Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: [b]Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де?[/b]
[ВВХ]
Цей ВВХ "загадковим" чином :) майже всюди сходиться з пн.-сх. кордоном Закарпатської області. Також припускаю, що хребта довшого за нього — у нас нема. Володіє кількома :) знаними горами, такими як Говерла ;) чи Чорногора ;). Уявляєте, які переваги ;) у "вододіла" і це при тому, що нестача води ще не далась нам дійсно взнаки?
[b]Чи мож[/b] пройти ВВХ від краю до краю? Чи мо десь дорога таки зникає? Вірити картам в цьому питанні не мож, бо вони дорогу по Хребту часто чомусь не показують, хоч вона і є, причому явно віддавна (то я досліджував ділянку від с.Латірка, Вербяж [З] = Климець [Л] і до оз. Хащоване [З] с. Хащованя [Л]; в дужках — [область]).
[b]Чи є[/b] зручні й водоносні попереки (== «тами, трями» ч. "траверси") на тих ділянках де явно тре зрізати?
[/b]Як щодо[/b] селищ середньої частини Хребта (там де на карті все зелене-зазелене)? Чи існують вони там і чи мож зійти й купити їжу необхідну в мандрах (напр., Сир :))?
Наскільки дружні :) хижі звірі або песики-Мандрівники? :). Чи часто ходять підсвічувати очима :) засинаючим мандрівникам? Все спілкування на дану тему
Цей ВВХ "загадковим" чином :) майже всюди сходиться з пн.-сх. кордоном Закарпатської області. Також припускаю, що хребта довшого за нього — у нас нема. Володіє кількома :) знаними горами, такими як Говерла ;) чи Чорногора ;). Уявляєте, які переваги ;) у "вододіла" і це при тому, що нестача води ще не далась нам дійсно взнаки?
[b]Чи мож[/b] пройти ВВХ від краю до краю? Чи мо десь дорога таки зникає? Вірити картам в цьому питанні не мож, бо вони дорогу по Хребту часто чомусь не показують, хоч вона і є, причому явно віддавна (то я досліджував ділянку від с.Латірка, Вербяж [З] = Климець [Л] і до оз. Хащоване [З] с. Хащованя [Л]; в дужках — [область]).
[b]Чи є[/b] зручні й водоносні попереки (== «тами, трями» ч. "траверси") на тих ділянках де явно тре зрізати?
[/b]Як щодо[/b] селищ середньої частини Хребта (там де на карті все зелене-зазелене)? Чи існують вони там і чи мож зійти й купити їжу необхідну в мандрах (напр., Сир :))?
Наскільки дружні :) хижі звірі або песики-Мандрівники? :). Чи часто ходять підсвічувати очима :) засинаючим мандрівникам?
[ Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)Bobua12:46:35 17/04/2010 До речі, на Середньо-Верецькому перевалі, є якийсь "пансіонат" і я там навіть бачив табличку з надписом "питна вода — там" :). Можливо навіть крамничка має бути, але не впевнений, бо там, зд., щось для іноземців пам’ятне, тому навряд чи "відкритого типу" :)
Чи є на Вишківському перевалі змога докупити їжу? І яку...??? бо "чіпси" й "жвачки", то ж все-таки не їжа :)
[ Re: Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)Zevstour-1313:26:48 17/04/2010 На це запитання я вам спробував відповісти в пості №2773 "Горгани". Погортайте на дві сторінки назад форум і побачите. Якщо коротко, то ті території давно вже неможна назвати безлюдними.... І древньої вузькоколійти там також вже немає((((( "Свіжа" інформація 2006р. опублікована, але це не означає, що дослідження там велись в 2006... Можливо взято дані радянських часів.
ВОДА!
>>"Це незбагненніше ще й від того, що місцина цілковито безлюдна..."
>Боюсь що ваше увлення безлюдності цієї території троха застаріло((((.... В багатьох місцях вздовж Лімниці ведеться вирубка лісу, а шлях вивозу цього самого лісу часто проходить по руслам Лімниці та впадаючих струмків з усіма наслідками (соляра, мастила в воді...) Також було якесь масштабне будівництво вздовж стр.Бистрик (принаймі дорогу там розкатували серйозну)...
