Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин
- старе повідомлення.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: to Tasic
В основному карти Карпат і малювались з генштабівських кілометрівок, а далі уточнювались на основі реальних треків. Деталізація мальованих карт визначається автором який цю карту малює. Це вже він вирішує, малювати йому певну стежку чи ні. З власного досвіду та й думаю багато хто з цим також погодиться - вже не всі стежки які нанесені на кілометрівки є в "наявності" :), та й багато таких які вже є, на картах не має, та й скоро небуде :( Всі неточноті векторних карт, це прогрішення топографів які малювали ці генштабівки.
Векторна мапа дає можливість на основі треків з походів те все діло поправити.
Точність кілометрівки не на висоті. Приміром ви побачите що пройшли необхідний поворот після того як віддалитесь від нього в кращому випадку на 100-200 м (на карті 1-2 мм).
Горизонталі висот генеруються на основі даних космозйомки. Похибка в такому випадку не перевищує похибки горизонталей на кілометрівці. Ось вам і рельєф. Все спілкування на дану тему
<<< до початку теми <<< [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ]додав(-ла)PhMan22:08:48 13/05/2008 to Tasic
В основному карти Карпат і малювались з генштабівських кілометрівок, а далі уточнювались на основі реальних треків. Деталізація мальованих карт визначається автором який цю карту малює. Це вже він вирішує, малювати йому певну стежку чи ні. З власного досвіду та й думаю багато хто з цим також погодиться - вже не всі стежки які нанесені на кілометрівки є в "наявності" :), та й багато таких які вже є, на картах не має, та й скоро небуде :( Всі неточноті векторних карт, це прогрішення топографів які малювали ці генштабівки.
Векторна мапа дає можливість на основі треків з походів те все діло поправити.
Точність кілометрівки не на висоті. Приміром ви побачите що пройшли необхідний поворот після того як віддалитесь від нього в кращому випадку на 100-200 м (на карті 1-2 мм).
Горизонталі висот генеруються на основі даних космозйомки. Похибка в такому випадку не перевищує похибки горизонталей на кілометрівці. Ось вам і рельєф.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ]відповів(-ла)Tasic22:30:31 13/05/2008 Я не ворог векторних мап :) Писав про деталі рельєфу.
І вів до того, що з векторної про них дізнаєшся набагато менше. І постом намагався трохи захистити генштабівки. Бо не такі вони вже і погані. А що використовувати - кожен вирішує для себе.
Горизонталі радикально відрізняються від растру в умовах різких перепадів висот. На собі перевірено, коли довелося спускатися зі схилу г. Котел на північний схід. На растрі усе було зрозуміло. Коли потім подивився аналог на векторній мапі - стало смішно :)
Це для мене є повнотою даних, імхо. Той, кому не потрібні деталі рельєфу, безболісно може використовувати векторні мапи. Хто ж цікавиться ними, мусить миритися і вибирати компроміс. Думаю, що з часом ситуація повинна покращитися. Питання тільки у тому - коли :)