стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Свидовець-маршрути ] повідовив(-ла) ---
Текст повідомлення: Доброго дня усім, хто тут є. Тиждень тому вперше потрапив на сайт "Українські Карпати" і кілька днів не міг відірватися від безлічі цікавих матеріалів,нарисів,фотогалерей - просто здорово! Радий, що ви є. Ми збираємось пройти маршрутом Лазещина-Говерла-Петрос-Близни ця-Свидовець-Братківська(або Чорна Клива)-пер.Столи- Довбушанка-Синяк-Явірник-Яремч а. Якщо хтось знає, повідомьте, будь ласка(у форумі або на мило):
1)Чи є спуск від Синяка на полонинку між ним та Явірником(за 1259,0) - на карті "Ц.Горгани" позначена стежка відразу за Синяком, але ми два роки тому її не знайшли, бо почалася сильна гроза і ми звалились з хребта вздовж струмка Розкільського.
2)Чи є якісь орієнтири,де починати спуск з г.Явірник-Горган на полонину Явір?
3)Перехід з Свидовця на Вододільний хребет -тільки на Братківську за Татарукою,чи можливо і відразу на г.Чорну Кливу?(на карті "Ц.Г."позначена маршрутна стежка, що виводить на г.Чорна Клива з боку Свидовця)
4)На якому озері між Близницею і Татарукою зараз краще ставати (де менше народу і чистіше)?
Вдячний усім,хто відповість.

Все спілкування на дану тему
 1. [ Свидовець-маршрути ] додав(-ла) poliwuk 22:47:48 01/07/2006
  Доброго дня усім, хто тут є. Тиждень тому вперше потрапив на сайт "Українські Карпати" і кілька днів не міг відірватися від безлічі цікавих матеріалів,нарисів,фотогалерей - просто здорово! Радий, що ви є. Ми збираємось пройти маршрутом Лазещина-Говерла-Петрос-Близни ця-Свидовець-Братківська(або Чорна Клива)-пер.Столи- Довбушанка-Синяк-Явірник-Яремч а. Якщо хтось знає, повідомьте, будь ласка(у форумі або на мило):
  1)Чи є спуск від Синяка на полонинку між ним та Явірником(за 1259,0) - на карті "Ц.Горгани" позначена стежка відразу за Синяком, але ми два роки тому її не знайшли, бо почалася сильна гроза і ми звалились з хребта вздовж струмка Розкільського.
  2)Чи є якісь орієнтири,де починати спуск з г.Явірник-Горган на полонину Явір?
  3)Перехід з Свидовця на Вододільний хребет -тільки на Братківську за Татарукою,чи можливо і відразу на г.Чорну Кливу?(на карті "Ц.Г."позначена маршрутна стежка, що виводить на г.Чорна Клива з боку Свидовця)
  4)На якому озері між Близницею і Татарукою зараз краще ставати (де менше народу і чистіше)?
  Вдячний усім,хто відповість.
  • [ Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 01:12:49 02/07/2006
   1) Відносно 1259,0 по карті Ц.Горгани. Є маленька підозра, що то провокація.. То не вельми похоже на полонину, там в основному зарості чорниці, відносно косогір (проблематично ставити палатку), ніяких будиночків нема (незважаючи, що на карті показано що є), нема води, дальша дорога до наступної полонини перед Явірником - через стежку в буреломах, не дуже приємна.. Набагато краще йти з Синяка на полонину під Явірником напряму, я маю на увазі ту полонину, що перед безіменою висоткою 1287.8 (по карті - пол. Верх. Зелениця). Хоча туди напочатках очевидної стежки теж нема, але постараюся розповісти.
   Отже, стоїмо на вершині Синяка писком до Хомяка. Йдемо по стежці в сторону Хом’яка метрів 200-300, стежка там тяжітиме праворуч, на південий схил .. Дивимося уважно ліворуч - десь саме метрів через тих 200-300 буде просвіт в жерепу - трохи буде каменю - там повертаємо наліво в сторону Явірника.. Якщо змазати метрів на 100 туди-сюди - не страшно, просто прийдеться дертися через більший жереп, та точка повороту цікава тим, що там вкраплення цекотних полів в жерепі трохи більше буде.. Деремося на низ до кінця жерепу.. До речі, там досить чітко проглядається пол. Вел. Зелениця - див. http://www.users.bit.te.ua/osi /k/P5092578_sm.jpg
   Далі починаємо спускатися лісом на північний схід, бкручи трохи ліворуч від того хребтика, що ніби мав би вести на "полонину 1259,0", мета - вийти на східний берег притоки Зелениці, тої, що саме ближче ло вершини Синяка. Досить швидко можна буде чути звук тої притоки, спочатку до неї наближатися не дуже варто - бо дуже круті береги, пізніше можна.. Десь там почнуть з’являтися натяки на стежки.. Через потік не переходимо. На рівні трохи нижче 1200 метрів потік перетинає дорога, точніше, перед самим потоком вона вже вигляжає як стежка, на дорогу схожа метрів в 70 від потоку на схід, після потоку ніби не дуже проглядається (втім, я потік по тій дорозі не переходив). Ця дорога познчена на карті (Ц. Горгани).. далі буде..
