стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Недавно пробігав по цікавому одноденному маршруту, закінчення котрого планував на спуску з перевалу Ріжі до автодороги Верховина - Ворохта. Жахнувся від побаченої картини. Те, що обидва пагорби Верхнього Ворохтця вирубують, знав ще того року, бо в травні виходив сюди в протилежному напрямі. Але вирубки гуцулів відрізняються, напевне, тим, що в них відсутня потужна техніка. І вони забруднюючи все навколо себе, все таки дають шанс природі відновитися. «Кіко того дерева в лісі!» - девіз гуцулів-лісорубів. Це ще можна терпіти. Але коли гуцули на техніці – це масштабні вирубки в найкоротші строки. З тим стикнувся, коли спускався із перевалу. Лісоруби перетворили потік та дорогу в суцільне болотяне місиво. Слід враховувати, що це не є час повені чи час дощів. А що буде тоді! Потік нестримно біжить так, як біг колись. І ще потужніше, бо не має стримання на голих горбах. Тепер вже несучи за собою глину, залишки перегнилої хвої, стружки, куски дерева, захаращений дрібними стовбурами спиляних дерев. Створюючи шар болота буквально по коліна. Це тягнеться всі 3 кілометри від Прута до підйому на перевал. Чим не поживне середовище для гнусів та всіляких комашок! Це буде маленька Осмолода на Яремчанщині. Туристи та місцеві (вівчарі, інші), певне, ще не відчули в повній мірі, ту «насолоду», яку дає таке спілкування з природою. Та воно скоро відіб’ється по нас всіх. Вже зараз планувати перехід до/з перевалу вздовж потоку практично нереально. Хіба прихопивши з собою гумаки.
Подивитися, що там робиться можна тут http://victor-carp.io.ua/album 355666
Все спілкування на дану тему
 1. [ Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] додав(-ла) victor_carp 17:29:55 13/05/2010
  Недавно пробігав по цікавому одноденному маршруту, закінчення котрого планував на спуску з перевалу Ріжі до автодороги Верховина - Ворохта. Жахнувся від побаченої картини. Те, що обидва пагорби Верхнього Ворохтця вирубують, знав ще того року, бо в травні виходив сюди в протилежному напрямі. Але вирубки гуцулів відрізняються, напевне, тим, що в них відсутня потужна техніка. І вони забруднюючи все навколо себе, все таки дають шанс природі відновитися. «Кіко того дерева в лісі!» - девіз гуцулів-лісорубів. Це ще можна терпіти. Але коли гуцули на техніці – це масштабні вирубки в найкоротші строки. З тим стикнувся, коли спускався із перевалу. Лісоруби перетворили потік та дорогу в суцільне болотяне місиво. Слід враховувати, що це не є час повені чи час дощів. А що буде тоді! Потік нестримно біжить так, як біг колись. І ще потужніше, бо не має стримання на голих горбах. Тепер вже несучи за собою глину, залишки перегнилої хвої, стружки, куски дерева, захаращений дрібними стовбурами спиляних дерев. Створюючи шар болота буквально по коліна. Це тягнеться всі 3 кілометри від Прута до підйому на перевал. Чим не поживне середовище для гнусів та всіляких комашок! Це буде маленька Осмолода на Яремчанщині. Туристи та місцеві (вівчарі, інші), певне, ще не відчули в повній мірі, ту «насолоду», яку дає таке спілкування з природою. Та воно скоро відіб’ється по нас всіх. Вже зараз планувати перехід до/з перевалу вздовж потоку практично нереально. Хіба прихопивши з собою гумаки.
  Подивитися, що там робиться можна тут http://victor-carp.io.ua/album 355666
  • [ Re: Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] відповів(-ла) victor_carp 17:32:25 13/05/2010
   Місцеві кажуть, що посилені вирубки почалися, як якась львівська чи інша фірма виграла тендер на вирубку лісу в цьому районі. На відміну від самодіяльності гуцулів, ці хлопці вижмуть навколишні ліси до стану сухофрукту, при чому у найкоротші строки і на законних підставах. Хіба не існує в тендерних умовах положень про накладення штрафних санкцій чи попереджень за нераціональну організацію рубок, що наносить шкоду потоку та дорозі, порушення умов відновлення вирубаного лісу (якщо такі умови взагалі передбачаються)???
   Думаю, що коріння байдужності та зиску треба шукати не у Ворохті чи Яремчанській міській раді, а у Івано-Франківській ОДА.
   За чим дивиться Державне управління по охороні навколишнього природного середовища (начальник Троценко Андрій Володимирович)!
   Напевне, їм із Сахарова Ворохти не видко. Як вони могли видавати погодження на виконання цього тендеру!!!
   • [ Re: Re: Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] відповів(-ла) vasyl 18:30:18 13/05/2010
    Державне управління по охороні навколишнього природного середовища займається природоохоронними територіями.
    Щодо висвітленої Вами проблеми, то повідомте про це заступника начальника облупр.лісового господарства Романа Романовича Олійника, а ще краще екологічну інспекцію, що знаходиться на вулиці поблизу квіткового базару в будівлі облводу здається. Саме останні будуть найбільш цьому раді так як зможуть отримати зиск від цього :).
  • [ Re: Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] відповів(-ла) victor_carp 17:41:20 13/05/2010
   Мені було достатньо двох питань до "лісоруба" з бензопилою, щоб зрозуміти, що в них є проблеми із контактами з місцевими та туристами. Перше - чому ніхто не дивиться за дорогою і "екологією" рубок? - Я нічо не знаю.
   Друге - а скільки ще кілометрів звідси до Прута? (це при тому, що вони живуть у вагончиках на ріці) - Я нічо не знаю.
  • [ Re: Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] відповів(-ла) Alex 18:08:08 13/05/2010
   Все-таки мабуть причину треба шукати в Озірнянському лісництві, чи як його там. Тамтешні околиці вже не перший рік вирізняються хижацькими вирубками. Якщо подивитися з космосу, то там майже все голе, набагато гірше ніж в Осмолоді. А згадайте гігантське сміттєзвалище біля траси на території того ж лісництва.
  • [ Re: Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] відповів(-ла) Водопад 22:18:48 13/05/2010
   як би туристи знали ви, кому належать ті ліси, то ви б полемік не творили бо не далеко й до могили...
   Як то кажуть - кожний пан має свій лан...
   • [ Re: Re: Рятуйте перевал Ріжі (Ворохта) ] відповів(-ла) victor_carp 01:05:49 14/05/2010
    Те, що ви песиміст - це одразу зрозуміло. Але на що ви натякаєте? Це нагадує революційне: мета виправдовує засоби. Та нехай собі заробляють на здоров’я?? Якби кожен так ставився до способу ведення своєї справи, то бізнес повернувся б швидко в початок 90-их.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::