флористичний резерват «Скелі Довбуша» (площа — 100 гектарів) є пам’яткою природи державного значення і належить до Болехівського держлісгоспу. В липні 2005 року підприємець з села Поляниця Василь Яцинин отримав у обласному відділі лісового господарства дозвіл на господарську діяльність на території заповідника. У це визначення входить: впорядкування дороги, прибирання сміття, рубка сухих дерев, охорона.
Телефон для довідок і пропозицій: (03437) 3-63-31, 3-63-26.
Оплата береться тільки за проїзд автотранспорту.
Я давно там не був, але в свій час проводили там багато тренувань. Якщо там дійсно підтримується порядок, тоді я тільки ЗА (також відомо, що з тих, хто там тренується, грошей не беруть - вони самі підтримують порядок). Окрім цього, дані визначення не є проведенням господарської діяльності, але спорудження там будинків, колиб - це є суттєвим.
Якщо хтось буде спілкуватись з даним підприємцем, запитайте його, чи він має хоча б дозвіл від облуправління екології, хоча дозволи на використання памяток ДЕРЖАВНОГО значення надає Міністерство охорони навколишнього природнього середовища України.
Для прикладу, для відновлення притулку під Ґрофою (заказник державного значення), я звертався в Державну службу заповідної справи вказаного Міністерства
[ Re: Re: Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)german22:53:14 04/04/2006 У минулому році сім’я з дітьми були на скелях Довбуша. Був будній день, тож їхня палатка була самотньою. Раптом підходять де-кілька хлопів у камуфляжі, представляються лісниками, показують посвідчення та у наказовій формі вимагають гроши за перебування на теріторії. На відмову платити почалися погрози. Робити нічого - навколо нема нікого щоб заступитися - довелося платити: 5 грн. з людини на добу, плюс 10 грн. за намет, плюс 5 грн. за вогнище.
А за що платити? Дрова - шукай сам, або роби вогнище з навколишнього сміття, якого тут повно!
[ Re: Re: Re: Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)Dima [guest] 10:24:33 05/04/2006 нічого, Бог дасть - пошшупаємо морди цим лісникам. Дякую за інформацію. Будемо сподіватись, насмерть не змерзну
[ Re: Re: Re: Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)vasyl [guest]11:02:56 05/04/2006 ЯТД. 1. Повинно бути Положення про даний заказник. 2. Гроші за користування територіями природно-заповідного фонду можуть братись.
3. У них при собі має бути нормативний документ, на основі якого беруться гроші, хто його затвердив і де вказано перелік платних послуг.
Якщо адміністрація не дотримується своїх зобовязань, їх можна оскаржити як в суді, так і у наглядовому органі (письмово). Є зміст також задіювати журналістів.
Найпростіший варіант - бардак фіксується цифровою чи звичайною камерою з датуванням і це передається разом з скаргою в любий з органів. Можливо також зафіксувати передачу грошей з отриманням квитанції (думаю вони не захочуть тоді гроші з вас брати).
Але тепер чесно признайтесь, хто хоче цим зайнятись? Значить будемо чекати і далі платити. Як і у випадках з іншими природоохоронними територіями.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)Andrij [guest]12:01:42 05/04/2006 Нарід! Я з тим підприємцем Яцининим спілкувався у вересні 2005-го. Він трохи налякався, сказав, що за скаргами туристів буде звільняти своїх працівників негайно. Найкраще у таких випадках просто посилатися на журнал "Карпати" -- ОПЛАТА БЕРЕТЬСЯ ТІЛЬКИ ЗА ПРОЇЗД АВТОТРАНСПОРТУ! Навряд чи нас там забули. Хоча, можуть лазити зовсім інші морди і таки збивати гроші під цю марку. Якщо не боїтесь -- посилайте...
[ Re: Re: Re: Re: Довбушеві скелі ]відповів(-ла)IhorOs12:04:18 05/04/2006 > А за що платити? Дрова - шукай сам, або роби вогнище з навколишнього сміття, якого тут повно!
Невже ви на повному серйозі претендуєте на то, що за п’ять гриваків з фейсу на добу вам дрова "в постель" принесуть?
> з навколишнього сміття, якого тут повно!
я так розумію, що з собою ви носите целофановий смітничок, збираєте всі свої папірці, бляшанки з консерв, етс і чемно везете додому, або в гіршому випадку закопуєте десь в яму, досить далеченько від стежок та мість стоянки?