Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: ‎14 березня 2012
Інформаційна акція "Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС!"
Під таким гаслом у різних містах України та Польщі відбудуться акції
проти намірів будівництва 550 малих гідроелектростанцій в Карпатах.
Може це не моя справа, але все ж... чому 14 березня?
"14 березня - день боротьби проти загат на річках" - то звісно серйозно.
Але:
- у вихідний день є шанси зібрати більше учасників
- акція у будній день дасть змогу правильним журналістам (у кращих українських традиціях) висвітлити організаторів та учасників як "молодих нероб-крикунів"
[ Re: Re: Re: Re: Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ]відповів(-ла)ya_borman18:01:16 12/03/2012 дату вибирав не я :-)
певно міжнародний день, то серйозно.
в києві планують збиратися під мінпаливенерго, а воно на вихідних відпочиває певно :-)
Бо справжні греблі --- то було би навіть гарно (див. озера СинеВир, Хащованя і т.п.).
Крім того, напр., в середні віки в Європі билися за шматок річки --- дармова ж енергія :) Нині карпатським селам теж би згодилась (особливо коли снігом рве дроти й вони сидять в достоту середньовічних умовах...) А якби ще й продавати могли енергію, то хоч хтось би мав там справжню, сучасну роботу :).
Якщо дивитись з точи зору ерозії грунтів, то греблі теж неоціненні :). Бо, напр., Карпати того ж віку, що й Гімалаї, але м’які породи, як бачимо, вже на 3/4 змились... Ходити мо й легше, але нащо далі змивати? :)
А якщо ще врахувати, що знелісення схилів не дає воді всотуватись (20-40разів, якщо вірити книзі "лісознавство"!!!), то греблі ще й змитий грунт би стримували, та якось та зменшували, в міру свого об’єму, повені на ПриКарпатті.
При цьому, враховуючи крутість :) схилів у верхній течії карпатських "вгризальних" річечок не тре було би топити значні території при загачуванні, як то було на Дніпрі... :( Тобто не відбулось би знищення цінних екосистем --- навпаки з’явились би нові за рахунок голих схилів :)
Озера обросли би будиночками (див. оз. Хащованя) і привабили би хмару риболовів :), які, на відміну від незбагненних :) човнярів, дали би значно більший поштовх для розвитку краю в цілому за рахунок туризму.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: питна вода вдома ]відповів(-ла)Bobua14:17:40 23/04/2012 Є багато громадських (вуличних) "бюветів". Правда бувають черги :), але невеликі :)) (крім як при нечастому відключенні простого водопостачання у кількох будинках).
До речі, думаю, що це найкращий варіант забезпечення людей питною водою (з точки зору збереження її запасів, бо носячи додому в бутлі багато не переведу :).
Бо, напр., ситуація у Львові мені здається жахливою. Як почув, що там по трубах артезіанську воду ганяють, то почитав у Вікіпедії... Моторошно: села без води (виснаження запасів грунтових вод), труби іржаві (люди ще й вдома ту воду фільтрують). Та й від думки, що ТАКА вода витрачається не для пиття і їжі, а для казна-чого... :( А що буде в майбутньому???? Грунтові води дууууже повільно поповнються :(
От. Маєте непочатий край роботи для акцій, протестів, вимог і т.д...
Втім, не плачте. Суч. технології врятують світ :)
Якщо його до того не з’їдять люде...
От якщо попередні кілька млн років ми могли :) лише безпомічно спостерігати як нашу частку альпійського горотворення ріже водою, щоби нині дізнаватись про це на уроках географії, то зара натикаємо гребельок і всю зайву кінетичну енергію поцупимо :)) А без енергії річки вже не зможуть "звіріти" :)))
Хоча.. якось неспокійно ;) на душі... шось це надто схоже на плани боротьби з природою (в тому числі й повертання рік в пустелі :) совєцьких часів.