Коротше безлюдними ті території вже не являються, а почута колись інфа про те, що Лімниця являлась найчистішою річкою Європи схожа більше на міф(((((((
Такої інфи не чувю
Але все-таки дивно! На тій карті, то єдине місце в Карпатах, яке позначене як "забруднення поверхневих вод"! Може це якось стосуєтьсяі витоків, джерелець і т.д.?
Згадайте, в тій темі писали, що в одного з мандрівників відмовила печінка... Навряд чи вони пили з солярою і мастилами?
[ Re: Re: Re: Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)Zevstour-1315:05:07 17/04/2010 Печінка могла боліти не лише через воду... І пов’язувати якось то з водою я б не став... В верхів’ях струмків-приток Лімниці ніби більш-менш чисто (за вийнятком пер.Німецький, де також в 2007 велась вирубка), а от в долині бардак повний....
> (за вийнятком пер.Німецький, де також в 2007 велась вирубка), а от в долині бардак повний....
Той перевал, судячи зі 500-метрівки, міг зіпсувати воду біля головного витоку Дарівки, а відтак по всьому головному руслу :(
Але, напр., якщо почати "зрізати" ВВХ йдучи з закруту на Коретвині (стовп.64) перетнути р.Дарівку хр.Верхньодарівський р.Лімницю щоби вийти на г. Плитку, то я так зрозумів, що ВОДУ, хай хоч не ЖИВУ, але й не мертву людина таки знайде! :)
Тоді питання інше. Чи інує там така поперекова хвиляста :) дорога і чи мож її знайти? Зокрема без GPS?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)Zevstour-1319:17:11 17/04/2010 Переглянувши наявні в мене картографічні джерела (більше 5шт), я навіть натяку на подібний шлях (стежка, дорога) не знайшов.... ...і не чув про таке від місцевих грибників-лісорубів. Швидше за все так перейти не вдастся, принаймі без проблем((((((
Знайти чисту воду не проблема - головне не брати води з річок та великих струмків, а локальних джерел там достатньо.... В будь-якому випадку воду можна прокипятити.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)wolods@gmail.com22:41:22 17/04/2010 Вже майже 60 років пю сиру воду із малих струмків і джерел у Карпатах, миюсь в ній і ні разу від цього не захворів. Було навіть таке: попробував воду в малому струмку - виявилася дуже смачна, гірко-солена. А потім пастухи пояснили, що то не мінеральна, а вище стоїть стая (барани).
На тому ж ВВХ біля людного верецького перевалу тече струмок під дорогою... Думав набрати води вище — аж він завалений десятками пляшок, ще й скляних... От нащо їх там накидали???
А може то "щиросердне" попередження? :): "ми нагадили, краще не пийте!" :)))
Ага :(. Десь так виглядає і на польській 500м-ці Горган: Стежки хоч і є, але чомусь дійшовши до головного річища постійно збочують :) за течією... потім несподівано знову відгалужуються впоперек! :), але лише для того, щоби шезнути десь в пущах... :). Отже, мабуть, єдине дике, що там лишилось — то стежки :)))
і взагалі, чому Ви називаєте вододіл великим хребтом? не такий він вже й великий (в смислі високий), і не такий уже й хребет (якщо танцювати від визначення гірського хребта).
а стосовно кордону, то важливішим є чехословацько-польський, ніж закарпатсько-іванофранківський , оскільки його прикордонні стовпчики є чи не єдиними надійними туристичними орієнтирами.
кусок Попадя-Рущина важко але прохідний. правда там ходять окремі відчайдухи.
на відрізку Братківська-Чорна Клива ніби троха легше, але все ті ж жерепи.
ще досить завалений буреломом відрізок Кукул-Кознєска.
[ Re: Re: Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)Bobua23:49:20 18/04/2010 > на Вишківському, так само як і на Торунському перевалах немає нічого. просто дорога і таблички на стовпчиках.
Ага... А нащо їм полегшувати життя мандрівникам і розвивати край за рахунок Мандрівництва? Мабуть, простіше заробляти здираючи ліс з гір...? А коли потім дощі змиють грунт, то мо й на камінні якось зароблять???
> і взагалі, чому Ви називаєте вододіл великим хребтом? не такий він вже й великий (в смислі високий), і не такий уже й хребет (якщо танцювати від визначення гірського хребта).
1) на 9.1км-ці простий :) ВХ — аж від Ужоцького і трохи за Вишківський перевал.
