стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ GPS ] повідовив(-ла)
Текст повідомлення: Хотел поспрашивать народ про GPS - приёмники. Кто ходил с ними, какие впечатления. Оправдывает ли он себя и действительно ли он незаменим в походах. какие вообще модели стоят внимания - какой посоветуете... будут еще вопросы :)
Все спілкування на дану тему
 1. [ GPS ] додав(-ла) vetal [registered] 17:02:32 31/01/2005
  Хотел поспрашивать народ про GPS - приёмники. Кто ходил с ними, какие впечатления. Оправдывает ли он себя и действительно ли он незаменим в походах. какие вообще модели стоят внимания - какой посоветуете... будут еще вопросы :)
  • [ Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 18:48:06 31/01/2005
   я ходив, в блудах на вагу золота, потенційно може врятувати життя (я серйозно). Але коштує немало. Бери собі без карти і ч/б. Карти коштують дофіга, а колір жере батарейки як слонь. З недорогих - Garmin ETrex (145$).
   Каротче, во тобі лінки, читай на здоровля, шо не ясно - питай.
   http://www.gpsinfo.ru
   http://www.mountain.ru/radio/l ibrary/2001/gps
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Коля 19:09:28 31/01/2005
    Юрко, твоя стаття, в журналі "КарпатиТуризмВідпочинок"... Ти там пишеш, що мусить бути пряма видимість мінімум 3-ьох супутників, тобто в густому тумані або лісі і т.п. ця штука не дієва. А в негустому - працює.
    Поясни різницю. Адже в горах часто бувають тумани і така хмарність, що ніц не бачиш за 20 метрів, а то й менше. От саме в такій ситуації і треба GPS, але він назло теж не допоможе, бо не прийме сигнал від супутників. Так виходить?

    Для Вєталя, хоч почитай Юркову статтю, коротко про GPS: http://www.karpaty.net.ua/arti cles_03/gps.php
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Коля 19:14:36 31/01/2005
     І ще... досить цікаво вийшло. Біля Юркового повідомлення пишеться час коли він його запостив 18:48, біля мого 19:09. А зараз у мене на годиннику лише 18:09... Шо скажете? То ми з ним у майбутнє збігали? :))) Чи то у вас так само глючить? Невідкореговано якусь різницю в часі на сервері чи як?
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:54:10 01/02/2005
     тут все описано - http://en.wikipedia.org/wiki/G ps
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 09:30:07 01/02/2005
     Блін, так я і знав, що ця фігня вилізе. Про туман - то редакторська правка. Так що вина не моя. Неоднократно юзав в тумані - жодних проблем. А от в густому лісі - дійсно лажа, погано ловиться. Власне крони дерев є перешкодами для сигналу, а от водяна пара - ні.
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 13:55:50 01/02/2005
      так, в густому лісі ловиться "пунктиром", але в лісі завжди можна знайти прогалину між кронами дерев, чи якусь галявинку, в крайньому разі можна залізти на найбільше дерево :-)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 19:27:13 01/02/2005
       я власне тебе хотів спитати - коли немає зв’язку, він мені точки розриву з’єднує прямою лінією, а не залишає відрізки. Я бачив по Конусах і Чорногорі в тебе з тим все ок. Не підкажеш в чому справа в мене? Може Озі біситься?
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:08:19 02/02/2005
        Кажуть компутерщики-юніксоїди (ті, що радикальніші) - проблема в ДНК! :-)
        А щодо Озі - не знаю, скоріше за все таки в ньому :-)
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 11:19:33 01/02/2005
    а разве с картой он себя не оправдывает? всё таки дешевле чем таскать с собой КПК и ЖПС вместе, а с батарейками думаю вопрос решимый.
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 13:48:08 01/02/2005
     по-перше, в кпк більше можливостей - більше пам’яті, більший і набагато кращий екран, більше програм для платформи, etc.

