стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] повідовив(-ла)
Текст повідомлення: що ж тоді робити? в Карпати останнім часом іде, мабуть, відсотків 40 "чайників". За останній рік три відомих мені смерті в Карпатах, скільки нещасних випадків, оцей випадок у липні міг би закінчитися двома, а то і трьома смертями, якби не допомогли рятувальники (добре, що у тих туристів стало розуму записати телефони рятувальної служби, та ще й був зв"язок).
Немала заслуга цього сайту в популяризації туризму. Це дуже добре. Але, мабуть, треба не забувати нагадувати початківцям, чим може обернутися зневажливе ставлення до гір? Як ви гадаєте?
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]
  додав(-ла) ksanka 12:49:52 14/09/2005
  що ж тоді робити? в Карпати останнім часом іде, мабуть, відсотків 40 "чайників". За останній рік три відомих мені смерті в Карпатах, скільки нещасних випадків, оцей випадок у липні міг би закінчитися двома, а то і трьома смертями, якби не допомогли рятувальники (добре, що у тих туристів стало розуму записати телефони рятувальної служби, та ще й був зв"язок).
  Немала заслуга цього сайту в популяризації туризму. Це дуже добре. Але, мабуть, треба не забувати нагадувати початківцям, чим може обернутися зневажливе ставлення до гір? Як ви гадаєте?
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) zhyvoy 15:40:55 14/09/2005
   Моя думка така! Популяризація це одне, а вести нормальну роз’яснювальну роботу серед як ти виразилась-"чайників", то нема. Тут і вся проблема! А на сайті більша частина "продвинутых туристов" вважає себе Месснерами, а це ще гірша проблема!!!
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) продвінутий турист з сайту [guest] 10:02:00 15/09/2005
    слухай друже!!!! Ти персонально знайомий з кимось з нас? Якщо ні то не ображай плс людей. З ними торхи складніше, ніж з механізмами.
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vassia 13:56:56 15/09/2005
    2: :zhyvoy
    Кого ти називаєш продвінутими туристами?
    Хто на цьому сайті, на твою думку вважає себе Месснером?
    "а вести нормальну роз’яснювальну роботу серед як ти виразилась-"чайників" - почни з себе...влаштуй якийсь семінар, тренінг,...а то язиками і пальцями і ми вміємо...
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vasyl [guest] 13:22:21 18/09/2005
    Якраз досвідчені туристи не вважають себе Месснерами, хіба т.зв. "продвінуті". Є таке стародавнє правило - чим більше людина знає, тим більше вона розуміє, що знає мало. Переважна частина "просунутих" є просто базіками і нехлюями. А нехлюйства гори в якийсь момент можуть не пробачити.
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) Дмитро_С 21:21:07 14/09/2005
   То я про це й кажу. Якщо людина вважає себе крутішою за стихію - це не лікується. Тому будуть трупи (вибачте за цинізм, але може то й на краще - менше ідіотів буде). І буде робота рятівній службі. І не менш пагано, коли людина (навіть досвідчена) не вміє вчасно відступити. З тих же причин. Тож, тут не тільки в чайниках проблема...
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) BAHO 09:19:01 15/09/2005
   Шановна Оксано. Як вiдрiзнити "чайника" вiд "advanced" ?
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vassia 10:13:09 15/09/2005
   а на дорогах за цей період загинули сотні, і ще десятки від перепою, і ще тисячі від інфарктів.....може ви почнете пропагандистську роботу серед них??? Причина ж одна зневажливе ставлення до оточення і до себе. Порятуйте цих кілька тисяч, а там можна і "чайниками " зайнятися. Не знаю ЩО "Зануда" розумів під клубом самогубців, але аксакали клубу в сумі находили не одну тисячу км (в тім числі і зимою), і наразі Богу дякувати...А взагалі тема флеймова і безсенсовна. Тупих, недалеких, самонадіяних.....було , є і буде ....
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) zanuda 08:29:34 16/09/2005
    Мав на увазі зовсім не аксакалів клубу (серед них багато досвідчених і ще більше дуже досвідчених - це без іронії), а швидше тогочасну редакційну політику сайту.
