стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Фото-форум"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Комерційні фото (крадені) ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Багато видань беруть фото з сайтів та розміщають їх в книжках а за них отримують гроші (фото ваші) .
Я заробляю гроші на фото та на спорядженні якщо, з другим все зрозуміло як і до чого , то за свої фото пробую боротись .
вельме шановне панство переглянте довідники: туризм, реакриація, зелений туризм по своїм обл центрам і ви неодмінно побачите що де-не-де зустрічаються ваші роботи за які хтось отримав гроші.
Багато видань видаються за підтримки різних іноземних організацій, а ті реагують достатньо бистро на такі порушення.
Не будьте пасивними дзвоньть до замовникакнжки буклету і грозіть, переконуйте в тому що подасте в суд за використання своїх фотографій.
Все спілкування на дану тему
 1. [ Комерційні фото (крадені) ] додав(-ла) Семен [registered] 10:59:38 29/09/2006
  Багато видань беруть фото з сайтів та розміщають їх в книжках а за них отримують гроші (фото ваші) .
  Я заробляю гроші на фото та на спорядженні якщо, з другим все зрозуміло як і до чого , то за свої фото пробую боротись .
  вельме шановне панство переглянте довідники: туризм, реакриація, зелений туризм по своїм обл центрам і ви неодмінно побачите що де-не-де зустрічаються ваші роботи за які хтось отримав гроші.
  Багато видань видаються за підтримки різних іноземних організацій, а ті реагують достатньо бистро на такі порушення.
  Не будьте пасивними дзвоньть до замовникакнжки буклету і грозіть, переконуйте в тому що подасте в суд за використання своїх фотографій.
  • [ Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) Roman 12:42:22 29/09/2006
   Підтримую!
   Думаю, що у мене ще нічого не вкрали позаяк моїх знимок в інеті практично нема :)
  • [ Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) Юрко 19:23:27 29/09/2006
   я регулярно переглядаю всякі альманахи і путівники. Трафиться - скандалю зразу. Курпіль знає.
   • [ Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) vassia 21:54:05 29/09/2006
    а в мене, а в мене.....якийсь гидкий драгобратський сайт поцупив фотку......
   • [ Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) zanuda 20:56:09 30/09/2006
    Дивний сі народ тут зібрав - спочатку виставляє свої роботи для публічного огляду і кому-не-лінь копіювання, а потім си дивує, що хтось-таки не тільки переглянув, але й копі-пийстнув.
    Тепер на що ся жалієтесь?:
    1. Не повідомили вас, що вашу фотку передрукують?
    2. Не вказали вашого імені під фоткою?
    3. Не вказали сайт з котрого взяли фотку?
    4. Не заплатили гонорар?

    Перші два пункти просто смішні, оскільки ніде не сказано-застережено, що це треба робити. Єдине, що вказано - це © Swan 2001-2006. Відповідно тільки він має теоретичне право, що-небудь доказувати.
    Потім Swan - це що назва фірми? чи просто нік. Якщо останнє, то як довести, що Swan = Назар Барабаш?
    Далі, нехай Swan - це офіційно зареєстрована фірма, тоді ще треба вияснити чи копірайт також зареєстрований, бо поставити під матеріалом ©, ще не означає , що ти його реально-юридично маєш.
    Тепер, кому і що платити. Як вирахувати, який прибуток отримав такий-то злодій, надрукувавши вашу фотку в своїй брошурці? Враховуючи процентний вклад по площі, а може по кількості, а може по важливості фотки? Абсурд. Реально отримати гроші тільки Swan-у за порушення авторських прав як таких, і то при умові, що він сам зможе ці свої права залізнобетонно підтвердити в суді. А там - сума - на розсуд судді, скільки йому заманеться.

    Так що народ, або не висталяйте роботи, за які ся боїте, що їх поцуплять. Або виставляйте достаньо зіпсованими, щоб їх потім не захотіли-не змогли використати. Або просто тіштеся, що ваші фотки приносять людям радість, в тому числі для декотрих у вигляді не відданих вам грошей.
    • [ Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) ssv 23:22:53 30/09/2006
     >Перші два пункти просто смішні, оскільки ніде не сказано-застережено, що це треба робити.

     Раніше авторські права у багатьох странах треба було спеціально декларувати.
     Але за сучасними міжнародними законами про авторське право, як тільки фотографію зроблено, фотограф автоматично стає власником всіх прав на неї, за винятком тих випадків, коли фотографія знімається згідно з контрактом, який ці права обмежує.
     Авторські права належать фотографу, навіть якщо він чи вона не декларує своїх прав значком копірайту.
     Будь-яке комерційне використання фото (листівки, рекламні буклети,..) має бути зі згоди автора та тих людей, яких можна впізнати на фото.
     У некомерційних цілях(новини, ...) можливе використання фото без відома автора, але з обов"язковим посиланням на ЗМІ, з якого взято це фото.
     Навіть якщо якесь фото висить на десяти сайтах без позначки копірайту, де-юре воно не безкоштовне.
     • [ Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) Astrik 00:04:12 01/10/2006
      Повністю згоден з SSV.

      To zanuda: Окрім того на сайті не одноразово вказано:

      Розділ "про сайт" - " УВАГА! При будь-якому використанні матеріалів (текстових чи графічних), розміщених на сайті, посилання на автора матеріалу і karpaty.com.ua обов’язкове."

      У кожній сторінці розділу "фотогалерея" - "Увага! При будь-якому використанні матеріалів (текстових чи графічних), розміщених на сайті, посилання на автора і karpaty.com.ua обов’язкове. "

      При повнорозмірному перегляді фотографій також вказано- "Увага! При будь-якому використанні матеріалів (текстових чи графічних), розміщених на сайті, посилання на автора і karpaty.com.ua обов’язкове."