   • [ Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 01:36:12 02/07/2006
    Так от вийшовши на цю дорогу - повертаємо на ній праворуч - і десь трохи більше чим через кілометр по ній виходимо на полонину. Дорога йде практично по горизонталі, без спусків та підйомів. В одному місці її перетинає потічок, на карті не позначено.
    Полонина Верх. Залениця велика, гарна, можна зупинятися на ніч. Господар в колибі дружелюбний, ніби дядько Михайло звати.. Вода дуже гарна в потічку на північ від колиби, там від кулиби - широка горизонтальна стежка до потічка, метрів 150-200.
    А можна й не зупинятися, йти прямо на Явірник, чи на Женець - туди й туди я гарні стежки, правда на Явірник місцями зникає і теж напевно прийдеться йти через ліс. На Женесь - по синьому маршруті, з полонини стежка виходить горизонтальною траверсою на хребет (метрів 300) , далі вниз по хребту.. Якщо тре на явірник - то йдемо з полонини прямо вверх, на висотку 1287.8, місцями є навіть стежка.. Останніх метрів 10-20 підйому можна траверснути вліво - все одно прийдеться скинути.. Якщо є бажання йти по стежці - то можна піти по траверсі як в сторону Женця, але в момент виходу на зребет повертати не вправо- вниз по хребту, а вліво вверх - там по хркбту є чітка сдежка до 1287.8. Від 1287.8 до Явірника стежка практично відсутня, є окремі натяки, але то напевно грибники поробили.. Втім, збитися там важко - від 1287.8 в напряму на північ метрів 150-250 проходимо майже по горизонталі, далі починається нідйом по дуже гарному моху, далі трохи вредного сухостою, взявши вправо-вліво - можна найти цекотні поля в сухостою, або все таки деотися в лоб, там того сухостою небагато..
    В кінцевому підсумку вийдемо на Явірник.
    По Явірнику - вправо на південний схід по хребту, метрів через 800 - вершина.. З неї є спук в сторону Яремче, спуск починається різко, яле стежка втоптана.. До того місця повернути в сторону Яремче шансів майже нема.. Якраз напроти полонини Явір, хребет проглядається чітко.

    далы ше пару слів..
    • [ Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 01:41:05 02/07/2006
     http://www.users.bit.te.ua/osi /k/P5082459_sm.jpg - цей характерний камінь перед точкою, де починається спуск на полонину Явір - ви його минаєте, спуск десь метрів через 50-100, хоча можу помилитися - був сильний туман, і ми йшли в протилежному напрямі.

     а, ще.. Якщо з Синяка йти так як я розповідав - полонину змазати важко - головне вліво не перейти потік, якщо занадто візьмете вправо - все одно вийдете на дорогу - її не помітити неможливо. Та й довжиною вона більше кілометра - впоперек початкового напряму спуску.. Не знаю, який блуд тре злапати, щоби змазати, тьху=тьху..
     Тасік то тому маршруті пару точок жопсом знімав, хоча зараз він не знаю, чи в зоні досягненості - якщо так, то може кине координати..
     • [ Re: Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 14:31:39 02/07/2006
      хоча то очевидно - але на всяк випадок - той камінь знімався в напрямку, якмий буде протилежним до напрямку вашого руху - тобто камінь дзьобком дивиться на Яремчу..
    • [ Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 01:53:09 02/07/2006
     о, http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=7&frange=80&m sg=35152 - п4. варіант 2, а от той, що ви запитували (за 1259,0) - то "Стежка у дуже поганому стані... Йти нею не варто ..."
  • [ Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) poliwuk 11:27:31 02/07/2006
   Щиро дякую за детальний опис.Попробуємо знайти.Як я зрозумів,в жерепі від Синяка стежки зовсім нема і треба продиратися?Якщо йти вниз,то реально?Наскільки там крутий схил?