    Малась на увазі велика кількість матеріалів про досить ризиковані походи (більшість коментів зводилися до “ріспкет“), які заохочували читачів до подібних походів. Це все не зле. Але проблему бачив в тому, що на той час практично не було матеріалів про описання реальних небезпек, способів їх подолання, правильної підготовки до походу в екстремальних умовах і описання випадків, що стається з тими, хто недостатньо підготувався.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) ksanka 11:17:30 16/09/2005
     Повністю згідна з Занудою - треба застерігати народ, трохи зменшувати ентузіазм.
     Як відрізнити чайника від профі - дуже індивідуальне питання, я сама не знаю. Ну принаймні якщо ходив у невеличкі походи разів зо п’ять - це ще точно чайник.
     А що стосується першої допомоги при всяких неприємних випадках, то завдяки Дмитру надибала на такі сторіночки http://veslo.ru/2001/other/med /medicine.html http://skitalets.ru/med/aptech ka/generalinfo_print.htm - може, комусь згодиться. Але читати треба довго і, мабуть, багато чого відфільтровувати :)
     • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) BAHO 11:46:16 16/09/2005
      Немного уменьшить энтузиазм? Опять таки немного - это на сколько? И поприсутствовав при обсуждении данноого вопроса у меня складывается впечатление, что в походы (в Карпаты и т.д.) могут и должны ходить только эксперты по выживанию. Ну, а остальные - если пошли - то это самоубийцы...
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) ksanka 12:24:30 16/09/2005
       зовсім ні, Вано! просто Карпати дуже різні. Для початківців є одні вершини, для більш підготовлених - інші. Ви ж, не вміючи плавати, не будете заходити на велику глибину, будете вчитись біля берега. Потім будете запливати туди, де ледве сягають ноги, тоді будете перепливати річку і т.д. Так само і в Карпатах. Починають з легших вершин, з нетривалих походів, потім по мірі набирання досвіду - важчі вершини, зимові походи і т.д. Не треба думати, що це не Кавказ і нічого страшного трапитись не може. Може трапитись, якщо легковажно до цього віднестись. Знову ж таки - почитайте допис Кобилюка http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=12&item=339 . Я бачила фото. На мертвого вже Сашка просто не могла глянути. А загорнутий труп, який волочать по снігу... А що пережили його друзі?
     • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vas [guest] 14:48:05 16/09/2005
      А може варто,щоб ми тут утворили би такий розділ сайту...?Напріклад зі сторінек котре надибала ксанка можна б повибірати та поділити на розділи знання-так би було легше користуватися...А на випадек чого та я теж можу помогти...Вітання :) (я знайшла теж сайт www.gory.sos.pl но на жал це є польською мовою )
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) ksanka 15:33:26 16/09/2005
       підтримую. На жаль, не маю літературних талантів, але вже почала писати щось типу порадника для початківців (з власного і не тільки досвіду). Може, Ви долучитеся? І відповідно там можна було б зробити посилання на корисні сайти. Ну а далі пропозиція до творців сайту - чи викладуть вони цей твір на сайт. Мої координати в інфо
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vas [guest] 15:59:07 16/09/2005
        я дуже рада. :) Будьласка дайте знати ! :)))
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) BAHO 16:00:59 16/09/2005
        Ну, тогда стоит, наверное, указывать на сложность того или иного маршрута. Или дать перечень опасных участков...
