стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] повідовив(-ла) ---
Текст повідомлення: Привіт всім!
Машрути такої протяжності ще не проходив. Тому порадьте.
Як краще (легше):
1. Від Піпа до Говерли чи навпаки? (Я думаю від Попа)
2. Підхід від Дземброні-Смортич чи від КПП попри оз.Шибене чи оз.Марічейка (бо по карті бачу що від Дземброні підйом крутіший)?
Теоретично маршрут вкладується в 2 дні + 1 в запас (за доброї погоди).
3. Як краще розбити маршрут на ділянки для ночівлі?
З навігації є 500м карта та компас.
З водою проблем начебто не мало б бути (судячи з карти). Можлио я помиляюсь. Поправте.
Які інші можливі нюанси на маршруті?
Бажаючі?
Все спілкування на дану тему
 1. [ Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] додав(-ла) Mario 01:33:30 07/08/2006
  Привіт всім!
  Машрути такої протяжності ще не проходив. Тому порадьте.
  Як краще (легше):
  1. Від Піпа до Говерли чи навпаки? (Я думаю від Попа)
  2. Підхід від Дземброні-Смортич чи від КПП попри оз.Шибене чи оз.Марічейка (бо по карті бачу що від Дземброні підйом крутіший)?
  Теоретично маршрут вкладується в 2 дні + 1 в запас (за доброї погоди).
  3. Як краще розбити маршрут на ділянки для ночівлі?
  З навігації є 500м карта та компас.
  З водою проблем начебто не мало б бути (судячи з карти). Можлио я помиляюсь. Поправте.
  Які інші можливі нюанси на маршруті?
  Бажаючі?
  • [ Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) vassia 15:48:09 07/08/2006
   1. З Лазещини, Ясіня, чи Квасів Легше вибратись, тому я б стартував з Попа і Закінчував Петросом.
   2. Вихід від Дземброні складніший, довший і цікавіший. Вихід з Шибеного привязує вас до транспотру сильніше (в Шибеному перший автобус в обід, якщо не помиляюсь)
   3. В залежності від часу старту, ночуєте на Марічейці (є вода), На Попі (немає води). на спуску з Попа в бік Несамовмтого (біля стежки є вода, але треба знати де !!!), або на Несамовитому (є вода) - перша ніч. Друга - Перемичка між Говерлою і Петросом, або Біостаціонар під Петросом.(є вода)
   4.Пальник обовязковий. Пр тумані найкращий орієнтир - стежка і стовпчики.
   5. За непогоди (гроза) - максимально обережно - місяць тому на Несамовитому від блискавки загинуло двоє людей. З Петроса швидше падати в Кваси.
   • [ Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) IhorOs 22:52:10 07/08/2006
    В доповнення.
    В Шибене автобус орієнтовно приїздить в 13-00, на спілкування з прикордониками (тре мати пасторти) може піти до півгодини, так що вийти на маршрут навряд чи раніше чим в 13-30 можна буде. Назад в Верховину автобус їде в 14-00 - це якщо вертатися будете через Шибене (після 14-00 вже не буде, автобус ночує в Шибеному, коли зранку виїздить в Верховину можна перепитати в шофера - але думаю, десь між 6-00 та 7-00) - тобто теоритично можна розраховувати на цей ранішній автобус для повернення ( в Верховині будете пару хвилин по десятій), але ночувати тре буде десь блище до села, напевно десь там, де Погорілець впадає в Шибений, або ще ближче.
    Цей же автобус їде через Дземброню.
    Якщо йти з Шибеного - то саме швидче влітку ночівка біля Марічейки буде трохи рано, тим більше, там надто вогко, як на мене можна вже трохи пізніше - на роздоріжжі - де починається траверса до верхів’я погорільця - там гарне місце щоб стати - але то не сильно далеко від Марічейки. Можна було би пройти ще майже кілометр і зутинитися в сідлі між Попом та Шуриним (перед самим сідлом при дорозі є невеличке джерельце - але цілком придатне для того щоби набрати воду) - або надоходячи метрів 100-200 до джерела - сідла звернути з дороги праворуч трохи в низ - там є зручна долинка - тераса, вільна від жерепу.
    Ще варіант ночівки може бути біля озера Бребенескул, або на терасі між г. Бребенескул та озером - але ця ночівка більш-менш вписується, якщо маршрут розтягується на три ночі.
    Біля Несамовитого висока ймовірність, що буде тьма народу. Втім, від обсерваторії до Говерли - там майже як на стометрівці, народу буде багато, від Несамовмитого до Говерли - особливо багато.
    Напрям руху - або як сказав vassia - або врахувати напрям вітру, якщо по прогнозу трохи негода - воно коли січе в стину трохи приємніше, чим в писок. Ще якщо сонячно - то йти до Попа з Говерли - сонце буде палити в писок, навпаки - в спину.. Тобто як на мене все таки від Попа в загальному більш сприятливо..
   • [ Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) Mario 23:51:30 07/08/2006
    Vassia, IhorOs бардзо вдячний за докладний опис та надоумлення.
    Пальника нажаль не маю, є сухе паливо. В походніх умовах для приготування їди не використовував, але вдома 0,5 л води закип’ятив на одній таблетці.
    Найбільше мене непокоїть гроза. Дивився прогноз у Ворохті на найближчий час - невеликі дощі з проясненнями в п’ятницю сильний.
    Розглядую ще варіант підходу з Лугів.