Схоже навіть потворністю "створеного" --- як видно на фотці :(
Краще б, все-таки, вивчали й пробувати різні одиночні проекти.
От, напр., насипні греблі мож вже робити дуже великі :) (читав у книзі Бірна "Гребля"). Тим більше, що у нас поверхня ніби більш-менш сейсмостійка :))
А от якби ще це робили на значній висоті, то взагалі золоте дно :) --- раптом штучне озеро поповнить грунтові води (якщо вже ліс, який мав би то робити, вирубаний...:(), то й джерельця легше буде шукати на хребті :))
[ Re: Re: Re: Re: Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ]відповів(-ла)trek22:56:06 09/04/2012 Це було б смішно, якби не так сумно (с)
550 ГЕС - це спосіб заробляння грошей. І на природу тим хто хоче набити кишеню - начхати.Почитайте закон про "зелений тариф" для ГЕС потужністю до 10мв, математика дуже проста і одразу видно звідки ноги ростуть.
Тому любіть і бережіть Карпати, допоможіть зберегти їх!
1) ЗАПОВІДНИК по всій території.
Нереально, бо держава надто бідна (== розкрадена).
Навіть за відсутності зовн. шкідливого впливу буде саботовано місцевими (вони ж, зрештою, і рубають).
Бо зара не 18хх рік і простої відсутності панщини для щастя їм таки не вистачить...
А якщо комусь би й вистачило --- "тілівізор" переконає в протилежному...
Які хто бачить варіанти (причому з активним залучення місцевих)?
Традиційне с/г --- аж ніяк, бо зорані схили і великі стада корів, що витоптують нові яри на пасовиськах, Карпати не збережуть..., а навпаки.
Традиційна промисловість... мо ще й "димком"??? ;)
Високонаукова й чиста промисловість? А хто що чув про освіту в селах?
Якось, здається, що все йде до "туризму". І звісно ж мова не про піші мандри з наметами :)
А який може бути "туризм" в умовах страхітливого технічного відставання сіл? Зокрема мова й про відсутність електроенергії, теплої води й т.д.
Бо було би дуже добре якби "зелені гроші" (напр., ті ж продажі квот "парник газів" і т.п. "ггранти") таки допомогли довгостроковому розвитку Карпат.
Тож не лише протестувати, а й вимагати якогось пристойнішого варіанту тре було би. Інакше буде як в єгипетській революції: вийшли, повалили, ще гірші "маньяки" повилазили до влади...
От простий приклад: Карпати = Мамонт; а ми = Людина.
Уявіть, що Людина замість бережно стригти Мамонта купує шкарпетки в Китаї, Індії (а ми ж саме це робимо, коли купуємо чаї!)
Замість його запрягти, купимо енергію у Московії (а так і є з газом!)
Замість об нього грітися, купимо котли, причому в Німеччині (а щось дуже тягне люд до "вісманів"!)
А який простий наслідок такого підходу?
Людина — в борговій ямі.
Мамонт... не хотілось би про сумне, але боюсь, що в Карпатах і дерева всі зріжуть й траву всю викосять, а коли вода змиє грунт, то й камені відвезуть на якесь будівництво... Та й, власне, чув, що "слуги народу" в Конче-Заспі вже прикрашають палацові "угіддя" карпатськими брилами.
[ Re: Re: Re: Re: Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ]відповів(-ла)Lubко19:13:33 11/04/2012 "раптом штучне озеро поповнить грунтові води"
угу, виділи кіко кілотонн ґрунту поїхало з-під Петроса від надлишку отих ґрунтових вод?
