Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Фотопринтер ] повідовив(-ла) Текст повідомлення: Так як тепер фотографую цифрою.
почав думати а чи не купити би собі фотопринтер.
Так виглядає, що якщо використовувати до нього систему неперервної подачі чорнила,
то друк виходить не дорожчий ніж в мінілабі (а навіть дешевший, якщо не рахувати вартості принтера).
Обчитався російських форумів про ті системи подачі чорнила (це коли ти ставиш банки з чорнилом біля принтера з головкою з’єднуєш маленькими шлангами)
На рахунок самого принтера то певно зупинюсь на EPSON R200 або R300.
Можливо вже хтось має досвід друку фоток вдома і використання систему подачі чорнила?
Поділіться досвідом. Все спілкування на дану тему
[ Фотопринтер ]додав(-ла)yura_3d16:30:47 12/04/2006 Так як тепер фотографую цифрою.
почав думати а чи не купити би собі фотопринтер.
Так виглядає, що якщо використовувати до нього систему неперервної подачі чорнила,
то друк виходить не дорожчий ніж в мінілабі (а навіть дешевший, якщо не рахувати вартості принтера).
Обчитався російських форумів про ті системи подачі чорнила (це коли ти ставиш банки з чорнилом біля принтера з головкою з’єднуєш маленькими шлангами)
На рахунок самого принтера то певно зупинюсь на EPSON R200 або R300.
Можливо вже хтось має досвід друку фоток вдома і використання систему подачі чорнила?
Поділіться досвідом.
[ Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)Roman18:53:07 12/04/2006 я не маю фотопринтера
але по слухах, ше треба рахувати ціну паперу.
папір до тої штуки вельми дорогий :(((
[ Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)ssv19:06:35 12/04/2006 Ага, витрати на один лише "рідний" папір майже такі, як на друк у мінілабі.
[ Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)ssv19:03:55 12/04/2006 Маю вдома R300. СНП не ставив, бо не маю довіри до нерідних чорнил. З ними можуть бути такі проблеми:
1) Стійкість друку водорозчинними чорнилами досягається лише за рахунок взаємодії (мабуть, хімічної, але не певен) чорнил та вернього шару того, на чому друкується (зазвичай, папір). Ця взаємодія веде до задублення зовнішнього шару, таким чином створюючи захист чорнил від УФ промінів та атмосфери. Якщо у чорнилах не буде необхідної для цієї взаємодії компоненти, захисний шар не утворюється і строк життя фотографії скорочується разів у десять.
Тому для більш-менш гарантованої тривалості збереження треба або використовувати рідні чорнила та рідний папір, або користуватися пігментними чорнилами.
2) Колір нерідних чорнил може трохи відрізнятися від кольору рідних, або навіть трохи змінюватись від партії до партії. Тому для збереження правильного відтворення кольору треба створити ICC-профіль для кожної комбінації чорнила-папір, якими збираєтесь користуватися. Ця процедура важка, і краще її здійснювати за допомогою спеціального обладнання, яке коштує щонайменше як сам принтер. Або ж десь в сеті знайти готові профілі. При користуванні рідними чорнилами та рідним папером ви отримуєте ці профілі автоматично (або ж можете їх скачати з сайту виробника).
Тому, на мій погляд, якщо важлива якість, треба платити більше за рідні чорнила та папір, якщо треба дешевше - мінілаб.
А СНП - то якщо вже дуже часто друкувати, інакше це не виправдано.
До речі, щодо собівартості друку. Кожний раз, коли вмикається принтер, він автоматично починає чистити дюзи, витрачаючи на це чорнила, яких вистачило б на декілька фотографій. Тому витрати на друк будуть нижче, якщо друкувати великими партіями.
[ Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)Tasic22:25:46 13/04/2006 R300 не дотягає до якості центра цифрового друку – перевіряв особисто і неодноразово. Принтер був з США, не адаптований і не здешевлений для нас (на 110В). Чорнила – рідні Епсона. Якість деяких відбитків була пристойною, якщо не придиратися, інших – сильно відрізнялася від якості Коніки (принтер – як великий холодильник) в гіршу сторону.