    Все ніби є: бажання, вибраний маршрут, спорядження... Нема кумпанії поки що.
    Для Fletcher. Якщо до 14 числа не поїду, не проти взяти ще одного до команди проходців Чорногори?
    • [ Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) IhorOs 10:44:07 08/08/2006
     з Лугів дальше йти, хоча ходять. Без пальника зле - там дійсно проблема з дровами (не кажучи про те, що то заповідна зона). Хіба що тоді йти від Попа, ночувати першу ніч не сильно відходячи від Марічейки (або трохи не доходячи до сідла, що згадував), другу на тересі біля Бребенескула (можна назбирати трохи сухого жерепу, але часу багато піде), біля озера самого вже все визбирано, що горить.. Те ж відноситься до Несамовитого - в плані палива. Тим більше, туди часто заходять кппшники - саме швидше при розпаленому багатті вам з ними буде важко досягти консенсусу..
     Якщо ви лосі - то можна проскочити сам хребет за день - тобто перша ніч біля Марічейки, а друга - перед Петросом - але то гонки, мало часу буде подивитися, тре доброї погоди і не буде часу на дрібні блуди (хоча, якщо є хоч трохи видимості, там зблудити важко). Якщо лосям нема бажання гнати за день - то на ніч біля Бребенескула ставати ніби й рано, біля Несамовитого не дуже - бо нема пальника - то можна трошки пооригінальничати і спуститися чи то по пригірку Бребенескула в Гаджину (направо, якщо йти від Попа) - там ніби проглядається стежка , або після Ребер від 30 стовпчика мимо Шпиць (так ходять).. Там дуже красиві місця, планую десь там побувати ближнім часом..
     Після ночі знову піднятися на хребет..
     Відносно сухого пального - не знаю, в горах холодніше, вітер, етс.. чи вийде з того що.. Гроза - так - починається різко, щоб збігти з вершини часу може бути обмаль, тому при натяках на грозу вершини напевно треба траверсувати..
     -
     відносно взяти.. в принципі планую десь вирватися, але час виходу сильно залежить від роботи, напевно біля 24-го, раніше малоймовірно,
     але знову ж - зараз не планую проходження всієї Чорногори, щось більше до вподоби частково Чорногора (починати збирався якраз з Гаджини) і якщо трохи добре піде - то ше трохи далі в сторону Горган - по часу.
     -
     а нема компанії з Франківька - "ну нє верю я".. Хоча якщо так -стукайте на мило перед 24, може що й вийде..
  • [ Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) rezurected 03:05:50 08/08/2006
   У неділю повернувся з такого походу. Йшли з Ільців до Квасів, з заходом на всі двотисячники. Все заняло 6 днів (5 ходових + 1 стояли із-за сильного дощу).
   1 день: Ільці - Дземброня пішки щоб втягнутись
   2 день: Планували з Дземброні через Вухатий камінь до Маричайки. Але попали у жопу під Смотричем, і стали трохи ниже.
   3 день: Смотрич - Піп-Іван - оз. Бребенескул. На Бребенескулі стояти не погано, але багато народу. Можно встигнути до Несамовитого, але там народу ще більше.
   4 день: оз. Бребенескул - Г.Томнатик - Ребра - Говерла - перемичка під Петросом.
   5 день: перемичка - Петрос - Кваси.
   У середньому темпі з Дземброні до Квасів можна встигнути за 4 дні спокійно. За 2 дні буде важко.
   Пальник дуже необхідний, спрощує життя коли стоїш у дощ. Та й жереп ціліше буде.
   • [ Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) Mario 09:10:52 08/08/2006
    Про 2 дні +1 то я мав на увазі від Попа до Говерли. А з підходами-відходами та ще й час добирання транспортом воно так мабуть і займе. Але це все якщо класна погода.
    Да, пальник - хороша вещ. Але немаю такого чуда.
   • [ Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) IhorOs 11:01:10 08/08/2006
    То все відносно - от тижнів два тому лосі майже по тому ж маршруту за добу http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=7&frange=30&m sg=37106
    Хоча, з Романом я колись трохи небагато йшов - темп вони тримають гарно..
    Вторік схожий маршрут проходив за три ночівки, і то на відносному розслабоні з фотографуваням. Правда, дощ перечікували рази чотири, не більше, і то по годині - півтора. Пальника не було, після того переходу вирішив однозначно купувати пальник, що було й зроблено.
    а з Ільців до Дземброні пішком - то як на любителя.. як на мене - ліпше той день десь далі від людей прошвендяти.. Під’їхати все таки можна або шибенецьким автобусом, або дійсно наймати транспорт чи таксівку.
    • [ Re: Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) Mario 13:48:07 08/08/2006
     тут "внєзапно" підвернулася нагода в Солотвино на солені оз.. Їду шас туди. Наплечник з собою. Якщо хто на subj маршрут виходить (до понед.) - напишіть або 80666153123
    • [ Re: Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) rezurected 14:44:17 08/08/2006
     Як я зрозумів з опису, то там була не доба, а дві :) Коли йшли з Ільців кілька разів пропонували підвести, тому мені здається, під’їхати до Дземброні не проблема. І можна не чекати на шибенський автобус...
    • [ Re: Re: Re: Піп-Іван - Говерла [Пертос] ] відповів(-ла) Alex 08:52:55 10/08/2006
     По-моєму, з Ільців до Дземброні пішки - не така вже й проблема, приїхавши в 8.00 на перехрестя біля ресторану, в 11.00 був вже перед селом.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::