стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ погода ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: шановне товариство, хто бігав десь днями по чорногорі, дайте знати що за погода і чи багато снігу.
Все спілкування на дану тему
 1. [ погода ] додав(-ла) climber 00:17:50 16/01/2007
  шановне товариство, хто бігав десь днями по чорногорі, дайте знати що за погода і чи багато снігу.
  • [ Re: погода ] відповів(-ла) zorc 09:52:06 16/01/2007
   7-8 Петрос ЧГ
   Ветер сминающий, туман и снег (видимость метров 5-15). Снега в лесу мало, на полонинах проваливались по колено, кое-где выше чем по пояс.
   • [ Re: Re: погода ] відповів(-ла) IrishHighlander 23:50:11 16/01/2007
    А яким маршрутом йшли?
  • [ Re: погода ] відповів(-ла) Roman_F 12:50:57 16/01/2007
   13-15 ПІЧ через Смотрич
   Вітер зносить, видимість мінамльна.
   Сніг в основному вище 1400. На верхах часом йшли легенько. не провалюючись по фірну, часом провалювались по коліна
   • [ Re: Re: погода ] відповів(-ла) IhorOs 13:13:40 16/01/2007
    Трохи в доповнення..
    з 1400 - символічний, так, сантиметр -два. Трохи починається після перших каменів що вже безпосередньо на останьому підйомі на Смотрич від колиби. Трошки раніше починається, якщо йти угловиною між хребтиком, що вкде на Вухатий Камінь та хребтиком, по якому основна стежка з полонини. 14 ми змогли пройти Смотрич лише тому, що піднямалися тою угловиною від водоспаду. Хто йшов і 14 і 15 через Вухатий - вернулися. Основною стежкою теж навряд чи можна було пройти через вітер, принаймі 14.
    Після Смотричу снігу вже хватає, досить багато, думаю, як мінімум метр або півтора, судячи по тому, як прикритий камінь, хоча глибше чим по коліно не провалювалися, і то, 15 по дорозі назад значно менше.
    Вітер дуже сильний, але йти можна, іноді приходилося зупинятися. 13 числа через вітер було взагалі нереально піднятися, і всі повертали назад. Не вернулася лише одна група, але саме швидше вони або скинулися на полонини, або вернулися і проскочили мимо колиби в село не заходячи - їх слідів перебування в обсерваторії не було. Крім того, група що піднялася 14 на Попа з Шебеного їх теж не здибала.
    Ще. Без жопса пройти нереально - 14-го видимість була моментами в прямому розуміні не більше 10 метрів, якшо метрів 30-50 - то було за щастя. 15 було легше, метрів 50-70 постійно (було навіть на момент сходу сонця пару раз по пару секунд просвіти, то вдалося зробити пару фот, але дуже мало), а перед Смотричем навіть почало відкриватися небо на 3-4 секунди. Коли зійшли до колиби - то Смотрич був практично відкритий постійно, але над Попом продовжувало висіти щось.
    Температура 14 вечором на Попі була -9, 15 в шості ранку -17 (це приумовы, що в селі біля нуля).
    Піднялися - Roman_F, я, на колибі до нас ще пристав Андрій з Красника, що біля Надвірної, та моя мала. З Шибеного вийшли Роман, його колега (на жаль, я неточно запам’ятав його імені) та ще дывчина з ними, ныби Надія, але теж можу помилитися. Хлопці з Франківська, судячи по габаритах та (далі прод.)
   • [ Re: Re: погода ] відповів(-ла) IhorOs 13:15:03 16/01/2007
    вазі фототехніки (камери, штативи) - професійні фотографи або супер варіяти. Вони збираються бути на Попі пару день, вичікуючи зручні моменти для фотографування.
   • [ Re: Re: погода ] відповів(-ла) IhorOs 13:21:39 16/01/2007
    а, ще.. Андрій робив спробу 13 піднятися через Вухатий - його в прямому розуміні підняло вгору і сунуло метрів 30... Коли ми йшли 14-го, то він казав, що вітер відчутно легший, хоч на мене, моментами теж був на грані проходження.
    15-го, коли вже були на Шибенецькій дорозі - то небо вже було надзвичайно чисте..

    пс. В принципі, без кішок проходилося, але коли вітерець ше трохи втрамбує сніг та трохи прогріє сонце - то непевно перед самим Попом вони досить бажані.

    ps2. В колибі під Смотричем постійно тусувалася тьма народу, дуже гарно співала компанія з Коломиї, вони теж організували неслабий салют на старий Новий рік, шампанське теж було вері гут. Респект :-)
    • [ Re: Re: Re: погода ] відповів(-ла) climber 20:50:30 16/01/2007
     отакої, сподіваюся на наступні вихідні випогодиться...
     • [ Re: Re: Re: Re: погода ] відповів(-ла) IhorOs 21:45:51 16/01/2007
      в мене склалося враження, що акувезе ( http://wwwa.accuweather.com/wo rld-forecast.asp?partner=accuw eather&traveler=0&locCode=EUR| UA|UP005|VERKHOVINA&metric=1 ) досить точний в плані прогнозу про вітер, принаймі в ті рази, коли я перед вилазкою орінтувався на нього, то його прогнози справджувалися. На 13 він обіцяв 37 км за год (це, звісно, в низах), 14 - 25 з спадом на вечір до 20, на 15 - теж 20. Приблизно й так було (розподіл інтенсивності по днях).
      На наступні вихідні він обіцяє 20-14 - тобто майже таке, як нам.
      Нам тоже обіцяв змінну хмарність - але було суцільне молоко (є підозра, що лише в районі Смотрича - Попа).
      Можливо попробуте йти з Марічейки - більшу частину будете прикриті від західного вітру, а при підході до обсерваторії - не прямо в писок, як на Смотричі. Єдине що, вже через останній жереб перед Попом, де дорога йде серпантином - там саме швидше буде лавинонебезпечний надув (висота 1650-1700, координати з озі в районі 48 2,4507 N 24 38,8756 E). Можливо, його буде сенс обійти зліва, більше притримуючись сідла між Шурином та Попом, беручи в лоб той пупирок, який власне й минає серпантин в жерепі.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: погода ] відповів(-ла) climber 22:41:12 16/01/2007
       дякую за пораду, мені зручніше по часу з джемброні. а як з вітром на перемичці?
       користуюся meteo.pl, теж гарно показує але лиш на 3 дні
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: погода ] відповів(-ла) IhorOs 23:54:39 16/01/2007
        На Смотричі та Вухатому (останнє на основі слів людей, що повернулися з Вухатого) дуло сильніше, чим на самій перемичці.
        Ми пройшли лише за рахунок того, що на Смотрич піднімалися нестандартно (дуже нераціонально з точки зору рельєфу та снігу, але вдало з точки зору ховання від вітру) + трохи траверснули справа сам Смотрич та той невеличкий горбочок, що після Смотрича в сторону Попа (метрів за 250 після Смотрича). Але в момент виходу на перемичку здувало конкретно, йшли буквально по кроках. Правда, трохи потім звалили на південний схил перемички, намагалися притримуватися трохи нижче хребтика перемички - то трохи йшли (ну й по обіді вітер став мінятися з західного на західний з легеньким північним натяком, то коли йти по південому схилу, то було трохи легше)
     • [ Re: Re: Re: Re: погода ] відповів(-ла) Roman_F 16:45:02 17/01/2007
      http://www.obkom.net.ua/news/2 007-01-17/1550.shtml


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::