     Карта в gps-і досить умовна, а ті моделі, в яких не умовна, коштують більше, ніж кпк і простий gps разом взяті.
     Далі, карти для gps’а підходять не будь-які, а тільки векторні, такі, що спеціально для того gps-а призначені. По-перше, вони дуже дорогі, по-друге, для України (крім Києва), і тим більше для Карпат, їх просто нема (в нормальному (великому) масштабі).
     А в кпк можна запихнути хоч берклівські кілометрівки, хоч власноруч відсканувану свою улюблену мапу.

     Крім того, модульність підвищує надійність системи.

     і щодо батарейок:
     Носити 2 кг батарейок - трохи незручно. Бо на морозі вони розряджаються, тому їх треба тримати в теплі, 4-6 батарейок АА (для простого гпс-а в "точковому" режимі - майже на місяць) ше можна носити десь біля тіла, але носити по 4 батарейки на кожен день(!) для gps’а з мапою - то трохи забагато.
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 19:28:28 01/02/2005
      а як я дізнався, що ті карти малюються вручну (!), то зовсім шкода людей стало...
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Tasic 21:25:35 01/02/2005
       Юра, у тому немає нічого страшного. Вони робляться за допомогою планшета, тому перенесення координат відбувається автоматично. Мапа розбивається на регіони, ті дробляться на менші адміністративні одиниці і т. д.
       У нас (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу) студенти такі мапи роблять, що офігєть! :)
       Тіко то у них курсова робота, а тут людям зарплату платять
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) sid [guest] 12:59:27 01/02/2005
    Є чи нема в пристрої GPS така функція, що коли ти пройшо якись шлях то потому на моніторі можна подивитись як ти йшов , де звертав і т.д. (чи буде вона працювати під землею)
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 13:36:24 01/02/2005
     така функція є, називається запис треку. причому, є навіть у базових моделях. тобі на екрані, можна навіть в режимі реального часу, показує всі твої петляння. Якщо такий трек наложити на точну мапу, то взагалі супер. От-тут якраз добре підключити gps до кпк.

     під землею не працює, бо вся та система працює тільки від того, що кожну секунду (або інший інтервал часу) визначаються координати, і далі вже обчислюються всякі відстані, швидкості, запам’ятовується "геометричне місце" туриста і т.п.
     а для визначення координат треба, повторю, пряма видимість на 3 і більше супутників.

     По поверненні додому трек можна скачати на комп, і, скориставшись відп. програмою, напр., Озі, накласти його на мапу, побудувати з того всього 3D-мапу, висотний/швидкістний профілі маршруту, і виставити картинку всім на заздрість (білу) :-)
     (напр., як ось тут - http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/wg/displayimage.php?albu m=28&pos=4 )
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 18:47:29 01/02/2005
      а ще можна трек на 3д мапу накладати - от витвір того ж nevi
      червоним - трек з приймача (за його даними можна напр. наносити на мапу райшток г.Конусяк)

      жовтим - внесені в апарат перед походом орієнтири, взяті з Озі

      http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/wg/displayimage.php?albu m=37&pos=0
  • [ Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:38:18 01/02/2005
   gps-навігатор - річ дуже помічна, корисна і незвична поки що. Щось подібне як з моб. телефонами - колись ті, в кого його не було (я в т.ч.) казали - а, подумаєш, модна штучка, понти та й все.. а тепер важко навіть уявити себе без мобільного зв’язку, навіть попри його хр..ову якість в Україні... але я не про це :-)
   Так і зараз щодо gps-навігаторів можна часто почути, особливо від т.зв. "старої гвардії", що то все ламерство і справжні чоловіки з gps-ом не ходять. Деякі кажуть, що gps, в принципі, непогана штука, але вони його не хочуть, бо то вбиває всяку романтику.
   На має переконання, gps - потужна технологія, і її використання свідчить про професіоналізм. gps не заміняє ваших уміннь орієнтуватися, користування компасом, мапами, etc, а, навпаки, підсилює їх. Це всього-навсього інструмент, ефективніший, ніж інші. Велосипед для розуму :-)

   Це щодо потрібності.
   Ще можу сказати, що як мінімум 1 раз він мені життя врятував.