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) ksanka 16:22:02 16/09/2005
         логічно. Але таких систематизованих, розроблених маршрутів ще немає (принаймні, я не знаю). Є описані любителями маршрути, отже, якщо збираєтесь у похід, то, мабуть, найоптимальніший варіант - питати тих, хто там ходив, якої вони думки про цей маршрут. І питати все до подробиць. Та є ще купа інших факторів (погода, фізична підготовка учасників тощо), які легкий похід можуть перетворити на надскладний. Ту ж саму Чорногору за гарної погоди і більш-менш нормальної фіз. підготовки можна пройти за день, а можна залишитися на ній назавжди. Тому треба готуватися і до найгіршого і намагатися це врахувати. Ну і треба таки мати в групі одного-двох досвідчених туристів.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vassia 17:12:45 16/09/2005
          багато слів і дилетантський підхід. В форумах на цьому сайті питання піднімалось не один раз. Просто приходять нові люди і піднімають старі проблеми....А рецепту немає, так само як нема рецепту від дурості.То може перестати боротися з вітряками.??? І ще одне .....в Лондоні при +5С замерзають (насмерть) люди, ....але з тим ніхто не бореться. Піднята тема неактуальна і нецікава. ТОМУЩО- розумні планують походи цікавляться умовами, заходять на сайти і т.д......Дурні - вбирають кросівки і валять на Говерлу,....Так от - Дурнів (цільової аудитроії на яку ти спрямовуєш свої меседжі) тут немає. Чоргогору можна пройти а день за дужжже хорошої підготовки. А якщо починати з систематизованих розроблених маршрутів, то закінчимо впорядкованими підсипаними стежками, біотуалетами і смітниками (Дай Боже для мене не в цьому житті). Стежки прорізані Василем - гура!!!! Йди, пробуй, мандруй....а замерзнути і дістати атак серця можна і в парку на прогулянці....Давайте знімемо тему,.....бо напружує. І наостанок - Всі люди, що загинули на Чорногорі (може помиляюся) Не були членами (клубу) сайту, і наскільки мені відомо сюди ніколи не заходили. Ті що загинули минулого року на Хані і на Кавказі навпаки мали достатньо досвіду і реально оцінювали ризик але пішли на нього......так сталося.... "треба таки мати в групі одного-двох досвідчених туристів"- теза на зразок "треба мити руки перед їжею", " не курити" і "не лаятися матом".....
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) ksanka 14:53:57 19/09/2005
           Юра, ця тема не може бути неактуальною і нецікавою! навіть якщо сюди забреде один, як ви сказали, "дурень", і наше патякання втримає його від необдуманого кроку, то ця тема варта тисяч інших тем. У Вас є діти? Мабуть, ні, інакше б ви так не писали легковажно про чуже життя. Чому не пропоную рятувати людей на дорозі чи в Лондоні? тому що у кожного своя аудиторія.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) ksanka 14:55:19 19/09/2005
           ПС. Підхід, можливо, дійсно дилетантський, але я сподівалась на підтримку "бізонів".
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) vassia 16:49:01 19/09/2005
            Ок. Кожен має право замерзнути на Чорногорі, кожен має право спекулювати, навіть якщо ці спекуляції безсенсовні. В такім разі прошу дуже... Так так, перед походом в гори треба все обдумати, а в трамваї їхати з квитком, пяному не сідати за кермо, при переході спочатку дивитесь ліворуч, зимою одягати шапку.....можна продовжити список........................ ........


            З приводу дітей. Є!!!! Дорослі !!!! Найголовніше навчити їх дружити з мозгами ( С Нормалайзер). Все решта прийде юююююю
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) rstm 16:58:44 16/09/2005
         Народ в Карпатах маршрутів складніших за туристичну двійку немає. Систематизувати тут нічого. Просто потрібно ходити в гори зі здоровою головою .
         На Кавказі при поганій погоді на маршрут ніхто не виходить, в вищих горах народ сидить під горою місяцями, чекаючи на погоду. А в Карпатах чомусь багато хто вважає що поганої погоди небуває. Хочете знати щось про самопоміч читайте відповідну літературу про яку згадує нижче Роман, доречі він не згадав що більш-менш придатна і систематизована книжечка є в пластунів. Успіхів.
         ПЕС. В непогоду звалюйте до рівня лісу, ставте намет, залазьте в спальники і пийте тепле вино зі спеціями :)
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ] відповів(-ла) Дмитро_С 23:34:41 16/09/2005
        Ксанко, із задоволенням допоможу. Звертайся (контакти - в профілі). Як допишеш - можеш надіслати, висловлю зауваження (якщо будуть).
        А щодо теми чайників... Так я і не казав, що їм нічого робити в Карпатах. Я лиш сказав, що інструктор (керівник, лідер, організатор - називайте як хочете) має бути досить досвідченим, щоби не дати людям замерзнути.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::