братове, мріяти то добре, але в міру ;)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ]відповів(-ла)Bobua11:28:54 13/04/2012 Чомусь мені здається, що люди які проектують і будують греблі мають якісь відповіді на це питання у відповідних Державних Будівельних Нормах (ДБН)
Бо, напр., зд., ще й нині будівельники мостів мають "звичку" сидіти під мостом, коли здійснюють його первинну перевірку :)
А от напр., ще один плюс греблі ЗА селом: припускаю що до водойми вчащатимуть діти. Можливо це якось вплине на тих "дорослих", які скидають сміття вздовж потоку в селі. А якщо навіть не вплине (мо й такі бувають), то принаймні вони не розмножаться :)
[ Re: Re: Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ]відповів(-ла)SLV10:52:36 10/04/2012 Коли сплавляли ліс дарабами кляузи були звичною справою. А приклад малої ГЕС після Лугів вище „Уєдінєнія”. Там робили для себе і не хотіли псувати пейзаж
"
Зелений тариф виявився достатньо потужним стимулом для підприємців, адже держава гарантує виплату власникам ГЕС за кожен вироблений кіловат-год електроенергії суму (близько 85 коп.), яка у кілька разів перевищує вартість енергії, що постачається споживачам в Україні (близько 28 коп.). Ідея полягає у тому, що держава стимулює тих, хто виробляє енергію без шкоди або з незначною шкодою для довкілля. За існуючої ситуації «зелений тариф» став лише економічним стимулом, способом перекачування бюджетних грошей, тоді як охороною довкілля відверто нехтують.
"
хочеться відзначити, що НЕ ІСНУЄ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ПО 28 КОП :)
Це не ціна. Це:
? 1) хабар: від влади --- виборцю.
? 2) можливість багатим крупним споживачам платити копійки за енергозабезпечення своїх палаців.
СПРАВЖНІ ЦІНИ на енергоносії можна бачити в промисловості!
Газ по 5грв за куб; електрика зд., більше гривні.
І таки тре було би порахувати, що вигідніше Україні?
ТЕСи, ТЕЦи, які з чужого газу (1куб = 9.45 кВт*год) з хто-зна :( яким ККД (чи мо точніше казати "втарати"???), роблять електроенергію чи, все-таки, використання власних ресурсів?
Бо, як не крути, нині ГЕС --- найекологічніший варіант.
А якщо хтось вірить у глобальність потепління, то зважайте. що краще щоби турбулентні потоки води не грілись, руйнуючи породи, а робили електроенергію.
Тому то я за греблі, хоч зовсім не цікавлюсь риболовлею, плаванням і т.п.
А труба на фоті зі статті... То звісно негарно... Єдина надія на "графіті" :)
А загалом до екологічного питання я почав ставитись задумливіше після книжки "держава страху" М. Крайтона.
Бо таки дійсно зара, на жаль, вже не 70-ті роки коли цим займались ентузіасти. Нині це вже політика, а політикам же ж байдуже є проблема чи ні: а при потребі (власній!), то ще й роздмухають. І це самі зелені!
А якщо еко-питання спробують використати зовсім не зелені, то то ж і зовсім "труба"!
От, напр., у того ж Крайтона були гіркі роздуми про науку. Як мож довіряти її дослідження якщо вони кимось оплачені? І відповідним чином спотворений і результат!
РЕАЛЬНІСТЬ.
А от читаю іншу художню книжку:
"... Погляньте на Європу. Протягом тисячоліть люди орють там землю, валять ліс і вбивають диких тварин, а земля стає дедалі плодючішою, ліси густішають і звірина в них не переводиться
(Уілбур Сміт. "У джунглях дикої Африки")
Можливо, точка зору неточна. Бо хто зна чи не платить за цей "локальни рай" решта Природи світу, але в зах. Європі таки господарюють... Тож питання хоч би й таке: невже там повністю відмовились від малих ГЕС???
[ Re: Re: Врятуємо Карпати від забудови малими ГЕС! ]відповів(-ла)ya_borman20:20:50 11/07/2012 ГЕСи то не є абсолютне зло, просто треба думати де їх ставити. І якщо регіон Чорного Черемошу має значні ресурси для розвитку активного туризму, рафтингу і т.д., то не гоже ці ресурси заганяти в трубу...