   Що брати - в результаті свого досвіду і штудіювання інтернету я прийшов до висновку, що найліпше - базова модель gps-навігатора (базова по всяких фічах, а якість приймача у них всіх однакова) (напр., Garmin eTrex), без кольорового екрану, без підтримки мап і т.п., і окремо КПК - який вже має software, мапи, кольоровий екран, mp3-плеєр і т.п.
   Тоді gps живе в 2-4 рази довше на батарейках, а КПК можна включати тільки на час орієнтування, економлячи заряд - дуже ефективно. Крім того, КПК функціональніший від навіть крутих моделей gps’ів. Той самий ОзіЕксплорер можна запихнути, і не страдати за дорогими векторними мапами для gps-a.

   Далі.
   Під прямою видимістю мається на увазі перебування під відкритим небом, а не, приміром, у печері. В тумані, бурані, під час дощу і в лісі прибор приймає сигнал дуже або досить стабільно, тут нема проблеми.

   Крім навігації, навіть базовий gps веде статистику - час, відстань, підйом маршруту, показує висоту, швидкість, азимут, магнітне відхилення, напрямок руху і тд. Навіть час сходу/заходу сонця, що як не
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 09:40:59 01/02/2005
    Згідний з Євгеном, прикро, якщо ЖПС використовується постійно як шпаргалка по маршруту. Головна його фіча, для тих, хто залишає пріоритет за сірою речовиною, - emergency backup, тобто у випадках повного блуду без можливості знайти дорогу самостійно. Включати лише в таких випадках - це, по-перше, економія батарей; по-друге, екстрім і романтика не зменшуються, але лише страхуються. Ваша справа - використати підказку чи ні. Інша справа, що починаєш звикати до паразитичного підглядання в моніторчик (рефлекс списування на контрольній - коли списуєш, перестаєш думати), тут вже треба силу волі підключати, або ховати дівайс глибоко в торбу, аби було менше наснаги його діставати на кожному слупі.
    П.С. Я собі думаю... скільки класних походів я б собі врятував, якщо був би ЖПС при собі... А гриби в роті - білі, бдл :)
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 11:16:58 01/02/2005
    нда... информации для розмышления много... надо делать выводы... спасибо за инфу, буду думать.
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 14:38:13 01/02/2005
     прислухайся до nevi - розглянь комбінацію базового приймача і кпк
     кпк обійдеться на 20-50%% дорожче ніж лише спеціальна векторна карта до дорогого приймача, наскільки в цінах орієнтуюся

     але кпк - думаю він тобі не лише в поході пригодиться)), а відображення рельєфу на військових кілометрівках досить точне, на диво точними видаються прив’язки цих карт до системи координат - і це все безкоштовне
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 15:42:34 01/02/2005
      вот сейчас и занялся вопросом выбора КПК ;)... придется последовать советам
  • [ Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:47:54 01/02/2005
   ...як не дивно, корисно :-) Особливо узимку.

   ps: я примудрився-був таки втиснути своє попереднє повідомлення в 2000 дозволених символів, тільки 13 останніх все одно було обрізано. webmaster, так нечесно :-), і, може, навіть 2000 символів - то замало?
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 09:54:46 01/02/2005
    - we did it cool, Porter, seventy grants per each. But it’s not enough!
    - it never is, Vel! (mel gibson "payback")
    П.С. Дійсно, з GPS в горах буде те саме, що і з мобілами. Я тут подумав, має турич пристрій і мобілку, має рятувальник. Шанси врятувати йому життя зростають мін. в 3 рази!!!
    P.S. Для визначення висоти потрібні 4 супутники, 3 достатньо лише для координат.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::