2) В той же час і далі старий кордон, як Ви, до речі, відзначили є вододілом.
3) Мож було, мабуть, назвати його Довгим, але то якось такось... Тому й ВВХ!
(PS + тре позбуватись меншовартості, а якщо австралійці таки ремствуватимуть, то наполягати, що наш ВВХ ділить Європу навпіл!!! на відміну від їхнього... притулився десь скраю материка і бачте все-одно Великий ;))
> кусок Попадя-Рущина важко але прохідний. правда там ходять окремі відчайдухи.
Тобто, невже простіше таки йти по кордону аніж зрізати!? А здавалося б, що такий заманливий шлях по прямій :)
> на відрізку Братківська-Чорна Клива ніби троха легше, але все ті ж жерепи.
Ти ба..., а на карті майже від краю до краю стежка! (лише навколо Братківської якось глухо)
Тобто , як я зрозумів дороги (двоколійної :)) по кордону нема :).
Заросла?
Бо, зд., в 1995р люди здійснювали ТрансКарпатські походи (пошукаю посилання, але швидкість!!!: субота 10:30 г Попадя — понеділок 17:00 ст 19/5 біля Сивулі... нмсд, зовсім не схоже на суцільний жереп і бурелом! :))
Щоправда у мене постійно завантажуться сторінка, яка закінчується на орієнтирі "17.00 - група стала на нічліг біля стовпчика 19/5, під г.Сивуля.", але припускаю, що звідтіля до с.Бистриці хто завгодно дійде... в будь-якому випадку :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)vasyl11:35:02 19/04/2010 1.Я щонайменше раз в тиждень виїжджаю в гори. І тому маю до Вас прохання - не ускладнювати проблеми з водою в горах - якщо вона струмкова, а не річкова, то однозначно можете пити :).
2. Купіть в Києві таку карту http://www.stezhky.org.ua/?m0p rm=50 (наш представник Андрій http://www.stezhky.org.ua/?m0p rm=56&m1prm=84 скаже в якому магазині можна її придбати) і на тій карті є вже набагато краще досліджені території майже від Торуньського перевалу до Чорної Кливи.
3. Не варто так сильно вірити даним від 1995 року, тому що проминуло вже майже 15 років і природа змінюється в силу певних обставин.
> 2) і на тій карті є вже набагато краще досліджені території майже від Торуньського перевалу до Чорної Кливи.
Дякую... На жаль, польські карти дійсно кращі, бо вони на відміну від "картографії" хоча б не заповнюють половину площі паперу безглуздою рекламою :(((
> 3. Не варто так сильно вірити даним від 1995 року, тому що проминуло вже майже 15 років і природа змінюється в силу певних обставин.
Але ж чому для знищення цілих схилів у "осіб з пилками" є "натхнення", а для того щоби розчистити дороги й напр., роздати дрова з буреломів хоча б біднякам в навколишніх селах (хоч якесь відшкодування за пограбування Гір + край ставав би придатнішим для мандрівників, міг би збагачуватись...) — то вже й рук нема??? Прикро :(
я от не розумію Вашої ідеї - Ви хочете принципово йти вододілом? - то йдіть вододілом, але не нарікайте на лиху долю. А хочете полегшити собі життя? - то йдіть "червоним" "Східно-Карпатським Туристичним Шляхом" і не морочте собі голову ;)
>Тобто , як я зрозумів дороги (двоколійної :)) по кордону нема :).
була колись, очевидно..
>але швидкість!!!: субота 10:30 г Попадя — понеділок 17:00 ст 19/5 біля Сивулі... нмсд, зовсім не схоже на суцільний жереп і бурелом! :))
чому не схоже? якби не жереп то Буштул-Берть-Кепути цілком можливо б і за день пробігти..
[ Re: Великий Вододільний Хребет (Карпати) — чи є непрохідні ділянки й де? ]відповів(-ла)wolods@gmail.com22:27:14 19/04/2010 Загальновідома назва - Головний вододільний хребет (ГВХ). Це- кордон спочатку Іф-Франківщини і Румунії, потім Ів-Фр і Закарпаття, потім Львівщини і закарпаття. Між Львівщиною і Закарпаттям є ще Великий полонинський хребет - Боржава, Руна, Красна.Він, до речі, вищий ГВХ.