      Так-що, не потрібно казати, що щось не вказано...
      Я ще би виділив той напис червоним кольором і жирним 12 або 14 шрифтом, аби краще було видно тим хто нехоче помічати той напис...
     • [ Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) zanuda 09:15:29 01/10/2006
      2 ssv:
      <раніше авторські права у багатьох странах треба було спеціально декларувати>
      Відстав я від життя, думав, що дотепер треба. 

      <Але за сучасними міжнародними законами про авторське право, як тільки фотографію зроблено, фотограф автоматично стає власником всіх прав на неї>

      І якже тепер автор-фотограф, який мав необережність зняти не на плівку (або викинув її), чи не на .raw формат (або до судового засідання не зберіг його), доведе, що саме він, а не хто інший є автором?

      2 Astrik:
      <При повнорозмірному перегляді фотографій також вказано- "Увага! При будь-якому використанні матеріалів (текстових чи графічних), розміщених на сайті, посилання на автора і karpaty.com.ua обов’язкове.">

      Посилання ще автоматично не означає взяти дозвіл.
      А надання дозволу, сам розумієш, має бути завірене нотаріально. Словом, волокіта та ще.

      Зрештою, не це було головною думкою мого попереднього посту, а те, що технічно покарати винного в крадіжці фотографій з сайту на разі мені видається справою нелегкою. Тим більше в Україні. От Юрко пише, що він щоразу піднімав з цього приводу скандали. Як не секрет, чим ці скандали кінчались?

      З практики 7 річної роботи в американському професійному фотолабі скажу, що за цей час особисто (за вказівкою боса і проханні клієнта) зробив копій з понад 5 тисячі фотографій захищених місцевим, тобто американським копірайтом. З цих 5 тисяч аж 12 (чи 20 - але величина цього порядку) копій було зроблено з дозволу власника ліцензії. Середній тираж копії - приблизно 50 штук. (50х5000=250 тисяч нелегальних копій). І що? Ніхто ні разу і не пікнув за свої права. Хоча фотолаб і не афішував, що саме він ці копії виготовляв.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) ssv 11:21:04 01/10/2006
       <І якже тепер автор-фотограф, який мав необережність зняти не на плівку (або викинув її), чи не на .raw формат (або до судового засідання не зберіг його), доведе, що саме він, а не хто інший є автором?>
       У кожному окремому випадку докази можуть різними, наприклад, можуть бути свідки.
       До того ж процедура нотаріального оформлення авторських прав на фото теж зберіглась. Просто зараз оформлення прав - це саме засіб довести свої права у суді, але відсутність такого оформлення ще не є дозволом використання кому заманеться.

       Щодо практичного захисту прав - так, мабуть, більшість фотографів не стане подавати до суду, бо це коштує дорожче, ніж зиск від продажу фотку.
       А те, що фотки у Штатах так копіруються... раніше гадав, що за сучасними цінами на стокову фотографію не має сенсу щось красти.
    • [ Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) webmaster 16:46:39 01/10/2006
     2 zanuda:
     стосовно мене, це копірайт (умовний) на механізм сайту :) так, лейбочка,, яка нічого, по суті, не означає, і яку я все не зберуся забрати :))))
     а так, всюди вказано, шо всі матеріали є власністю авторів, а не моєю :) я на початках пробував боротися з крадіжжю від імені авторів, часом виходило, часом - ні, тепер навіть не пробую.
     одним словом - "спасєніє утопающіх - дєло рук саміх утопающіх", напиши застереження хоч 72-им шрифтом :)
     ------
     вихід один - шоб не крали, не треба виставлятися в інеті, який традиційно вважається звалищем нічийної інформації :)
     • [ Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) zanuda 05:16:55 02/10/2006
      <вихід один - шоб не крали, не треба виставлятися в інеті, який традиційно вважається звалищем нічийної інформації :)>

      Власне про це й мова :)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) Astrik 06:11:23 02/10/2006
       І самому ж тішитись зі своїх фотографій, і казати собі який я класний фотограф... ;)

       Як на мене, то краще тоді виставляти фотки з меншою розд здатністю 640х480, ставити копірайти на фотки. Ще один спосіб - водяні знаки, але то вже зі сторони сайту, що поки що не реалізовано. А так як сайт не комерційний то на вряд чи буде реалізовано і в близькому, і в далекому майбутньому.
       Так що залишаються два перших варіянти, або ж той що пропонує zanuda.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) Roman 11:16:38 02/10/2006
        Абсолютно згоден
        Інет - унікальний спосіб __безкоштовно__ і широко заявити про себе. Інша справа, шо не тре ставити знимок з високою роздільно здатністю, крім випадків коли навмисне хочеш дозволити комусь скачати.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Комерційні фото (крадені) ] відповів(-ла) zanuda 07:24:18 02/10/2006
       2 Astrik:
       <І самому ж тішитись зі своїх фотографій, і казати собі який я класний фотограф... ;)>

       По-перше, мова не про всі фотки, а про ті, які я/ти/він/вона не хочуть, щоб їх брав хто-попало.
       Між іншим рідко-хто, а тут в США, здається,і взагалі ніхто, не виставляє фотографій якості на кшталт karpaty.com.
       І не тому, що їх не мають, а тому, що бережуть своє майно. Альтруїстів як на цьому сайті, в доброму смислі слова, практично ніде не знайдеш.

       По-друге, поганий фотограф, хто сидить і тішиться зі своїх фоток.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::