   • [ Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 14:23:33 02/07/2006
    Моментами є натяки, метрів по 2 -3 :-). Відносно вниз - напевно так, хоча я йшов там лише двічі і обидва рази на підйом. Перший раз прямо напроти вершини Синяка, там жереп більший, через то й кажу про 200-300 метрів в сторону Хом’яка - таке враження було, що жереп там слабший, та й є цекотні поля - якщо не буде дощу, то по них набагато приємніше. А, до речі, як перший раз йшов - в групі було пару абсолютних новачків (дівок) - але нічого, пройшли, хоча чув, що дехто повертав там назад, напевно по простоті душевні..
    Крутизна схилу десь градусів 30, може окремі ділянки до 35, але недовгі. Так що думаю, що реально. Тим більше, як казала дружина одного мого знайомого - нема такого жерепу, якого не можна пройти :-). До речі, другий раз піднімався цього травня, то на снігу були сліди, які йшли вниз - так що народ там сходить.. Хоча то трохи по снігу було, однак тоді вже більша половина жерепу піднялася зі снігу..
    Після жерепу лісом - не так круто, шлях лісом буде вельми приємний, а по дорозі до полонини, що згадував - взагалі розслабон, там навіть жигульом проїхати можна..
    А, ще.. відносно тих 200-300 по Синяку. Якщо уважно дивитися - то там ніби є стежка, принаймі від основної стежки до початку жерепу по цекотному полі, що підходить до стежки, що йде до Хомяка.. Точно не скажу - так як вийшов тоді трохи перед нею, а йти по ній дивитися - було влом. Але саме швидше та стежка в жерепі зникає метрів через 20-30 - я трохи траверсував по сніжному полі під останьою смугою жерепа якраз там де вона би мала виходити - ніяких ознак її не було..
    Ще. На спуск, коли жереп досить густий і схил крутий - іноді ліпше йти спиною, притримуючись руками за жереп - тоді ж в травні ми так трохи сходили з Пікуна, там теж досить круто і жереп не слабий.. Хоча тоді тре досить пильнувати ноги і не боятися падати на спину, пару раз пришлося, нічого страшного..
   • [ Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) poliwuk 23:49:00 02/07/2006
    Дякую.Якщо раніше сумнівався, чи йти цією "стежкою",то тепер обов’язково підемо.Жереп кличе."О!Знову з Новим Роком!", як казали наші бійці, коли стежина у черговий раз пірнала до хащів цієї, взагалі то красивої і самобутньої рослини. До речі, відносини між жерепом і туристом(чи туристом і жерепом?) заслуговують на окрему увагу..Жереп, в уяві туриста, стоїть якось окремо від усіх інших рослин, що охороняються різнокольоровими книжками. Як едельвейси охороняти-так усі, а оголоси акцію "Збережемо жереп у Ґорґанах" - просто цікаво, скільки туристів приїде? Хоча рослина дуже неповторна та своєрідна...Ну годі...А з приводу Свидовця є якась інформація?Мабудь, на оз.Апшинець тихіше?А дров, мабудь, на жодному з озер нема..
    • [ Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 00:56:03 03/07/2006
     з горілкою тре ходити (не тою, що 40 градусів - хоча трохи можна, ну дуже трохи, а тою, що газовою). Чи шмелем. Не тим, шо кусає, а тим, шо бензиновий. Тоді й жереп вціліє, і біля озерець дерев побільше буде. Та й набагато вільніше з вибором місця зупинки - вже не привязаний до того, чи є дрова, чи нема..
     відносно решти вашого маршруту ніц не скажу, хіба що якщо з Добушанки на Смняк - то як на мене більш оптимально від новобудови біля джерела є стежка вгору - вона виходить на гарну дорогу (повертати в момент виходу на дорогу наліво) - ця стежка показана на генштабовських, на Ц. Горганах її нема, а далі дорогою майже під самий Малий Горган - тобто почервоному маршруту, але викидаючи ту дивну загогулину що робить червоний маршрут від Новобудови вздовж зубринки з гостряком до 1263.5 (може якщо йти зі Столів, то 1263.5 й оптимально, але коли з Добушанки на Синяк - то знову гакувати до 1263.5 нема сенсу - від новобудови від дерела що біля кулиби вгору веде прекрасна стежка до самої дороги, на дорогу виходить там, де вона робить плавний згин (той згин, що до Новобудови найблищий). Можна такоож піти низом вздовж зубринки - і біля того місцяде написано - зруйноване лісництво - піти вверх до полонинини Бладжив під Малим Горганом по жовтому маршруту. Там я не ходив, але від багатьох чув, що тудою ходять часто, та й власне бачив, як туди народ повертав (пару років назад ми топали вздовж Зубринки до Добушанки, наші попутчики, що йшли пару хвилин перед нами від Переслопу - повернули туди)..
