Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин
- старе повідомлення.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] повідовив(-ла) --- Текст повідомлення: В курсовій роботі, що приведена як лінк немає нічого про те, як діяли радянські геодезисти, створюючи опорну геодезичну мережу. Там просто студент розказував як складати топографічний план масштабу 1:5000, на території обмеженою рамкою карти 1:25000. Є таке поняття як вихідний геодезичний пункт. В СРСР за такий пункт був прийнятий центр круглого залу Пулковської астрономічної обсерваторії. Не хочеться матюкатися, але там висота геоїда над еліпсоїдом рахується рівною 0. :-) Геодизичні координати вихідного пункту опорної геодезичної мережі, геодезичний азимут напрямку на один із суміжних пунктів визначені астрономічним шляхом. Щоб пояснити це треба заглиблюватися у формули і малюнки. Далі від того вихідного пункту і "танцюють". Геодизичними методами (тріангуляції, полігонометрії) розбудовують мережу геодезичних пунктів. Коли для точної прив’язки об’єктів до координат, недостатньо таких пунктів, їх мережу можна розбудовувати. До речі, високоточні радянські теодоліти вимірюють горизонтальні кути з похибкою 0,2’’-1’’,точні 2’’-10’’. А похибка нівелювання 1 класу <1 мм на 1км. Крім того ШСЗ літають з 1957 року і в 60, 70, 80-ті роки використовувались для вирішення геодизичних проблем. Студент географічного ф-ту проходив курси "Топографія", "Картографія" і купу суміжних спецкурсів, топографічну практику (як казали "теодолітно-нівелірну") і мав би такі речі знати. Але в принципі, визначення координат не є справою географа, туриста, а геодезистів. Ти маєш топокарту і по мінутній і секундній рамці визначаєш координати, або за допомогою GPS. Все спілкування на дану тему
<<< до початку теми <<< [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]додав(-ла)bjoern11:46:37 22/06/2006 В курсовій роботі, що приведена як лінк немає нічого про те, як діяли радянські геодезисти, створюючи опорну геодезичну мережу. Там просто студент розказував як складати топографічний план масштабу 1:5000, на території обмеженою рамкою карти 1:25000. Є таке поняття як вихідний геодезичний пункт. В СРСР за такий пункт був прийнятий центр круглого залу Пулковської астрономічної обсерваторії. Не хочеться матюкатися, але там висота геоїда над еліпсоїдом рахується рівною 0. :-) Геодизичні координати вихідного пункту опорної геодезичної мережі, геодезичний азимут напрямку на один із суміжних пунктів визначені астрономічним шляхом. Щоб пояснити це треба заглиблюватися у формули і малюнки. Далі від того вихідного пункту і "танцюють". Геодизичними методами (тріангуляції, полігонометрії) розбудовують мережу геодезичних пунктів. Коли для точної прив’язки об’єктів до координат, недостатньо таких пунктів, їх мережу можна розбудовувати. До речі, високоточні радянські теодоліти вимірюють горизонтальні кути з похибкою 0,2’’-1’’,точні 2’’-10’’. А похибка нівелювання 1 класу <1 мм на 1км. Крім того ШСЗ літають з 1957 року і в 60, 70, 80-ті роки використовувались для вирішення геодизичних проблем. Студент географічного ф-ту проходив курси "Топографія", "Картографія" і купу суміжних спецкурсів, топографічну практику (як казали "теодолітно-нівелірну") і мав би такі речі знати. Але в принципі, визначення координат не є справою географа, туриста, а геодезистів. Ти маєш топокарту і по мінутній і секундній рамці визначаєш координати, або за допомогою GPS.