стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Карти ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Якщо комусь потрiбнi 500 метрiвки разом з власною прив`язкою до озi-експлорера - поспiшайте завантажувати :) www.coreyblack.aidehyip.com (у роздiлi мапи та вейпоiнти) Мiй мейл coreyblack@gmail.com
Все спілкування на дану тему
 1. [ Карти ] додав(-ла) corey 15:30:31 18/10/2006
  Якщо комусь потрiбнi 500 метрiвки разом з власною прив`язкою до озi-експлорера - поспiшайте завантажувати :) www.coreyblack.aidehyip.com (у роздiлi мапи та вейпоiнти) Мiй мейл coreyblack@gmail.com
  • [ Re: Карти ] відповів(-ла) webmaster 19:37:07 19/10/2006
   те, шо було нижче, витерто.
   мною також трошки відкоректована сама тема, щоб не плодити далі суперечки.
  • [ До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 12:03:00 20/10/2006
   Будем вважати, що Ви то зробили, не сильно порушивши авторські права реальних авторів (тобто або мали вже відповідні паперові мапи, або прийняли рішення їх купити при першій же можливості).

   Прив’язка Чорногори зроблена не дуже акуратно (розбіжності з реальними координатами реальних об’єктів, знятих ногами на жопс) досягають до 200м, що трохи забагато, як для такого масштабу карти. Думаю, це викликано тим, що карта прив’язувалася "теоритично" (що не є великим гріхом), крім того для прив’язки використані явно не ключові об’єкти, які на картах фіксуються максимально точно, також прив’язочні об’єкти "зкучковані" по центру мапи (що є значно більшим огріхом). Коли я "перев’язав" карту з використанням реальних вейпоінтів, що були в мене, то похибки стали десь в межах 40-60 м, що більш адекватно для даного масштабу карт і що свідчить, що карта саме швидше зроблена доволі точно..
   Тобто якщо коротко - якщо Ви плануєте цю карту використовувати зі звязкою Ozi + GPS - то дуже бажано її перев’язати самостійно.

   Карта Горган прив’язана точніше (принаймі ті точки, що були в мене - в районі Яремче, Явірника, Синяка, Добушани, Поленського) не показали значних розбіжностей - хоча саме швидше карта теж в’язалася "теоритично" (характер вибраних точок), але на цей раз самі точки вибрані мудріше - принаймі рівномірно розкидані по карті.
   • [ Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) corey 00:05:23 22/10/2006
    Доброго дня! Чорногору на мiсцевостi ще тестити не доводилося, тому можливо i є розбiжностi, а от щодо Горган, то 5 походiв по усiм усюдам говорить про зворотне. Можливо у Вас система координат не Пулково 1942 (1) стоїть тому такi розбiжностi?? у мене розбiжностей немає... можливо хiба на м 40 в кутках карти... А так - усе дуже точно! Жодна вершина не "з`їжджала". Мапи я прив`язував орiєнтуючить на генштабiськи кiлометровки.
    • [ Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 09:15:07 23/10/2006
     я в системах координат (принаймі на рівні "виставити коректне в ОЗІ та GPS") вже не блуджу, крім того, нема такого поняття як система координат в ОЗІ взагалі. Установлюється система координат для карт, для збереження файлів даних, етс. В самому ж мап-файлі прописано систему координат, в якій ця мапа зроблена, тобто настройки ОЗІ на відображення готової мапи не впливають. Далі. Якщо перемудрити з системами координат, то для масштабу сабжових карт похибка буде постійна для для всього поля карти, у вас же похибка була плаваючою.
     • [ Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) zhyvoy 11:41:37 23/10/2006
      Точні координати деякіх точок Чорногори(зняті з ГПС, система GPS 84), спробуйте по ним привязатись: г.Говерла N48 09.610 E24 29.994; г.Чорна гора N48 02.813 E24 37.635; г.Петрос N48 10.314 E24 25.286;
      г.Ребра N48 06.662 E24 33.542. ТЕПЕР ЗАПИТАННЯ ДО ЗНАЮЧИХ чи можна вантажити мапи в Garmin Etrex Legend C і як це зробити
      • [ Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) zhyvoy 11:43:31 23/10/2006
       Перепрошую система WGS 84
      • [ Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 12:23:05 23/10/2006
       вибачте за домашки, але в домашках народжується істина :).
       Шо мені не сподобалося в Ваших цифрах. Формат циферок ніби такий, як можна глянути в Озі через проперті точки. Але Озі, як правило, для доступних карт настроюють для Пулково 42, тобто WGS 84 в такому контексті побачити трохи несподівано. WGS 84 циферки було би природньо брати напряму з wpt файлу, але знову ж- формат циферок тамечки трохи не такий.
       ps. wpt файл з координатами Говерли, Петросу, ПІЧ, Смотрича, повороту з траси Верховина - Ворохти на Ільці, що знято ногами -
       http://www.users.bit.te.ua/osi /travel/chorn.wpt
       Взагалі, відносно Говерли - при відбитті точки стояв метрів за 20 до точки вершини - не хотялося людей ліктями розтихати, ПІЧ - знову ж не вершина, а кут обсерваторії, що саме ближче до Говерли, тобто десь метрів на 40 північніше від точки "вершини"..

