стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ФАУНА / Ссавці / Борсук :::

БОРСУК (Meles meles).

Поширений в лісах Полісся, лісостеповій зоні та Карпатах, трапляється також в степовій зоні. Хутро має сірого забарвлення. Оселюється поблизу води - по ярах, балках, біля річок, струмків та озер.

Живе в глибоких норах, що мають складну будову та декілька виходів. На відстані 1-3 км від основної нори борсук має декілька тимчасових. Часто влітку він днює у густому чагарнику.

Це нічний звір. Живиться як рослинною, так і тваринною їжею. Поїдає різні корінці, плоди, ягоди, горіхи, жолуді, гриби, жуків, слимаків, черв'яків, жаб, ящірок, дрібних гризунів, пташок та їх яйця тощо. Влітку часто навідується на плантації цукрових буряків, кукурудзи, баштани тощо.

На осінь відкладає багато жиру і в листопаді - на початку грудня залягає в сплячку, але спить неміцно і у відлигу навіть серед зими виходить з нори. В березні, після 340-350-денної вагітності, самка народжує 2- 6 малят. Паруються борсуки через декілька днів після народження малят. В травні - червні борсученята починають виходити з нори. Статевої зрілості борсук досягає на третьому році життя. Живе близько 16 років. Борсук, винищуючи велику кількість шкідливих комах, їх личинок та мишовидних гризунів, дуже корисний у лісовому господарстві.
Полювання на нього на Україні заборонене. Занесений в Червону Книгу України.

 Матеріал підготував (написав): Назар Барабаш


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
fitsak повідомив(-ла) 25.02.2010 22:07
На жаль борсука в дикій природі не доводилось бачити, а от нори його я бачив.Один місцевий хлопчина водив мене до нір.Чим відрізняються нори борсука від лисячих,це тим ,що там завжди чисто,а біля лисячих завжди повно рештків їжі. Дійсно нора борсука,це декілька входів і виходів.Також борсук,хоча впадає в сплячку,він же запасається різними корінцями,жолудямия та насінням,і зберігає в норі-кладовці.Жир борсука є лікувальним і тому іноді браконьєри полюють на нього.Накінець ,хочу сказати,що борсуки надзвичайно мирні тварини,в порівнянні з іншими,проте захищаючись,може завдати поранень,своїми пазуристими лапами,Які в нього лапи? А які можуть бути лапи та пазурі в тварини,яка риє довжелезні нори?


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::