Папір був рідний Епсонівський, також з Америки. Купувала людина, яка в тому тямить. Рекомендований виробником папір – дорогий.
Тому виграшу – ніякого. Ну хіба що живеш у Дземброні і потрібно враховувати вартість квитка до Франківська.
Особисто я роблю так. Кілька разів давав надрукувати пробні файли, щоб визначити, як друкує машина. Виявив, що мій монітор показує практично так, як вони друкують (SONY CPD E-250, мені того вистачає). Тому, коли даю друкувати, то зазначаю, аби не робили ніякої корекції. Чи вона зроблена, можна виявити, подивившись на відбиток ззаді – повинні стояти нулі). Час від час колір у машині може плавати у той чи інший бік. Тому для відповідальних відбитків потрібно зробити пробний друк (роблять за кілька хвилин, якщо попросити), і ввести відповідну корекцію. Це можна зробити там же, на комп’ютері для замовлень, якщо ФШ не заховали :) або збігати додому і повернутися з корегованими файлами.
+ потрібно дивитися, хто сидить за монітором і просити виконати замовлення тих, кому довіряєш. Колір – поняття індивідуального сприйняття, тому не варто залишати це для оператора.
[ Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)ssv11:47:34 14/04/2006 А чим саме поступався R300 мінілабу?
[ Re: Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)Tasic19:58:13 14/04/2006 дифузію видно у світлих областях
лиш прошу не сприймати то як критику R300. Принтер цей дуже хороший. Правда, чорнило таки витрачає на прочишання сопла багато. І у картриджі залишаєтьс яще багато чорнила, коли принтер каже, що вже немає. Довго Епсон били листами, доки він зізнався у цьому. Мотивують так: от хочете ви щось надрукувати, а чорнило закінчиться на середині сторінки. Вам - моральна шкода і т.д.". Тому вони перестраховуються, а користувачеві доводиться платити зайві гроші.
ну а "мінілаб" - я не знаю, чи той комплекс коректно називати мінілабом. Мінілабом за інерцією називаю машину, у яку закидаєш плівку і навіть не бачиш, що друкуєш
[ Re: Re: Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)ssv16:02:08 17/04/2006 крапельки у світлих місцях - то, імхо, не найгірша властивість R300. Але я все ж таки придбав його, бо результат друку прогнозований, на відміну від того, що я отримував з лабораторій. Якби була лабораторія де калібровка здійснюється регулярно та дає стабільний результат, я б з цим чорнилоїдом не зв’язувався :))
[ Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)akorud14:04:24 23/04/2006 Маю можливість користуватися Epson Stylus Pro 7800. Для видруків А4+ цифрові фотолаби лежать і навіть голови не піднімають, а менші - то не фотографії :) Якщо оригінал слайд, то пацани гарантують відповідність кольорів слайду і видруку. А поскільки слайд дуже точно передає кольори об’єкту, то в такий спосіб досягається точне відтворення неповторного заходу сонця, а не сидінням в ФШ на LCD моніторі при світлі енергозберігаючих лампочок заводу Іскра і судомним дриганням регуляторами вікна color balance :-)
[ Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)IhorOs01:21:44 25/04/2006 > ФШ на LCD
Ну, то тре надто оригіналом бути, щоби намагатися колір правити знімку на LCD...
--
глянув опис, ттх того Epson Stylus Pro 7800... вражає. Потім ціну. Вражає ще більше... Повірив, що та річ може перепльовувати фотолаби..
[ Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)Roman11:01:07 25/04/2006 та слайд то передає кольори...
але як заставити слайд співпрацювати з принтером?
[ Re: Re: Re: Фотопринтер ]відповів(-ла)akorud11:53:55 25/04/2006 не забувати про профілі всіх елементів (сканера-монітора-прінтера) і все буде добре. Я колись досить скептично до того відносився, але переконався на практиці.