Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Чорна Клива - Ігровець ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: шановні пані та панове, може хто підкаже.
плануємо мандрівку за маршрутом
бистриця - клива - братківська - пантир - легіонів - тавпіширка - сивуля - ігровець - висока - гута.
доводилось бувати на братківській і сивулях, інших місць не знаю.
вихід з бистриці десь о 12:00 в суботу, в середу до обіду вже треба бути в гуті.
група середнього рівня - не матраси, але і рвати ніхто не буде...
підкажіть, будь ласка:
- чи реально по часу?
- де краще ночувати (планував: перед кливою - перевал легіонів - пол. боревка - пол. середня)
- які неприємні сюрпризи (крім погоди) можуть чекати на маршруті Все спілкування на дану тему
[ Чорна Клива - Ігровець ]додав(-ла)pid_mostom18:58:55 04/08/2011 шановні пані та панове, може хто підкаже.
плануємо мандрівку за маршрутом
бистриця - клива - братківська - пантир - легіонів - тавпіширка - сивуля - ігровець - висока - гута.
доводилось бувати на братківській і сивулях, інших місць не знаю.
вихід з бистриці десь о 12:00 в суботу, в середу до обіду вже треба бути в гуті.
група середнього рівня - не матраси, але і рвати ніхто не буде...
підкажіть, будь ласка:
- чи реально по часу?
- де краще ночувати (планував: перед кливою - перевал легіонів - пол. боревка - пол. середня)
- які неприємні сюрпризи (крім погоди) можуть чекати на маршруті
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Roman22:13:25 04/08/2011 Боюся тут одного дня бракує... Якщо пробігти Клива-Легіони за день ще можна, то Легіони-Боревка хіба для супербізонів :)
Перша ночівля - Клива, друга десь коло Пантира, третя - на спуску з Тавпіширки, четверта - пол.Погар... То все так бадьорим ходом. Відкиньте або Кливу, або Ігровець-Високу і все буде чікі-пікі.
Неприємні моменти - гопота і різні збуї. Особливо на пол.Рущина та на пер.Легіонів.
Жереп на ділянці Клива-Руська. Болото в лісі на ділянці Дурня-Пантир.
[ Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)ILC12:03:14 05/08/2011 Чув,що Чорна Клива обходиться, щоб не лізти через жереп. Можливо, хто знає, де початок і кінець цього обходу.
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)jurav23:06:54 05/08/2011 теоретично часу має вистачити...Якщо друга ночівля на Пантирі, то переночуєте третю ніч в Рущині, четверта ночівля на полонині між Високою і Середньою, звідти до Гути прибл.5-6 год ходу. Якщо не будете встигати на Ігровець-Високу, тоді з Погара в Гуту зайдете за 6-7 год...з неприємних сюрпризів - жереп на Ч.Кливі:)
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)вол15:59:29 10/08/2011 На Боревкі краще не ночувати, гнус заїдає та й місця під намети погані.
[ Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com19:10:07 10/08/2011 Придатне місце для ночівлі на пол. БУревка є ближче до сивулянського хребта в старому лісі. Там є поляна. Вийти на неї можна стежкою-вододільним хребтиком, що між витоками Лопушної і БУревчика.Місце для ватри облкладене стовбурами - зручно сидіти. За водою іти чітким чапашем у сторону того ж хребта.
[ Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:10:39 11/08/2011 Чому вживаєте назви окупанта і заперечуєте українські, які пояснюють українське походження. Тільки тому, що польська назва вперше появилась на польській мапі?
За Польщі тут були Okresy Wschodne, Galicija і rusiny (дуже часто ще й svine) . Ви вважаєте, що живете на Окресах. Ви rusin-s...?.
У Микуличині видали книгу про Микуличин. Там стверджується, що вік Микуличина 450 р. лише тому , що ця назва вперше появилась на польських боргових мапах. Але укладачі знали, що десь є старовинні записи, згідно з якими Микуличин був заснований боярином Микулою за часів Галицько-Волинського князівства приблизно 1100 р. як митниця і озброєний пункт, навколо якого селились люди.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Ed.ua07:43:13 11/08/2011 >>У Микуличині видали книгу про Микуличин. Там стверджується, що вік Микуличина 450 р. лише тому , що ця назва вперше появилась на польських боргових мапах.
=============================
Зауважте автори розважливі люди , таки мають "клепку в голові" і зберегли існуючу назву "Микуличин".
[ Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)pid_mostom19:12:22 11/08/2011 !Але укладачі знали, що десь є старовинні записи!,
Якщо Ви теж володієте інформацією, де є ці записи, поділіться, будь ласка, з товариством!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:29:51 12/08/2011 Ще до розмови з авторами книжки і я і автори знали про боярина Микулу. Здається, але не гарантовано, шо згадку про боярина я надибав в одній із книжок С. Пушика.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)pid_mostom10:25:42 12/08/2011 Думаю, Ви погодитеся, що знання може вважатися істинним, якщо грунтується на достовірних джерелах. Звичайно, історія не настільки наукова наука як фізика, бо її висновки не можна перевірити експериментально - але вона теж має свою методологію для отримання хоча б більш-менш правдоподібного знання. І за цією логікою народні легенди, навіть зафіксовані у творчості радянського письменника, видаються менш достовірним джерелом інформації, ніж автентична карта ХV ст. По тій простій причині, що довести автентичність легенди (наприклад, що її не вигадав у ХІХ ст. якийсь українофільський романтик) неможливо.
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Ed.ua05:49:33 11/08/2011 Ви вважаєте що Боревка мала настільки політично-стратегічне значення, що поляки мали досить вагомі причини щоб перенайменувати з української БУревка на свою Borewka?
Ваш патріотизм заслуговує окремої похвали. Але будьте послідовними (і не лише в патріотичних тезах) до останнього.
Стосовно мене , як вживача назв, то я не намагаюся:
- вигадувати свої назви на свій розсуд і свій бздур;
-безапеляційно наголошувати на своє право, як автора, народжувати нові і нові власні назвиська;
-плутати причиннонаслідкові звязки і пояснювати заднім числом українське походження (щось на кшталт заполітизованої совітської метидології);
- вільно перетасовувати географію , інколи незважаючи на наявний узаконений Верховною Радою стан речей.
Тільки нормальні аргументи окремо в кожному випадку мене особисто можуть переконати в доречності вживання тієї чи ншої назви.
А приведіть аргументи що назву "БУревка" не ви особисто вигадали і пояснення її походження не казочки вашої фантазії. Причому аргументи аргументовані:) (наприклад скани , конкретні посилання, тощо,тобто хоть раз видайте ФАКТ щоб не виглядало як завше - "Я так сказав")
Менше всього стосується Боревки, але на прикладі назви с. Лазещина я вже вас колись просив , маєте свій варіант назви, своє бачення - це дуже добре, але ще ліпше "...щоб менше заплутувати поряд з Вашим (апріорі вірним варіантом) давати узаконений варіант назви."
Володимире Яковичу, ви як ніхто інший на цьому ресурсі чудово обізнаний з історією нашої держави, тяжкою долею нашого краю, його народом.
На жаль тут багато власних назв це назви наздані, як ви виразилися, "окупантами" чи перенайменовані іншими "окупантами", для мене досить кумедним виглядає Ваш "глас вопиющего" >>вживаєте назви окупанта і заперечуєте українські, які пояснюють українське походження>> стосовно Боревки .
А загалом ви що, зміною усталених назви нинішнім числом намагаєтесь змінити минуле і закреслити хід історії яка вже відбулася? Поважайте її , історію. Пригадай
[ Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)vassia14:50:57 11/08/2011 Складне питання .... Історична назва - Пляц Пруса ... , але ми цю назву вивалили, бо ЧУЖА ВОНА НАМ. І говоримо - площа Франка. Натомість з вулиці "1 травня" знову зробили Городоцьку.... Маємо величезний шмат історії чужий, байдужий, а часами ворожий українському... Тут і Бребенескул, і РУНА, і ще сотня топонімів. Питання, чи робимо ЦЕ ВСЕ УКРАЇНСЬКИМ, чи зберігаємо автентику, бо це історія України....
[ Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:51:34 12/08/2011 В Україні існує закон про зміну власних назв. В найпростішому випадку ініціатори звертаються аргументовано до Верховної Ради, а та приймає рішення. Так була переіменована ПАляниця на ПОляницю. Я про доцільність такого переіменування писав тут давно.
Ввважаю, що требе переіменувати Гжебєнь на Гребінь (хребет у Ворохті), Крента - Крута; Вавторова - Вівтарева (полонинка з капличкою-вівтарем); Бребенескул - Бербенеська; Лімниця (лімба - польське) - Ломниця (ломати) і т. д.
Якщо знайдеться група ініціаторів, то можна буде звернутись за підтримкою до краєзнавців,істориків, етнографів, а потім і до ВР.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Tasic19:10:21 13/08/2011 У Берестечкові 18 лютого 2007 року відбувся місцевий референдум. Було вирішено повернути давню назву Дземброня і 5 червня (+/-) 2009 Верховна Рада підтримала це рішення