     а взагалі ваш маршрут виглядає цікавим, колись планую й собі так пройтися, єдине що трохт не подоба.ться - то те, шо на Добушанці - туди-сюди, може ліпше було попробувати з Плоскої якось прокинутися на червоний маршрут, що веде з Бистриці на Ведмежик, а там через Ведмежик - Добушанка і далі на Магий Горган-Синяк або верхом частково по червоному маршруту , або вздовж Зубринки до того місця, де по жовтому маршруту підйом до полонини Бладжів..
     За скільки днів плануєте пройти?
     • [ Re: Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) poliwuk 15:43:57 03/07/2006
      Плануємо за 10,5 днів, але це орієнтовно,можливо по ходу будемо трохи корегувати маршрут,група йде середнім темпом.До речі,якщо від г.Плоскої йти так, як ви кажете, то там десь на притоці р.Довжинець є файне озірце (як казали нам місцеві байкери, що їхали на нього від Бистриці :"Їдьмо з нами! Там оффигеннно!" - але раллі по Ґорґанах -то не наш спеціалізація і ми тоді пішли вздовж Довжинця до Столів; оце був перехід!!!Після дощу стежина перетворилась у справжній грязьовий потік, куди провалювались по коліна і декого звідти навіть витягували усім гуртом.На Столи виблукали у темряві-досі дивуюсь,як знайшли), але чув, що насправді воно не на тому потічку, як позначено на карті "Ц.Г.".Може й такою дорогою пройдемо, але і на пер.Столи треба заскочити. Ця магічна хатинка під смереками, гостинний лісник...Розповідав, як водив туристів:"Були тут у мене троє: фотограф,молочник і алкоголік.Зводи кудись, кажуть.Так я оце поведу їх хребтом на Паляницю-фотограф по дорозі знімає все,у селі один молоко п’є,другий по самогон - і усі довольні..."
      А з приводу карти - маєте на увазі генштабівку з Берклі, М-35-121 та інші квадрати?Чи може десь можна знайти і 500-метрівку, особливо потрібен район Свидовця,інші райони є.
    • [ Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) lysyj 01:11:27 03/07/2006
     Ну якшо ви так любите цю самобутню рослину, то на ділянці Руська-Ч.Клива у вас є всі шанси її зберегти. :)
     • [ Re: Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) poliwuk 15:42:24 03/07/2006
      З урахуванням усіх природоохоронних заходів (без застосування мачете і напалму для прискорення проходження складних ділянок) за дві години реально пройти від Руської до Чорної Кливи(група йде середнім темпом)?
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) Юрко 17:18:58 03/07/2006
       стежка там є, але дуже заросла. Працюють в основному тріцепси :) Там чотири кілометри з гаком, за дві години зробите. Група середнього темпу робить за день від хат під Чорним Грунем до Легіонів. Той кавалок не страшно гальмує.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) Astrik 01:13:39 04/07/2006
        Все залежить, де в жереп залізуть, там багато стежок котрі ведуть в нікуди. Тобто дуже легко збитись з гол. стежки, особливо за поганої видимості...
       • [ Re: ] відповів(-ла) Юрко 10:55:46 04/07/2006
        згідний, стежок там як в парку культури. Головний орієнтир - старі слупи.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) lysyj 15:10:48 04/07/2006
       Як не дві, то за три точно. Ми за 2,5 пройшли. В дощ. З градом. :)
   • [ Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) poliwuk 22:09:33 04/07/2006
    Ви дуже мені допомогли, дякую, особливо IhorOs за детальний опис. Повідомлю, як пройшли ці місця,може комусь буде цікаво.Гарних переходів усім!
    • [ Re: Re: Re: Свидовець-маршрути ] відповів(-ла) IhorOs 00:07:17 05/07/2006
     Удачі, цікаво буде прочитати..

     а, ще, якщо будете підніматися на Явірник від тої висотки в лісі , від 1287.8 (в принципі інших варіантів з тієї сторони і не дуже є) - то до точки сходження в сторону Яремче по хребті десь 700-800 метрів орієнтовно, раніше повернути при всьому бажанні не дуже й вийде..

     ех, жаль що я ближніх днів 12-14 невихідний.. так сталося..


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::