стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Примхлива Ворожеска ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: О я бачу ти таки звертався з пропозицією повороту джерела в напрямку озера котру я тобі пропонував "100 років" тому.
Я думаю що КНПП просто не хоче за то братись. Не чіпають і добре. Чесно, я не бачу жодних причин, цього не зробитиі. А "не можемо втручатись в екосистему гір" то "відмазка" :).
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Примхлива Ворожеска ]
  додав(-ла) Astrik 04:17:07 18/07/2013
  О я бачу ти таки звертався з пропозицією повороту джерела в напрямку озера котру я тобі пропонував "100 років" тому.
  Я думаю що КНПП просто не хоче за то братись. Не чіпають і добре. Чесно, я не бачу жодних причин, цього не зробитиі. А "не можемо втручатись в екосистему гір" то "відмазка" :).
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Примхлива Ворожеска ] відповів(-ла) SLV 10:03:37 18/07/2013
   Я й собі неодноразово прикидував, як джерело в озеро направити - там можна трубу кинути зо 5 метрів і все. Просто рідко до озера скидаю, бо таке все навколо загаджене.
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Примхлива Ворожеска ] відповів(-ла) Юрко 07:35:18 19/07/2013
   а є висновки науковців з цього конкретного питання? Варто би заручитися хоча б думкою Інституту екології Карпат. Написав їм, чекаю відповіді.
   • [ Re: ] відповів(-ла) Юрко 20:46:39 22/07/2013
    Ось що відповів Юрій Нестерук
    • [ Re: Re: ] відповів(-ла) Юрко 20:48:49 22/07/2013
     Від початку голоцену (12 тис р. тому) до нашого часу льодовикові озера Чорногори поступово евтрофіковуються (замулюються і заростають). Серед них у найгіршому стані Марічейка, свого часу (приблизно 1996 або 1997 р., здається у серпні) вода настільки спала, що ми з колегою ходили у гірських черевиках по сфагнуму і мулу майже по всьому озері. Найкраще "тримається" Бребенескул. Несамовите також сильно заросло й замулилося. Евтрофікація підсилюється внесенням органіки ззовні (залишки харчів від туристів). Чи можна скерувати якийсь поряд струмок - не знаю, значних потоків там немає. Східніший, той, з якого туристи беруть воду, погоди не зробить. Потрібно
     подумати, як краще. Чистити озеро? - це може його остаточно зіпсувати.
     Озерні екосистеми дуже чутливі до будь якого впливу.
   • [ Re: ] відповів(-ла) Юрко 19:44:02 25/07/2013
    Ось що відповіла (на окремий від Ю. Нестерука запит) молодший науковий співробітник Інститут Екології Карпат НАНУ Оксана Гаврилюк-Попельницька: "Я приєднуюсь до думки КНПП. Заростання Несамовитого є природним процесом (сукцесія), інша річ, що його пришвидшує рекреація. Внесення додаткової органіки у воду (всякі рештки їжі, коли туристи миють посуд і т.д.) збільшує евтрофікацію води і відповідно дещо пришвидшує заростання. Першочергове завдання працівників КНПП на Несамовитому, як на мене, слідкувати за тим, щоб туристи не вирубували жереп... бо картина з року в рік погіршується, туристів більше а їх культура бажає кращого."
    • [ Re: Re: ] відповів(-ла) pid_mostom 08:12:20 26/07/2013
     обоє екологів згадали про рештки їжі, і жоден - про купання
    • [ Re: Re: ] відповів(-ла) Ed.ua 08:36:28 26/07/2013
     Озеро Несамовите має підземні витоки і по закону сполучених посудин малим струмком в посудині Несамовите рівень не підіймеш.
     Але питання не в тому. Срач в прямому розумінні слова на Несамовитому ( читай Бребенескул і т.д.) з харчовими відходами, твердими побутовими відходами, калом Homo sapiens безпрецедентний.
     На корню вирубаний жереп, ялівець який вже при найсприятливіших умовах в цьому столітті не відновиться (а по правді взагалі безповоротно втрачений). Прибережна водна лінія без жерепу (який до речі ще до недавна був вище зросту людини) піддається більшій сонячній експозиції, озеро тепліє, заростає.
     Колись дискутували за палатки (читай плановані ночівлі) http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=7&topic=2616
     Більш ніж впевнений що екосистема озера як і карпат в цілому потерпає не стільки від купання (яке в принципі при такому масовому відвідуванню слід заборонити), скільки від споживацької нашої з вами культури.
     За допомогою науковців ми дізналися, що : "Внесення додаткової органіки у воду (всякі рештки їжі, коли туристи миють посуд і т.д.) збільшує евтрофікацію води і відповідно дещо пришвидшує заростання"
     Звідси питання (більше по приколу), а коли при купанні вносяться всякі рештки їжі ? Певно коли весь вечір (ніч) горе турист бухало а потім пішло купатися і шлунок його там вивернувся наче рукавиця.
     Є Служба державної охорони природно-заповідного фонду України http://cbr.nature.org.ua/prot_ u.htm
     Давайте перш за все у них попитаємося (не в людському неписаному розумінні а по закону існуючомув Україні і писаним правилам) про правомірність і відповідальність за сміття, загаженість, вирубку жерепу і ночівлю на Чорногірських озерах.
     http://cbr.nature.org.ua/direc tion/direction.htm
     • [ Re: Re: Re: ] відповів(-ла) Ed.ua 08:38:43 26/07/2013
      А також які санкції і штрафи передбачені
     • [ Re: Re: Re: ] відповів(-ла) Юрко 09:31:27 26/07/2013
      прийде охорона, оштрафує три-п’ять наметів, покладе собі гроші в кишеню, поділиться з начальником. на цьому місія закінчена. потім приїдуть волонтери, безплатно приберуть і сміття знесуть донизу. всі задоволені.
     • [ Re: Re: Re: ] відповів(-ла) Alex 10:17:49 26/07/2013
      Не забувайте про оз. Догяска/Герешаска (гідрологічна пам’ятка природи), де, очевидно, з подачі місцевих "туроператорів", бульдозером (!) піднімали берег, щоб "зберегти" озеро від обміління.
      • [ Re: Re: Re: Re: ] відповів(-ла) Roman 14:16:03 26/07/2013
       Зі Свидовцем все ще простіше - один шлагбаум - і навантаження на хребет падає в рази, якщо не на порядок.

       Якби ми були Австрія, або хоча б Польща...
      • [ Re: Re: Re: Re: ] відповів(-ла) Юрко 16:27:46 26/07/2013
       шлагбаум не поможе, треба щось на зразок багатотонного блок-поста аби його урал не зміг з місця зрушити й то - ставити у вузькому крутому місці, а таких на свидовці практично немає. все інше розпиляють/зірвуть.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::