стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ТОПОГРАФІЯ / Вулканічний хребет :::

ВУЛКАНІЧНИЙ ХРЕБЕТ
(ВИГОРЛАТ-ГУТИНСЬКИЙ ХРЕБЕТ)

Гірський хребет Українських Карпат, у межах Закарпатської області. Загальна довжина у межах України близько 125 км, ширина 8-20 км. Долини приток Тиси (Уж, Латориця, Боржава і Ріка) розчленовують В.х. на окремі масиви - Маковиця, Синяк, Великий Діл, Тупий та ін. Пересічна висота 800-1000 м, максимальна - 1081 м (г.Бужора). Схили круті, важкодоступні, особливо пн.-східні. Поширені ерозійні, осипні та сельові процеси. Складається з вулканічних порід, головним чином андезитів, базальтів та їхніх туфів. З корисних копалин є поліметалічні руди, ртуть та ін. До висоти 450 м вкритий переважно дубовими, дубово-грабовими та дубово-буковими лісами, вище буковими. Передгір'я В.х. на 75% розорані, густо заселені. У межах В.х. - заназники державного значення Зачарована долина та Чорна Гора.

 Джерело інформації: Географічна енциклопедія України
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
vetalzon повідомив(-ла) 10.02.2008 12:41
мене цікавить будь-яка інформація по гутинському хребту. а точніше Чорна гора (виноградівський район Закарпатської області) та Юлівські гори того ж району. інформацію скидуйте будьласка на скриньку vetalzon@ukr.net


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::