стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Обережно ведмеді ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: На хр. Радомір Грунь перед Петросом Мармароським 12 серпня зустрічали дорослого ведмедя і трохи далв на полонині ьачили трьох малих ведмежат. Хто буде йти на ПІМ з Богдана майте на увазі та будьте обережні.
Все спілкування на дану тему
 1. [ Обережно ведмеді ] додав(-ла) olexa__ 21:23:41 29/08/2006
  На хр. Радомір Грунь перед Петросом Мармароським 12 серпня зустрічали дорослого ведмедя і трохи далв на полонині ьачили трьох малих ведмежат. Хто буде йти на ПІМ з Богдана майте на увазі та будьте обережні.
  • [ Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) Tasic 23:01:49 29/08/2006
   У районі Петроса ведмеді часто товчуться. Ближче до осені їх чомусь тягне догори. Мабуть, це була ведмедиця, вона живе у тому тайоні. А на якій полонині були ведмежата? опишіть зустріч з вуйком :)
   • [ Re: Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) _olexa 12:56:09 31/08/2006
    Цю полонину добре видно в Google Earth, координати: 47гр58хв30сек N та 24гр20хв30сек E. Навряд чи це була ведмедиця, бо спочатку побачили дорослого ведмедя у траві, який потім побіг у напрямі Богдана вниз, в трьох ведмежат побачили вже піднімаючись на полонину (вони в цей час спускалися з сухої смереки). На жаль фотографій нема, було трошки не до зйомки ;-).
  • [ Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) ksanka 09:54:44 30/08/2006
   у районі перевалу Околи, за даними лісника, бродить ведмедиця. Але поки їм є що їсти, ведмеді неагресивні
  • [ Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) kombat 10:19:17 30/08/2006
   Сам не бачив але прикордонники попереджалищо біля Міка Маре ходить ведмедиця із ведмежам, тому просили бути обережним. Проте я так і не зустрів ведмедиці (на щастя чи на жаль?), із великих тварин бачив тільки лиса у Мармаросах
   • [ Re: Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) Tasic 17:25:21 30/08/2006
    ведмедиця живе в районі Лисичої +/- 20 км. Але вона поводиться цивілізовано, що не означає, що її можна погладити. На застові у Богдані казали, що є 7-9 ведмедів у районі Мармаросів. Просто Румунія тепер ближче до ЄС, тому вони в основному сидять у Румунії, а до нас тільки заходять :) На Мармах інша проблема - вовки, хоча не зареєстровано випадків нападу на групи більше 5 чоловік ні з боку ведмедів, ні з боку вовків. Будьте обережні у районі Селятина - є випадок нападу на людей ведмедя. Хоча бабулька сама спровокувала напад - ударила ведмедя по пиці кошелем з ягодами, якими ведмідь зібрався перекусити, не звертаючи на людину жодної уваги
  • [ Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) Юрко 16:07:40 31/08/2006
   Олексо, напиши чи бачила вас ведмедиця і як себе поводили обидві сторони зустріч.
   • [ Re: Re: Обережно ведмеді ] відповів(-ла) _olexa 12:40:57 01/09/2006
    Ну хтось, із дорослих ведмедів, нас бачив. Але чи то була ведмедиця чи ведмідь чи, можливо, дволіток сказати важко. Ми йшли вчотирьох: попереду Сергій з 12-річною донькою, хвилин за п’ять після нього Оля і ще десь хвилин за 10 після неї повз на підёом я. Сергій з малою вийшов на полонину, кинув рюкзак і сам піднявся трохи полониною (метрів 80) глянути стежку - метрів за 20 від нього з трави ведмідь спочатку підняв голову, а потім з цікавості і сам піднявся подивитися хто там та що відбувається (реально цього моменту ніхто не бачив, бо Сергій вже мчав донизу на початок полонини захищати доньку) і тихенько собі побіг за Сергієм, Сергій встиг ухопити довгу жердину (стояли під деревом заготовлені людьми на сіно мабуть) і стукнути нею по дереві, ведмідь трохи змінив курс і побіг стежкою донизу прямо на Олю (Сергій уже кричав їй про ведмідя, але вона не розібрала що він їй кричить), побачивши ведмедя дівчина закричала і мабуть цим криком зігнала його зі стежки на крутіший схил метрів за 10 перед собою. За описом Олі, яка найкраще роздивилася ведмедя він був приблизно 130-140 см зросту. Сам я у цей час тягнув наверх і відповідав на вигуки моїх товаришів (я вважав що вони з’ясовують чи далеко ще я) і дорослого ведмедя не бачив. Зібравшись всі разом на полонині, трохи заспокоївшись, пішли далі і метрів за 30 від того місця де відпочивав дорослий ведмідь на відстані 20 м від нас побачили (спочатку почули) трьох малих ведмежат які спускались з сухого дерева, на щастя вітер був на нас та й ми не стали привертати до себе увагу і шукати ведмедицю (яка мала би бути десь поряд) а спустилися швиденько вниз полонини і обійшли її краєм лісу. От і уся пригода ;-). Реконструюючи пізніше ситуацію ми прийшли до висновку що дорослий ведмідь (ведмедиця?) за Сергієм пішов/побіг виключно з цікавості або щоб відвернути увагу від малих, він не був агресивним, тонкий жіночий крик зігнав його зі стежки (щось на зразок: "не хочете знайомитись то я піду... ;-)").


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::