       wpt само собою в WGS 84, але якщо карти в пулково 42 (що як на мене э цілком правильно), то озі хватає інтелекту при підчитувані wpt в WGS 84 файлу внести відповідні корективи. Файли (в тч вейпоінти та треки вважаю за доцільне тримати в WGS 84, хоча би тому, що білдьшисть користувачів не змінюють установки GPS, а по умовчаню там стоїть WGS 84)...

       во...
       ps2. Любі конструктивні домашки в мою адресу сприйму зі вдячністю.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) corey 14:07:10 23/10/2006
        Вiтаю! хотiв усеж таки трiшечки Вас ще помордувати :) Справа в тому, що коли я прив`язував Чорногору 500м, то орiєнтувався на генштабiвську мапу 1км, тобто брав саме якусь добре виявлену вершину гори, робив макс. здатнiсь приближення (майже попiксельне) i тицяв на точку вершини (в генштабiвськiй мапi), записував координати конкретної гори, потiм вiдкривав 500м-ку, знаходив цю ж гору(при чому вершини явно мусiли бути вираженими на обох мапах) i так само збiльшувавi тодi вже встановлював точку прив`язки. Так от: горгани прив`язалася таким чином чомусь краще. Чи могли б Ви скинути менi на мейл Вашi прив`язки до чорногори - хочу порiвняти зi своїми.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) corey 14:21:40 23/10/2006
         coreyblack@gmail.com
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 14:46:49 23/10/2006
         Що ж, цілком допустима метода прив’язки карт, якщо нема реальних точок і є еталона карта зі координатною сіткою.
         Але. Для чорногори точки взяті явно не оптимально - я вже писав, що скучковані до центру карти (і жодної по краях) і явно не ключові об’єкти. Чому не взяти, для прикладу, пару панівних вершин по центрі і пару споруд з/д вокзалі в населених пунктах по краях мап, чи ключові перехрестя важливих доріг (ці об’єкти картографуються доволі точно).
         Зверніть увагу, ті ж Горгани, де ви брали знову ж таки хоч і не ключові об’єкти - але більш менш рівномірно розподілені по полю карти - дали явно ліпший результат. А відносно Чорногори - наприклад, використання Смотричу (панівна висота з яскраво вираженою вершиною) як точки 4 - цілком оправдано, але якого дідька тоді ліпити рядом (2 км віддалі) точку 1 на далеко не ключовій висотці? і так далі.

         далі. http://www.users.bit.te.ua/osi /travel/Chorn_V2.map - 4к
         тут використано 5 ключових точки - на жаль, жодної в верхній частині карти - в мене не було реально знятих - але така навіть не повна прив’язка дала значно кращий результат, чим у вас - принаймі наявні в мене треки лягли на дороги по яких йшлося, відзняті вейпоінти трохи більш правдивіше розміщалися.. Для прикладу - на вашій прив’язці вершина Петросу (реально знята) з’їздила на 100-120 м. Можливо все таки для верхньої частини карти тре було би зняти ще 2-3 точки з генштабівок, наприклад ключові мости в Паляниці, Татарові, щось в районі Космача - але повторюю, прив’язка робилася для себе з метою глянути як ляжуть мої треки на цю карту - і на той момент часу результат, що був отриманий мною був ліпший за ваш і мене цілком влаштовував.

         на карті лишилося дві ваших точки - 2 та 6 - але зверніть увагу - вони дезактивовані (сині).


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::